هر فردی ممکن است در عقاید سست شود و تحت تاثیر دریافت پول و وعده، برخلاف اعتقادات خود سخنی به زبان بیاورد. درباره تتلو هم همین امر صادق است، اما افرادی که دیروز او را تواب آزاده می‌خواندند، حالا باید اعتراف کنند چه وعده‌ای به او داده بودند که او را مجبور کردند بر خلاف عقاید خود سخن بگوید.

به گزارش رویداد۲۴، کمتر کسی در تاریخ ایران پیدا می‌شود که از عظمت حرکت تاریخی امام حسین در عاشورا تعریف نکرده باشد. روشنکفر و مذهبی و سنتی و مدرن، هر کدام از عظمت این شخصیت گفته‌اند و نوشته‌اند و اگر نقدی هم بوده، عموما در لفافه‌ای از ادب و احترام بیان شده است. هر چه باشد اکثریت مردم ایران ده روز در ایام شهادت امام حسین، لباس سیاه به تن می‌کنند و حماسه کربلا را با ذکر مصیبت یادآوری و تکرار می‌کنند.

در این میان سخنان امیر تتلو یکی از عجایبی بود که در ماه محرم و در آستانه عاشورا مطرح شد و یک سور به همه زد. اهانت بی سابقه او به امام سوم شیعیان و استفاده از الفاظ رکیک برای توصیف عزاداران حسینی، رفتاری نیست که قشر مذهبی از کنار آن به سادگی بگذرد. همین دو روز پیش یک چهره اصلاح طلب نیشابور گفته بود برخی مداحی‌ها برای تحمیق مردم استفاده می‌شود و همین اظهار نظر با راهپیمایی هیئات مذهبی نیشابور مواجه شد. این در حالی است که گروه فشار، حالا برابر اهانت تتلو سکوت کرده است. شاید به خاطر گاف بزرگی که این جریان داد. در ایام انتخابات ریاست جمهوری ۹۶، تتلو ابتدا از قالیباف و سپس از رئیسی حمایت کرد.

آن‌ها دیده بودند که وقتی رئیسی برای سخنرانی به جنوب تهران رفته بود یا وقتی قالیباف به مازندران سفر کرد، جمعیت انگشت شماری برای استقبال رفته بودند. وضعیت سخنرانی‌های انتخاباتی رسایی و نیکزاد و سایرین از این هم بدتر بود و عموما درباره فساد‌های اقتصادی دولت احمدی نژاد از آنان سوال می‌‎شد. اما وقتی تتلو از رئیسی حمایت کرده بود، هزاران پیام استقبال در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود. آن‌ها گمان می‌کردند رای روحانی حاصل پخش موسیقی شجریان در فیلم انتخاباتی سال ۹۲ بوده و حالا تتلو را شجریان و رئیسی را در صندلی روحانی می‌دیدند. فردای انتخابات هم البته تتلو را فراموش نکردند. رسایی از او تقدیر کرد. دکتر سلام که مهمترین نشست سالانه جوانان اصولگرا به تقلید از شب چله چلچراغ است، محل تقدیر از تتلو شد و به این ترتیب شهرت تتلو بیشتر شد و رفتار امروزش، اصولگرایان را بیشتر زیر سوال برد!

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

توجه به فقرا و مستضعفین ماموریت مهم آستان قدس رضوی است/ راه اندازی سامانه شفافیت رضوی

رئیس قوه قضاییه گفت: سامانه شفافیت رضوی راه اندازی شده است تا همه شرکت‌ها به صورت شفاف فعالیت‌های خود را در این سامانه قرار دهند تا مردم در جریان اقدامات و هزینه‌های آن‌ها قرار بگیرند، پاساژسازی کار آستان قدس رضوی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در مراسم سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با گرامیداشت مقدم مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی، گفت: در حاضر که جوانان ما در مراسم اعتکاف شرکت کرده‌اند مورد افتخار ایران اسلامی هستند.

 

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه مسئله توجه به زائر با محوریت زیارت دلنشین برای آنها اولویت مهم آستان قدس رضوی است، گفت: تمام اقدامات انجام شده در راستای تسهیل زیارت بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه زیارت از مبدا تا مبدا تعریف شده است، بیان کرد:  حضور بسیاری از زائران به خصوص زائران نیازمند نیز با همکاری همه بخش‌ها در حرم مطهر رضوی امکان پذیر شده است، به طوری که بیش از یک هزار زائر اولی به حرم مطهر در سال 97 مشرف شدند، همچنین، زائرسراهایی در مشهد ایجاد شده و این زائرسراها برای اقامت زائران نیازمند ایجاد شده، هم اکنون 20 هزار نفر می‌توانند از آن استفاده کنند.

 

رئیسی ادامه داد: اقداماتی انجام شده تا مکان مناسبی برای پذیرش 300 هزار زائر در آینده‌ای نزدیک ایجاد شود، نذورات نیز رشد داشته، همچنین، امروز 82 رقبه وقفی و بیش از 227 رقبه غیروقفی زیرپوشش آستان قدس رضوی قرار دارد.

 

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به 2 برابر شدن فعالیت‌های فرهنگی و  رشد 3 برابری توزیع اطعام حرم مطهر، اضافه کرد: 4 مرکز فرهنگی تربیتی از جمله باغ خاتون ویژه بانوان و مرکز دانشجویی ویژه دانشجویان با هدف شناخت سیره رضوی، بصیرت‌افزایی و معرفت‌افزایی ایجاد شده، همچنین، بیش از یک سال برای ساخت این مراکز مطالعات گسترده انجام شده است.

 

رئیسی با اشاره به ایجاد مراکز مشاوره برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از حرم مطهر رضوی تا سراسر کشور، متذکر شد: مراکز شعر رضوی و ادبیات در بعد فرهنگی نیز ایجاد شده است.

 

تولیت آستان قدس رضوی سوغات زائر را از جمله موضوعات مهم دانست و اضافه کرد: مطالعه در این بخش دو سال طول کشید، ایجاد این مرکز با همکاری همه دستگاه‌های مربوطه، آستان قدس رضوی و بخش خصوصی صورت گرفته است.

 

وی ویژگی مهم امام رضا (ع) را گفت‌و‌گو با ادیان دانست و بیان کرد: گفت‌وگوی ادیان با کشورهایی همچون هند، عراق و سایر کشورهای جهان اسلام آغاز شده و محوریت و پایگاه آن می‌تواند حرم مطهر رضوی باشد.

 

رئیسی با ابراز خرسندی نسبت به 8 برابر شده آموزش قرآن در حرم مطهر رضوی، گفت: توجه به فقرا، محرومین و مستضعفین موضوع مهم دیگر در مموریت های آستان قدس رضوی است، زیرا از زمانی که مقام معظم رهبری این موضوع را جزو ماموریت‌های این آستان قرار دادند، ما نیز در این آستان تلاش می‌کنیم تا این ماموریت را به خوبی انجام داده و گره از کار فقرا، نیازمندان و سایر زائران رفع کنیم.

 

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: هر کجا که موقوفه داریم، قول دادیم  مراکزی همچون کتابخانه، مدرسه، مرکز دارالشفاء نیز ایجاد کنیم، در نابد، سرخس، گناباد و سایر شهرستان‌ها این مراکز را ایجاد کرده‌ایم.

 

وی بیان کرد: بیش از 20 هزار جهیزیه به نیازمندان اهدا شده، همچنین، در حوزه کشاورزی لایه‌روبی حدود 250 قنات صورت گرفته، علاوه بر این با گسترش دامداری سبک و کشاورزی برای ایجاد اشتغال تلاش شده است.

 

رئیسی با بیان اینکه بیش از 100 هزار بیمار نیازمند درمان شده‌اند، افزود: با توجه به سیل ایجاد شده در مازندران، خادمان این آستان ماموریت یافتند تا خود را به مناطق سیل‌زده برسانند و کمک‌های آستان و مردم را به شهروندان مازندرانی برسانند.

 

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اجرای طرح «مشهد بدون گرسنه»، ادامه داد: تلاش ما این است که با اجرای این طرح هیچ گرسنه‌ای در استان و کشور وجود نداشته باشد.

 

وی با بیان اینکه سامانه شفافیت رضوی راه‌اندازی شده است تا همه شرکت‌ها به صورت شفاف فعالیت‌های خود را در این سامانه قرار دهند تا مردم در جریان اقدامات و هزینه‌های آن‌ها قرار بگیرند، اضافه کرد: پاساژسازی کار آستان قدس رضوی نیست، ما تلاش کردیم 45 درصد داروهای بیماران هموفیلی توسط شرکت‌های دارویی این آستان تولید می‌شود تا آنها لازم نباشد به داروهای خارجی مراجعه کنند.

 

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه خدمت فقط در حرم مطهر نیست، متذکر شد: بیش از 200 هزار نفر در سامانه خدمت ثبت‌نام کرده‌اند،  امروز خدمت و جریان خادم‌یاری به نام امام رضا(ع) به موجی در جهان تبدیل شده  است.

انتهای پیام/

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

جزئیات شهادت ۲ مأمور ناجا در خیابان ارشاد مشهد

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۸۹۳۷۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • فرماندار: گردشگری مذهبی در آستارا تقویت شود
 • وقت آن رسیده که مردم را در کار‌ها بیشتر مشارکت دهیم
 • با کناره‌ گیری رئیس سابق فدراسیون فوتبال قرقیزستان؛ نایب رئیسی مهدی تاج در AFC قطعی شد
 • نایب رئیسی تاج در AFC قطعی شد
 • ترامپ دستور خروج از برجام را صادر کرد/ واکنش آیت‌الله مکارم به تبدیل کردن قم به واتیکان!/ روایت ترقی از شنود جلسات خصوصی خاتمی/ دستگیری «مرتضوی» کنار دریا!/ «کاوه مدنی» چرا استعفاء کرد و از ایران رفت؟/ سخنگوی سپاه: اسنپ برای سپاه نیست
 • عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: کارکنان قوه قضاییه پیشنهاد کرده بودند،رئیسی رئیس شود
 • خلاقیت و تجربه حجت‌الاسلام رئیسی می‌تواند موجب تحول قوه قضائیه شود
 • رئیسی: پاساژسازی کار آستان قدس نیست/واکنش آیت الله مکارم شیرازی به اختلاس های فراوان/یک افشاگری دیگر در مورد بن سلمان/جزییات جدید از عروسی دختر حسن روحانی
 • مجلس خانه ۸۰ میلیون نفر است نه ۲۹۰ نماینده/ مصونیت پارلمانی صرفاً شامل ادای وظایف نمایندگی است نه توهین به مردم
 • توضیحات تولیت آستان قدس درباره سامانه خدمت
 • خادم یاری به یک موج جهانی تبدیل شده است
 • رئیسی: آستان قدس یک کارگر بیکار هم ندارد!
 • امروز جریان خادمیاری به یک موج در جهان تبدیل شده است
 • آیت‌الله رئیسی: تشرف بیش از یک میلیون زائر‌اولی به حرم رضوی
 • آیت‌الله رئیسی: آستان قدس یک کارگر بیکار هم ندارد
 • ظریف خبرسازترین شخصیت سیاسی سال ۹۷ از نگاه مخاطبان تابناک
 • آیت‌الله رئیسی: تشرف بیش از یک میلیون زائر‌اولی به حرم رضوی؛ آستان قدس یک کارگر بیکار ندارد
 • توضیحات رئیسی از درآمدها و هزینه‌های آستان قدس رضوی/ پاساژسازی کار آستان قدس نیست + فیلم
 • حجت الاسلام رئیسی: بهترین حالات انسان، خدمت به خلق است