خبرگزاري آريا - در ديدار دو تيم ملوان انزلي و سپيدرود رشت ظرفيت ورزشگاه تکميل شده است.
به گزارش خبرگزاري فارس از گيلان ، بيش از شش هزار هوادار براي ديدن دربي ملوان انزلي و سپيدرود رشت از مرحله يک شانزدهم پاياني رقابت‌هاي جام حذفي وارد ورزشگاه تختي انزلي شدند که حدود يک هزار هوادار را طرفداران سپيدرود رشت تشکيل مي‌دهند.

*سرخ‌هاي شهر باران با 10 دستگاه اتوبوس از رشت به انزلي آمدند و تعدادي از هواداران سپيدرود نيز با ماشين‌هاي شخصي وارد ورزشگاه شدند، هواداران سپيدرود يک‌صدا مشغول تشويق تيم خود هستند، در سوي مقابل ملوانان جسته‌گريخته تيم خود را تشويق کرده و تعدادي از سکوها نيز به شعار عليه رشتي‌ها مشغول هستند.
*خيابان منتهي به ورزشگاه توسط مأموران راهنمايي رانندگي بسته شده است تا از درگيري‌هاي احتمالي جلوگيري شود.
*پيش از آغاز مسابقه فرهاد پورغلامي با دسته‌گل به سمت علي کريمي و نيمکت سپيدرود رشت رفت، کريمي نيز دسته‌گلي به پورغلامي اهدا کرد.
*سکوهاي رو به روي ورزشگاه تختي انزلي به دليل بازسازي، تخريب شده است و به همين دليل بازي در ظرفيتي کمتر از ظرفيت واقعي ورزشگاه آغاز مي‌شود.
*بازيکنان دو تيم هنگام ورود به زمين از سوي طرفدارانشان به‌شدت مورد تشويق قرار گرفتند و اين باعث شده است شعارهاي منفي هواداران قطع شود!
*جايگاه خبرنگاران در ورزشگاه تختي انزلي با جانمايي نامناسب باعث شده است هواداران تيم ميزبان جلوي ديدگان خبرنگاران را گرفته و خبرنگاران در خبررساني با مشکل مواجه شوند.
به گزارش فارس، ديدار دو تيم ملوان انزلي و سپيدرود رشت از ساعت 16:30 در ورزشگاه تختي انزلي آغاز شده است.
انتهاي پيام/ر

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

افتتاح خط‌ آهن قزوین ـ رشت در اسفند‌

خیرالله خادمی با اشاره به بازدید امروز از همه فازهای پروژه خط‌آهن، بیان کرد: این مسیر ریلی آماده است و در اسفندماه امسال با حضور رئیس‌جمهور افتتاح رسمی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه راه‌آهن قزوین-رشت ابرپروژه ریلی کشور محسوب می‌شود افزود: این خط ریلی بزرگترین و خاص‌ترین پروژه ریلی کشور است، در کنار طول مسیر، محل عبور آن از کوهستان‌های صعب‌العبور و مکان‌‌های دارای جغرافیای خاص است و همین کار پروژه را سخت‌تر کرده بود.

تکمیل روسازی و زیرسازی خط‌آهن قزوین-ر‌شت

وی ادامه داد: زیرسازی، روسازی و هر پنج ایستگاه مسیر امروز مورد بازدید قرار گرفت و مسائل تکمیلی‌ برای خط که لازم است تا دو هفته آینده به اجرا برسد، توصیه شد.

‌مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور گفت: زیرسازی خط‌آهن قزوین-رشت به صورت کامل اجرا شده است، همچنین بخش روسازی مسیر کل پروژه به اتمام رسیده و برخی خطوط فرعی ایستگاه‌‌ها در حال نصب و تنظیم است که تا دو هفته آینده به اتمام می‌رسد و به این ترتیب روسازی مسیر هم به پایان می‌رسد.

احداث ۲۸ کیلومتر تونل و گالری در پروژه خط‌آهن

وی افزود: خط‌آهن قزوین-رشت از نظر طول مسیر، پروژه‌ای مطرح و بزرگ است، ضمن آنکه از منظر اجرا و عبور از مناطق سخت جغرافیایی دارای ویژگی‌های خاص است و نیازمند فعالیت‌های مهندسی پیچیده‌ای بود؛ تونل‌های طویل در این پروژه احداث شد، ۲۸ کیلومتر تونل و گالری در این مسیر احداث شده است ضمن آنکه ۹ کیلومتر پل بزرگ  و طویل در این خط ریلی داریم که همه ‌توسط متخصصان و طراحان داخلی اجرا شده است و نماد رشد و توسعه عمرانی کشور محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با بیان اینکه این مسیر دارای احجام و ابعاد بسیار بزرگی است، افزود: ۲۲ میلیون متر مکعب خاکبرداری در پروژه انجام شد و تاثیر آن در شبکه ریلی کشور منحصربه‌فرد است

پیشرفت ۹۸ درصدی هر پنج ایستگاه راه‌آهن قزوین-رشت

وی با بیان اینکه ایستگاه‌های مسیر ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: در این مسیر ریلی پنج ایستگاه وجود دارد که چهار ایستگاه در طول مسیر پیشرفت فیزیکی ۹۸.۶ درصد دارد و ایستگاه رشت هم ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و آماده است و ترمینال مسافری و ساختمان اصلی تا ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ضمن آنکه محوطه‌سازی ایستگاه رشت هم به پایان رسید. 

خادمی بیان کرد: در حال آماده‌سازی خود هستیم تا بیست و دومین مرکز استان هم به شبکه ریلی متصل شود و وعده‌ای که برای اتصال پنج شبکه استان به شبکه ریلی داده بودیم، محقق شود.

کاهش ۱۶ روزه مسیر ‌و ۳۰ درصد از هزینه حمل کالا از طریق خط‌آهن قزوین-رشت

وی بیان کرد: این خط ریلی بخش انتهایی کریدور شمال به جنوب کشور است و بخش سخت این مسیر ریلی محسوب می‌شود، خط‌آهن از بندرعباس تا تهران نسبت به این مسیر سختی چندانی نداشت اما خط آهن قزوین - رشت از کوه‌های زیادی عبور کرد و خط بخشی از کریدور شمال به جنوب محسوب می‌شود.

معاون وزیر راه با بیان اینکه مسافران زیادی هم می‌توانند از این خط ریلی استفاده کنند، گفت: ‌تکمیل این خط ریلی می‌تواند تحول بسزایی در جابه‌جایی مسافر بین‌المللی ایفا کند ضمن آنکه در جابه‌جایی مسافر داخل کشور هم تاثیرگذار است و استان گیلان را به شبکه ریلی وصل و دسترسی ما را به بنادر شمالی و جنوبی کشور تسهیل می‌‌کند.

وی افزود:‌ از ویژگی‌های خاص این پروژه تاثیر بسیار مهم آن در مبادلات کالای بین‌المللی است‌، اگر خط آهن رشت - آستارا هم تکمیل و شبکه ریلی خود را به شبکه ریلی کشورهای آذربایجان، روسیه و در نهایت اروپا را تکمیل کنیم، بدین ترتیب حلقه ارتباطی شرق به غرب یا آسیا به اروپا یا جنوب شرق آسیا به سمت اروپا توسط ایران تکمیل می‌‌شود.

خادمی اظهار داشت: مبادلات کالا‌ از آسیای جنوب شرق به سمت اروپا یا روسیه ‌در مدل حمل‌ونقل دریایی ۳۶ روز به طول می‌انجامد اما با استفاده ازاین خط ریلی به ۱۶ روز کاهش می‌یابد و این تاثیر زیادی از نظر زمان دارد؛ ضمن آنکه هزینه استفاده از این مسیر نسبت به مسیر مشابه، ۳۰ درصد کمتر است و این‌ موجب کاهش قیمت تمام شده کالا می‌‌شود ضمن آنکه ایجاد وابستگی مبادلات بین‌المللی به سرزمین ایران می‌کند و این از ویژگی‌های خاص خط آهن قزوین - رشت است.

ارزش خط‌آهن قزوین-رشت ۵هزار میلیارد تومان

وی با بیان اینکه امیدواریم با بهره‌برداری از این مسیر ریلی، اهداف بزرگ ما در سند چشم‌انداز تا اندازه‌ای محقق شود، افزود: قرارداد اولیه این پروژه از سال ۸۵ امضا‌ و در سال ۸۶ اجرا آغاز شد.

معاون وزیر راه افزود: ۱۸۵۰ میلیارد تومان از این پروژه هزینه شد اما ارزش روز آن بیش از ۵ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود و این خط ریلی ‌جزو پروژه‌های بزرگ و خاص ما محسوب می‌شود.

پیش‌بینی قطار مسافری در خط آهن قزوین-رشت برای نوروز ۹۸

وی گفت: این خط ریلی در همین اسفندماه با حضور رئیس جمهور و مقامات عالی کشور به بهره‌برداری می‌رسد و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران هم در نوروز امسال قطار در این مسیر ریلی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: مسافران نوروزی عید امسال می‌توانند از این خط‌آهن استفاده کنند و قطعا خط برای نوروز آماده خواهد شد.

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

جزئیات تعطیلی مدارس فردا چهارشنبه اول اسفندماه ۹۷

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۱۸۷۴۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • اتفاق تلخ؛ مرداب در استادیوم تختی انزلی
 • رد پای مقام مسئول در تخریب محیط زیستی تالاب انزلی
 • سپیدرود رشت با یک بازیکن محروم به مصاف پدیده می رود
 • طرح «دست‌های مهربانی» در رشت اجرا می‌شود
 • بهره‌برداری خط آهن قزوین – رشت
 • دستور علی کریمی به سپیدرودی‌ها؛ حرف ممنوع! به دنبال امتیاز بقا باشید
 • اختصاص 60 میلیارد تومان برای راه آهن رشت - قزوین
 • ۸۵۰ میلیارد تومان برای احیای تالاب انزلی اختصاص یافت
 • المپیاد بین المللی شطرنج در منطقه آزاد انزلی برگزار می شود
 • تماشای دیدار پدیده شهر خودرو مقابل سپیدرود رشت رایگان شد
 • شمارش معکوس برای بهره‌برداری از راه آهن قزوین - رشت
 • بهره‌برداری خط آهن قزوین – رشت تا ده روز دیگر
 • بازی پدیده و سپیدرود رایگان شد
 • حمیداوی، مالک پدیده: بازی با سپیدرود را برای حضور هواداران رایگان کردیم؛ بازی مقابل هواداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی کار ساده‌ای نیست
 • تماشای دیدار پدیده شهر خودرو مقابل سپیدرود رشت رایگان است
 • پایان طرح احداث خط آهن قزوین - رشت بهره‌برداری حداکثر تا 10 روز آینده پیشرفت 25 درصدی فاز نخست خط آهن رشت - انزلی
 • راهکار یحیی گل محمدی برای پیروزی مقابل علی کریمی و سپیدرود
 • حال ناخوش این روزهای انزلی/تعامل حلقه گمشده در مسیر توسعه
 • بهره برداری از خط آهن قزوین - رشت تا ۱۰ روز آینده