تهران - ایرنا - نشنال اینترست در گزارشی نوشت: اگر'برت کاوانا' از ورود به دیوان عالی محروم شود، این تنها هزینه کوچکی برای اشتباهات بزرگ گذشته جمهوری خواهان است. اما اگر این حزب بر دفاع از وی اصرار ورزد، لیبرال ها به طور قطع در انتخابات میان دوره ای نوامبر جبران مافات می کنند.

به گزارش روزشنبه ایرنا، 'جیمز انتل'سردبیر سیاسی تارنمای واشنگتن اگزماینر در یادداشتی با عنوان 'جمهوری خواهان و امتحان سخت کاوانا' افزود: برای جمهوری خواهان بحث بر سر ادعای تعرض جنسی 'برت کاوانا' نامزد دیوان عالی ایالات متحده و اخبار دادرسی وی بسیار پیچیده شده است.
معرفی این نامزد به نظر می رسید که در روزهای نخست به خوبی پیش برود اما با مطرح شدن تئوری توطئه و توئیتی که روز پنجشنبه از 'اد ولان' رئیس پلیس جرائم اخلاقی منتشر شد، وی برای تعرض جنسی به شخصی به نام'کریستین فورد' که 36 سال پیش رخ داده متهم شناخته شده است.
این اتهام موجی از خشم و عصبانیت را در پی داشت. به دنبال آن ولان از مواضع خود عقب نشینی کرد و گفت: او مرتکب اشتباهی بسیار بزرگ و نابخشودنی در قضاوت شده است.درهمان زمان، 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا که خود از حامیان بزرگ کاوانا است، ادعا کرد اگر اتهامات مطرح شده علیه کاوانا به بدی که این زن می گوید باشد، وی و والدینش باید در همان زمان این اتهامات را پیگیری می کردند. در همین حال، فورد روز پنجشنبه در کمیته قضایی مجلس سنا برای پاسخگویی در خصوص پاره ای توضیحات حاضر شد.
در ادامه این یادداشت نشریه آمریکایی می خوانیم: حال با انبوهی از مشکلات پیش آمده برای کاوانا چه باید کرد؟ اگر اتهامات کاوانا ثابت شود یک راه حل بسیار ساده، این است که نامزدی وی لغو شود و جمهوریخواهان به سرعت شخص دیگری را برای این مقام معرفی کنند. اما اگر داستان فورد همچنان در لفافه و بی نتیجه باقی بماند نباید اجازه داد این موضوع بیش از این ادامه یابد. از سوی دیگر باید خاطرنشان کرد هنوز اتهاماتی که علیه کاوانا مطرح شده به بدی اتهامات علیه 'روی مور' سناتور جمهوریخواه آلاباما که ادعاهای تعرض جنسی وی علیه گروهی از دختران زیر سن قانونی که سر و صدای فراوانی هم بر پا کرده ، نیست.
از طرفی از آنجا که تعرض جنسی کاوانا علیه فورد 6 سال پیش توسط شخص فورد به صورت یاداشت های روانشناسانه تائید شده، احتمال بسیار کمی وجود دارد چنین اتهاماتی ساختگی باشد.از سوی دیگر باید این را هم در نظر گرفت که نخستین اتهامات مطرح شده علیه نامزد عضویت دیوان عالی ایالات متحده با گذشت 30 سال از این تعرض مطرح شده و این در حالی است که با گذشت این دوره زمانی خاطرات ممکن است به روشنی زمان وقوع نباشد و این موضوع در حال حاضر تنها چیزی است که به نفع کاوانا است.
در عین حال باید تاکید کرد این یک روند مناسب بررسی جرم علیه کاوانا نیست. چراکه شاکی توانایی به یاد آوردن درست جزئیات محل وقوع تعرض و جزئیات دیگر آن را ندارد. گفته های تردید آمیز وی در مورد جزئیات این موضوع با گذشت زمان و آسیب دیدگی هایی که وی ممکن است دچارش شده باشد از میان رفته و عدم ارائه جزئیات دقیق ماجرا این احتمال را افزایش می دهد که در تعریف این ماجرا تعمدی در کار بوده است.
ناگفته نماندجمهوریخواهان ابتدا خواستاربرگزاری جلسات خصوصی درخصوص کاوانا و فورد بودند. اما دموکرات ها، به ویژه آنها که به انتخابات ریاست جمهوری 2020 چشم دوخته اند، مشتاقانه به دنبال برگزاری جلسات دادرسی عمومی بوده اند.در این میان دشوار است بتوان تصور کرد که دمکرات ها در برابر جمهوریخواهان کوتاه بیایند و این فرض را که حزب ترامپ و سناتور اهل آلاباما هیچ مشکل اخلاقی و جنسی ندارند را بپذیرند.
از سوی دیگر یادآوری جلسات دادرسی کاوانا بسیار تلخ تر و پیچیده تر از دادگاه'کلارنس توماس' (قاضی دستیار در دیوان عالی ایالات متحده آمریکا که نامزدیش برای این سمت بسیار تلخ و جنجالی بود.او به آزار جنسی متهم شد اما در نهایت مجلس سنای آمریکا او را به سمت قاضی دیوان عالی آمریکا گماشت) است. فراموش نکنیم شرایط به سمت ایجاد جریانی پیش می رود از آنجاکه ادعای بسیاری از زنانی که مورد تعرض قرار گرفته اند مورد قبول دادگاه قرار نگرفته، همیشه همه شرایط به نفع متجاوزان پیش می رود. بنابراین با این استدلال، اگر کاوانا از ورود به دیوان عالی محروم شود، این تنها هزینه ای کوچک برای اشتباهات بزرگ گذشته جمهوری خواهان است. اما اگر جمهوری خواهان بخواهند همچنان از کاوانا دفاع کنند، لیبرال ها با اطمینان خاطر در انتخابات میان دوره ای ماه نوامبر (آبان ماه) جبران این هزینه را خواهند کرد.
'نشریه آمریکایی نشنال اینترست در طول تقریبا سه دهه فعالیت از آغاز کار خود را با تمرکز بر سیاست خارجی شروع کرد. این نشریه در سال 1985 توسط 'ایروینگ کریستول' و 'اوون هریس' تأسیس شد و با متفکران و دولتمردانی همچون 'دیسرائیل'، 'بیسمارک' و 'هنری کیسینجر' ارتباط دارد. گرچه سیاست های بین المللی در چند دهه گذشته بطور قابل توجهی تغییر کرده است، اما اساسنامه این نشریه همچنان بدون تغییر باقی مانده است و تمرکز خود را بر روی سیاست خارجی در راستای منافع ملی آمریکا قرار داده است'.
اروپام***7276**1590

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

ادعای ترامپ در خصوص لغو تحریم های علیه کره شمالی

صراط:

به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیتی گفت، "دستور به لغو تحریمهای گسترده جدید" که از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه کره شمالی اعلام شد داده است.

با این حال یک منبع آگاه در دولت ترامپ گفت، این توئیت باعث سردرگمی شده و مقامهای دولت تصور داشتند که او از لغو تحریمهایی که دولتش روز پنجشنبه علیه دو شرکت کشتیرانی چینی در ارتباط با کره شمالی اعلام کرد، صحبت کرده است.

پیونگ یانگ هنوز واکنشی به این مساله نشان نداده است.

مقام‌های دولت آمریکا می‌گویند برخلاف توییت ترامپ که نوشته بود دستور لغو تحریم‌های تازه علیه کره شمالی را صادر کرده، تحریمی در این زمینه لغو نشده و منظور ترامپ تحریم‌هایی بوده که قرار بود در آینده علیه پیونگ یانگ اعمال شوند.

رسانه‌های آمریکایی به نقل از منابعی خبر داده‌اند ترامپ تدابیری را لغو کرده که قرار بوده در روزهای آینده اعلام شوند.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید پیشتر بدون توضیح درباره ماهیت تحریم‌های لغو شده عنوان کرده بود، ترامپ از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی "خوشش می‌آید" و این تحریم‌ها را ضروری نمی‌داند. این درحالی است که مشاور امنیت ملی ترامپ همین تحریم‌ها را پراهمیت خوانده بود.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه از اهمیت این تحریم‌ها سخن گفته بود.

بولتون در حساب توییتری خود نوشت: صنعت دریانوردی باید برای جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی دریایی کره شمالی جدی‌تر رفتار کند.

وزارت دارایی آمریکا گفته بود این تحریم‌ها به این دلیل وضع شده که شرکت‌های مزبور به کره شمالی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا کمک می‌کردند. مقام‌های آمریکایی گفتند که شصت و هفت کشتی متعلق به این دو شرکت در نقض تحریمها علیه کره شمالی فعالیت داشته‌اند.

تنها چند ساعت بعد از اعلام این تحریم‌ها، کره شمالی از تشکیلاتی موسوم به "دفتر ارتباط دایم بین دو کره" خارج شد.

معاون وزارت اتحاد در دولت کره جنوبی با اعلام این خبر گفت " نمایندگان کره شمالی در جلسه ای که نمایندگان دو کره داشتند گفتند به دستور مقامات عالی پیونگ یانگ کار خود در این دفتر را متوقف می‌کنند.

وی افزوده است که کره جنوبی همچنان به عضویت خود در این دفتر ادامه می‌دهد و کارمندان اعزامی کره جنوبی به دفتر ارتباط دائم مطابق معمول در محل کار خود حاضر خواهند شد.

به گزارش بی.بی.سی، دفتر ارتباط دایم دو کره در ماه سپتامبر سال گذشته و براساس توافق کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، و مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی ایجاد شد تا به عنوان کانال ارتباطی بین دو کشور فعالیت کند.

این دفتر در محل مجتمع صنعتی کائسونگ، در نزدیکی مرز و در داخل خاک کره شمالی، مستقر شده و کارمندانی از هر دو کشور به طور مرتب در این محل حاضر می‌شدند و در جلسات هفتگی به تبادل اطلاعات می‌پرداختند.

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

کلیدواژه: سياسي جمهوري خواهان كاوانا ليبرال ها

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۷۲۰۳۹۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • روبرتو مانچینی: سرنوشت مویزه کین این است که بازیکن بزرگی شود؛ کیفیت او بسیار بالا است
 • فشار حداکثری علیه ایران ادامه دارد
 • گلایه‌های رهبری از اصلاح نظام بانکی تا مصوبه علیه آمریکا
 • عکس/ مبارزه خرس‌های قهوه‌ای در عکس روز نشنال جئوگرافیک
 • پاکستان خواهان برقراری صلح با هند شد
 • فشار حداکثری آمریکا علیه ایران برای سلب توانایی اشاعه سلاح‌های کشتار جمعی
 • اعمال تحریم های جدید آمریکا ت علیه ونزوئلا
 • تصمیم ترامپ در مخالفت با اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی
 • این اقدام ترامپ آتش بزرگی در خاورمیانه به پا خواهد کرد
 • ورزش ایران در سال 97 به موفقیت‌های بزرگی پیدا کرد/ پیام‌های مقام معظم رهبری مسرت بخش بود/ استقبال مردم از ورزش همگانی بیشتر از قبل شده است/ توسعه زیرساخت‌ها هدف اصلی ما در سال 98 خواهد بود
 • وقتی می‌خواهید تصمیم بزرگی بگیرید، به عواقبش فکر نکنید!
 • قوانین حمل سلاح در آمریکا و قربانی شدن هزاران نفر در طول سال؛ زورآزمایی دموکرات‎ها و جمهوری‎خواهان به کدام سو می‎رود؟
 • عکس/ سکوت تنگه برفی، در عکس روز نشنال جئوگرافیک
 • افراط‌گرایی دینی دستاویز غرب در تعرض به اسلام/ لبیک به شعار سال
 • پاری سن ژرمن با پیشنهاد دستمزدی قابل توجه، خواهان جذب آندر هررا است
 • یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی
 • نشست فوق العاده همکاری اسلامی خواهان اتحاد علیه اسلام هراسی شد
 • یورش به ساختمان دیپلماتیک روسیه در یونان با نارنجک دستی
 • گل محمدی: حذف فردوسی‌پور اشتباه بزرگی است/ سال پر فرار و نشیبی را پشت سر گذاشتیم