خبرگزاري آريا - آوارگان فلسطيني ساکن اردوگاه هاي لبنان در اعتراض به اقدامات رييس جمهوري آمريکا در دشمني با فلسطينيان به ويژه قطع کمک به آژانس امدادرساني و کاريابي آوارگان فلسطيني (آنروا) در برابر مقر سازمان ملل در بيروت تجمع کردند.
به گزارش خبرگزاري آريا، فلسطينيان معترض روز جمعه با تاکيد بر اهميت دفاع از حق بازگشت آوارگان فلسطيني به وطنشان اعلام کردند: «دونالد ترامپ» قصد دارد که با اجراي گام به گام طرح «معامله قرن» به مساله فلسطين براي هميشه پايان دهد و حق بازگشت فلسطينيان را با قطع کمک ها به آنروا و بعد پيشنهاد کشور جايگزين براي آنان پايمال کند.
آوارگان فلسطيني حاضر در لبنان در اين تجمع بر بازگشت به وطنشان تاکيد کردند.
وزارت خارجه آمريکا يکم سپتامبر از لغو تمامي کمک هاي مالي اين کشور به آژانس امدادرساني و کاريابي براي آوارگان فلسطيني «آنروا» خبر داد.
بر اساس طرح آمريکايي «معامله قرن»،قدس شريف به رژيم صهيونيستي واگذار مي‌شود؛ آوارگان فلسطيني در ديگر کشورها، حق بازگشت نخواهند داشت و فلسطين تنها مالکيت اراضي باقي مانده کرانه باختري رود اردن و باريکه غزه را خواهد داشت.
در چارچوب طرح «معامله قرن»، «ترامپ» ششم دسامبر2017 شهر اشغالي‌ قدس را به عنوان پايتخت رژيم جعلي صهيونيستي معرفي کرد و 14 ماه مه ،سفارتش را از تل آويو به بيت المقدس انتقال داد.118

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

سلب اختیارات محمد بن سلمان از سوی پادشاه سعودی/ آغاز عملیات مشترک ایران و ترکیه/ امضای قرارداد تسلیحاتی ۲ میلیارد دلاری میان روسیه و مصر/ واکنش وزیر خارجه عُمان به جاسوسی امارات

سلب اختیارات محمد بن سلمان از سوی پادشاه سعودی، امضای قرارداد تسلیحاتی ۲ میلیارد دلاری میان روسیه و مصر، واکنش وزیر خارجه عُمان به جاسوسی امارات و مشاجره در پارلمان اردن بر سر «معامله قرن» از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به آغاز عملیات مشترک ایران و ترکیه از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به آغاز عملیات مشترک ایران و ترکیه نیز اشاره کرد.

به گزارش تابناک، وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که آنکارا و تهران یک عملیات مشترک علیه تروریست‌های «پ‌ک‌ک» انجام دادند.

«سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه که پانزدهم اسفندماه اعلام کرده بود که ترکیه در فاز برنامه‌ریزی عملیات مشترک نظامی با ایران، علیه گروهک حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) هستند، امروز دوشنبه خبر داد که دو کشور یک عملیات مشترک علیه تروریست‌های پ‌ک‌ک انجام دادند.

سویلو پیشتر گفته بود: «به زودی با ایران علیه گروه تروریستی پ‌ک‌ک عملیات نظامی انجام می‌دهیم. تبادلات اطلاعاتی دوجانبه در حال انجام شدن است».

به گزارش «دیلی صاباح»، وزیر کشور ترکیه امروز خبر داد که یک عملیات مشترک بین ترکیه و ایران علیه تروریست‌های پ‌ک‌ک انجام شده است.

طبق گزارش‌ها، عملیات مشترک ترکیه و ایران ساعت هشت صبح به وقت مرز شرقی ترکیه انجام شده است.

سلیمان سویلو امروز گفته است: «ما صبح امروز در مرز شرقی‌مان یک عملیات مشترک با ایران علیه پ‌ک‌ک شروع کرده‌ایم و نتیجه آن را اعلام خواهیم کرد».

سلب اختیارات محمد بن سلمان از سوی پادشاه سعودی

ملک سلمان پادشاه سعودی برخی از اختیارات محمد بن سلمان ولیعهد و وزیر دفاع این کشور را از وی سلب کرده است.

به گزارش گاردین، عدم حضور محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در جلسه هیئت وزیران به اخباری مبنی بر بروز شکاف و اختلاف در خاندان سلطنتی این کشور دامن زده و برخی خبرهای مرتبط در این باره را مورد تأکید قرار داده است.

این در حالیست که بر اساس گزارش این رسانه، ولیعهد و وزیر دفاع سعودی در طول ۲ هفته گذشته نیز در دیدارها و جلسات دیپلماتیک و وزارتی غایب بوده است.

در ادامه گزارش گاردین در این خصوص آمده است: علیرغم درخواست پادشاه عربستان برای حضور محمد بن سلمان در نشست اخیر کابینه این کشور، وی از این اقدام خودداری کرده است.

امضای قرارداد تسلیحاتی ۲ میلیارد دلاری میان روسیه و مصر

منابع نظامی روسی اعلام کردند که مقامات روسیه و مصر قرارداد خرید دهها جنگنده از نوع «سو-۳۵» را به ارزش ۲ میلیارد دلار امضا کرده اند.

این منابع تاکید کردند که قرارداد تسلیحاتی امضا شده میان روسیه و مصر از اواخر سال ۲۰۱۸ اجرایی شده است.

بر اساس این گزارش، قرار است جنگنده های مذکور طی سالهای ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ به مصر تحویل داده شود.

این نوع از جنگنده ها می توانند در آنِ واحد ۱۰ هدف هوایی و زمینی را نابود کنند.

واکنش وزیر خارجه عُمان به جاسوسی امارات

«یوسف بن علوی» وزیر خارجه عُمان یکشنبه شب در همایشی در باشگاه فرهنگی مسقط به متلاشی شدن باند جاسوسی امارات در عُمان واکنش نشان داد.

وی در خصوص این باند با لحنی کنایه‌آمیز گفت: «این قبیل مسائل بین همسایگان اتفاق می‌افتد» و این سخن بن علوی موجب خنده حاضرین شد.

بن علوی افزود: «ما با همه همسایگان خود با نوعی لطف و مهربانی تعامل می‌کنیم».

به نوشته روزنامه قطری «الشرق»، وزیر خارجه عُمان همچنین گفت که راه ما با رهبری سلطان قابوس کاملا روشن است و آن اینکه «دوستانمان را بیشتر و دشمنانمان را کمتر کنیم» و لذا هیچ خصومتی بین ما و همسایگان وجود ندارد.

اخیرا برخی شبکه‌های اجتماعی و فعالان رسانه‌ای از محاکمه محرمانه یک باند جاسوسی امارات متشکل از افسران امنیتی اماراتی و شهروندان عُمانی در مسقط خبر دادند.

«المختار الهنائی» روزنامه‌نگار عُمانی در صفحه توئیتر خود نوشت که روز دوشنبه گذشته جلسه محاکمه باند جاسوسی امارات در عُمان به صورت محرمانه برگزار شد. (جزئیات بیشتر)

وزیر خارجه عُمان درباره مسئله فلسطین نیز تصریح کرد: «بدون به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطین، ممکن نیست معامله قرن موفق شود زیرا آنها طرف قدرتمند این مذاکرات هستند».

به نوشته روزنامه «عُمان»، بن علوی درباره مسئله فلسطین نیز تصریح کرد: «بدون به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطین، ممکن نیست معامله قرن موفق شود زیرا آنها طرف قدرتمند این مذاکرات هستند».

وی افزود که مسئله فلسطین «خط قرمز» است و تشکیل دولت مستقل فلسطین یک ضرورت استراتژیک نه تنها برای فلسطینیان بلکه برای کل محیط اطراف آن است.

مشاجره در پارلمان اردن بر سر «معامله قرن»

جلسه فوق‌العاده پارلمان اردن به منظور بررسی تحولات قدس اشغالی و مسجدالأقصی در سایه طرح صلح آمریکا موسوم به «معامله قرن»، امروز دوشنبه با جنجال برگزار شد.

«محمد هدیب» نماینده پارلمان اردن با انتقاد از موضع این کشور در قبال قدس و اماکن مقدس گفت که «قیمومیت اردن بر قدس در حال احتضار است و "معامله قرن" نیز رو به اتمام است».

طبق گزارش وبگاه «الخلیج اونلاین»، این سخن هدیب باعث عصبانیت برخی از نمایندگان شد و درگیری لفظی بین آنها رخ داد و به حد پرتاب بطری آب و زدوخورد کشیده شد.

پس از این مشاجره، «عاطف الطراونه» رئیس پارلمان اردن، محمد هدیب را به اهانت به موضع اردن در قبال قدس متهم و او را از جلسه پارلمان اخراج کرد و به کمیته تحقیق ارجاع داد.

بعد از توافق اسلو، دایره اوقاف قدس وابسته به وزارت اوقاف، مقدسات و امور اسلامی اردن، ناظر رسمی بر مسجدالأقصی و اوقاف قدس اشغالی است.

معامله قرن یا توافق نهایی، طرحی به پیشنهاد دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت عربستان، برای پایان منازعه اسرائیل با فلسطین و مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط عربی اسرائیلی است. در این طرح و مذاکرات بعدی، مسئله آوارگان با «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی از جمله در اردن، حل و «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود.

از جمعیت بیش از ده میلیونی اردن، گفته می‌شود بیش از سه میلیون فلسطینی در اردن زندگی می‌کنند. آوارگان فلسطینی و فرزندان و نوادگان آنها که بعد از سالهای ۱۹۴۸ و ۱۹۶۷ وارد اردن شده‌اند، در حدود ده اردوگاه زندگی می‌کنند.

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

اکبر طبری از معاونت اجرایی حوزه ریاست رفت

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۲۱۸۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سعد حریری مطرح کرد: منفعت لبنان از رویارویی با اتحادیه عرب چیست؟
 • لبنان خواستار اقدام جدی برای بازگشت آوارگان سوری شد
 • پیش‌پرده‌ای از «معامله قرن»/ خاک‌فروشی رژیم‌های عربی به‌نفع اسرائیل
 • وزیر خارجه کویت: معامله‌ قرن به ملاحظات منطقه‌ای توجه کند
 • حریری: لبنان از رویارویی با اتحادیه عرب چه منفعتی می‌برد؟
 • ابراز بی‌اطلاعی عجیب نتانیاهو از جزئیات «معامله قرن»!
 • تداوم راهپیمایی بازگشت در نوار غزه و ایستادگی مردم فلسطین در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی
 • کمیته حمایت از مقاومت: سفر پامپئو به لبنان در راستای معامله قرن است
 • بی‌اطلاعی نتانیاهو از جزئیات «معامله قرن»
 • نتانیاهو از جزئیات «معامله قرن» ابراز بی‌اطلاعی کرد
 • لاریجانی: آمریکا با همه دولت‌ها درگیر است/ اوباما دو نامه به رهبر انقلاب درباره توافق هسته‌ای نوشت
 • نامه‌های اوباما به رهبر انقلاب/ مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها نداریم
 • ماجرای نامه‌های اوباما به رهبر انقلاب/ شکست توطئه آمریکایی-سعودی-صهیونیستی در سوریه
 • ماجرای نامه‌های اوباما به رهبر انقلاب
 • ایران هراسی بهانه عده ای برای رابطه با اسراییل است
 • بودجه اختصاصي آمريکا براي «معامله قرن» و «مقابله با ايران»
 • تجمع آلاینده‌های جوی بدلیل انفجار احتمالی مواد محترقه
 • اظهارات وزیر خارجه عمان درباره بحران قطر و معامله قرن
 • آنروا خواستار ادامه ارائه کمک‌های مالی به این آژانس شد