رکنا: داود آمرزش پدر این کودک نابغه ایرانی اظهار داشت: آرش در سن دو سالگی کاملا می‌توانست مانند یک کودک هفت ساله که اول ابتدایی خود را تمام کرده بخواند و بنویسد.

به گزارش رکنا، آرش آمرزش در حال حاضر می‌تواند به زبان‌های فارسی و انگلیسی و عربی بخواند و بنویسد. این کودک شیرین همچنین فیزیک و شیمی می‌داند. جدول مندلیف را کاملا حفظ است و عناصر آن را می‌شناسد. بسیاری از فرمول‌های فیزیک را درک کرده و حفظ است. باورکردنی نیست که این کودک ۵ ساله ایرانی، مفاهیم پایه ریاضی را کاملا می‌داند و فهم مناسبی از تقسیم و ضرب و جذر اعداد دارد او براحتی قادر به انجام محاسبات ریاضی است.

داود آمرزش پدر این کودک نابغه ایرانی اظهار داشت: آرش آمرزش متولد مهرماه سال ۹۱ است و در حاضر ۵ سال دارد.

آمرزش افزود: او از ۷ یا ۸ ماهگی رنگ‌ها و اشکال را کاملا می‌شناخت. اینکه می‌گویم رنگ‌ها منظورم فقط رنگ‌های معمولی نیست. او می‌توانست حتی رنگ خاکستری را تشخیص دهد و اشکال هندسی مانند ذوزنقه را کاملا می‌شناخت. از همان سن ۸ ماهگی من و مادر آرش متوجه استعداد خاص او شدیم؛ بنابراین تشویق شدیم تا با او بیشتر کار کنیم. به این دلیل که مادر آرش معلم زبان انگلیسی هست و با کودکان بسیاری سر و کار داشته است شروع به‌کار کردن با او کرد. او در همان سن ۸ ماهگی می‌توانست کلمات را تشخیص دهد. به عنوان مثال قادر به تشخیص اسم آرش بود.

پدر آرش تصریح کرد: ما سعی کردیم در قالب بازی کنجکاوی آرش برای شناخت و یادگیری بیشتر را ارضا کنیم و از کمترین فشار برای او پرهیز می‌کنیم. هر روز بیشتر متوجه می‌شویم که آرش با کودکان هم سن و سال خود تفاوت‌هایی دارد چرا که وقتی مادر آرش در مدت کوتاهی با او الفبا فارسی را کارکرد توانست الفبا را یاد بگیرد.

پدر آرش عنوان کرد: آرش در سن دو سالگی کاملا می‌توانست مانند یک کودک هفت ساله که اول ابتدایی خود را تمام کرده بخواند و بنویسد. اصل پیشرفت آرش از این سن شروع شد و ما هم کم کم باور کردیم که او توانایی‌های خاصی دارد. او در سن دو و نیم سالگی کتاب‌های فارسی را کاملا روان مانند یک کودک ۹ ساله می‌خواند و از این سن به بعد کنجکاوی او باعث شد تا کشش بیشتری نسبت به کتاب‌های مختلف پیدا کند. همه چیز از زیرنویس تلویزیون تا نوشته‌های در و دیوار توجه او را جلب می‌کرد.

وی گفت: پس از آن مادر آرش تلاش کرد تا زبان انگلیسی را به او یاد دهد تا متوجه شود آیا این زبان را هم مانند فارسی خوب یاد می‌گیرد یا نه که در سن سه سالگی آرش بدون اشکال زبان انگلیسی را یاد گرفت و کم کم به زبان عربی هم رو آورد. او در این سن می‌توانست مانند یک کودک ۱۱ ساله به زبان انگلیسی بخواند و بنویسد. پس از آن من و مادر آرش برای او همه کتاب‌های اول ابتدایی را مانند ریاضیات، فارسی و علوم گرفتیم و از آن جا با اعداد و عملیات ریاضی آشنا شد.

آمرزش تاکید کرد: او در سن چهار سالگی با علاقه خودش کاملا جدول ضرب را یاد گرفت و می‌توانست ضرب اعداد را انجام دهد. من به عنوان پدر آرش همیشه معتقد بودم که کودک باید کودکی کند و فشاری روی او نباشد، اما او با کنجکاوی خودش شروع به یادگیری کرد و دیگر او بود که جلو می‌رفت و ما را به دنبال خودش می‌کشید. مثلا به کتابخانه می‌رفت و کتاب فیزیک را انتخاب می‌کرد. پس از آن ما کتاب‌های دوره‌های بالاتر را برای او گرفتیم و او شروع به خواندن کرد.

پدر آرش بیان کرد: کم کم من و مادر آرش کمی نگران او شدیم که با این شرایط خاص آرش نباید مانند کودکان معمولی به کلاس اول برود و تلاش کردیم تا استعداد‌های او را هدایت کنیم؛ بنابراین او را در سن چهار سالگی برای تعیین سطح استعداد به دانشگاه تهران بردیم و با تورج منتظری آشنا شدیم. او پس از ما بیشترین تلاش را برای آرش انجام داده است. او به مدت یک هفته با آرش فیزیک کار کرد و آرش توانست بیش از ۱۰ فرمول فیزیک را با فهم مفاهیم آن حفظ کند و مسئله حل کند اساتید دانشگاه ضریب هوشی آرش را بیش از ۱۴۰ سنجیده و گفتندفوق‌العاده و ضریب بالایی است.

وی با اشاره به اینکه دیگر ما قادر به جوابگویی سوالات تخصصی آرش نیستیم گفت: او را به دانشگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه شریف بردیم. بعضی از اساتید با او کار کردند و گاهی هم او را سر کلاس‌های خود می‌بردند. بیشتر هدف ما گرفتن راهکاری برای هدایت آرش توسط اساتید مطرح بوده است. آرش با کنجکاوی از اینترنت و کتاب به دنبال پاسخ خود است وی با مطالعه روی کره زمین پایتخت‌های اکثر کشور‌ها را می‌شناسد.

پدر آرش گفت: آرش بسیار باهوش و کنجکاو است و من دلم نمی‌خواهد این استعداد خدادادی در فرزندم مهجور بماند و برای شکوفا شدنش هر کاری بتوانم انجام می‌دهم و از مسئولان می‌خواهم که به بارور شدن اندیشه‌ها بیشتر توجه کنند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

اعتراف 3 مرد در یک ویدئو به اقدام تروریستی در اهواز + تصویر

ادعای جدید گروه تروریستی الاحوازیه با انتشار بیانیه به 2 زبان

زلزله شدید در سیرچ کرمان

انتشار برای اولین بار / فیلم لحظه هلاکت عامل تروریستی اهواز

آمادگی ترامپ برای دیدار با مقام معظم رهبری

رسوایی اخلاقی سرشناس ترین معلم مرد !+عکس

فوری / اولین انتقام ایران از عاملان حمله تروریستی اهواز + عکس

این سرباز غیور را شناسایی کنید/ او در اهواز چه کرد؟! + عکس ها

وحشت از تیراندازی های مرگبار در منطقه فلاح تهران!

ارتباط شوم دختر ترامپ با شاهزاده مشهور سعودی لو رفت

این شهید حادثه اهواز در مشهد گفته بود شهید می شود! +فیلم

این 6 مامور پلیس ایرانی اعدام می شوند؟! + عکس و جزییات

خنده دختر زیبا در هیاهوی مرگ !

تلاش مهربان ترین مادر و پدر برای خریدن سارا کوچولو!

سعیده در پارتی شبانه دزد شد

 

منبع: رکنا

خبر بعدی:

جزئیات قتل 16 زن مشهدی توسط قاتل سریالی خونسرد / تنها مژگان توانست از دست سعید فرار کند + عکس

حوادث رکنا: قاتل عنکبوتی لقب مردی است که در اواخر دهه 70 و در شمال شرق کشور 16 زن را کشت و سرانجام به دام افتاد. سعید حنایی، مجرمی که نامش در تاریخ جنایی ایران به‌عنوان قاتلی مخوف ثبت شده است. او 16 زن را به قتل رساند و در نهایت به دار آویخته شد.

سعید کارگری ساده بود که همراه همسر و دو پسرش در خانه‌ای در منطقه فقیرنشین مشهد زندگی می‌کرد.

یک روز وقتی همسر سعید به مدرسه پسرش رفته بود تا درباره اوضاع تحصیلی او پرس‌وجو کند ، واقعه‌ای رخ داد که شوهرش را به جنایتکاری مخوف تبدیل کرد. آن شب وقتی سعید از محل کارش که کارگاهی ساختمانی بود به منزل بازگشت متوجه خراشی روی صورت همسرش شد.

چی شده؟

زن ماجرا را تعریف کرد؛ موقع بازگشت به خانه سوار خودرویی شخصی شده بود و راننده با این تصور ‌‌که مسافرش زنی خیابانی است پیشنهادی غیراخلاقی داده بود. زن برآشفته شده و در درگیری با راننده صورتش زخم برداشته بود.

سعید از سال‌ها قبل مشکل روانی داشت، زیرنظر پزشک بود و دارو مصرف می‌کرد. یکبار به خاطر درگیری در محل کار و شکستن شیشه اخراج شده بود و رفتارهای پرخاشگرایانه‌اش به عادتی دیرینه تبدیل شده بود.

سعید بعد از ساعت‌ها اندیشیدن به واقعه‌ای که برای همسرش رخ داده بود به این نتیجه رسید که دلیل اصلی، فساد در جامعه این زنان خیابانی هستند که فساد را رواج می‌دهند.

آن زمان بسیاری از زنان خیابانی که از طبقه محروم جامعه بودند در جاده "خین عرب" در مسیر رانندگان کامیون می‌ایستادند. سعید این محل را به خوبی می‌شناخت. او روز هفتم مرداد سال 79 هنگامی که همسر و فرزندانش خانه نبودند سوار بر موتور به "خین عرب" رفت، زنی 30 ساله به نام "افسانه" را با خود به خانه برد و با روسری خفه و سپس جسدش را در جاده رها کرد.

او سه روز بعد دومین زن را به همین شیوه به قتل رساند. مقتول "لیلا" نام داشت و جنازه او در بوته‌زارهای گوجه فرنگی در حوالی جاده خین‌عرب مشهد پیدا شد.

یک روز بعد سومین زن به نام "فریبا " در تارهای قاتل عنکبوتی گرفتار و جنازه او در حالی‌که در گونی زرد رنگ گذاشته شده بود در محله سجادشهر مشهد کشف شد.

کارآگاهان بعد از قتل سوم خطر حضور قاتلی سریالی را احساس کردند اما بعد از کشف جنازه فریبا قتل‌ها متوقف شد و این پرونده نیز مسکوت ماند تا این‌ که ساعت ۹ صبح جمعه دوم دیماه سال ۷۹ جسد یک زن خیابانی دیگر در بزرگراه صدمتری روبروی میدان پارسپاد در حوالی جاده خین عرب کشف شد.

این جسد که به پزشکی قانونی انتقال یافته بود، تحت کالبد شکافی قرار گرفت و مشخص شد جسد متعلق به زن ۳۰ ساله ای است که او نیز با انسداد مجرای تنفس با فشار روسری دور گردن و گلو از پای درآمده است.

این زن نیز مانند مقتولان مرداد ماه زنی خیابانی بود که دو فقره سابقه حمل مواد مخدر و یک فقره اعتیاد در پرونده‌اش وجود داشت.

آیا قتل این زن که معصومه نام داشت با کشته شدن سه زن دیگر در ارتباط بود؟ پلیس قبل از آن‌که بتواند جواب قاطعی برای این سوال پیدا کند خود را در برابر پیکر بی‌جان زنی دیگر دید. ساعت ۲۲ و۳۰ دقیقه روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه سال ۷۹ در بزرگراه صدمتری روبروی میدان پارسپاد جسد دیگری کشف شد که بعد از تحقیقات پزشکی و پلیسی مشخص شد، قربانی ۲۷ ساله «سارا» نام دارد که سه سابقه منکراتی، مواد مخدر، قاچاق، و اعتیاد در پرونده کیفری‌اش است و او نیز بدون هرگونه آزار جنسی به علت انسداد مجرای تنفس از ناحیه گلوو گردن با روسری به قتل رسیده است.

حالا دیگر شکی باقی نمانده بود که آدم‌کش دیوانه دوباره دست به کار شده است و حریصانه می‌کوشد تا بر تعداد قربانیان خود بیفزاید. قربانی بعدی زنی 45 ساله به نام اعظم بود که جسدش ساعت ۸ صبح یکشنبه ۲۳ بهمن ماه سال ۷۹ جسدش در منطقه مسکونی بلوار مجد واقع در مرکز شهر کشف شد.

پس از آن تعداد قربانیان مرتب افزایش پیدا می‌کرد تا این‌که بالاخره در ساعت ۲۳ و ۵۰ دقیقه ۱۵ فروردین ماه سال ۸۰ جسد یک زن خیابانی دیگر به نام «طوبی» کشف شد.

این قربانی که ۳۵ ساله است دارای یک فقره سابقه فروش مواد مخدر بود که با انسداد مجاری تنفسی در ناحیه گلو با فشار روسری با روش مشابهی به قتل رسیده بود.

طوبی آخرین مقتول این پرونده بود و سعید حنایی بعد از آن دستگیر شد.

تشابهات زیادی در پرونده قتل 11 زن وجود داشت. نحوه مرگ آنها، سرگذشت‌شان، سوابق کیفری‌شان و ادله دیگر نشان می‌داد تمام قتل‌ها توسط یک نفر انجام شده است. تمام توان پلیس به این معطوف شده بود که این فرد را شناسایی کند تا این‌که بالاخره فردی با ماموران تماس گرفت و گفت قتل‌ها کار او است.

این مرد خودش را به نام صیاد سیمرغ معرفی کرد. او بازداشت شد اما وقتی تحت بازجویی قرار گرفت معلوم شد صرفا برای رسیدن به شهرت چنین ادعایی را مطرح کرده و چیزی از قتل‌ها نمی‌داند. به این ترتیب راز پرونده همچنان ناگشوده باقی ماند تا این‌که قاتل سریالی بار دیگر دست به کار شد اما این آخرین طعمه موفق شد از دست او فرار کند.

مژگان یک هفته بعد از فرار از دست قاتل سریالی در طرح ویژه پلیس دستگیر شد و وقتی تحت بازجویی قرار گرفت ماجرای شب وحشت را برای ماموران تعریف کرد.

او چنین گفت: یک روز عصر حوالی میدان شهید فهمیده منتظر راننده کامیون‌ها بودم تا به آنها موادمخدر بفروشم. خسته و گرسنه بودم.

مردی با موتور جلوی پایم توقف کرد و از من خواست همراهش به خانه‌اش بروم. اول نمی‌خواستم قبول کنم اما در نهایت سوار موتور شدم. آن مرد ساکت بود و در طول راه حرفی نزد. فقط وقتی به نزدیکی خانه‌اش رسیدیم از من خواست با چادر صورتم را بپوشانم تا کسی متوجه نشود من زنی غریبه هستم و اگر همسایه‌ها ما را دیدند خیال کنند من از اقوام او هستم. وقتی وارد خانه شدیم او درها را قفل کرد اول ترسیدم و فکر کردم می‌خواهد بلایی سرم بیاورد ولی وقتی دیدم هیچ وسیله‌ای دستش نیست خیالم راحت شد.

وی ادامه داد: داشتم روسری‌ام را درمی‌اوردم که آن مرد از پشت سر به من حمله کرد و شال گردنی را دور گلویم انداخت. آن را با تمام زورش فشار می‌داد. من با ناخن‌هایم او را چنگ زدم و بعد با مشت محکم به شکمش کوبیدم. بعد خواستم فرار کنم ولی در قفل بود به همین دلیل شیشه داخل ساختمان را شکستم. مرد خیلی ترسیده بود. التماس می‌کرد و می‌گفت آرام باشم تا اجازه بدهد بروم. می‌دانستم باز هم نقشه‌ای در سر دارد. به اتاق عقبی دویدم و با صدای بلند گفتم اگر در را باز نکند شیشه‌های اتاقی که به کوچه مشرف بود را می‌شکنم. بالاخره او در را باز کرد و من پا به فرار گذاشتم. آنقدر ترسیده بودم که کفش هایم را جا گذاشتم.

بر اساس مستندات به دست آمده سعید حنایی در فاصله مرداد ماه سال 79 تا 15 فروردین ماه سال 80 در مشهد 16 زن را سوار موتور یا ماشین خود کرده و به قتل رسانده ‌بود.

البته پلیس تا زمان دستگیری متهم از 11 قتل مطلع شده بود و قاتل سریالی ماجرای 5 قتل دیگر را خودش برای کارآگاهان تعریف کرد. سعید حنایی نه تنها خودش از قتل‌هایی که مرتکب شده‌ بود پشیمان نشد بلکه از سوی عده‌ای از اطرافیانش نیز مورد حمایت شدید قرار گرفت.

او در نهایت 28 فروردین ماه سال 81 در محوطه زندان مشهد به دار آویخته شد. او وصیت کرده‌ بود اعضای بدنش به نیازمندان بخشیده شود البته اجرای چنین وصیتی ممکن نبود.

روایت سردار مومنی 17 سال بعد از اعدام قاتل عنکبوتی

در همین خصوص سردار اسکند مومنی فرمانده وقت انتظامی خراسان بزرگ در گفتگو باخبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان به بازخوانی این پرونده پرداخت.

وی که هم اکنون دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر است و سابقه جانشینی فرماندهی ناجا را نیز در کارنامه خود دارد در این ارتباط گفت: زمانی که در خراسان مشغول فعالیت شدم، در این استان میزان ناامنی خیلی زیاد بود. اشرار حتی در مناطق قوچان و اسرافین ورود کرده بودند و ما عملیات های زیادی برای ایجاد امنیت در این منطقه انجام دادیم.

وی افزود: یکی از پرتلاطم ترین دوران بعد از پیروزی انقلاب در سال های 70 تا 80 همین قتل های عنکبوتی بودند که در خراسان رخ داد. اگر بخواهیم ماجرا را تعریف کنیم که باچه شیوه و تدابیری او را دستگیر کردیم یک کتاب می شود . این پرونده بسیار پیچیده بود چرا که قاتل تنهای تنها بود به همین دلیل دیر دستگیر شد. سعید حنایی فرد بسیار باهوشی بود. من خودم با او صحبت کردم. از هوش خیلی بالایی برخوردار بود.

وی ادامه داد: زمانی که فرمانده انتظامی خراسان شدم حدود 12 قتل انجام داده بود. ما با تمهیدات و کمک خداوند شیوه گذشته را تغییر دادیم و تکنیک ها و روش های جدیدی پیش گرفتیم تا توانستیم او را دستگیر کنیم.

سردار مومنی در پاسخ به این سوال که آیا یک اتفاق ویژه سبب لو رفتن قاتل شد یا اینکه دقیقا برنامه ریزی شده موفق به دستگیری شدید گفت: دقیقا برنامه ریزی کرده بودیم. ایشون سر همه صحنه های قتل خود، حاضر می شد حتی در برخی از مواقع به جا به جایی جنازه ها کمک می کرد. یک بار نیز دستگیر شده بود اما با رد گم کردن توانست از دست پلیس خلاص شود. ولی نهایتا با طراحی که صورت گرفت و تمام نیروهای انتظامی منطقه را برای دستگیری بسیج کردیم دستگیر شد.

رئیس‌‌جمهور: سال جدید، سال مهار تورم، متعادل‌کردن قیمت ارز و دوستی بیشتر با همسایگان است

پرویز پرستویی: حکایت عادل فردوسی‌پور مانند استاد شجریان است

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

کلیدواژه: خودرو سلامت مسکن بازنشسته ها مهم ترین های 24 ساعت ارز و سکه حمله تروریستی اهواز تلویزیون پدر شیمی فیزیک تصاویر ایرانی حمله تروریستی اهواز حمله تروریستی اهواز عکس حمله تروریستی در اهواز حادثه تروریستی حادثه تروریستی اهواز فیلم حمله تروریستی اهواز اخبار اهواز حوادث اهواز

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۷۴۸۱۶۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • جهانگیری استاندار گلستان را برکنار کرد/ آخرین گفتگوی مناف هاشمی پس از ورود به ایران: فضا را مثبت کنید!
 • استاد دانشگاه شیراز به عنوان شیمیدان برجسته کشور انتخاب شد
 • استاندار گلستان برکنار شد/ آخرین گفتگوی مناف هاشمی پس از ورود به ایران: فضا را مثبت کنید!
 • این فیلم اشکتان درمیاورد / این کودک لحظه ای که ماه ها منتظرش بود را تجربه کرد
 • خداحافظی با شیمی درمانی
 • پرسه های بی حاصل پمپئو در پس کوچه های خاورمیانه
 • گفتگوی تلفنی ترامپ و مرکل
 • جزئیات پرونده قتل کودک ۲/۵ ساله مشهدی توسط مادر بهبود یافته از اعتیاد/ارزانترین و گرانترین مهد‌های کودک استان تهران
 • ملّت ایران علاوه بر آمریکا، تعدادی از دولت‌های اروپایی را نیز خدعه‌گر می‌داند
 • گفتگوی تلفنی ترامپ و مرکل پیرامون ناتو و تجارت
 • ایتالیایی ها گفتندتیراندازی با کمان از آرش کمانگیر گرفته شده
 • گفتگوی ترامپ و مرکل درباره برگزیت و ناتو
 • تلاش برای نجات جان کودک ۶ ساله در سرفاریاب بی نتیجه ماند
 • راز ازدواج‌های شریفی نیا فاش شد
 • گفتگوی تلفنی روسای ستاد کل ارتش ترکیه و آمریکا درباره سوریه
 • روحانی به عنوان فرمانده اقتصادی پاسخگوی ملت باشد
 • مسکو: آمریکا روند مسالمت آمیز در سوریه را مناسب نمی‌داند
 • همه چیز درباره رشد و تکامل ذهنی در کودکان صفر الی شش ساله(+اینفوگرافی)
 • گفتگوی رادیو صبا با کاریکاتوریست پیشکسوت ایرانی