رکنا نوشت: هفته پیش خبر دستگیری چند تن از اعضای شورای شهر بابل بدنبال یک رسوایی اخلاقی بزرگ، گمانه زنی های گوناگونی را در مورد علت دستگیری آنها به وجود آورد.

گمانه زنی ها ادامه داشت تا اینکه امام جمعه بابل در خطبه نماز جمعه از رسوایی بزرگی پرده برداری کرد و از ارتباط چهار عضو شورا با یک زن خبر داد.

پس از این خبر تعداد دستگیری ها در مجموع شورا و شهرداری افزایش پیدا کرد و حتی پای برادر یکی از اعضای شورا در پرونده فساد باز شد. از میان پنج عضو دستگیرشده شورا چهار تن استعفا دادند و تنها یک تن از آنها تاکنون استعفا نداده است.

حجت الاسلام مجتبی روحانی، امام جمعه بابل در خصوص این ماجرا بیان کرد: زمانی که مسیر در مجموعه ای کج چیده شود نتیجه آن نیز همین خواهد شد. این افراد که در این ماجرا نقش داشتند بی حاشیه نبودند و شایسته بود که دستگاه های نظارتی توجه لازم را به خرج دهند اما کم لطفی صورت گرفت و این افراد برای انتخاب بلامانع شدند. من چندین بار در نماز جمعه یادآور نکاتی در خصوص این افراد شدم.

وی ادامه داد: شنیده ام کسی که این فیلمبرداری را انجام داده آنقدر حرفه ای عمل کرده که جای هیچ گونه ابهامی باقی نماند. اینها افرادی بودند که دستگاه های مرجع نظر مثبتی در خصوص آنها داده بودند این در حالی است که برخی از این افراد واقعا شایسته این امر نبودند.

بنا بر گفته امام جمعه بابل، این اتفاقات چند ماه در جریان بوده است.

شورای‌ شهر بابل ۹ عضو دارد که ۴ نفر از آن‌ها در یک گروه و ۵ نفر در گروهی دیگر قرار دارند. از مدتی قبل که قرار بود انتخابات هیات‌ رئیسه شورا برگزار شود، اعضای یکی از گروه‌ها تصمیم به تغییر هیات‌ رئیسه داشتند. به‌ همین دلیل یکی از اعضای گروه دیگر که نمی‌خواست هیات رئیسه شورا تغییر کند، برای رسیدن به خواسته‌اش چنین نقشه پلیدی کشید و با تطمیع خانمی در خارج از شورا، برای گروه مقابل دام پهن کرد.

این زن که رقیه نام دارد و در یک آتلیه فعالیت می کند وظیفه اجرای این نقشه را بر عهده گرفت. وی که یک زن متاهل است و قصد جدایی از همسرش را دارد با مهارتی که در فیلمبرداری داشت، اعضای شورا را به خانه ای که از قبل تهیه شده بود کشاند و با شش دوربین که در زاویه های گوناگون جاساز شده بود از فساد خود با اعضای شورای شهر فیلمبرداری کرد.

رقیه که با به اجرا گذاشتن مهریه خود در آستانه جدایی از همسرش قرار دارد با برادر یکی از اعضای زن شورای شهر بابل آشنا شد و با همکاری وی و یکی دیگر از اعضای شورای شهر بابل این دام را برای شورانشینان پهن کردند.

تاکنون هشت تن در خصوص پرونده رسوایی در شورای شهر بابل دستگیر شدند.

بنابر گفته های امام جمعه بابل، 2 نفر از اعضای گروه رقیب در دام این خانم گرفتار شدند و پس از آن عامل اصلی با سی‌دی‌های غیراخلاقی که از آنها تهیه شده بود، این افراد را تهدید کرد که اگر رای به تغییر هیات‌ رئیسه شورا بدهند، فیلم‌ها را پخش خواهد کرد. با این حال آن ۲ نفر به تهدیدهای او گوش نکردند و در نهایت هیات رئیسه شورا تغییر کرد و پس از آن بود که عامل اصلی این اتفاق تصمیم به پخش‌کردن سی‌دی‌های غیراخلاقی تهیه شده گرفت و خواست خدا بود که ماجرا لو برود. عامل اصلی این اتفاق حتی به اعضای گروه خودشان هم رحم نکرده بود. او از آن خانم برای فریب اعضای گروه خودشان هم استفاده کرده بود که این بار انگیزه‌اش مالی بود.

۲ نفر از آنها در دام آن خانم گرفتار شدند و فیلم‌هایی از آن‌ها تهیه شد و آنها حاضر شدند برای اینکه فیلم‌ها منتشر نشود، ۳۷۰ میلیون و ۴۵۰ میلیون تومان به عامل اصلی پرداخت کنند.

عامل اصلی پس از اخاذی از ۲ عضو شورا قصد داشت همه سی‌دی‌هایی را که از اعضای شورا تهیه کرده بود به فردی در شهرداری بفروشد و برای آن بیشتر از یک میلیارد تومان خواسته بود که خوشبختانه این مبلغ رد و بدل نشد و پیش از آن، ماموران اداره اطلاعات و نهادهای امنیتی که در جریان ماجرا قرار گرفته بودند موفق شدند این ماجرا را افشا و متهمان را دستگیر کنند.

منبع: فرارو

خبر بعدی:

سایه پررنگ تر از متنِ حاشیه ها، بر جلسه شورای شهر اهواز

اهواز-ایرنا-جلسه شورای شهر اهواز با حاشیه های پررنگ تر از متنی همچون سرو صدای یک عضو در اعتراض به وجود تخلفات گسترده در سازمان فاوای شهرداری،تهدید به پیگیری مشکلات کارکنان شهرداری از طریق فضای مجازی و طعنه به کم کاری برخی اعضا به دلیل کارهای تبلیغاتی برای انتخابات آتی همراه بود.

به گزارش ایرنا یک عضو شورای شهر اهواز روز دوشنبه در هفتاد و یکمین نشست علنی شورای شهر در سالن جلسات این شورا، از وجود فساد مالی در سازمان فاوای شهرداری (سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری) انتقاد کرد و گفت: مدیر عامل این سازمان به دلیل عدم حل مشکلات شایستگی این پست را ندارد بارها در این خصوص به شهردار تذکر داده شده اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.
فتح الله حاجتی ادامه داد: مشکلات فعلی این سازمان باید سریعتر حل و جلوی فساد مالی گرفته شود، هوشمند کردن شهر اهواز ازجمله وظایف این سازمان می باشد که تاکنون محقق نشده است.
این سخنان سبب انتقاد برخی دیگر از اعضای شورای شهر شد، مهران باباپور در این خصوص خاطر نشان کرد: اعضای شورای شهر مطابق قانون نمی توانند در امور سازمان ها به صورت مستقیم دخالتی کنند.
وی ادامه داد: هرکدام از اعضا که نسبت به عملکرد مدیران عامل شهرداری انتقاد دارد باید در قالب تذکر و به صورت مکتوب به شهردار ابلاغ کند.

**مهلت یک ماهه به مدیرعامل فاوا
سید محسن موسوی زاده دیگر عضو شورای شهر نیز با اشاره به اینکه صحن شورا حرمت دارد و نباید به آن خدشه ای وارد شود افزود: این چنین مسائلی باید در جلسات خصوصی و یا نشست های محرمانه مطرح شود و در جمع دیگران نباید به مسئولان اهانت شود.
رییس شورای شهر اهواز نیز در مهلت یک ماهه ای به سازمان فاوای شهرداری خواستار ارائه برنامه ای منسجم از سوی مدیرعامل این سازمان در بحث هوشمند کردن شهر اهواز شد و تصریح کرد: تا اواخر فروردین ماه سال آینده سازمان فاوا باید برنامه های خود برای اجرای سیستم های هوشمند مختلف از جمله سیماک، جی آی اس و میز خدمت را ارائه دهد.
عبدالزهرا سنواتی تاکید کرد: سایر کلانشهرها تاکنون 200 سامانه در راستای هوشمند کردن شهر اجرایی کرده اند در این درحالیست که در شهر اهواز تنها 35 سامانه وجود دارد.
محمد جعفر فلسفی دیگر عضو شورای شهر خواستار نظارت هیات رییسه شورای شهر بر روند جلسات این شورا شد و گفت: در ماه های نخست آغاز کار نسبت به وظایف هیات رییسه آگاهی کامل نداشتیم اما با گذشت یک سال و نیم انتظار می رود هیات رییسه به وظایف خود به درستی عمل کند.
وی ادامه داد: برنامه ریزی جهت برگزاری جلسات شورای شهر، کارآمدی در جلسات و تعیین خط مشی ها بخشی از وظایف هیات رییسه شورای شهر است.
فلسفی اظهار داشت: دستور جلسات نشست های علنی شورای شهر دیر به دست اعضای شورا می رسد درحالی که از یک هفته قبل برای بررسی بهتر بندهای دستور جلسه باید برای اعضای شورا صادر شود.

**کم کاری اعضا به دلیل انتخابات
سید ناصر موسوی نژاد رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اهواز با اشاره به کم کاری برخی اعضا برای حضور در کمیسیون خدمات شهری اظهار داشت: برخی اعضا به صورت مستمر در جلسات کمیسیون شرکت نمی کنند و پیشاپیش وارد فضای انتخاباتی شده اند.
وی با انتقاد از عدم ساماندهی بازارچه های شهری گفت: مردم در نقاط مختلف شهر از وضعیت بازارچه ها انتقاد دارند در این خصوص با رییس سازمان میادین و معاونت خدمات شهری شهرداری رایزنی هایی شد اما تاکنون نتیجه ای نداشته است.
وی ادامه داد: در آستانه سال جدید قرار داریم و بخشی از مهمانان نوروزی در قالب راهیان نور وارد شهر شده اند اما وجود وانت بارهای فروش میوه در ورودی های شهر سبب ایجاد یک منظره نازیبا شده است.
موسوی نژاد تصریح کرد: برای پیگیری این مشکلات با مسئولان شهرداری تماس گرفته می شود اما گویا به دلیل انتقاداتی که از وضعیت شهرداری می شود برخی از این مدیران با عدم پاسخگویی به دنبال مقابله به مثل هستند.
وی درخصوص وضعیت کارکنان شهرداری گفت: درحال حاضر کارکنان شهرداری فیش حقوقی ندارند، شهرداری باید با حذف پیمانکار به طور مستقیم با کارگران شهرداری قرارداد منعقد کند اگر این مساله تعیین تکلیف نشود من از طریق فضای مجازی این مساله را پیگیری می کنم.

بنابراین گزارش احداث تقاطع غیر همسطح ریل راه آهن و خیابان 18 متری کیان آباد، افتتاح حساب جهت سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی، انتفاع موقت آستان قدس رضوی از قطعه زمینی به مساحت 10هزار متر مربع، ممنوعیت سگ گردانی در اماکن عمومی به ویژه پارک ها و فضاهای سبز و جمع آوری سریع سگ های بلاصاحب توسط شهرداری ازجمله بندهای دستور جلسه امروز شورای شهر اهواز بود که مورد رسیدگی قرار گرفتند.

9887/6002

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

اکبر طبری از معاونت اجرایی حوزه ریاست رفت

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۲۱۱۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بابل نوازش دهنده چشم گردشگران در ایام نوروز
 • ‌گردشگری ماجراجویانه در هراز را از دست ندهید
 • انتقال آب خزر ممکن نیست/در عزل و نصب‌ها دخالت نمی‌کنم
 • بایکوت پیمان‌ ملل/ ترامپ – مادورو، براندازی از راه دور/ راهبرد مشکوک در سوریه/ مدارا با چین، رفاقت با مسکو
 • یک مصدوم در چهارشنبه سوری بابل
 • ◄ معاونان شهردار تهران باید تایید شورا را بگیرند
 • حقایقی عجیب درباره خودکشی مرموز دیکتاتور نازی‌ها
 • فوتبال بابل به فراموشی سپرده شده است
 • انتقال آب خزر به فلات مرکزی امکان پذیر نیست
 • فرمانداری تهران مصوبه صدور پروانه 62 باغ را به شورا بازگرداند
 • فرمانداری مصوبه ساخت و ساز در ۶۲ باغ را به شورا برگرداند
 • شورا با قرارگاه خاتم الانبیاء نامهربانی کرده است / هیچ پیمانکاری نمی آید بدون پول کار کند/ عدد اعلامی بدهی شهرداری منجر به شکایت قالیباف شد
 • طغیان رودخانه در روستای "گردرودبار" + فیلم
 • انتخابات شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان شهید چمران اهواز برگزار شد
 • اجرای چهلمین طرح جهادی بسیج دانشجویی بابل در مناطق محروم
 • اضافه شدن تخت‌های بیمارستانی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بابل
 • آخرین «علیه محافظه‌کاری در سال چهلم» با امیدیه خوزستان
 • توجه به حوزه‌های خدماتی اولویت سال ۹۸ شورای شهر رشت است
 • حقایقی عجیب درباره خودکشی مرموز دیکتاتور نازی‌ها / از راز دندان هیتلر تا شاهد خاموش با آخرین جواب + تصاویر