رکنا: عفیفه فخرایی عضو شورای شهر دیر که به اتفاق خواهر بیمارش به مرکز بهداشت درمان این شهر مراجعه کرده بود پس از مشاجره لفظی به صورت خانوادگی پزشک را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

حجم ویدیو: 9.45M | مدت زمان ویدیو: 00:01:17

فیلم پربازدید از کتک خوردن یک زن از سوی مرد مشهور

محمد خاکی روز رییس شورای اسلامی شهر دیر از توابع استان بوشهرگفت: این اتفاق ناخوشایند پس از تجویز نسخه از سوی پزشک Doctor برای بیمار رخ داد که بیمار و عضو شورا معتقد بودند داروی نوشته شده برای آنها صحیح نیست .

وی یادآورشد: پزشک در پاسخ به اعتراض بیمار و عضو شورا گفته است که داروی تجویز شده با تشخیص دقیق و بررسی متناسب با نوع بیماری انجام شده است.

خاکی اظهارداشت: پس از مشاجره لفظی بین بیمار و عضو شورای دیر با پزشک در نهایت منجر به کتک کاری پزشک توسط آنها شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر نیز با تایید کتک کاری طاهره حاجیان پزشک این مرکز توسط بیمار و عضو شورا گفت:این اقدام که روز گذشته اتفاق افتاده به مرجع قضایی گزارش شده است .

احمد آخوندی افزود: کمترین تعرض به پزشک توسط بیمار و همراهان اقدامی خلاف قانون Law است که پیگرد قضایی دارد .

وی یادآورشد: هرچند پزشک مورد ضرب و شتم قرار گرفته اما منجر به شکستگی یا جراحت عمیق نشده است.

آخوندی اظهارداشت:بی احترامی و برخوردهای ناشایست به پزشکان مرکز بهداشت توسط بیماران و همراهان آنها آنها در این شهرستان دارای سابقه است.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

اعدام در ملا عام قاتل شیطان صفت در مرودشت! / صبح امروز صورت گرفت

مرگ فجیع یک زن در زندان ملایر! + جزییات

رضا ضراب در زندان نیست! / او با یک زن دیده شد!

عرفان خوشگله دستگیر شد / او دنبال زنان مطلقه بود!

ماجرای انتشار فیلم پرونده جنجالی 5 عضو شورای شهر بابل ! + فیلم و عکس

تجاوز وحشیانه به دختر جوان بالای سر جسد مادرش+عکس

دزد 17 ساله آبروی دختر 9 ساله مشهدی را هم با خود برد !

تن فروشی زن بخاطر بی غیرتی شاهین

ازدواج عجیب پسر 7 ساله با مادرش ! + عکس

اقدام شوم با میترا 20 ساله در مهمانی استخر خصوصی!

ازدواج نوشین با داماد شیطان صفت ! / او قبل از ازدواج به حجله مجتبی رفته بود!

ساناز با یک پیام خود را تسلیم امید کرد! / شکم برآمده این دختر چه رازی داشت؟!

پریسا باید با دوستان شوهر موقتش بی حیایی می کرد!

حمله 2 چاقوکش به محمد تولایی طلبه مشهدی + عکس

دستگیری 3 پسر شیطان صفت که با دختر 12 ساله ارومیه ای بی حیایی کردند+ فیلم

مرد سگش را ناچار به اقدام شیطانی با زنش کرد ! + عکس

منبع: رکنا

خبر بعدی:

چرا ساختمان‌های غیراستاندارد افزایش یافته است؟/جای خالی بیمه کیفیت‌ در حوزه ساخت و ساز

به گزارش خبرنگار  راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس مقررات ملی ساختمان، مهندس ناظر باید بر کار پیمانکاران و روند ساخت و ساز نظارت داشته باشد، اما متاسفانه هم اکنون بسیاری از پیمانکاران و مجریان ساخت و ساز از غیبت مهندسان ناظر و همچنین نبود مکانیزم بیمه ساخت و ساز گلایه‌مند هستند.

اگر ساختمانی مهندس ناظر نداشته باشد شهرداری‌ها پروانه ساخت ارائه نمی‌دهند، اما بسیاری از این مهندسان ناظر وقتی با هزار شرط و شروط نظارت ساختمان‌ها را بر عهده می‌گیرند علاوه بر آنکه مبالغ هنگفتی را از مالک و یا کارفرما دریافت می‌کنند، نظارت مطلوبی بر روی ساخت و ساز ندارند و از سوی دیگر به دلیل نبود بیمه کیفیت ساخت و ساز و یا سایر بیمه‌ها شاهد کاهش کیفیت ساخت و ساز‌ها هستیم.

 شنیده‌ها حاکی از آن است که بسیاری از سازندگان مسکن مبالغ هنگفتی به عنوان بیمه ساختمان به حساب تامین اجتماعی واریز می‌کنند، اما تامین اجتماعی اعلام می‌کند هیچگونه خسارتی را از بابت کارگران و یا خود ساختمان قبول نمی‌کند و همین امر باعث شده است که بسیاری از سازندگان دیگر  مبالغی به عنوان بیمه برای ساخت و ساز  واریز نکنند.

 داشتن بیمه کیفیت ساختمان و شناسنامه فنی و ملکی ساختمان از الزامات اصلی بخش ساخت و ساز است، چون زمانی که خریدار برای خرید ملک مراجعه می‌کند از صفر تا ۱۰۰ کیفیت ساخت را در این دو بخش مشاهده می‌کند.

بیمه کیفیت ساخت و ساز و شناسنامه فنی و ملکی ساختمان طی سال‌های گذشته از سوی بسیاری از سازندگان و یا مسئولان دولتی پیگیری شده است، اما متاسفانه هیچکدام از دستگاه‌های دولتی به ویژه سازمان نظام مهندسی ساختمان، این مهم را اجرایی نکرده اند و هم اکنون شناسنامه فنی و ملکی ساختمان برای واحد‌های بیش از ۲ هزار متر کمتر صادر می‌شود، اما برای واحد‌های کوچک متراژ و یا متوسط متراژ شناسنامه صادر نمی‌َشود.

بیشتر بخوانید:خواب ۵ ساله تولید مسکن، بازار را وارد رکود کرد

در شناسنامه فنی و ملکی ساختمان از زمان کلنگ زنی زمین تا زمان تحویل تمامی اقدامات صورت گرفته در ملک لحاظ می‌شود و در بیمه کیفیت ساختمان هم تمامی اقدامات لازم برای بیمه شدن واحد‌های مسکونی در نظر گرفته می‌شود، اما متاسفانه جای خالی این دو بخش در واحد‌های مسکونی به شدت احساس می‌شود.

افزایش ۱۰ تا ۱۲ درصدی عمر ساختمان ها با اجرای بیمه کیفیت ساخت و ساز

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو  با خبرنگار راه و شهرسازی، با بیان اینکه یکی از اقدامات لازم برای افزایش عمر مفید ساختمان لحاظ کردن مکانیزم بیمه‌ای در ساختمان‌سازی است گفت: در بهترین حالت ممکن، داشتن بیمه کیفیت ساختمان و یا شناسنامه فنی و ملکی زمینه ساز افزایش ۱۰ تا ۱۲ درصدی عمر ساختمان ها می‌شود، اما متاسفانه طی سال‌های گذشته کمتر شاهد اجرای این قانون بوده‌ایم.

وی توضیح داد: در مقررات ملی ساختمان که در سال ۸۷ تصویب شد استفاده از بیمه کیفیت ساختمان در ساختمان‌سازی لحاظ شده بود، اما همزمان با ادغام دو وزارتخانه مجری این طرح، قانون ابطال ماند و کمتر دستگاه‌های دولتی حاضر به اجرا و یا بازخوانی مجدد این طرح شدند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برای افزایش عمر سرمایه‌های عمومی به ویژه در بخش ساخت و ساز باید این رویکرد را در اولویت قرار دهیم وبرنامه‌ریزی‌های لازم را برای اجرای بیمه‌های کیفیت ساختمان به کار بگیریم.

وی با بیان اینکه بیمه کیفیت ساختمان یکی از ابزار و وسایلی است که باید در حوزه ساخت و ساز اجرایی شود گفت: هم اکنون در کمتر واحد در حال ساختی شاهد اجرا شدن این طرح هستیم، این در حالی است که در بیمه کیفیت ساختمان، از زمان صدور پروانه تا پایان کار همه چیز لحاظ شده و همین امر باعث دقت و نظارت بیشترمهندسان ناظر خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در صورتی که ساختمانی بیمه داشته باشد سازنده در این واحد مسکونی سعی می‌کند از بهترین تکنولوژی‌های روز و مصالح ساختمانی با کیفیت استفاده کند از سوی دیگر با اجرای مکانیزم بیمه تمامی کارگران ساختمانی بیمه می‌شوند و همین امر باعث تضمین امنیت کار آن‌ها می‌شود.

کیان‌پور توضیح داد: شرکت‌های تضمین کننده بیمه باید بیمه کیفیت ساختمان را در دستور کار خود قرار دهند و همین امر باعث می‌َشود که عمر مفید ساختمان‌ها، کیفیت ساخت و ساز‌ها و مصالح ساختمانی به کار گرفته شده افزایش یابد.

اجرای مکانیزم بیمه در تمامی ساخت وساز های کشور

فرشید پورحاجت دبیر انجمن انبوه سازان مسکن کشور در گفت و گو با خبرنگار  راه و شهرسازی، با بیان اینکه اجرای مکانیزم بیمه در تمامی ساختمان‌ها الزامی است، گفت: کارفرمایان، بیمه کارگران ساختمانی را اجرا می‌کنند، زیرا که تامین اجتماعی اجرای این قانون را الزامی کرده است و پروژه‌های بدون بیمه کارگر ساختمانی یا بیمه مسئولیت، پروانه ساخت را دریافت نمی‌کنند.

وی توضیح داد: از زمان صدور پروانه هزینه بیمه کارگران ساختمانی از سوی مالکان و کارفرمایان متناسب با زیر بنای واحد مسکونی واریز می‌شود.

پورحاجت افزود: عدم اجرای این قانون زمینه ساز مشکلات بسیار زیادی به ویژه در حوزه ساخت و ساز می‌شود و باید تمهیدات لازم برای ترویج و فرهنگ سازی بیشتر این قانون فراهم شود.

افزایش ساخت وساز واحدهای بی کیفیت با فقدان بیمه کیفیت ساختمان

  سید هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار راه و شهرسازی، اظهار کرد: متاسفانه در شرایط کنونی از مکانیزم بیمه در حوزه ساختمان سازی استفاده نمی‌شود و  این مسئله موجب شده است که در زمان بروز حادثه هیچ فرد یا نهادی مسئولیت حادثه را بر عهده نگیرد و همین امر باعث خسارت‌های بسیاری زیادی به مالک می شود.

وی افزود: در کل دنیا موضوع بیمه ساختمانی بسیار مرسوم بوده و رویکرد این بیمه‌ها به گونه‌ای است که ساختمان‌هایی با کیفیت و با قیمت بسیار پایین و ساختمان‌های بی کیفیت با نرخ‌های بسیار بالا بیمه می‌شوند بنابراین سازندگان ساختمان تمام تلاش خود را برای ساخت مسکن استاندارد انجام می دهند تا از معافیت‌های بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

بهادری تاکید کرد: اجرای بیمه کیفیت ساختمان باید در کشور اجباری شود چراکه اجرای سیستم بیمه‌ای ساختمان در این شرایط بسیار ضروری است، زیرا هم اکنون شاهد افزایش زمین لرزه در کشور هستیم.

وی بیان کرد: اجرای بیمه کیفیت ساختمان برای ساختمان‌های موجود بسیار سخت است، زیرا که بخش قابل توجهی از ساختمان‌ها فاقد استاندارد و کیفیت لازم هستند به همین دلیل قرار گرفتن آنها تحت پوشش بیمه دشوار خواهد بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید چند بیمه را وارد حوزه کار کنیم گفت: بیمه مسئولیت در قانون پیش فروش ساختمان ها بسیار ضروری است و باید اجرای این مکانیزم در دستور کار قرار بگیرد، فرد فروشنده ملک به عنوان پیش فروش باید پای کار قرار بگیرد و ساختمان را از تمامی لحاظ از جمله مسئولیت  به مدت یکسال برای خریدار تضمین کند.

بهادری تاکید کرد: باید در ترویج فرهنگ سازی بیمه کیفیت ساختمان تلاش کنیم، از آنجاییکه بیمه کیفیت الزامی نشده است، اکثر ساختمان هایی که به فروش می رسد کیفیت کافی را ندارند.

وی توضیح داد: هم اکنون ساختمان ها مقاومت کافی در برابر زلزله را ندارند و  قانون بیمه کیفیت ساختمان به هیچ عنوان در مناطق زلزله خیز کشور اجرا نمی شود.

 با توجه به آنکه هم اکنون مصالح ساختمانی با افزایش قیمت روبرو شده‌اند بسیاری از سازندگان از مصالح بی کیفیت در بخش ساخت و ساز استفاده می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود که عمر مفید ساختمان‌ها کاهش یابد بنابراین مکانیزم بیمه‌ای ساختمان‌ها به ویژه در شهر‌های زلزله خیز باید از سوی سازندگان اجرایی شود و مجلس و کمیسیون عمران باید به شدت پیگیر این تحقق این موضوع باشند.

گزارش از محبوبه کباری

انتهای پیام/

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

پست اینستاگرامی لیندا کیانی پس از حضور در خندوانه

کلیدواژه: خودرو سلامت مسکن بازنشسته ها مهم ترین های 24 ساعت ارز و سکه پزشک Doctor قانون Law ضرب و شتم پزشک درمان خانوادگی مشاجره لفظی مورد ضرب و شتم عکس دختر آزار زن زندگی پلیس خانواده ازدواج من فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۱۲۹۴۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مرد حیوان صفت پیرزن نگون بخت را تا سرحد مرگ کتک زد+ فیلم
 • تفاوت ضربان قلب جنین پسر و دختر چقدر است؟! + بررسی علت افت ضربان قلب جنین هنگام زایمان
 • پزشک وظیفه شناس در رودبار جنوب ریسک خطر را به جان خرید
 • تاکید دکتر ولایتی بر به کارگیری ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی جهت امدادرسانی به مردم مناطق سیل زده
 • نشریات ترکیه در یک نگاه|بعد از انتخابات، باران مالیات در راه است/حضور بیش از ۳۰ عضو پ.ک.ک در لیست مرال خانم
 • رسیدگی به تخلفات پزشکی در کجا انجام می‌شود؟
 • ارایه خدمات پزشکی با حضور ۲ هزار پزشک در مناطق محروم کشور در نوروز ۹۸
 • جابه‌جايی بيمار قلبی با نيسان آبی !! + فیلم
 • اقدام جالب صدا و سیما در استفاده از کارشناس فوتبال خانم! عکس
 • از تولید رز آبی تا کشف عضو جدید در بدن انسان +تصاویر
 • استاندار خبرساز دیر رسید و عزل شدجهانگیری مناف هاشمی را برکنار کرد
 • ساعت هوشمند اپل جان مرد بیمار را نجات داد
 • اصفهان در تعطیلات نوروز کمبود پزشک متخصص ندارد
 • دختر جوان مرد مست را به باد کتک گرفت / او طاقت ظلم این مرد را نداشت+ فیلم
 • کد ٧٢٤ در ایام نوروز در بیمارستان امام حسین (ع) فعال است
 • نخستین اهدای عضو در سال ۹۸در یزد انجام شد
 • اعزام بالگرد اورژانس پایگاه میانه برای نجات دو بیمار بدحال
 • گفتگو با بهرام قاسمی: گاهی اوقات اگر صریح جواب بدهم مخرب است/کار سخنگویی کار سختی است / ایران در امور داخلی دیگر کشور‌ها دخالت نمی‌کند
 • جوان 28 ساله رودباری اولین اهداکننده عضو سال جاری در گیلان