حوادث رکنا: ترور محمد صادقی با مین ناکام ماند.

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، روز گذشته خودروی حامل محمد صادقی، یکی از مقامات شهر تازه تاسیس ناومیش با یک مین در کنار جاده برخورد کرده اما آسیبی به وی نرسیده است.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

شهلا وقتی وارد خانه اش شد، دخترش را در یک صحنه بی حیایی با پسر جوان دید!

بهاره 18 ساله هر شب به حجله یک مرد می رود !

ریحانه 15 ساله اجباری با 2 مرد به حجله رفت

شوهر بی غیرتم کارگرش را برای اقدام شوم به اتاقم فرستاد !

شوهر مونا، او را به پلیس فروخت! / زنم بدکاره شده است!

فیلم لحظه کتک کاری وحشتناک 4 زن چادری در خیابان

رسوایی برای فوتبالیست معروف / او به دختر 15 ساله هم رحم نکرد !

پسر17 ساله همسایه آبروی دختر 9 ساله مشهدی را برد!

حمله پلیس عباس آباد به خانه فحشا / 3 مرد خارجی با 2 زن ایرانی در شرایط بد دستگیر شدند

ناگفته های تلخ نوشین از حجله مرد شیطان صفت

ازدواج جنجالی یک پسر با مادر مهربانش ! + عکس

اقدام شوم با دختر دانشجو در یک باغ / 5 شیطان صفت مرا دست به دست کردند

ماجرای انتشار فیلم پرونده جنجالی 5 عضو شورای شهر بابل ! + فیلم و عکس

اقدام شوم با میترا 20 ساله در مهمانی استخر خصوصی!

منبع: رکنا

خبر بعدی:

برخي از اختيارات وليعهد سعودي سلب شد/ آيا اختلاف پدر و پسر جدي است؟

خبرگزاري آريا- پس از انتشار اخباري پيرامون ترور نافرجام بن سلمان و آغاز جنگ قبيله اي جديد در خاندان آل سعود، تازه ترين اخبرا از سلب برخي اختيارات وليعهد سعودي حکايت دارد.
به گزارش سرويس بين الملل  خبرگزاري آريا، روزنامه «گاردين» به نقل از منابع آگاه نوشته است که پادشاه سعودي ناراضي از عملکرد ولي‌عهد خود، برخي از اختيارات را از «محمد بن سلمان» سلب کرده است.
محمد بن سلمان وليعهد عربستان سعودي در طول دو هفته گذشته در يک رشته از نشست‌هاي ديپلماتيک و مذاکرات سطح بالاي وزيران در اين کشور حضور نداشته است و گفته مي‌شود برخي اختيارات مالي و اقتصادي از بن سلمان سلب شده است.
گاردين نوشت ملک سلمان پادشاه عربستان پيشتر در يک جلسه کابينه در هفته گذشته خطاب به گروهي از وزيران ارشد سعودي اعلام کرد که دامنه مسئوليت‌ها و اختيارات وليعهد را، شايد فعلا به صورت موقت، محدود ساخته است.
گفته مي‌شود پادشاه از بن سلمان خواسته بود تا خود در اين نشست کابينه حضور داشته باشد، ولي وي از عمل به اين خواسته سر باز زده بود.
اگرچه اين تصميم رسما و علني اعلام نشده است، ولي برخي منابع به گاردين گفته اند يکي از مشاوران معتمد و مورد اطمينان پادشاه عربستان سعودي به نام مساعد بن محمد العيبان Musaed al-Aiban که تحصيلکرده هاروارد است و اخيرا به عنوان مشاور امنيت ملي معرفي شده بود، به طور غير رسمي به نيابت از پادشاه بر تصميمات سرمايه گذاري خارجي نظارت خواهد داشت.
سفارت عربستان سعودي در واشنگتن از هر گونه اظهار نظر درباره اين گزارش خودداري کرده است.

جنگ قبيله اي جديد در رژيم آل  سعود
اخيرا يک روزنامه صهيونيستي به نقل از يک کارشناس اسرائيلي از ترور نافرجام بن سلمان و تشديد اختلاف ميان پادشاه و وليعهد سعودي خبر داد.
به گزارش پايگاه اينترنتي «النهضه نيوز»، آساف گيبور کارشناس اسرائيلي در گزارش خود در روزنامه «مکور ريشون» اعلام کرد محمد بن سلمان وليعهد عربستان سعودي مورد سوء قصد قرار گرفت اما از آن نجات يافت. بر اساس گزارشهاي مختلف، حکم بازداشت برادر وي بندر بن سلمان به علت دست داشتن در اين ترور صادر شده است.
گيبور افزود: «اين سوء قصد با کمک يکي از افسران گارد شاهنشاهي صورت گرفت که بندر بن سلمان به او وعده داده بود مبلغ هنگفتي به ارزش 10 ميليون ريال سعودي به منظور انجام اين ماموريت پرداخت خواهد کرد. به اين ترتيب ما برابر جنگ قبيله اي جديد در عربستان سعودي قرار داريم. در پي اين حمله، بن سلمان محافظان اطراف خود را افزايش داد و يگان امنيتي ويژه را به محافظت و حفظ جان خود مامور کرد. اين افسر امنيتي نيز در کاخ شاهزاده سعوي بازداشت شد.»  
وي افزود: «بن سلمان يگاني امنيتي را موسوم به نيروي واکنش سريع تشکيل داده که از نيروهاي امنيتي جديد تشکيل شده است و با دقت بسيار زياد انتخاب شده اند. اين نيروهاي جديد آموزشهاي فشرده ديده اند که هدف از آن تامين امنيت لازم وليعهد سعودي است. اين نيرو وظيفه دور کردن هر گونه خطر و تهديدي داخلي و خارجي در اطراف شاهزاده سعودي را دارد. آنها به اين باور رسيده اند که او حتي از سوي خانواده حاکم مورد تهديد قرار دارد و حتي شايد اين تهديد از طرف افسران و محافظان همراه او وجود داشته باشد.»
 
اختلاف بين پادشاه عربستان سعودي و پسرش
گيبور افزود: «اين گزارشها و توئيت هاي منتشر شده در شبکه هاي اجتماعي مورد تاييد رسمي سعودي قرار نگرفته است اما رسانه هاي خارجي از اختلاف جديد بين سلمان بن عبدالعزيز پادشاه عربستان سعودي و پسرش محمد بن سلمان وليعهد سعودي خبر داده اند و ملک سلمان از اقدامات اخير پسرش ابراز نارضايتي کرده است.»  
وي گفت :« پيش بيني مي شد بن سلمان در نشست اخير سران عربي و اروپايي در شرم الشيخ نماينده کشورش باشد اما در روزهاي پيش از برگزاري اين نشست، ملک سلمان 83 ساله تصميم گرفت خودش شخصا در اين نشست شرکت کند.»  
وي تاکيد کرد: «در سفر ملک سلمان به مصر، وي پيام هايي از طرف هاي نزديک به وليعهد دريافت کرد که نشان مي داد اقداماتي عليه او وجود دارد براي همين ملک سلمان بلافاصله تيم محافظان مخصوص خود را تغيير داد و اين سفر با سي تن از نيروهاي مورد اعتماد سلمان انجام شد. همچنين نيروهاي امنيتي مصري که ماموريت حفاظت از ملک سلمان را برعهده داشتند تغيير کردند از ترس اينکه شايد وليعهد سعودي آنها را مامور اقدامي خصمانه کرده باشد.»  
 
وليعهد سعودي از غيبت پدرش براي انتصابهاي جديد داخل کاخ استفاده کرد
اين کارشناس اسرائيلي در ادامه گفت :« زماني که ملک سلمان از مصر بازگشت، وليعهد سعودي به استقبال او نرفت اما اين شاهزاده سعودي از غيبت پدرش براي انتصابهاي جديد داخل کاخ استفاده کرد. از جمله، وي خالد بن سلمان برادر خود را به عنوان معاون وزير دفاع منصوب کرد. وي همچنين شاهزاده ريما بنت بندر بن سلطان را به عنوان سفير عربستان در آمريکا معرفي کرد اگر چه اين انتصابها از مدتي پيش آماده شده بود اما بدون صدور فرمان پادشاهي صورت گرفت. گفته مي شود ملک سلمان اين انتصابها را از رسانه ها شنيد و از آن آگاه شد.»

افسران نظامي عربستان از بن سلمان فرمانبرداري کاملي ندارند
در همين حال چند روز پيش مشاور محمد بن نايف وليعهد سابق عربستان سعودي در فضاي مجازي نوشت بسياري از افسران و مقامات نظامي عربستان از دستورات محمد بن سلمان وليعهد اين کشور فرمانبرداري کاملي ندارند.
مشاور محمد بن نايف در توئيتر خود نوشت : با وجود اينکه محمد بن سلمان تقريبا به صورت کامل بر ارکان و بخش هاي مهم کشور تسلط يافته است اما بسياري از افسران و درجه داران به طور کامل از دستورات وي فرمانبري نمي کنند.
مشاور محمد بن نايف افزود محمد بن سلمان نيز به اين امر واقف است اما به خاطر ترس از فروپاشي ساختار نظامي و امنيتي کشور اقدامي عليه آنان انجام نمي دهد و بسياري از اين افسران منتظرند تا پس از مرگ سلمان بن عبد العزيز پادشاه عربستان چه اتفاقي رخ خواهد داد .
مشاور محمد بن نايف تأکيد کرد با وجود تسلط شبه کامل محمد بن سلمان بر ارکان و نهادهاي دولتي عربستان اما او نگران اين مسئله است که نتواند قدرت و تسلط خود را برکشور اعمال کند. ( به پادشاهي برسد ) .
علاوه بر اين نگراني محمد بن سلمان از احتمال وقوع کودتا در کشور در هر لحظه ، سبب شده است تا او دولتي در داخل دولت تشکل دهد که وظيفه و ماموريت آن نظارت و مراقبت بر دولت و مقامات بلند پايه خانواده پادشاهي است ، کساني که محمد بن سلمان از جانب آنان احساس خطر دارد .
مشاور محمد بن سلمان در توئيت ديگري نوشت محمد بن سلمان خواست که سياست خارجي خصمانه اي را دنبال کند و رويکرد رويارويي مستقيمش موازنه قدرت منطقه اي را به نفع عربستان تغيير دهد اما عملا موازنه قوا به نفع رقباي منطقه اي عربستان تغيير کرده است.
مشاور محمد بن سلمان افزود روابط خارجي عربستان در گذشته بر احتياط و عقلانيت بود به طوري که مسئولان و تصميم گيران سياست خارجي در روابط با کشورهاي کوچک راهبرد مهار و کنترل و در برابر کشورهاي بزرگ هم برنامه مدارا و خودداري از اقدامات تحريک آميز را اجرا مي کردند تا اينکه محمد بن سلمان آمد سياست دشمن تراشي در برابر کشورهاي کوچک را در پيش گرفت و آنان را واداشت به طرف ايران و ترکيه سوق پيدا کنند و نيز با تحريک کشورهاي بزرگ، از آنان براي عربستان دشمن ساخت .

اختلافات پادشاه و وليعهد سعودي جدي است؟
روزنامه راي اليوم در تحليلي نوشت: با وجود تأکيد برخي رسانه ها بر وجود اختلافاتي ميان شاه سعودي و وليعهدش به نظر مي رسد اين اخبار به صورت هماهنگ شده و براي منحرف کردن افکار عمومي از مسائل مهم تر مطرح شده باشد.
رأي اليوم که از لندن به روز مي شود در سرمقاله خود نوشت: گزارش روز گذشته روزنامه گاردين چاپ انگليس از پوشش گسترده اخبار مربوط به اختلافات ميان ملک سلمان بن عبدالعزيز پادشاه سعودي و فرزندش محمد بن سلمان درباره تعدادي از مسائل داخلي و خارجي در رسانه هاي کشورهاي عربي حکايت دارد اما نگاهي دقيق تر به اطلاعاتي که در اين رسانه ها ارائه مي شود در وهله نخست غير دقيق بودن آنها را نشان مي دهد چون نشانگر بي اطلاعي از سازوکارهاي درون خاندان حاکم سعودي هستند.
اين گزارش درباره اعتراض شاه سعودي به دو بخشنامه اي است که بن سلمان براي انتصاب برادر خود خالد بن سلمان سفير سابق عربستان در واشنگتن به عنوان معاون وزير دفاع و معاون پادشاه و انتصاب ريم دختر بندر بن سلطان به عنوان سفير عربستان در واشنگتن به جاي او صادر کرده است. اين اتفاق وقتي افتاد که پدرش در مصر بود. گزارش مذکور به وجود اختلافات ديگري ميان آن دو درباره نحوه تعامل با اسراي جنگ يمن و موضع عربستان در قبال اعتراض ها در الجزاير و سودان اشاره مي کند که اين ارزيابي بسيار مبهم و سئوال برانگيز است.
محمد بن سلمان به سبب وخامت حال پدرش، عدم حضور در صحنه سياسي داخلي و خارجي در حال حاضر عملا زمامدار عربستان سعودي است و آن طور که يکي از اعضاي هيئت همراه نخست وزير يکي از کشورها که اخيرا به عربستان سفر کرده است مي گويد، ديدارهاي پروتکلي با ملک سلمان صرفا مدت کوتاهي براي گرفتن عکس و نوشيدن قهوه و تبادل تعارف است.
در آيين حکمراني سعودي ها سنت نيست که وليعهد با شاه مخالفت کند و تصميمي بدون موافقت او حتي در امور ثانوي بگيرد زيرا عبور از شاه کودتا به شمار مي آيد و اگر ملک سلمان در اوج سلامت جسمي خود بود مطلقا اجازه بروز چنين اتفاقي را نمي داد و فورا وليعهد را عزل مي کرد چنان که سه ماهه نخست حکومتش دو وليعهد را برکنار کرد. ملک عبدالله بن عبدالعزيز حدود 10 سال در ايام وليعهدي با وجود آنکه برادرش ملک فهد بيمار بود و حافظه اش را به سبب بيماري قلبي از دست داده بود، محدود بود. عبد الله بن عبد العزيز هر لحظه در ترس صدور دستور برکناري خود از وليعهدي در اجراي ساختار اساسي حکومتي بود که ملک فهد در آغاز حکومتش بنا نهاده بود و بسياري مي گفتند اين تغيير که به شاه صلاحيت تغيير وليعهد و انتصاب او را داد زمينه چيني براي جايگزين کردن شاهزاده عبدالعزيز پسر کوچکش به جاي خودش بود اما بيماري به او مهلت نداد و اکنون در دوران ملک سلمان تاريخ دوباره تکرار مي شود.
انتصاب خالد بن سلمان به عنوان معاون وزير دفاع آن هم با سن کم (همان سن و سالي که برادر بزرگترش در آن وزارت دفاع و وليعهدي را عهده دار شد) زمينه سازي براي تعيين او به عنوان وليعهد است در صورتي که تصميم مورد انتظار يعني کناره گيري ملک سلمان به سبب بيماري اتخاذ شود و فرزندش به جاي او بر تخت شاهي بنشيند. اما انتصاب شاهزاده ريم بنت بندر به عنوان سفير عربستان در واشنگتن به دلايل سياسي داخلي و خارجي انجام گرفت. اين اقدام در بعد داخلي پاداشي بود به بندر بن سلطان در پي بيعت با محمد بن سلمان وليعهد از نخستين دقيقه و حمايت بدون هيچ گونه خشم و ناراحتي از او در سمت جديدش. از بعد خارجي اين اقدام تلاشي براي واکنش به تبليغات رسانه هاي غرب بود که با فعالان زن سعودي که در زندان به سر مي برند ابراز همبستگي مي کنند. با اين انتصاب چنين وانمود شد که ديدگاه خاندان حاکم به زنان تغيير کرده و عربستان با اعطاي نقشي اساسي به زنان که چندين دهه وجود خارجي نداشت در قامت يک کشور مدرن ظاهر شد.
يک نکته قابل توجه باقي مي ماند که براي تقويت روايت گاردين درباره اين اختلاف ها و تلاش براي تأکيد بر صداقت آن استفاده شده است و آن غيبت وليعهد سعودي در مراسم استقبال از پدر بعد از بازگشت از سفر فوري او به مصر براي مشارکت در کنفرانس گفت و گوي عربي اروپايي در شرم الشيخ بود.
اين غيبت مورد تأکيد رسانه هاي رسمي عربستان قرار گرفت که همواره نام پادشاهان شرکت کننده در مراسم استقبال در فرودگاه را با جزئيات خسته کننده ذکر مي کنند. البته اين غيبت ممکن است علل امنيتي محض داشته باشد زيرا وليعهد سعودي خود و همه رفت و آمدهايش را تحت اقدامات امنيتي سخت قرار داده است تا از نقشه ترور توسط دشمنانش در داخل يا خارج از عربستان در امان بماند به ويژه آن که تعدادي از شاهزادگان و عموزاده هاي خود را که با او بيعت نکردند و مخالفت به قدرت رسيدن او هستند بازداشت کرد و اکثر آنها را به انزوا رانده است.
بعيد نيست مشاوران وليعهد شايعه اين اختلافات را با دستور خود او منتشر کرده باشند تا چنين وانمود کنند که شاه سعودي سالم است و هنوز زمام امور را به دست دارد که البته اين درست نيست و صرفا ايجاد يک جنجال رسانه اي تعمدي براي هدف قرار دادن صداقت رسانه هاي خارجي است که اکثر آنها بعد از متهم شدن بن سلمان به دست داشتن در ترور جمال خاشقجي در کنسولگري عربستان در استانبول، مواضع انتقادي تندي در برابر وليعهد دارند.
شايد ذکر اين نکته مفيد باشد که وقتي موج انتقادها از وليعهد سعودي به سبب حمايت از توافق قرن شدت گرفت بيانيه اي توسط شاه سعودي صادر و در آن از ايجاد کشور فلسطيني مستقل به مرکزيت قدس و حق بازگشت آوارگان حمايت شد.در اين بيانيه از محمود عباس رئيس تشکيلات خودگردان فلسطيني هم براي سفر به رياض دعوت شد و استقبال گرمي از او صورت گرفت. منابع سعودي اعلام کردند اين اظهارات کار بن سلمان بود تا از شدت انتقادات داخلي و عربي در برابر توافق مردود و غيرقابل قبول قرن بکاهد.
در پايان دوباره مي گوييم که بن سلمان حاکم واقعي عربستان است و تصميم اول و آخر را در آن کشور مي گيرد. همه تحولات اخير عربستان از جمله انتصاب وزيران و مسئولان عالي رتبه و نيز وضع سياست هاي داخلي و خارجي کار او بود و به نظر نمي رسد پدر او از اين ماجراها باخبر بوده باشد اگرچه اين کارها به نام او انجام شد. هر حرفي درباره اختلافات بين پدر و پسر صرفا تلاشي براي گمراه کردن برخي رسانه ها به ويژه رسانه هاي غربي و منحرف کردن توجه افکار عمومي از مسائل مهمتر است مخصوصا با توجه به اين که روزهاي آينده آبستن حوادث غافلگير کننده بيشتري در عربستان است.

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: خودرو سلامت مسکن بازنشسته ها مهم ترین های 24 ساعت ارز و سکه حوادث Accidents اخبار حوادث دستگیری عکس مین ترور خودروی تویوتا عکس دختر زندگی زن پلیس ازدواج قتل من خانواده پسر

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۱۳۵۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مصدومیت دختر ۵ ساله از ناحیه دست
 • مرد 29 ساله تهرانی در چهارشنبه سوری بی چشم شد + عکس
 • تصویر تلخ از انگشتان قطع شده جوان 18 ساله در شب چهارشنبه سوری
 • آسیب دیدن چشم مرد 40 ساله تهرانی در شب چهارشنبه سوری + عکس
 • بلایی که در چهارشنبه سوری تهران بر سر دختر 11 ساله آمد + تصویر تلخ
 • تصویر بلای تلخ که در چهارشنبه سوری بر سر پسربچه 12 ساله آمد + عکس
 • واکنش رضا صادقی به ادعاهای بی‌عمل
 • حال خواننده معروف پس از دیدن دختر مدافع حرم
 • ناراحتی رضا صادقی از دیدن دختر مدافع حرم
 • دیدن دختر مدافع حرم حالم را دگرگون کرد
 • رضا صادقی: زمان زلزله کرمانشاه خیلی‌ها فقط حرف زدند
 • رضا صادقی و رامبد جوان در برنامه فرمول یک + عکس
 • مرگ دردناک داخل خودروی لاکچری! / ریزش کوه در سوادکوه
 • نسل بعدی تحقیقات فضانوردان با استفاده از خودروهای ماه‌نورد + فیلم
 • دانلود آهنگ جديد ساميار صادقي بنام واسه هميشه
 • جزییات جدال تن به تن مرد افغان عامل تروز مسلمانان در نیوزلند / همه در مسجد گریه کردند+عکس
 • جمعی از خانواده شهدا و جانبازان ترور ایران با جاوید رحمان دیدار کردند
 • زن و شوهر ایرانی با پاسپورت جعلی در آرژانتین دستگیر شدند+عکس پاسپورت
 • مادربزرگ 102 ساله آگهی ترحیمش را نوشت و جان سپرد+عکس