با اعلام فدراسیون فوتبال حسین زرگر به عنوان داور وسط دیدار استقلال و نساجی که روز شنبه برگزار می شود، انتخاب شد.

گفتنی است؛ زرگر قضاوت دیدار استقلال تهران برابر پارس جنوبی جم در هفته چهارم را برعهده داشت.

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

سربلندی یوز‌ها در تقدیری که «آقای کافو» رقم زد/ اتوبوسِ ایران نفس غول‌ها را گرفت

روز جمعه ۱۰ آذرماه سال ۱۳۹۶ مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ در کاخ کرملین روسیه برگزار شد که قرعه تیم ملی ایران توسط کافو، اسطوره برزیلی از گلدان بیرون آورده شد و در «گروه مرگ» این مسابقات قرار گرفت.

گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، جام جهانی روسیه را به نوعی می‌توان نقطه عطف فوتبال ایران طی سالیان اخیر دانست که شاگردان کی‌روش در آن موفق شدند عملکرد قابل قبول و تاریخی را بر جای بگذارند.

آقای کافو!!؟

روز جمعه 10 آذرماه سال 1396 مراسم قرعه کشی جام جهانی 2018 در کاخ کرملین روسیه برگزار شد که قرعه تیم ملی ایران توسط کافو، اسطوره برزیلی از گلدان بیرون آورده شد و در «گروه مرگ» این مسابقات قرار گرفت؛ قرعه‌ای که باعث شد تعدادی از هموطنان همیشه در صحنه به خاطر این گروه  دشوار و ترسناک به صفحه اینستاگرام کافو حمله کرده و با جملات محبت آمیز از اسطوره برزیلی تشکر کنند!از همان روز قرعه کشی واکنش‌های منفی نسبت به همگروهی ایران با مراکش، اسپانیا و پرتغال با جمله معروف عادل فردوسی که «آقای کافو» را مخاطب قرار می‌داد، شروع شد. البته این نگرانی‌ها بی‌دلیل نبود چون شاگردان کی‌روش قرار بود با کمترین آماده سازی‌ به مصاف قهرمان آفریقا، قهرمان سابق جهان و قهرمان اروپا بروند. در این بین گروهی از مردم هم اعتقاد داشتند تیم ملی می‌تواند نتایج خوبی بگیرد و در روسیه زنگ تفریح رقبا نخواهد شد. با این وجود نکته مهم و قابل توجه اتحاد مردم و هواداران تیم ملی تا آستانه شروع رقابت‌ها بود که باعث شد یوزها علیرغم آماده سازی نامناسب با روحیه خوبی مقابل مراکش و سایر غول‌ها صف آرایی کنند.

 

 

 

 

 

بوسه‌ای که سه امتیازی شد

روز موعود و سراسر استرس فرا رسید؛ 25 خرداد 1397، ساعت 19:30، استادیوم سن پترزبورگ. شاگردان رنار و کی‌روش سومین دیدار جام جهانی 2018 و اولین بازی خود در این تورنمنت بزرگ را برگزار کردند که از همان ابتدا «شیرهای اطلس» حملات سنگینی را روی دروازه بیرانوند داشتند که هم با خوش شانسی و هم با دفاع جانانه یوزها منجر به گل نشد. یکی از صحنه‌های به یاد ماندنی این مسابقه تکل جسورانه امید ابراهیمی روی توپ امین حارث بود که علاوه بر جلوگیری از یک حمله خطرناک باعث مصدومیت شماره 9 تیم ملی هم شد.با گذشت زمان بازی رو به تعادل رفت و شاگردان کی‌روش هم چند موقعیت گلزنی داشتند که با بی دقتی مهاجمان تبدیل به گل نشد. اما این پایان ماجرا نبود و دست تقدیر در 6 دقیقه وقت اضافه بازی دومین برد ایران در تاریخ مسابقات جام جهانی را رقم زده بود؛ دقیقه 94 سامان قدوس در نزدیکی‌های نقطه کرنر از بازیکن مراکش خطا گرفت و موقعیت ایده‌آلی را روی یک ضربه کاشته نصیب ایران کرد؛ قدوس بوسه‌ای بر توپ زد و آن را برای ارسال به حاج صفی تحویل داد که سانتر شماره 3 ایران را عزیز بوحدوز با یک ضربه سر شیرجه‌ای وارد دروازه خودشان کرد و سه امتیاز به یوزها هدیه داد.
بعد از این دیدار باز هم تعدادی از هموطنان همیشه در صحنه، از درِ صلح به اینستاگرام بوحدوز هجوم برده و این‌بار پیام‌های تشکر خود را نثار زننده تک گل پیروزی بخش تیم ملی کردند.

نمره قبولی یوزها در کلاس لالیگاشاگردان در روز 30 خرداد، ساعت 22:30، استادیوم کازان آرِنا برای بزرگترین آزمون خود در روسیه به مصاف اسپانیا رفتند؛ تیمی که در هر قسمت از مستطیل سبز نه یک ستاره بلکه چندین ستاره داشت تا هر بازیکنی از ایران را مقهور نام و تکنیک خود کند؛ ترکیبی کهکشانی که با حضور دخه‌آ، راموس، پیکه، اینیستا، بوسکتس، ایسکو و چند جین ستاره دیگر نفس‌ها را در سینه حبس کرده بود. لاروخا از چپ و راست حمله می‌کرد اما باز هم دفاع جانانه یوزها بود که مانع از به ثمر نشستن تاکتیک‌های هیرو می‌شد. به قول معروف «اگر اتوبوسی هم هست، به خوبی پارک شده».


با این وجود اما یک ماتادور چغر و بد بدن نه از درِ اتوبوس بلکه از پنجره آن سد دفاعی تیم ملی را در دقیقه 54  شکست؛ توپ برگشتی توسط رامین رضاییان با بدشانسی به پای دیگو کاستا برخورد کرد و وارد دروازه بیرانوند شد. پس از این گل تا حدودی اتوبوس از مقابل دروازه ایران کنار رفت و قوای هجومی برای جبران گل خورده بیشتر شد. در این جام جهانی سرنوشت تیم ملی به نوعی با ضربات ایستگاهی گره خورده بود؛ توپ در دقیقه 63 روی ارسال رامین رضاییان و در شلوغی محوطه جریمه به سعید عزت اللهی رسید که با یک ضربه دقیق دروازه دخه‌آ را باز کرد اما پس از خوشحالی زاید الوصف بازیکنان و با بررسی کمک داور ویدئویی مشخص شد گل ایران در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است.
وقتی باورهای پیکه فرو ریخت اما دروازه لاروخا، نه!

در ادامه حملات ایران روی دروازه اسپانیا وحید امیری در دقیقه 82 و در نزدیکی‌های نقطه کرنر پیکه را مقابل خود می‌دید که با یک حرکت تکنیکی توپ را از بین پاهای مدافع بارسلونا عبور داد و با یک سانتر دقیق توپ را روی هوا برای طارمی مهیا کرد که متأسفانه ضربه سر شماره 17 تیم ملی به گل تبدیل نشد؛ پس از پایان بازی این حرکت وحید امیری بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت و پیکه به واسطه عملکرد ضعیفش در این صحنه مورد تمسخر قرار گرفت.

میلاد محمدی؛ بمب اعتماد به نفس

کی‌روش برای فعال‌تر کردن سمت چپ تیم ملی در دقیقه 69 دیدار مقابل اسپانیا میلاد محمدی را به جای حاج صفی به زمین فرستاد اما غافل از اینکه این تعویض منجر به خلق یکی از بیاد ماندنی ترین و شیرین ترین لحظه های جام جهانی 2018 خواهد شد؛ در دقیقه آخر از وقت‌های تلف شده میلاد محمدی در اوج اعتماد به نفس برای پرتاب اوت بلند روی دروازه اسپانیا توپ را برداشت، دور خیز کرد و در کمال تعجب و در جایی که استرس در اوج بود با یک حرکت آکروبات نیمه کاره به صورت پشتک قصد پرتاب داشت که صدای سوت داور به معنای خطا مدافع تیم ملی را متوقف کرد و دستور تکرار داد. اما این پایان کار نبود و بازیکن خوش صحبت تیم ملی به اذعان خودش باز هم قصد انجام این حرکت را داشت که داور مانع از آن شد.تقدیر رهبری از شاگردان کی‌روش پس از دیدار با اسپانیا

فردای دیدار با اسپانیا طی تماس دفتر مقام معظم رهبری با اردوی تیم ملی در روسیه و مدیر کاروان اعزامی فدراسیون فوتبال، پیام مقام معظم رهبری به کاروان و بازیکنان تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران را به این شرح اعلام کرد: بازی دیشب شما عالی بود، خدا قوت.

چند ثانیه خواب شیرین با طعم توپ طلا
دیدار با پرتغال در روز 4 تیر، ساعت 22:30، استادیوم موردوویا آرِنا اول شخص‌های بسیاری داشت که هرکدام نقشی تعیین کننده در سرنوشت مسابقه داشتند؛ شماره 20 پرتغال اولین بازیکنی بود که دیدار با ایران را برای جاودانگی انتخاب کرده بود. ریکاردو کوارشما در دقیقه 45 با یک ضربه استثنایی و بیرون پا از پشت محوطه جریمه دروازه ایران را باز کرد که بعدها این گل نامزد جایزه پوشکاش(بهترین گل سال) شد.

اما نقطه عطف بازی و شاید سرنوشت سازترین لحظه جام برای ایران لحظه‌ای رقم خورد که کمک داور ویدئویی برخورد عزت اللهی با رونالدو را پنالتی تشخیص داد و قرار بود فاتح 5 توپ طلای جهان پست توپ و رو در روی شماره یک ایران بایستد. از زمانی که قرعه کشی جام جهانی 2018 انجام شد، توسط عده‌ای هجمه بسیاری به تیم ملی و علی الخصوص بیرانوند وارد شد که قرار است زنگ تفریح اسپانیا و پرتغال شویم یا اینکه رونالدو می‌تواند در بازی با ایران آقای گلی خود را مسجل کند که جواب تمام آن طعنه‌ها شد جمله معروف «چطوری کریس» قبل از جام شروع جام جهانی. اما جواب اصلی بیرانوند در دقیقه 52 دیدار مقابل قهرمان اروپا بود که با یک واکنش زیبا ضربه پنالتی رونالدو را مهار کرد و به گفته خودش برای لحظاتی که توپ را در آغوش کشیده بود، به خواب رفت و تمام سختی‌های زندگی‌اش را در چند ثانیه مرور کرد.

بیرانوند با این مهار پنالتی هم ایران را به بازی برگرداند و هم فصل جدیدی در زندگی برایش آغاز شد(اکثر رسانه‌های معتبر و نام آشنای دنیای فوتبال از زندگی پر فراز و نشیب سنگربان تیم ملی گزارش تهیه کردند و فعالیت فوتبالی او را زیر ذره بین قرار دادند.) شاگردان کی‌روش که کورسوی امیدی برای صعود داشتند در دقیقه سوم وقت‌های تلف شده با رأی کمک داور ویدئویی صاحب پنالتی شدند که کریم انصاری‌فرد به زیبایی توپ را تبدیل به گل کرد و بازی را به تساوی کشاند. بعد از این گل دیگر خبری از اتوبوس نبود و این رونالدو یارانش بودند که ترس از گل خوردن و حذف شدن زودهنگام از جام را داشتند. هرچند وقت زیادی تا سوت پایان بازی باقی نبود اما انگار قرار نبود به همین راحتی بازی تمام شود. جام جهانی آخرین فرصت گلزنی این بازی را در موقعیتی تقریبا تک به تک با دورازه‌بان به مهدی طارمی داد که شوت پرقدرت ولی کم دقت او تور پشت دروازه را هدف گرفت و امید 80 میلیون ایرانی را برای صعود ناامید کرد.

در نهایت بازی ایران و پرتغال با همان نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید تا اسپانیا و پرتغال از گروه مرگ جام جهانی راهی مرحله حذفی شوند و ایران و مراکش با جام وداع کنند؛ تیم ملی ایران در روسیه بهترین نتیجه تاریخ حضور در ادوار جام جهانی را به دست آورد و با یک برد، یک تساوی و یک باخت 4 امتیاز کسب کرد. رسانه‌ها و کارشناسان دنیای فوتبال هم عملکرد شاگردان کی‌روش به خصوص در فاز دفاعی را تحسین کردند و معتقد بودند ایران در فاز تهاجمی هم می‌تواند مقابل غول‌های دنیا حرف برای گفتن داشته باشد.

استقبال بی‌نظیر مردم پس از بازگشت یوزهاهواپیمای حامل کاروان تیم ملی ایران که از روسیه بازمی‌گشت، ساعت 03:30 بامداد چهارشنبه ششم تیرماه در فرودگاه امام خمینی(ره) فرود آمد و در هنگام خروج بازیکنان واعضای کادرفنی از هواپیما از آن‌ها تجلیل شد؛ اما نکته قابل توجه و چشمگیر استقبال چند هزار نفری هواداران و مردم بیرون از فرودگاه بود که باعث شگفتی کی‌روش و شاگردانش هم شده بود.

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

جزئیات شهادت ۲ مأمور ناجا در خیابان ارشاد مشهد

کلیدواژه: استقلال تهران نساجی داور

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۹۵۵۱۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • صیادمنش: وضعیتم برای دیدار با پرسپولیس مشخص نیست
 • صیادمنش: وضعیتم برای دیدار با پرسپولیس مشخص نیست/ از برد تیم امید خوشحالم
 • یوفا صحبت های نیمار در مورد داور بازی پاری سن ژرمن-منچستریونایتد را بررسی می کند
 • وضعیتم برای دیدار با پرسپولیس مشخص نیست/ از برد تیم امید خوشحالم
 • همیشه به تیم امید کمک کردیم/ باید وضعیت نساجی بهتر شود
 • جلالی: مشکلات زیادی در نساجی داریم؛ کسی در باشگاه نیست که مشکلات‌مان را به او بگوییم
 • تمرینات نساجی مازندران استارت خورد
 • حاشیه دیدار ایران - ترکمنستان| استقبال کم تماشاگران از تیم امید و صحبت در مورد دربی نوروزی/ حضور جلالی و مربیان نساجی
 • مجید جلالی: چیزی عوض نشده است و هنوز مشکلات زیادی داریم/ در باشگاه نساجی کسی نیست!
 • بلاتکلیفی و دردسرهای نساجی در سال جدید
 • ترکیب امید ایران مقابل ترکمنستان مشخص شد
 • کولینا داور دربی ایران را انتخاب می‌کند
 • کولینا داور دربی را انتخاب می‌کند
 • چرا داور دربی انتخاب نمی‌شود؟
 • بحث درباره انتخاب داور بازی دربی
 • مشورت با رئیس فدراسیون فوتبال برای انتخاب داور دربی
 • تمدیدی‌های استقلال مشخص شدند
 • در بوندس لیگای 2 هم از سیستم کمک داور ویدیویی استفاده خواهد شد
 • زمان دیدار نتانیاهو و ترامپ مشخص شد