تین‌نیوز | 

براساس بخشنامه‌ای که به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده، ورود ارز به صورت اسکناس به داخل کشور بدون محدودیت و مطابق مقررات بانک مرکزی و مقررات مبارزه با پولشویی مجاز است.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از  مهر، براساس بخشنامه ای که از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شده، ورود ارز به صورت اسکناس به داخل کشور بدون محدودیت و مطابق مقررات بانک مرکزی و مقررات مبارزه با پولشویی مجاز بوده و انجام تشریفات گمرکی با رعایت بخشنامه‌های مربوطه الزامی است.

واردات طلا (ساخته شده) نیز بدون محدودیت با اخذ مجوز از بانک مرکزی و رعایت انجام تشریفات گمرکی و پرداخت حقوق ورودی و مالیات بر ارزش افزوده و سایر وجوه متعلقه مجاز است.

همچنین واردات طلای خام (شمش استاندارد) با اخذ مجوز از بانک مرکزی و رعایت تشریفات گمرکی و رعایت سایر مقررات از پرداخت حقوق، عوارض قانونی و مالیات بر ارزش افزوده معاف شده است.

گفتنی است، براساس سیاست جدید ارزی دولت که به تصویب هیئت وزیران رسیده است، واردات اسکناس ارز و طلای خام به کشور توسط صرافی‌ها و اشخاص با رعایت تشریفات گمرکی مجاز و واردات طلای خام از پرداخت حقوق، عوارض قانونی و مالیات بر ارزش افزوده معاف است.

منبع: تین نیوز

خبر بعدی:

بیش از 30 لایحه تا پایان سال 97 تدوین شد

تهران –ایرنا- معاون حقوقی قوه قضائیه با تشریح وظایف و عملکرد اداره کل تدوین لوایح و مقررات، گفت: طی سال‌های 1388 تا 1397 بیش از 30 لایحه تهیه شده در این اداره کل، به قانون تبدیل شده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا از قوه قضاییه، ذبیح الهه خدائیان به لوایح و طرح‌های تبدیل شده به قانون اشاره کرد و گفت: لوایح و یا طرح‌ های پیشنهادی نمایندگان مجلس پس از تأیید توسط ریاست قوه قضاییه و گذار از مراحل قانونگذاری، تبدیل به قانون می شود و دراین راستا تاکنون بیش از 30 لایحه و طرح در طی سال‌های 1388 تا پایان 1397 به قانون تبدیل شده است.

خدائیان افزود: قانون جرایم رایانه ای، قانون پیش فروش ساختمان، قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، قانون نظارت انتظامی بر رفتار قضات، قانون مجازات قاچاق اسلحه و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز، قانون صلاحیت دادگستری جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی به دعاوی مدنی علیه دولت‌های خارجی، قانون حمایت خانواده، قانون مجازات اسلامی (کلیات، حدود، قصاص، دیات)، قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست، قانون الحاق یک بند به ماده 524 قانون آیین دادرسی مدنی، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، و قانون آیین دارسی کیفری تعدادی از لوایح و طرح‌هایی هستند که در بین سال‌های 1388 تا سال 1392 به قانون تبدیل شده اند.

معاون حقوقی قوه قضاییه افزود: قوانینی همچون قانون جامع حدنگار (کاداستر)، قانون اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، قانون اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392، قانون پیشگیری از وقوع جرم، قانون شورا‌های حل اختلاف، قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم، قانون جرم سیاسی، قانون برنامه ششم توسعه (بخش احکام قضایی)، قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، قانون اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم، قانون اصلاح قانون صدور چک، قانون اصلاح قانون مبارزه با پولشویی از دیگر طرح‌ها و لوایحی بوده است که در بین سال‌های 1392 تا پایان سال 1397 به قانون تبدیل شده اند.

**لوایح تدوین و ارسال شده به مراجع ذیصلاح

خدائیان افزود: با اتمام تدوین لایحه در معاونت حقوقی، پیش نویس نهایی آن برای اظهار نظر و تأیید ریاست قوه قضاییه ارسال می ‌شود. لوایح مذکور پس از بررسی، نهایی سازی و تأیید توسط ریاست قوه قضاییه، به دولت و سپس مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود تا سایر مراحل قانونگذاری را طی کند.

معاون قوه قضاییه عنوان کرد: در بین سال‌های 1388 تا 1397 بیش از 38 لایحه در معاونت حقوقی تدوین شده که برای گذار از مراحل قانونگذاری به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

این حقوقدان به عناوین تعدادی از این لوایح اشاره کرد و گفت: لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم، لایحه تشدید مجازات اسید پاشی، لایحه جامع داوری، لایحه جرم سیاسی، لایحه اصلاح قانون تشکیل سازمان پزشکی قانونی کشور (داد پزشک)، لایحه اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب 1392، لایحه اصلاح ماده 45 قانون توزیع عادلانه آب، لایحه اصلاح قانون صدور چک، لایحه جامع اداری و استخدامی، لایحه اصلاح قانون اجرای احکام مدنی، لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم، لایحه مجازات حیوان آزاری تعدادی از لوایح هستند که به حوزه ریاست ارسال شده اند.

خدائیان ادامه داد: از دیگر لوایح تدوین شده می‌توان به لایحه پلیس اطفال و نوجوانان، لایحه مبارزه با راهزنی دریایی، لایحه اصلاح قانون ثبت احوال، لایحه اصلاح قانون سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد، لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت، لایحه اصلاح قانون مجازات اسلامی (تعزیرات)، لایحه اصلاح قانون امور حسبی، لایحه اصلاح قانون ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری، لایحه نحوه اداره و بهره برداری از آپارتمان ها، لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، لایحه اصلاح قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات، لایحه قضازدایی و حذف برخی عناوین مجرمانه از قوانین، لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، لایحه تشکیل پلیس قضایی و لایحه جامع وکالت اشاره کرد که تعدادی به حوزه ریاست و تعدادی به دولت ارسال شده و حتی تعدادی در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده‌اند.

**مشارکت در جلسات بررسی لوایح

خدائیان به مشارکت این معاونت در بررسی لوایح قضایی توسط دیگر دستگاه‌های هم اشاره کرد و گفت: معاونت حقوقی بنا به برخورداری از ظرفیت های غنی در قانون نویسی، از سوی قوای مجریه و مقننه، جهت بررسی لوایح دولت و طرح های مجلس دعوت به همکاری می‌شود و بر این اساس همکاری سازنده ای طی سال های (97-88) با مراجع یاد شده داشته است.

معاون رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان، لایحه اصلاح و دایمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری، طرح تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از بزه دیدگان، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان یافته، طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی، طرح اصلاح مجازات اعدام از قانون مبارزه با مواد مخدر، طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها، طرح تشدید مجازات جرایم خشن ارتکابی علیه بزه دیدگان خاص و طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ­ها از جمله طرح‌هایی هستند که معاونت حقوقی قوه قضاییه در بررسی و تدوین آن‌ها با دولت و مجلس شورای اسلامی همکاری داشته است.

**تدوین مقررات (آیین نامه‌ ها و دستورالعمل)
خدائیان در ادامه به تدوین مقررات پرداخت و گفت: تدوین و یا نهایی کردن مقررات تهیه شده در بخش های مختلف قوه قضاییه با همکاری مرجع پیشنهاد دهنده، از وظایف معاونت حقوقی به شمار می رود. دراین راستا 37 مقرره جهت تصویب به مراجع ذی الصلاح ارسال شده است.
این مقام قضایی به عناوین تعدادی از این مقررات اشاره کرد و گفت: آیین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان، آیین‌نامه جمع آوری استناد پذیری ادله الکترونیکی، آیین نامه راجع به نحوه اجرای مجازات های تکمیلی موضوع ماده 23 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392، آیین نامه قانون حمایت خانواده، آیین نامه اجرایی میانجیگری در امور کیفری موضوع ماده 84 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392، آیین نامه اجرایی حمایت از شهود و مطلعان موضوع تبصره 1 ماده 214 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 92، آیین­ نامه اجرایی شیوه نگهداری اموال توقیف شده موضوع تبصره ماده 147 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 و آیین­ نامه اجرایی قانون شورای حل اختلاف در بین سال‌های 1388 تا 1395 ارسال و تصویب شده اند.

معاون رئیس قوه قضاییه به دیگر مقررات تدوین شده در این معاونت اشاره کرد و گفت: آیین نامه اجرایی حدود اختیارات شرح وظایف و چگونگی بررسی صحنه جرم موضوع تبصره ماده 130 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392، اصلاح موادی از آیین نامه اجرایی قانون راجع به به ترجمه اظهارات و اسناد در محاکم و دفاتر ترجمه رسمی، آیین نامه اجرایی مراقبت های الکترونیکی موضوع مواد 252 و 557 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392، دستورالعمل اجرایی کنترل و پایش تحرکات و اقدامات سوء مجرمین سابقه دار، حرفه ای و خطرناک، آیین نامه اجرایی دوره ای آموزشی مستمر برای ضابطان قضایی موضوع تبصره ماده 604 آیین دادرسی جرایم نیرو‌های مسلح و دادرسی الکترونیکی مصوب 1393، آیین‌نامه اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا، آیین ­نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور مصوب 1360، آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران، آیین نامه اجرای احکام حدود، قصاص و دیات، دستور العمل تنقیح قوانین و مقررات، آیین نامه سجل محکومیت های مالی موضوع بند (پ) ماده 116 قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و آیین نامه درگاه الکترونیک استعلامات قضایی موضوع بند (ت) ماده 117 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از دیگر مقرراتی هستند که در بین سال‌های 1395تا اواخر سال 97 تدوین شده که البته اکثر این مقررات تصویب و تعدادی هم به هنوز به تصویب نرسیده اند.


**ارائه اظهارنظر‌های حقوقی
خدائیان همچنین به ارائه آماری در خصوص اظهارنظر‌های حقوقی پرداخت و گفت: مراجع مختلف درون دستگاهی و برون دستگاهی قوه قضاییه نظیر حوزه ریاست و سایر معاونت ها، معاونت حقوقی را در موضوعات مختلف، مرجع اظهارنظر و ارائه نظرات کارشناسی قرار می دهند. بر این اساس فقط میان سال‌های 1393 تا 1397 تعداد 317 اظهار نظر در حوزه های مختلف کیفری، خصوصی و عمومی توسط این معاونت به مراجع مختف ارائه شده است.

**انجام طرح های پژوهشی
معاون رئیس قوه قضاییه به طرح‌های پژوهشی انجام شده در این معاوت هم اشاره‌ای داشته و گفت: به منظور پشتیبانی علمی از روند تدوین لوایح و مقررات قضایی و تأمین بستر‌های مطالعاتی لازم در این خصوص انجام پژوهش ها و طرح های مطالعاتی در حوزه های حقوقی، کیفری، عمومی و بین الملل از جمله اقدامات قابل اعتنای این معاونت به شمار می رود.

وی در پایان افزود: نتایج حاصل از این فعالیت‌ها که اغلب با همکاری و مشارکت پژوهشگران توانمند و فرهیخته مجامع حقوقی و دانشگاهی انجام می شود در قالب مجموعه های مدون ارائه و ضمن نگاهداری در کتابخانه تخصصی معاونت حقوقی برای مراجعان قابل دسترسی و بهره ­برداری است. از سال 1388 تا 1397 تعداد 851 عنوان طرح پژوهشی توسط این معاونت به انجام رسیده است.

اجتمام**1003**1601**

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

کلیدواژه: قیمت ارز واردات ارز

منبع این خبر، وبسایت www.tinn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۶۹۹۱۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رییس بانک مرکزی: زندگی مردم بهبود می‌یابد
 • رئیس بانک مرکزی: مردم دلار نخرند تا قیمت دلار به شدت کاهش یابد
 • بچه های من تا کنون به بانک مرکزی نیامده‌اند/ آقای همتی گرانی دلار کار خودتان است؟
 • برجام هیچ سود ارزی عاید دولت نکرد/هزینه های میلیاردی برای جمع آوری موسسات غیر مجاز
 • بازدید سرزده رئیس کل بانک مرکزی از صرافی های تهران
 • گفت وکوی متفاوت رئیس کل بانک مرکزی/ آقای همتی گرانی دلار کار خودتان است؟
 • پلمب ۴ رستوران متخلف در جاده چالوس به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی
 • رانندگان سرعت مطمئنه و مقررات رهنمایی و رانندگی را رعایت کنند
 • آشنایی با اصول حاکم بر تفسیر قرارداد‌ها
 • مسدود شدن ۴ هزار حلقه از چاه‌های غیر مجاز در استان همدان طی سال ۹۷
 • بانک مرکزی اعلام کرد: آغاز فروش ارز در صرافی‌های منتخب بانکی از فردا
 • سفرهای نوروزی و ضرورت رعایت نکات ایمنی
 • نسخه‌ای برای درمان نوسانات نرخ ارز در کشور
 • ماموریت های ۶ گانه بانک مرکزی در سال رونق تولید اعلام شد
 • فعال سازی کریدور شمال- جنوب با توسعه روابط گمرکی ایران و جمهوری آذربایجان
 • وظایف و عملکرد اداره کل تدوین لوایح و مقررات/ از تبدیل شدن بیش از ۳۰ لایحه به قانون تا تدوین ۳۸ لایحه و ارسال به مراجع مربوطه/ تعداد ۸۵۱ طرح پژوهشی به انجام رسیده است
 • رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز به آرامی در حال کاهش است| چه کسانی می‎خواهند دلار گران شود؟
 • کشف ۷۱ درصدی جرایم فضای مجازی از سوی پلیس فتا/ دستگیری ۱۲ نفر از اخلالگران بازار ارز/ صرافی غیر مجاز پلمپ و ۳۹ دلال ارز دستگیر شدند
 • دلار در برابر همتایانش کم ارزش شد/ خروج ارز از کشور برای واردات ۱۸ تن کلاه ایمنی از چین/ تورم نقطه به نقطه اسفند ۹۷ به ۴۷.۵ درصد رسید/ میوه فراوان است اما با قیمت‌های عجیب و غریب