رویداد۲۴ عباسعلی کدخدایی در این باره اظهار کرد: با توجه به اینکه مردم خیلی منتظر بودند اخبار مربوط به طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را بشنوند خوشبختانه اعضای محترم شورای نگهبان با کلیات آن موافقت داشتند. در مصوبه اول ابهامی وجود داشت به دلیل اینکه حکمی آورده شده بود که به نوعی با اختیارات فرماندهی معظم کل قوا تزاحم داشت لذا از مجلس خواسته شد نسبت به رفع ابهام آن اقدام کند.

وی افزود: در برگشت مصوبه اعضای شورای نگهبان در جلسه دیروز آن را مغایر شرع و قانون اساسی تشخیص ندادند و پاسخ را امروز برای مجلس محترم ارسال کردیم.
سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: متن مصوبه این است که به کارگیری بازنشستگان فقط در بندهای الف (روسای سه قوه)، ب (معاون اول رییس جمهور، نواب رییس مجلس و اعضای شورای نگهبان) ، ج (‌وزرا، نمایندگان و معاونین رییس جمهور) ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری مجاز است. بر این اساس در بند های «د» و «ه» شمال استانداران سفرا معاونین وزرا این ممنوعیت شامل حال آنها می‌شود.
کدخدایی با بیان اینکه جانبازان بالای پنجاه درصد، آزادگان بالای سه سال و فرزندان شهدا از این مصوبه مستثنی هستند، اضافه کرد: در برخی بندها نیز برای برخی دستگاه‌ها استثنائاتی قائل شده یا نیروهای مسلح که تابع قوانین خاص خود هستند.
وی همچنین با بیان اینکه معمولا پس از تایید قانون از سوی شورای نگهبان و ارسال آن به رییس مجلس، قانون برای رییس جمهور ارسال و از سوی ایشان ابلاغ می‌شود، اظهار کرد: بر همین اساس قانون لازم الاجرا خواهد شد. البته در قانون فرصت دو ماهه‌ای در نظر گرفته شده تا دستگاه‌ها افراد مشمول این قانون را تعیین تکلیف کنند.
کدخدایی در پایان گفت‌وگوی تلویزیونی خود درباره ضمانت اجرای این قانون نیز اظهار کرد: ضمانت اجرای این قوانین تخلفات اداری است و اگر جرم انگاری شده باشد می‌تواند به عنوان جرم تلقی شود. عموما در قوانین اداری مثل قانون مدیریت خدمات کشوری ضمانت اجرای انفصال از خدمت هم پیش بینی شده است.

منبع: رویداد24

خبر بعدی:

سفره‌ی بازنشستگان خالی است تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست اعزام 106 هزار بازنشسته به سفرهای زیارتی

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی کشور گفت: سفره‌ی بازنشستگان خالی است و دولت باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اصغر بیات در هشتمین اردوی سیاحتی، فرهنگی و آموزشی اعضای هیات مدیره کانون های کارگری بازنشسته تامین اجتماعی مازندران در جزیره کیش،اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک سازمان عظیم مردم نهاد در ارتقاء سطح رفاه بیمه شدگان و بازنشستگان و تأمین آینده ای بهتر برای نیروی مولد و شاغل کشور نقش اساسی دارد و عامل تقویت امنیت و یکی از شاخصه های مهم و اساسی در توسعه پایدار کشور بشمار می رود.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور افزود: سازمان تأمین اجتماعی عهده دار اجرای بخشی بسیار مهم از سیاست‌های کلان نظام در حوزه های مختلف بیمه ای و درمانی است. قطعا اتخاذ سیاست‌های منطبق بر واقعیات موجود و ارزیابی صحیح از شرایط کلان کشور می تواند بخش مهمی از اهداف این سازمان را که در نهایت رضایتمندی مخاطبان است، جامه عمل بپوشاند.

وی  با بیان اینکه مسئولیت هیات مدیره کانون‌های کارگران بازنشسته کار بسیار مهم و سختی است، تصریح کرد: در دستور العمل جدید، کانون‌های کارگران بازنشسته موظف هستند به بازماندگان خدمات بدهند.

بیات حل مشکلات بازنشستگان را اولویت اصلی این کانون دانست و ادامه داد: بازنشستگان نقشی در تضعیف و ناکارآمدی صندوق ها نداشتند و آنهائی که عوامل این موضوع بودند باید امروز پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: ناکارآمد جلوه دادن صندوق‌های بازنشستگی برای تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان اصلاً پذیرفتنی نیست.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی کشور درباره رشد شمار کانون‌های شهرستانی و استانی گفت: در حال حاضر 319 کانون شهرستانی و 28 کانون استانی داریم.

وجود  348 کانون کارگران بازنشسته  تامین اجتماعی در سطح کشور

وی ادامه داد: در کل کشور 348 کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی وجود دارد.

بیات درباره تعداد مراکزی که با بیمه آتیه‌سازان حافظ برای ارائه خدمات درمانی بیمه تکمیلی به بازنشستگان، قرارداد دارند، گفت: در حال حاضر 4827 مرکز در کل کشور وجود دارد. این در شرایطی است که در شروع کار 1165 مرکز طرف قرارداد بیشتر وجود نداشت.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی کشور افزود: اکنون 700 مکان برای ثبت نام بازنشستگان برای استفاده از خدمات بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ وجود دارد. این در شرایطی است که در آغاز ارائه خدمات تنها 431 مکان برای ثبت‌نام از داوطلبان وجود داشت.

بیات با بیان اینکه ما ناچار که خدمات بیمه تکمیلی برای استفاده مستمری‌بگیران گسترش دهیم، گفت: شرایط بسیار بدی پیش از انعقاد قرارداد با شرکت آتیه سازان حافظ وجود داشت. بیماران ما ساعت‌ها پشت درب بیمارستان‌ها معطل می‌شدند و ارائه خدمات را مطالبه می کردند.

اعزام 106 هزار بازنشسته به سفرهای زیارتی

بیات با اینکه 106 هزار نفر در قالب طرح کرامت رضوی به سفرهای زیارتی فرستادیم، گفت: تاکنون 47 میلیارد تومان به این منظور هزینه شده تا رضایت بازنشستگان جلب شود.

وی با بیان پرداخت مرحله اول بسته حمایتی مربوط به بازنشستگان تامین اجتماعی استان مازندران، اظهار کرد: عده‌ای از بازنشستگان از پرداخت نشدن و واریز بسته‌های حمایتی گلایه دارند که در تلاش هستیم که هرچه سریع‌تر این بسته به حساب این عزیزان واریز شود.

این مقام مسئول درباره وام‌های بانکی به بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: تاکنون 150 میلیارد براساس  سهمیه‌ای که در اختیار استان‌ها قرار داده شده بود، پرداخت شد.

بدهی 182 هزار میلیاردی دولت به سازمان تامین اجتماعی

وی با اشاره به بدهی ۱۸۲ میلیارد تومانی دولت به سازمان تامین اجتماعی گفت: دولت می‌بایست هر ساله در بودجه  سنواتی خود بخشی از این بدهی را پرداخت کند که براساس این موضوع دولت سال گذشته مکلف به پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان از این بدهی شد و امسال هم مجاب به پرداخت همین مقدار از بدهی خود شده است.

سفره ی بازنشستگان خالی است

بیات اظهار داشت: سفره‌ی بازنشستگان خالی است و دولت باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشد چون امروز جنگ اقتصادی، جنگ سفره‌های خالی است

وی خاطرنشان کرد: سال آینده انتخابات سرنوشت‌سازی را پیش رو داریم و باید از این فرصت به احسن وجه استفاده کنیم.

 رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور ادامه داد: مجلس نهادی مردمی است و در سرنوشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران نقش قابل توجهی دارد.

بیات افزود: به هیچ عنوان با مجلس دهم روزگار خوشی را پشت سر نگذاشتیم و سال‌های سختی را شاهد بودیم.

وی از کانون‌های استان خواست تا سیستم حسابداری و گردش مالی و خدمات رفاهی گردشگری و وام‌های خود را تنظیم و ثبت کنند.

بیات خاطرنشان کرد: کانون عالی به حمایت کانون استان‌ها نیاز دارد.

وی با بیان اینکه بیشترین نامه‌ها و پیگیری‌ها در کشور متعلق به کانون بازنشستگان استان مازندران است گفت: حرمت و عزت شما بازنشستگان و مستمری‌بگیران اوجب واجبات و وظیفه‌ی ماست.

انتهای پیام

چگونه ثروتمندترین کشور آمریکای لاتین دچار فقر و بحران سیاسی شد؟ اپوزیسیون و دولت ونزوئلا چه می‎گویند؟

طعنۀ سیاسی و زشت به علیرضا بیرانوند + عکس

قیمت خودرو باز هم گران شد| فهرست جدید قیمت‌ محصولات ایران‌خودرو اعلام شد+جدول

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۲۱۴۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • زاکانی: ظریف سال ۸۷ رسماً می‌گوید آمریکا روند انقلاب مخملی را در ایران پیش می‌برد/ تاجزاده: مردم از اعتراف‌گیری «بخشی» راضی نیستند
 • رییس مجلس، یکی از لوایح FATF را برای اجرا به رییس جمهور ابلاغ کرد
 • لاریجانی لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی رابه روحانی ابلاغ کرد
 • لاریجانی قانون اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا به روحانی ابلاغ کرد
 • لاریجانی لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا به روحانی ابلاغ کرد
 • کارگران و بازنشستگان با وقارترین قشر جامعه هستند/قدرت کارگری در اتحاد و ارتباط تشکلات کارگری است
 • اعزام 106 هزار بازنشسته درقالب طرح کرامت رضوی به سفرهای زیارتی/ سفره بازنشستگان خالی است
 • امنیت مالی و روانی بازنشستگان به یک اندازه مهم است
 • تکلیف برای به کارگیری دامپزشکان از دامداری تا رستوران‌ها
 • تاجزاده: اعتراف گیری زیر شکنجه باید تمام شود/ زاکانی: حادثه کوی دانشگاه ساماندهی شده بود تا قتل‌های زنجیره‌ای به فراموشی سپرده شود
 • اعزام 106 هزار بازنشسته در غالب طرح کرامت رضوی به سفرهای زیارتی/سفره بازنشستگان خالی است/وجود 348 کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی در سطح کشور/کانون عالی به حمایت کانون استانها نیاز دارد
 • ترکیه ممنوعیت پرواز به فرودگاه «سلیمانیه» را لغو کرد
 • تکلیف برای به کارگیری دامپزشکان از دامداری تا رستورانها
 • تاکید ترکیه بر لغو ممنوعیت پرواز به سلیمانیه عراق
 • میرسلیم: قانون انتخابات نیازمند اصلاح است/ قاضی‌زاده: استانی شدن انتخابات مبتنی بر ایجاد کنترل‌های مضاعف نیست
 • تاکید بر اصلاح ساختار قانون انتخابات در چارچوب سیاست‌های کلی انتخابات
 • مصوبه کمیسیون تلفیق برای تقویت زیرساخت های اربعین در سال ۹۸
 • آمریکا مذاکره با طالبان در دوحه را تایید کرد
 • جزئیات مصوبه جدید سختی کار آتش‌نشانان