مسئول دبیرخانه کانون های مساجد یزد با اشاره به حضر کانون های مساجد در جشنواره های کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب و کتابخوانی، اصلی ترین رویکرد دبیرخانه کانون های مساجد یزد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یزد، حجت الاسلام مصطفی گرجی، مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد در نخستین نشست ستاد هماهنگی پنجمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب گفت: کتب به عنوان اصلی ترین محور فعالیت های دبیرخانه کانون های مساجد یزد است که با رویکرد کودک، نوجوان و خانواده سعی بر گسترش فعالیت های کتاب و کتابخوانی دارد.

 

وی افزود: در این راستا کاروان دانایی را با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی آغاز کرده ایم که سعی داریم در روستاها نیز سعی داریم این مورد را پیگیری کنیم.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد خاطرنشان کرد: ما در سطح استان 305 کتابخانه مخزن دار داریم که از این تعداد 116 مورد دارای مجوز هستند.

 

حجت الاسلام گرجی تصریح کرد: دبیرخانه کانون‌های مساجد یزد به عنوان دبیرخانه پنجمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب را در استان یزد انتخاب شده است که امیدواریم بتوانیم در این جشنواره به خوبی فعالیت داشته باشیم.

پایان پیام/449

منبع: شبستان

خبر بعدی:

دوره آموزشی حامیان کوثر النبی برگزار شد

مراسم اختتامیه دوره آموزشی حامیان کوثر النبی با حضور ۱۴۰ مسئول خواهر کانون‌های فرهنگی هنری استان‌های تهران، قزوین، البرز، مرکزی، سمنان و قم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، مراسم اختتامیه دوره آموزشی حامیان کوثر النبی امروز (جمعه 3 اسفند) با حضور 140 مسئول خواهر کانون‌های فرهنگی هنری استان‌های تهران، قزوین، البرز، مرکزی، سمنان و قم در جامعه‌الزهرا علیهاالسلام برگزار شد.

در این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی مدیر جامعه‌الزهرا(س)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین روحانی مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن زاده مدیر کل دفتر مدیریت جامعه‌الزهرا(س)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین کریمی قائم مقام کانون‌های مساجد قم و خانم الیاسی رئیس اداره آموزش‌های کوتاه مدت معارف اسلامی جامعه‌الزهرا(س) حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، آقای عبداللهی قاری بین المللی قرآن کریم به قرائت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت و در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، به اهمیت «بلاغ» در پیام‌رسانی و ارتباط با مخاطب اشاره کرد و گفت: اگر می‌خواهیم وظیفه خود را به درستی انجام دهیم، سخن ما باید بلاغ باشد و برای این امر باید مهارت‌های گفتاری، زبان نثری و توانایی پیام‌رسانی را یاد بگیریم تا بتوانیم سخنان خود را به مخاطبان ارائه دهیم.

وی همچنین بر لزوم تهیه محتواهای مناسب جهت ارائه به مخاطبان تصریح کرد و در ادامه به بیان اهمیت جایگاه مسجد پرداخت و اظهار داشت: بسیاری از هزینه‌های فرهنگی ما در جاهای دیگر مصرف می‌شود، حال آنکه اگر مساجد آباد شوند کل کشور آباد و درست می‌شود.

مدیر جامعه‌الزهرا علیهاالسلام تأکید کرد: خاستگاه انقلاب اسلامی مسجد است و شما مسئولان کانون‌های فرهنگی هنری در این پایگاه فعالیت می‌کنید، اگر ما بخواهیم در فرهنگسراها و جاهای دیگر دنبال جوانان باشیم، اشتباه است.

 

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین روحانی مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم به سخنرانی پرداخت و با اشاره به برگزاری دوره آموزشی حامیان کوثر النبی در جامعه‌الزهرا علیهاالسلام، عنوان کرد: مسئولان خواهر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با مبلغه‌های جامعه‌الزهرا علیهاالسلام ارتباط داشته باشند و از ظرفیت آنان در مساجد استفاده کنند.