سرمربی تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه با وزیر ورزش برای سفر به برزیل و دیدار با تیم ملی این کشور گفتگو کرده است، گفت: نباید بازی با برزیل را به راحتی از دست بدهیم.

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، سیدمحمد ناظم الشریعه درباره برگزاری تورنمنت فوتسال تبریز با حضور تیم های ایران، اوکراین، ژاپن و بلاروس اظهارداشت: این تورنمنت برای اولین بار است که برگزار می شود.

خوشبختانه در محلی هستیم که دائم می توانیم تورنمنت های مختلف برگزار کنیم. مهم جایگاه تیم ملی ایران است که کشورهای دیگر جهان می خواهند مقابل ما بازی کنند.

اوکراین و بلاروس نقاط ضعف ما را رفع می کنند
وی افزود: ژاپن رقیب دیرینه ما با ترکیب کامل خود به تورنمنت می آید که این برای ما خوب است. اوکراین و بلاروس هم تیم هایی هستند که برای برطرف کردن نقاط ضعف ما بسیار مفید هستند. دوست داریم با تیم های اروپایی بازی کنیم، چون «تنه به تنه شدن» با بازیکنان اروپایی بسیار مهم است.

۹۰ درصد ترکیب تیم تغییر کرده است
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران خاطرنشان کرد: نسبت به جام جهانی کلمبیا ۹۰ درصد تیم ما جوان است. این تیم برگرفته از تیم «ب» است و کسانی را به تیم ملی دعوت کردیم که به تیم اصلی نزدیک هستند. هدف ما آبدیده کردن بازیکنان جوان است.

باید برای نفرات جوان وقت می گذاشتیم
ناظم الشریعه تصریح کرد: ما ۶-۵ ماه برای این بازیکنان وقت گذاشته ایم. یکسری از بازیکنان در لیگ برتر فوتسال به تیمی که در جام جهانی سوم شد نزدیک نبودند، ولی خوب کار کرده بودند  و باید برایشان وقت می گذاشتیم. باید این بازیکنان به استانداردهای اصلی نزدیک شوند.

رونمایی از تیم اصلی ایران در سال ۲۰۱۹
وی تأکید کرد: بعد از قهرمانی در جام ملت های آسیا برنامه ریزی منظمی برای تیم ملی داشتیم و اردوهایی تدارک دیدیم تا بتوانیم نفرات مدنظر را به دقت زیر نظر بگیریم. فکر می کنم تا سال ۲۰۱۹ تیم اصلی ایران شکل می گیرد. ما مسابقات مختلفی پیش رو داریم و  در تمام تورنمنت ها با تیم اصلی حضور خواهیم یافت. تورنمنت هایی نظیر انتخابی جام جهانی و جام ملت های آسیا. در واقع می توان گفت از تیم اصلی ایران در سال ۲۰۱۹ رونمایی خواهد شد.

بازی با کشورهای دیگر در روح و روان بازیکنان تاثیر می گذارد
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران درباره مشکل بدنی بازیکنان تیم ملی برابر تیم هایی از اروپای شرقی و راهکارش برای حل این مشکل گفت: فعلا که مسابقات لیگ برگزار می شود و ما فرصت کمی برای برگزاری تمرینات داریم. برای همین تورنمنت تبریز فقط سه اردوی دو روزه داشتیم و کار خاصی از نظر بدنی نمی توان انجام داد، ولی حضور بازیکن در این مسابقات از نظر تجربه اندوزی و برخورد با بازیکنان اروپایی و آسیایی بسیار مهم است. آنقدر این مسئله در روح و روان آنها تاثیر دارد که خود به خود تمریناتشان را بیشتر می کنند.

بازی با برزیل خاص است، نباید آنرا راحت از دست بدهیم
ناظم الشریعه در پاسخ به این سؤال که آیا برگزاری بازی با برزیل قطعی است و یا مشکلات ارزی باعث لغو این دیدار شده است؟ گفت: باید قبول کنیم دیدار با برزیل یک بازی خاص است و نباید راحت آن را از دست بدهیم. من با تاج و کفاشیان (رئیس فدراسیون فوتبال و سرپرست کمیته فوتسال) صحبت کردم و حتی با وزیر ورزش هم گفتگویی در این زمینه داشتم که این مسابقه حتما انجام شود.

اشتباه کردیم با اسپانیا بازی نکردیم
وی ادامه داد: ما یک بار اشتباه کردیم و در حالی که می توانستیم با اسپانیا بازی کنیم این کار را نکردیم. دیگر هم فرصتی برای بازی با اسپانیا پیدا نکردیم. برای بازی با برزیل همه چیز خوب است. ان شاء الله ما پاییز به این کشور می رویم و فروردین سال آینده هم آنها به ایران می آیند.

با وزیر برای بازی با برزیل گفتگو کردم
سرمربی تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سؤال که چه زمانی با وزیر ورزش برای دیدار با برزیل مذاکره کرده است؟ گفت: زمانی که آقای وزیر برای افتتاح یک سالن به عسلویه آمده بود، آنجا میزبان ایشان بودم و تقریبا از یک صبح تا عصر در کنار آقای سلطانی فر حضور داشتم. نظر وزیر کاملا روی فوتسال مثبت است. ایشان در تمام جلسات از فوتسال تعریف کرد، چون این رشته به نوعی برند ورزش ایران است.

تیم اصلی ایران مقابل برزیل
ناظم الشریعه خاطرنشان کرد: فروردین ماه سال آینده یعنی سال ۲۰۱۹ طبق برنامه دوباره با برزیل بازی خواهیم کرد و این شاید اولین مسابقه ای باشد که بعد از برگزاری اردوهای مختلف و شناخت نفرات تیم ملی، با تیم اصلی خود در آن حاضر خواهیم شد.

از تمام فیفادی ها استفاده کردیم
سرمربی تیم ملی فوتسال یادآور شد: ما تورنمنت قزاقسنتان را هم در آبان ماه پیش رو داریم و سپس دیدار با اسلوونی را در دستور کار قرار داده ایم. به این ترتیب برنامه ما در سال ۲۰۱۸ با حضور در تورنمنت قزاقستان، بازی با برزیل و همچنین دیدار با اسلوونی کامل می شود. این برای اولین بار است که از تمام «فیفادی» هایی که تعیین شده استفاده می کنیم.

دنبال احداث آکادمی فوتسال هستیم
«آیا برای ساخت سالن اختصاصی فوتسال در ورزشگاه آزادی هم با وزیر ورزش گفتگویی داشته اید»؟ ناظم الشریعه در پاسخ به این سؤال اظهارکرد: با وزیر نه، ولی فدراسیون بسیار به اجرای این طرح راغب است. وقتی آقای اینفانتینو رئیس فیفا به ایران آمد، کلنگ احداث ساختمان فدراسیون فوتبال را در ورزشگاه آزادی زد. اینها تاثیراتش را می گذارد. الان دنبال احداث آکادمی فوتسال هستیم و بعد از آن باید نیازسنجی کنیم.

برنامه ویژه برای احیای فوتسال تهران
وی در بخش دیگری از صحبت هایش به برنامه ویژه اش برای احیای فوتسال تهران اشاره کرد و افزود: من با آقای کفاشیان هماهنگ کرده ام قصد داریم در تهران یک آکادمی ویژه برای فوتسال تاسیس کنیم. حتی با آقای حسنی رئیس سازمان فرهنگ و ورزش شهرداری و آقای محمد مؤمنی هماهنگی هایی داشته ایم تا این آکادمی در یکی دو سالن شهرداری ایجاد شود. تهران و توابع تهران با حدود ۱۷ میلیون نفر نیاز دارد که بیشتر از این در فوتسال حضور داشته باشد به خصوص اینکه استعدادهای زیادی هم در این شهر وجود دارد. ما در تیم ملی هم نیروی زیادی از تهران نداریم و برای همین باید برای فوتسال این شهر کاری کنیم.

پیگیری کار آکادمی بعد از تورنمنت تبریز
سرمربی تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سؤال که نحوه کار این آکادمی چگونه است و از چه زمانی این آکادمی راه اندازی می شود؟ گفت: ما ابتدا مسابقات نوجوانان تهران را تماشا می کنیم. در این زمینه هماهنگی هایی را انجام داده ام. این مسابقات یکی دو هفته دیگر شروع می شود و می توانیم استعدادها را در سالن های مدنظر جمع کنیم. این سالن می تواند خانه فوتسال شود. فکر می کنم بعد از تورنمنت تبریز این کار را پیگیری کنیم تا درباره انتخاب سالن و مسائل دیگر برنامه ریزی نهایی را انجام دهیم.

کار مناسبی برای فوتسال تهران صورت نگرفته است
وی تاکید کرد: وقتی دیدار تیم ملی فوتسال ایران و روسیه در تهران با صد نفر تماشاگر برگزار شد، قبول کردیم که کار مناسبی برای فوتسال تهران نشده است. مگر می شود به راحتی از ۱۷ میلیون  نفر چشم پوشی کنیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ژاپن صدرنشین قدرتمندترین پاسپورت جهان در سال 2018| ایران در کدام جایگاه قرار گرفته است؟

تصاویر| تجمع اعتراضی دانشجویان هنگام سخنرانی روحانی

آقای مارادونا لطفا دهانت را ببند!

کلیدواژه: اسپانیا برزیل تیم ملی فوتسال ایران قدس آنلاین

منبع: قدس آنلاین

منبع این خبر، وبسایت qudsonline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۷۱۵۰۷۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • همه چیز درباره تقابل‌های فوتبالی آرژانتین و برزیل
 • ناظم جنجالی و منحرف مدسه معین تهران دو تن از اولیای دانش آموزان را به دادگاه کشاند
 • نامزد راست افراطی پیش از دور دوم انتخابات برزیل پیشتاز است
 • بهترین گلزنان برزیلِ تیته؛ نیمار، ژسوس و کوتینیو
 • آیا نظامیان به دنبال بازگشت به عرصه قدرت در برزیل هستند؟
 • لغو بازی با برزیل تبعات بدی دارد/توپ‌های ما در تمرین پاره شده است
 • تاج: در توان فدراسیون فوتبال نیست که نفری 60 میلیون تومان پول بلیت برزیل دهد
 • اعلام تاریخ بازگشت تیم ملی فوتسال المپیک از آرژانتین
 • در فوتسال ایران هیچکس سر جای خود نیست
 • روزی که سرمربی آرژانتین، برزیل را از جام جهانی حذف کرد!
 • زیور بابایی: نیم فصل دوم لیگ برتر فوتسال بانوان سخت خواهد بود/ درباره داوری‌ها اعتراضی ندارم
 • رضا لک: حال فوتسال خوب نیست و نمی‌دانم چه کسی آن را مدیریت می‌کند
 • احتمال قضاوت داور ایرانی در فینال مسابقات فوتسال المپیک جوانان
 • دادگاه مصر ۳ عضو گردان «أنصار الشریعه» را به اعدام محکوم کرد
 • ملک سلمان تلفنی با اردوغان گفتگو کرد
 • ملی پوش سابق فوتبال و فوتسال تسلیم سرطان شد+عکس
 • بازیکن سابق تیم ملی فوتسال بانوان درگذشت
 • بانوی ملی‌پوش فوتسال درگذشت
 • رفتار عجیب فدراسیون برزیل درباره بازی دوستانه با ایران
 • توقف جوانان برزیل تحت تاثیر درخشش ستاره های رئال