نتایح نهایی آزمون دوره دکتری تخصصی پزشکی فردا از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، براساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نتایح نهایی دوره دکتری تخصصی پزشکی فردا از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام خواهد شد.

آزمون دکتری تخصصی در روزهای 20 و 21 اردیبهشت در رشته‌های علوم‌پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی برگزار شد.

در این آزمون 10 هزار و 323 نفر ثبت‌نام کردند و ظرفیت پذیرش حدود یک هزار و 500 نفر است.

انتهای پیام/4040

منبع: آنا

خبر بعدی:

۳ راه برای دانشجو شدن/ تکمیل ظرفیتی که تغییر نام داد

به گزارش خبرنگار مهر،  در ۱۵ آبان ماه سال ۹۷ شورای سنجش و پذیرش دانشجو تشکیل جلسه داد و مقرر شد حداقل ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز و موسسات آموزش عالی کشور از سال ۱۳۹۸ به بعد «صرفاً باسوابق تحصیلی» و خارج از فرایند آزمون سراسری انجام شود.

بر این اساس پذیرش حداقل ۸۵ درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور در تمامی زیر نظام های آموزش عالی صرفاً براساس سوابق تحصیلی با ملاک معدل کتبی دیپلم داوطلبان و بدون نیاز به شرکت در کنکور انجام می گیرد. 

پذیرش رشته محل های صرفا سوابق تحصیلی مستقل از کنکور انجام می شود و آزمون سراسری برای مابقی رشته محل هایی که پذیرش آنها از تلفیق نمره کنکور و سوابق تحصیلی است برگزار می شود.

بر اساس این مصوبه از سال ۱۳۹۸ و بعد از آن، پذیرش صرفا سوابق تحصیلی با توجه به قوانین و مقررات مربوطه مستقیما توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خواهد شد.

قرار شد آیین‌نامه اجرایی این مصوبه حداکثر تا یک‌ماه آینده در سازمان سنجش آموزش کشور تهیه و پس از تصویب در شورای سنجش و پذیرش دانشجو و قبل از شروع ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ اطلاع‌رسانی شود.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نیز در آذرماه ۹۷ در گفتگو با خبرنگار مهر یادآور شد: رشته‌های بی‌نیاز از کنکور تا پایان دی‌ماه مشخص می‌شوند و پس از نهایی شدن پیش از ثبت نام کنکور سراسری در بهمن‌ماه اطلاع‌رسانی می‌شوند.

در ۱۳ دی ماه ۹۷ اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در رابطه با پذیرش رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی در آزمون سراسری منتشر شد و به این ترتیب تکلیف داوطلبان برای شرکت در رشته های بی نیاز از کنکور مشخص شد.

پذیرش بهمن ۹۷ یا تکمیلی ظرفیتی که تغییر نام داد!

در حالی که اعلام شده بود کنکور ۹۷ در بخش هایی که خالی مانده است دیگر تکمیل ظرفیت ندارد، اما پذیرش با سوابق تحصیلی در بهمن ۹۷ در واقع همان تکمیل ظرفیت کنکور ۹۷ در رشته های دانشگاه پیام نور و چند موسسه آموزش عالی و دانشگاه غیر انتفاعی است.

پذیرش صرفا سوابق تحصیلی برای بهمن ماه ۹۷ به این ترتیب است که داوطلبان بر اساس اطلاعیه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۷ سازمان سنجش آموزش کشور می توانند از جدول اعلام شده و با مراجعه به سایت دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی دارای ظرفیت رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند.

داوطلبان واجد شرایط و متقاضی پذیرش تا ۶ بهمن ماه ۹۷ فرصت دارند برای پذیرش به موسسات پذیرنده که در اطلاعیه اعلام شده، مراجعه کنند. اطلاع رسانی به پذیرفته شدگان مشروط توسط دانشگاه محل پذیرش از ۶ تا ۱۰ بهمن صورت خواهد گرفت.

نکته مورد توجه در این پذیرش این است که متقاضیان باید دارای دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) و یا دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی (فوق دیپلم) با تاریخ اخذ حداکثر تا ۳۰ بهمن ۹۷ باشند. 

پذیرش دانشجو بر اساس اطلاعیه ۲۵ دی سازمان سنجش در پردیس دانشگاه صنعتی شریف در کیش، مؤسسات غیرانتفاعی، مراکز و واحدهای آموزشی دانشگاه پیام‌نور (اعم از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ ثبت‌نام کرده و یا نکرده‌اند) انجام می گیرد.

پذیرش در این مرحله در بیش از ۸ هزار و ۸۰۰ کدرشته محل و با ظرفیت ۳۹۰ هزار نفر است.

این پذیرش فقط ظرفیت خالی مانده مرحله تمدید مهلت ثبت نام در پذیرش مهرماه ۱۳۹۷ را شامل می شود و سایر رشته محل های دوره های روزانه و شبانه و کد محل های سایر دوره ها که پذیرش آنها صرفاً سوابق تحصیلی است و ظرفیت آنها تکمیل شده است، در این مرحله پذیرش دانشجو ندارند. 

جزئیات پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی برای مهرماه ۱۳۹۸

ثبت نام برای پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی برای مهرماه ۹۸ از ۱۷ بهمن ماه ۹۷ آغاز می شود. در اواسط بهمن ماه دفترچه راهنمای پذیرش صرفا سوابق تحصیلی برای سال ۱۳۹۸ توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد.

تمامی شرایط و ضوابط و نحوه مراجعه و مدارک و مستندات لازم برای اخذ پذیرش توسط موسسات آموزش عالی کشور در این دفترچه درج خواهد شد.

زمان مراجعه داوطلبان برای اخذ پذیرش رشته های محل های صرفا سوابق تحصیلی از ۲۰ اسفند ۹۷ تا اواخر مرداد ۹۸ خواهد بود.

داوطلبان متقاضی پذیرش رشته محل های صرفا سوابق تحصیلی نیازی به شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ ندارند و می توانند مطابق اطلاعیه ها در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور ثبت نام کنند.

دفترچه و ضوابط شرایط برای این پذیرش از ۱۷ بهمن ماه ۹۷ از سوی سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. این پذیرش مربوط به بخشی از دوره های روزانه، شبانه، مجازی و سایر دوره های دانشگاه های کشور، دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی است.

کنکور سراسری ۹۸ و رشته های پرطرفدار

اما همچنان بسیاری از داوطلبان در سودای پذیرفته شدن در رشته های پرطرفداری همچون مهندسی برق، دکتری پزشکی و حقوق هستند تا در دانشگاه های برتر کشور تحصیل کنند. گروه زیادی از داوطلبان که این روزها تنها در انتظار آغاز ثبت نام در کنکور سراسری هستند تا دوباره بخت خود را در میان چهارخانه های خالی برگه آزمون، بیازمایند.

ثبت نام برای کنکور سراسری سال ۹۸ از هفته آخر بهمن ماه ۹۷ آغاز می شود. داوطلبانی که متقاضی پذیرش در رشته های تحصیلی با آزمون هستند می توانند در روزهای ۲۴ بهمن تا ۲ اسفند ۹۷ در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ ثبت نام کنند.

کنکور سراسری سال ۹۸ در روزهای پنجشنبه ۱۳ تیر و جمعه ۱۴ تیر سال ۹۸ در حوزه های امتحانی برگزار می شود.

بر اساس مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو، اطلاع رسانی درباره نحوه پذیرش صرفا سوابق تحصیلی در آزمون های فنی و حرفه ای، کاردانی به کارشناسی و  جامع علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در فرصت های دیگر انجام می گیرد.

کد خبر 4519610 زهره بال

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قیمت خودرو باز هم گران شد| فهرست جدید قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو اعلام شد+جدول

استخدام ورودی‌‌های ۹۷ دانشگاه فرهنگیان و رجایی پیمانی شد

منبع این خبر، وبسایت www.ana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۱۶۸۳۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کمیته‌ای علمی کار نگارش رساله دانشجوی دکتری را رصد می‌کند
 • اعلام نتایج فوریت های پزشکی
 • تمدید مجدد ثبت نام آزمون دستیاری
 • نتایج فوریت‌های پزشکی در آزمون کاردانی به کارشناسی اعلام شد/ پذیرفته‌شدگان از ۶ بهمن به پایگاه اطلاع‌رسانی محل قبولی مراجعه کنند
 • فیزیوتراپی رویگری در کلینیک تخصصی فدراسیون پزشکی ورزشی
 • پذیرفته‌شدگان آزمون کاردانی به کارشناسی فوریت‌های پزشکی معرفی شدند
 • ۳ راه برای دانشجو شدن
 • تغییر نام تکمیل ظرفیت با طرح جدید کنکور
 • آخرین وضعیت سیستم‌های سنجش آلودگی هوا در استان تهران
 • رشدقابل ملاحظه سلامت در بام ایران/تامین زیرساخت های پزشکی درمانی در چهارمحال وبختیاری
 • فرصت یک روزه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی
 • ۶ بهمن فرصت یک روزه ثبت‌نام آزمون دستیاری پزشکی است
 • مهلت ثبت نام چهل و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی تمدید شد
 • فرصت یک روزه ثبت نام آزمون دستیاری پزشکی اعلام شد
 • بیش از ۸۵ درصد فارغ‌التحصیلان دکتری علامه شاغلند/ورود مهارت افزاییبه دفترچه کنکور ازسال آینده
 • دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب در حوزه درمان و بهداشت استان اردبیل+ جزییات
 • اعطای مدرک تخصصی به ۴۵ حافظ قرآن در کردستان
 • اعطای مدرک تخصصی به ۴۵ نفر حافظ قرآن در کردستان
 • نتایج آزمون کارآموزی وکالت سال ۹۷ اعلام شد.