به‌گزارش خبرنگار مهر به نقل از گاردین، مطالعات جدید نشان می‌دهد کودکان انگلستانی در طول روز مقادیر زیادی از هوای سمی و خطرناک را در مسیر مدرسه، خانه و حتی در کلاس درس دریافت می‌کنند.

براساس یافته‌های دانشگاه ماری در لندن، کودکان این کشور هر روز حجم زیادی از ذرات ریز و سیاه کربن و موادی که برای سلامت آن‌ها مضر است را جذب می‌کنند.

امی گیبز از اعضای یونیسف انگلیس این آمار را بسیار نگران‌کننده خوانده و گفته است: این مسئله که هر روز هزاران کودک انگلیسی حجم زیادی از مواد سمی و موادی که بر طول عمر آن‌ها موثر بوده را استشمام می‌کنند، بسیار نگران کننده و خطرناک است.

این آمار با بررسی ۲۴ ساعته ۴۰ کودک به دست آمده که براساس آن حجم زیادی از ذرات ریز کربن که از وسایل نقلیه آزاد می‌شود، جذب بدن کودکان شده است.

به‌علاوه این ذرات حتی در فضای کلاس درس و محیط بازی کودکان نیز به مقدار زیادی وجود دارد.

یافته‌های اخیر نشان می‌دهد، بحران آلودگی هوا در انگلیس تلفات و آسیب‌های زیادی به این کشور وارد می‌کند. افزایش مرگ‌ومیر به دلیل ابتلا به آسم و کاهش هوش و توانایی‌های ذهنی از جمله تاثیرات آلودگی هوا بر مردم انگلستان است. بر این اساس، کودکان انگلیسی در طول روز در معرض ۶۰ درصد آلودگی هوا قرار دارند.

به‌گفته محققان ذرات ریز و خطرناک کربن وارد ریه سپس جریان خون انسان شده و حتی به مغز می‌رسند. این ذرات بر روی ریه، رشد مغز و طول عمر کودکان و نوزادان تاثیر مستقیم ومنفی خواهند داشت.

بسیاری از مدارس به‌دنبال ممنوعیت تردد والدین از جاده‌ها و مسیرهای شلوغ برای رساندن فرزندان خود به مدرسه هستند.

اما عضو یونیسف انگلیس این ممنوعیت را غیرقابل اجرا می‌داند و معتقد است: نمی‌توان بحران آلودگی هوا در انگلیس را نادیده گرفت. برای رفع آن نیز نیاز به تغییر داریم و در صورتی که دولت اقدام کند این تغییرات قابل اجرا خواهد بود.

دولت انگلیس تاکنون نیز سه مرتبه در دادگاه عالی به‌دلیل اقدامات و برنامه‌های ضعیف خود برای مقابله با آلودگی هوا متهم شده است. به‌علاوه این دولت بارها نیز از سوی گروه‌های سبز و طرفدار هوای پاک مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.

برخی شهرهای کشور انگلستان اقداماتی را برای مقابله با آلودگی هوا انجام داده‌اند. اما به‌گفته فعالان این حوزه، برای انجام اقدامی موثر به وجود یک طرح ملی با تسلیحاتی برای حذف خودروهای دیزلی نیاز است.

براساس آمارها، آلودگی هوا تاثیرات مخربی بر روی زندگی هزاران نفر داشته و موجب مرگ زودرس ۴۰ هزار نفر در سال می‌شود.

کد خبر 4406857

منبع: مهر

خبر بعدی:

۱۰ دانشمندی که جانشان را در راه علم به خطر انداختند / ازنصب دو الکترود در سیستم عصبی تا تزریق خون آلوده برای کشف علت یک بیماری! + تصاویر

 به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دانشمند، پزشک و یا محقق بودن یعنی تشنه‌ی دانش بودن، وقف دانش بودن؛ به هر قیمت ممکن. ده محققی که در ادامه معرفی خواهیم کرد معنای تازه‌ای به لغت چالش بخشیده و حدسیات را روی خود به بوته‌ی آزمایش نهاده‌اند؛ آزمایش‌هایی که گاهی با نتایجی ویرانگر همراه بوده است. با ما همراه باشید.

جوناس سالک (۱۹۱۴ الی ۱۹۹۵)   شخصیتی که تمام دنیا او را به خاطر موفقیتش در کشف واکسن فلج اطفال در سال ۱۹۵۲ میشناسند، همان واکسنی که در سال ۱۹۵۵ برای استفاده‌ی عموم عرضه شد، به معنای واقعی یک محقق بشردوست بود که تمامی تلاشش را برای بهبود زندگی انسان‌ها به کار گماشت. پس از موفقیت تزریق این واکسن به میمون‌ها در ابتدا خود، همسر و حتی فرزندانش را به بوته‌ی آزمایش گذاشت. وقتی که از او در مورد واگذاری امتیاز این واکسن سوال شد حتی از فکر این که کسی بخواهد از این درمان بسیار بسیار لازم ثروتی به هم بزند متحیر شده بود.
ایلیا مچینکوف (۱۸۴۵ الی ۱۹۱۶)   این روانشناس از مالیخولیا رنج میبرد و زندگی غم‌انگیزی داشت؛ پس از مرگ همسر اولش با مصرف مقدار زیادی افیون قصد جان خود را کرده بود. پس از ازدواج مجدد همسرش بیمار شد و نجات پیدا کرد، اما ایلیا تاب دیدن دوران نقاهت وی را نداشت و دوباره قصد جان خود را کرد. به خاطر اینکه چهره‌ی عمومی خود را خدشه دار نکند این بار این کار را از طریق یک آزمایش پزشکی انجام داد. وی عامل تب راجعه را به خود تزریق کرده تا بتواند علاوه بر مردن سرعت انتقال این بیماری را نیز یادداشت کند. پس از شکستی دوباره در خودکشی و ریکاوری از خیر خودکشی گذشت و تمرکز خود را بر روی ایمنی بدن گذاشت. این تمرکز در نهایت منجر به کشف بیگانه‌خوار‌ها یعنی سلول‌هایی شد که باکتری‌ها را مصرف میکنند و توانست جایزه‌ی نوبل پزشکی در سال ۱۹۰۸ را برای او به ارمغان بیاورد.
کارل ویلهلم شیل (۱۷۴۲ الی ۱۷۸۶)   این شیمیدان آلمانی که معروف به استفاده‌ی مداوم از موادی شیمیایی تحت آزمایشاتش بود در سن ۴۳ سالگی با علائمی که نشانه‌های غیر قابل چشم‌پوشی از مسمومیت جیوه‌ای بودند جان خود را از دست میدهد. بی پروایی او در آزمایشاتش چیزیست که به فنای زودهنگام او منجر شد.
آلبرت هافمن (۱۹۰۶ الی ۲۰۰۸)   این شیمیدان سوییسی اولین کسی بود که در سال ۱۹۴۳ موفق شد ترکیب ال‌اس‌دی را به دست آورد. پس از تزریق اتفاقی این ترکیب از طریق نوک انگشتانش وی به عمد مقداری از آن را به صورت خوراکی استفاده میکند و همین موضوع تغییری عمده در تحقیقاتش به وجود می‌آورد. از آن پس به طور ممتد روی مواد توهم‌زا از جمله ترکیب سیلوسیبین که عامل توهم‌زایی قارچ‌های توهم‌زاست کار میکرد. وی از طرفداران استفاده از ال‌اس‌دی در روانکاوی بود.
کوین وارویک (تولد: ۱۹۵۴)     این متخصص هوش مصنوعی و دانشمند بریتانیایی با نصب دو الکترود در سیستم عصبی خود دنیا را متعجب کرد. وی متوجه میشود که یک دست رباتیک از فاصله‌ی دور به تصویر ذهنی او از تکان دادن دست واکنش نشان میدهد. این موفقیت او بحث‌های سنگینی را در مجامع علمی در پی داشته است که از جمله‌ی آن میتوان به بحث‌های رشته‌ی تکنوفلسفه‌ی ترنس‌هیومنیزم اشاره کرد که در آن بر سر مسائل اخلاقی حول بهتر کردن عملکرد بدن انسان با استفاده از اضافات الکترونیکی میپردازند.
ورنر فورس‌من (۱۹۰۴ الی ۱۹۷۹)   این پزشک آلمانی جایزه‌ی نوبل پزشکی در سال ۱۹۵۶ را به خاطر تحقیقاتش در زمینه‌ی کاتتریزاسیون قلب به خانه برده است. وی لوله‌ای را درون رگ‌های خود فرو میکند و آنقدر پیش میرود که به دهلیز راست قلب خود برسد. سپس از جا برمیخیزد تا برای اثبات موفقیتش از قلب خود عکس‌برداری اشعه ایکس کند.
ویلیام جی هرینگتون (۱۸۵۷ الی ۱۸۸۵)   هرینگتون متخصص اختلالات خود‌ایمنی بود، به‌خصوص اختلالاتی که منشا خونی داشتند. وی برای تشخیص اینکه بیماری‌های تحت بررسی‌اش از طریق خون منتقل میشوند یا حامل دیگری نیز دارند خون بیمارانش را به خود تزریق میکرد.
دنیل آلسیدس کریون (۱۸۵۷ الی ۱۸۸۵)   دنیل که به عنوان یک دانشجوی پزشکی در پرو یک اپیدمی به نام تب اورویا را بررسی میکرد و با شجاعت بسیار یا با حماقت بسیار از دوستش میخواهد تا خون یک بیمار ۱۴ ساله را بگیرد و به او تزریق کند و با اینکه توانست علت بیماری را تشخیص دهد در نتیجه‌ی این شجاعت یا حماقت جان میسپارد. تب اورویا از آن پس با نام تب کریون شناخته میشود و دولت پرو روز ۵ اکتبر را، روز مرگ کریون را به عنوان روز پزشکی پرو گرامی میدارد.
سانتوریو سانتوریو (۱۵۶۱الی ۱۶۳۶)   این پزشک ایتالیایی پیشگام درک متابولیسم بدن است. وی تغییرات وزن بدن خود را در فاز‌های مختلف متابولیکی روز اندازه گیری میکرد، فاز‌هایی مانند زمان خوردن یا زمان خوابیدن. او به خاطر اندازه‌گیری‌های دقیقش از میزان مدفوع و ادرار خود و مقایسه‌ی آن با رژیم غذایی دریافتی‌اش شهرت دارد. وقتی که متوجه میشود میزان ضایعاتش کمتر از مقادیر انتظاریست عرق بدن را نیز به عنوان یکی از انواع ضایعات محاسبه میکند.
جوزف گلدبرگر (۱۸۷۴ الی ۱۹۲۹)     این پزشک مجارستانی ساکن نیویورک ایالات متحده متخصص بیماری‌هایی بود که بیشتر از همه فقرا را تحت تاثیر قرار میداد. مشهورترین کشفش این بود که پلاگرا (خشکی و ترکیدگی پوست) بر اثر رژیم غذایی نامناسب به وجود می‌آید و واگیردار نیست. وی خون اشخاصی که مبتلا به این بیماری بودند را به خود و همسرش تزریق کرد و در نهایت موفق شد به جامعه‌ی پزشکی آن زمان ثابت کند که پلاگرا واگیردار نیست. با اینکه وی در زمان حیاتش موفق به کشف ماده‌ای که کمبود یا نبودش باعث پلاگرا میشود نشد پس از مرگش دانشمندان تحقیقاتش را ادامه دادند و در نهایت مشخص شد که نیاسین یا اسید نیکوتینیک همان چیزیست که پلاگرا را ریشه کن خواهد کرد.   منبع: برترین ها انتهای پیام/ محققانی که موش آزمایشگاهی خودشان شدند!

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز به آرامی در حال کاهش است| چه کسانی می‎خواهند دلار گران شود؟

فیلم/ خوانندگی امین حیایی در برنامه تحویل سال

کلیدواژه: آلودگی هوا انگلیس روزنامه گاردین کودکان شورای شهر تهران شهرداری تهران نیروی انتظامی وزارت آموزش و پرورش ترافیک پلیس راهور ماه محرم سازمان محیط زیست محسن هاشمی شهر تهران سرهنگ نادر رحمانی بیمه سازمان بیمه سلامت قوه قضاییه

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۸۵۶۰۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رانندگان هر دوساعت یکبار استراحت کنند / گرانفروشی و کم فروشی رکورد زد / آلودگی هوا روی خط قرمز
 • اشتباهات رایجی که عمر لپ تاپ شما را کم می‌کند! + تصاویر
 • سال ۹۷ با 28 روز هوای پاک رکورد زد/ مقایسه تعداد روزهای آلوده 4 سال اخیر
 • کیفیت هوای تهران در اولین روز بهار
 • هوای اصفهان دروضعیت پاک قراردارد
 • تهران سال ۹۸ را با هوای سالم آغاز کرد
 • سومین روز متوالی هوای پاک در مشهد
 • هوای اولین روز بهار پایتخت پاک است
 • هوای اصفهان در نخستین روز بهار پاک است
 • 24 تن پودر گوشت و خوراک آلوده دام در ساوجبلاغ معدوم شد
 • ورود مدعی العموم به موضوع آلودگی زیست محیطی گل حفاری اهواز
 • شهروندان مشهدی و مسافران سومین روز هوای پاک را تجربه می کنند
 • شهروندان و مسافران مشهد سومین روز هوای پاک را تجربه می کنند
 • افغانستان در رده چهارم کشورهای آلوده جهان
 • دمای هوای آذربایجان غربی ۶ درجه کاهش می یابد
 • اصفهانی ها هوای سالم تنفس می کنند
 • هوای تهران سالم است
 • هوای اصفهان سالم است
 • هوای مشهد برای دومین روز متوالی پاک است