صنعت مهمان‌نوازی یکی از بزرگ‌ترین و سودآورترین صنایع در انگلستان است؛ اما کمبود مهارت نیروی کار و ضعف سیستم آموزشی باعث کاهش کیفیت خدمات در این صنعت شده است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از کیواس‌واونیوز، مهمان‌نوازی یکی از بنیان‌های اساسی در رشد اقتصاد انگلستان است. فعالیت اقتصادی این صنعت 130 میلیارد پوند سودآوری دارد که 29 میلیارد پوند مالیات برای دولت انگلستان به ارمغان می‌آورد. بیش از 3 میلیون نفر در این صنعت مشغول به کار هستند. صنعت مهمان‌نوازی سومین کارفرمای بزرگ بخش خصوصی است که حدود 10 درصد از شغل‌های مردم انگلستان در این شاخه قرار دارند.

صنعت مهمان‌نوازی شاخه‌ای گسترده از صنعت خدمات است که شامل ارائه مکان‌های اقامتی، برنامه‌ریزی مراسم، شهربازی‌ها، حمل‌ونقل، خطوط کشتی‌های کروز و خدمات گردشگری می‌شود.

مهمان‌نوازی، صنعتی چند میلیارد دلاری در جهان است که در آن شغل‌های فراوانی قابل‌تعریف است، برای نمونه یک واحد مهمان‌نوازی مانند رستوران، هتل یا یک پارک تفریحی شامل کارگروه‌های مختلفی از قبیل تعمیر و نگهداری تأسیسات و عملیات خانه‌داری، باربری، آشپزخانه، مدیریت، بازاریابی و منابع انسانی است.

با این حال صنعت مهمان‌نوازی در انگلستان با مشکلات زیادی روبه‌رو است که شامل کمبود مهارت‌های اساسی و گردش مالی بالا می‌شود. همچنین مهمان‌نوازی به‌عنوان صنعتی در نظر گرفته نمی‌شود که منجر به حرفه‌ای درازمدت برای فرد شود.

این مشکلات باید برطرف شوند تا صنعت مهمان‌نوازی بتواند منجر به رشد اقتصادی و اشتغال پایدار شود و بعد از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) به بقای خود ادامه دهد.

دولت انگلستان باید همکاری‌های خود با صنعت مهمان‌نوازی را افزایش دهند تا با مشکلات آن آشنا شوند و سیاست‌هایی را در این باره اجرایی کنند.

صنعت مهمان‌نوازی یکی از عوامل کلیدی در رشد اقتصادی انگلستان است و می‌تواند طی پنج سال آینده بیش از 200 هزار شغل در این کشور ایجاد کند. در حال حاضر سیستم آموزشی انگلستان موفق نشده است صنعت مهمان‌نوازی را به‌عنوان گزینه شغلی درازمدت به دانشجویان معرفی کند.

انتهای پیام/4021/

منبع: آنا

خبر بعدی:

نقش لندن در ساز وکارمالی اروپا،محور روابط انگلیس و ایران

لندن – ایرنا – درکنار رویدادهای مهمی چون تغییر سفیر انگلیس درتهران،دیدار مقام های دو کشور و برخی اظهارنظرهای مداخله جویانه لندن در امور ایران، مهمترین تحول روابط دو کشور درسال 1397 را می توان در نقش مثبت لندن برای راه اندازی ساز وکار ویژه مالی ایران و اروپا ارزیابی کرد.

به گزارش ایرنا، مقام های انگلیس راه اندازی این ساز وکار را چه به لحاظ اقتصادی و چه سیاسی اقدامی «بی سابقه» توصیف می کنند. 'جک استراو' وزیر امور خارجه اسبق انگلیس می گوید: این برای اولین بار است که طی سال‌های اخیر سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه تصمیم گرفتند که موضع متفاوتی را در قبال آمریکا در حوزه سیاست خارجی اتخاذ کنند.
یک دیپلمات انگلیسی که خواست نامش فاش نشود هم به ایرنا گفته است: اروپا تاکنون شرکتی را با ماهیت فعالیت‌هایی که قرار است در اینستکس انجام شود ثبت نکرده است. او تصریح کرد که ابعاد و عمق تعهد انگلیس برای عملیاتی کردن این ساز وکار را می‌توان در حضور معاون وزیر امور خارجه انگلیس به‌عنوان عضو این نهاد، ارزیابی کرد.
در همین حال، 'نورمن لامونت' فرستاده ویژه دولت انگلیس در امور تجارت با ایران، مخالفت جدی آمریکا با راه اندازی ساز وکار ویژه مالی را علت اصلی تاخیر در رونمایی از آن معرفی کرده و می گوید: به‌ظاهر ممکن است که این‌یک ابتکار پیش‌پاافتاده باشد ... اما به تدریج برای پرداخت بدهی های نفتی ایران توسعه خواهد یافت.
پس از خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت سال جاری، وزیران امور خارجه سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس یازدهم بهمن ‌ماه در حاشیه نشست اتحادیه اروپا اعلام کردند کانال ویژه پرداخت اروپا و ایران تحت عنوان «ساز وکار حمایت از مبادلات تجاری ایران و اروپا(اینستکس - INSTEX)به ثبت رسمی رسیده است.
این ساز وکار در گام نخست تجارت کالاهای اساسی(مواد غذایی و دارو) را تحت پوشش قرار می‌دهد، اما به تدریج دامنه‌ آن گسترش خواهد یافت.
براساس گزارش ها، این ساز وکار در فرانسه ثبت شده و هر سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه سهام‌دار آن هستند. «میگوئل برگر»، رئیس اداره اقتصادی وزارت خارجه آلمان، «موریس گوردو مونتانیه»، سفیر سابق فرانسه در پکن و «سیمون مک‌دانلد»، از معاونان وزارت خارجه انگلیس، نمایندگان سه‌ طرف اروپایی برجام در این ساز وکار هستند.
به طور کلی ایران و انگلیس در طول یک سال گذشته رابطه نسبتا کم تنشی را تجربه کردند.
انگلیس اردیبهشت ماه گذشته سفیر خود در تهران را تغییر داد و به این ترتیب 'نیکلاس هاپتون' که پس از ارتقاء سطح روابط دو کشور به عنوان سفیر انگلیس فعالیت می کرد، جای خود را به 'راب مکر' داد.
مکر پیش از سفرش به تهران در گفت وگو با ایرنا ابراز امیدواری کرده بود که در دوره مأموریت خود سطح روابط میان دو کشور را بهبود بخشد. او برجام را دستاوردی مهم دانست و گفت که لندن از تمام ظرفیت‌ها برای حفظ آن استفاده می‌کند.
چند ماه بعد 'جرمی هانت' وزیر امورخارجه انگلیس به‌عنوان اولین وزیر امور خارجه یک کشور غربی پس از خروج آمریکا از برجام، به‌منظور دیدار با 'محمدجواد ظریف' همتای ایرانی خود و با دستورکار بررسی آینده برجام، مسائل منطقه‌ای و چندجانبه راهی تهران شد.
او در این سفر که در اوج اختلافات داخلی انگلیس بر سر خروج این کشور از اتحادیه اروپا انجام شد، با وزیر امور خارجه ایران و 'علی شمخانی' دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درباره مسائل مختلف دوجانبه میان تهران و لندن و مسائل مهم منطقه‌ای گفت‌وگو کرد.
هانت پس از بازگشت از ایران طی اظهاراتی در مجلس عوام، نتیجه ملاقات خود با مقام های ایرانی را مثبت ارزیابی کرد. او با این حال فشار زیادی را برای آزادی محکومان امنیتی دو تابعیتی، بر روابط با ایران وارد کرده و در مقاطعی اظهارنظرهای مداخله جویانه چاشنی آن کرده است.
وزیر امور خارجه انگلیس که تیرماه گذشته به‌عنوان وزیر خارجه جدید انگلیس منصوب شد وعده داد تمامی اقدامات ممکن را برای ضمانت آزادی 'نازنین زاغری' شهروند ایرانی-انگلیسی که در ایران به جرائم امنیتی محکوم‌ شده، انجام دهد.
زاغری مدیر پروژه شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» است که فروردین‌ماه سال 1395دستگیر شد.
سپاه ثارالله کرمان مدتی بعد در بیانیه‌ای درباره این دستگیری اعلام کرد: «طی اقدامات اطلاعاتی گسترده در فضای مجازی و حقیقی یکی از سر شبکه‌های اصلی وابسته به بیگانگان که مأموریت‌های مختلفی در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده بود، شناسایی و دستگیر شد.»
پرونده وی سپس مورد بررسی قرار گرفت و این متهم در دادگاه انقلاب به 5 سال حبس محکوم شد.
هانت معتقد است زاغری بایستی براساس موازین انسان دوستانه آزاد و به انگلیس بازگردد. او بااین‌حال پا را فراتر از عرف دیپلماتیک گذاشته و تهران را به زندانی کردن اتباع دو تابعیتی انگلیسی - ایرانی برای مقاصد سیاسی متهم می‌کند.
در ادامه فشارهای سیاسی لندن برای آزادی زاغری، وزارت امور خارجه انگلیس مهرماه گذشته در اقدامی کم‌سابقه نسبت به سفر شهروندان دو تابعیتی ایرانی - انگلیسی به ایران هشدار داد و تأکید کرد تنها در شرایط ضروری به انجام این سفر اقدام کنند. تصمیمی که با موج مخالفت ایرانیان دو تابعیتی مقیم انگلیس مواجه شد و متعاقباً 'حمید بعیدی نژاد' سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن اعلام کرد: تهران عمیقاً معتقد است و تلاش می‌کند که اتباع ایران روابط عمیق با سرزمین مادری خود را حفظ کرده و به‌طور مستمر و بدون هیچ‌گونه نگرانی برای گردشگری، بازدید خانواده و تجارت به میهن خود سفر کنند.
در اثر همین فشارها بود که سفیر ایران دی ماه گذشته در رابطه با پرونده زاغری به وزارت خارجه انگلیس احضار شد. او پس از ملاقات با سفیر انگلیس در گفت وگو با ایرنا تصریح کرد: 'دخالت از سوی کشوری که این خانم دقیقا به خاطر جاسوسی برای همان دولت در زندان قرار دارد، دخالت در امور داخلی ایران محسوب می‌شود.'
وی افزود: این دخالت نه‌تنها هیچ کمکی به وی نخواهد کرد بلکه حساسیت منفی مردم و مقامات ایران را علیه سیاست دولت انگلیس افزایش هم می‌دهد.
باوجود این اختلافات، اهمیت رابطه دو کشور را می‌توان در پذیرش قدرت ایران در منطقه از سوی مقام های انگلیسی جویا شد. چنانچه سفیر انگلیس در تهران بیان می کند که لندن از نقش فوق‌العاده‌ای که ایران در طول قرن‌های گذشته در منطقه ایفا کرده و جایگاه ژئوپلیتیک آن آگاه است.
نگاهی به تحولات روابط ایران و انگلیس در سال 1397 موید این موارد می باشد:
** فروردین
[ ] جانسون:حفظ برجام را به واشنگتن گوشزد می کنیم
بوریس جانسون وزیر امور خارجه وقت انگلیس با اشاره به اهمیت برجام در رفع نگرانی غرب نسبت به برنامه هسته ای ایران اظهار داشت که لندن تلاش می کند تا ارزش حفظ برجام را به واشنگتن گوشزد کند.

[ ] انگلیس با تکرار ادعای امریکا، ایران را به حملات سایبری متهم کرد
معاون امور سایبری وزیر خارجه انگلیس روز جمعه با تکرار ادعای آمریکا، ایران را به انجام فعالیت‌های مخرب سایبری و هدف قرار دادن صدها دانشگاه متهم کرد.

[ ] معاون وزیر خارجه انگلیس: ایران به برجام پایبند است
معاون امور خاورمیانه وزیر خارجه انگلیس در نشست مجلس عوام این کشور با بیان اینکه «تهران و لندن برای گفت وگو در باره مسائل مختلف تعامل مستقیم دارند»، تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران به برجام پایبند است.

[ ] پلیس لندن قرار وثیقه متعرضان به سفارت ایران را تمدید کرد
یک سخنگوی متروپلیتین پلیس روز دوشنبه اعلام کرد که قرار وثیقه معترضین به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن تمدید شده است.

[ ] کوربین:انگلیس با کمک ایران در سوریه آتش‌بس برقرار کند
رهبر حزب کارگر انگلیس در نامه‌ای خطاب به ترزا می با تأکید بر ضرورت حصول راهکار سیاسی در حل بحران سوریه تصریح کرد که این کشور بایستی با کمک ایران و سایر کشورهای درگیر در تحولات سوریه آتش‌بس برقرار کند.

[ ] ترور دانشمندان هسته ای ایران توسط ام آی 6 موضوع سریال انگلیسی
پخش سریال انگلیسی 'دولت پنهان'(Deep state) با موضوع ترور دانشمندان هسته ای ایران توسط ماموران ام آی 6 و سیا که ساخت آن از حدود یک سال پیش کلید خورده بود، آغاز شد.

[ ] لندن طی 100 سال گذشته در امور ایران دخالت داشته است
مالکوم ریفکیند وزیر اسبق امور خارجه انگلیس با تاکید بر این که غرب هیچ‌گاه جایگاه و ظرفیت ایران را به‌درستی نشناخته، تصریح کرد که لندن طی یکصد سال گذشته، در امور داخلی تهران دخالت مستقیم و آشکار داشته است.

** اردیبهشت
[ ] آمریکا و انگلیس درباره ایران گفت و گو کردند
بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس که برای شرکت در نشست گروه 7 به کانادا سفرکرده، در دیدار با «جان سولیوان» سرپرست وزارت خارجه آمریکا درباره ایران گفت‌وگو کرد.

[ ] روایت شبکه 4 انگلیس از مرگ شهروند ایرانی درآرزوی دستیاری هاوکینگ
شبکه 4 انگلیس در مستند تلویزیونی «بورو»، از درگذشت فردی به نام «حمید فرحی» خبر داد که آرزو داشت روزی دستیار «استیون هاوکینگ» فیزیکدان و کیهان‌شناس برجسته بریتانیایی شود.

[ ] لندن به دنبال بهبود روابط با تهران است
'راب مکر' سفیر جدید انگلیس در ایران با اشاره به تحولات مثبتی که در سال ‌های اخیر درمناسبات لندن و تهران شکل‌ گرفته، ابراز امیدواری کرد که در دوره مأموریت خود سطح روابط میان دو کشور را بهبود بخشد. او برجام را دستاوردی مهم دانست و گفت که لندن از تمام ظرفیت‌ها برای حفظ آن استفاده می‌کند.

[ ] بعیدی نژاد با وزیر خارجه کابینه درسایه انگلیس دیدار کرد
سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن با 'املی ثورنبری' وزیر کابینه در سایه انگلیس دیدار و گفت‌وگو کرد.

[ ] برجام بهترین گزینه است
دفتر نخست‌وزیر انگلیس با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر حفظ توافق هسته ای ایران، اعلام کرد که سران انگلیس، فرانسه و آلمان توافق کردند برجام همچنان بهترین گزینه است.

[ ] معاون وزیرخارجه انگلیس ملاقات با عراقچی را سازنده خواند
'الیستر برت' معاون وزیر خارجه انگلیس در امور خاورمیانه که در چارچوب گفت‌و گوهای دوره‌ای میان لندن و تهران وارد ایران شده است با انتشار پیامی در توییتر از ملاقات خود با عباس عراقچی و رایزنی درباره برجام و گسترش روابط دوجانبه خبر داد.

[ ] انگلیس: نظام بازرسی برجام راهکاری جامع است
سخنگوی دولت انگلیس در واکنش به ادعاهای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره وجود برنامه پنهانی هسته‌ای در ایران، تاکید کرد: نظام بازرسی توافق شده در برجام راهکاری قوی و جامع در جهت راستی آزمایی پایبندی ایران به تعهداتش به شمار می‌رود.

[ ] وزیر خارجه انگلیس بر اهمیت برجام تاکید کرد
جرمی هانت وزیر امورخارجه انگلیس گفت: اظهارات نخست‌وزیر اسرائیل در باره ایران ، اهمیت حفظ محدودیت‌های برجام درباره برنامه‌های هسته‌ای تهران را مورد تأکید قرار می‌دهد.

[ ] آژانس هیچ نشانی از فعالیت هسته ای غیرصلح آمیز در ایران ندید
حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن گفت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تمام مدارک مورد ادعا و ارائه‌ شده توسط نتانیاهو مطلع بوده است و پس از 10 سال مطالعه هیچ اثر و مدرکی مبنی بر این که ایران فعالیت‌های مرتبط با برنامه تسلیحات هسته‌ای داشته ، مشاهده نکرده است.

[ ] ایران در برجام از حمایت بین المللی برخوردار است
«جک استراو» وزیر امور خارجه پیشین انگلیس در آستانه تصمیم گیری رئیس جمهوری آمریکا درباره برجام می گوید امیدوارم ترامپ نامعقول بودنِ خروج از این توافق بین المللی را لمس کند چرا که ایران اکنون از حمایت و پشتیبانی گسترده‌تری در جامعه جهانی به نسبت 10 سال قبل برخوردار است.

[ ] انگلیس، آلمان و فرانسه: به برجام پایبند می‌مانیم
سران انگلیس، آلمان و فرانسه در واکنش به تصمیم سه شنبه شب دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر خروج این کشور از برجام، با انتشار بیانیه‌ای، بر پایبندی خود به توافق هسته ای با ایران تأکید کردند.

[ ] نخست وزیر انگلیس: برجام باید حفظ شود
«ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس روز چهارشنبه طی اظهاراتی در مجلس عوام با تاکید بر اهمیت برجام تصریح کرد که لندن همچنان معتقد است این توافق بایستی حفظ شود.

[ ] نخست وزیر انگلیس خطاب به نتانیاهو: برجام بهترین گزینه است
لندن - ایرنا - «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس روز پنجشنبه در تماس تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که لندن به حفظ برجام به ‌عنوان بهترین گزینه پایبند است.

[ ] خروج واشنگتن از برجام ساز وکارهای بین‌المللی را تضعیف کرد
بزرگ‌ترین نهاد ضد جنگ انگلیس در واکنش به تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از برجام هشدار داد که چنین اقدامی سازوکارهای بین‌المللی برای حل‌وفصل مسائل غیر خشن را تضعیف کرده است.

[ ] اعلام وفاداری رهبران انگلیس، آلمان و فرانسه به حفظ برجام
رهبران انگلیس، آلمان و فرانسه در حاشیه نشست سران اتحادیه اروپا در صوفیه بلغارستان بر پایبندی خود به حفظ برجام تأکید کردند.

** خـــرداد
[ ] لندن به گسترش روابط اقتصادی خود با ایران کاملاً وفادار است
سخنگوی وزارت تجارت بین‌الملل انگلیس در واکنش به سخنان وزیر خارجه آمریکا درباره سیاست جدید واشنگتن در قبال ایران تأکید کرد که لندن به گسترش روابط اقتصادی خود با تهران کاملاً وفادار است.

[ ] انگلیسی ها تاوان خروج آمریکا از برجام را می‌پردازند
اکثر شرکت‌های توزیع‌کننده انرژی درانگلیس طی هفته‌‌های اخیر و در پی تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا به خروج ازبرجام، قیمت‌ های خود را افزایش داده و این مساله در کنار پیامدهای ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مایه نگرانی کارشناسان اقتصادی در این کشور شده است.

[ ] برجام بهترین گزینه برای امنیت منطقه است
وزیر امور خارجه انگلیس در دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن تأکید بر تعهد لندن به حفظ برجام تصریح کرد که این توافق بهترین گزینه برای اطمینان از آینده امنیت در منطقه است.

** تیــــــر
[ ] اجلاس آیمو با حضور ایران در لندن آغاز شد
‌صد و بیستمین اجلاس شورای آیمو با حضور محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران در پایتخت انگلیس آغاز شد.

[ ] فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت ایران در لندن بررسی شد
نشست یک‌روزه با موضوع بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت ایران با حضور فعالان بخش اقتصادی، شرکت‌های خصوصی، بانک‌ها، نمایندگانی از وزارت بهداشت ایران و انگلیس، نمایندگان مجلس انگلیس و سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن برگزار شد.

** مـــــرداد
[ ] استراو: ایران در ماجرای برجام برنده افکار عمومی است
وزیرخارجه اسبق انگلیس توییت تهدیدآمیز«دونالد ترامپ» در واکنش به اظهارات «حسن روحانی» را ناشی از درک ساده‌انگارانه وی از ایران و تاریخ انقلاب اسلامی دانست واظهار داشت: در قضیه برجام تاکنون ایران برنده نبرد بر سر تصاحب قلب‌ها و افکار عمومی بوده است.

[ ] ارسال قطعات موشکی از لندن به ایران تکذیب شد
سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن ادعای روزنامه «ایونینگ استاندارد» درباره ارسال محموله قطعات موشکی از فرودگاه هیترو به مقصد ایران را شدیداً تکذیب کرد و آن را یک گزارش بی‌پایه و اساس و جنجال‌سازی رسانه‌ای مغرضانه خواند.

[ ] میدان گازی «رام» آزمونی برای سنجش میزان حمایت اروپا ازبرجام
شرکت انگلیسی سریکا انرژی امیدوار است که حمایت اروپا از برجام بتواند معامله 400 میلیون دلاری این شرکت با بریتیش پترولیوم برای خرید میدان گازی رام در شمال انگلیس که شرکت ملی نفت ایران هم در آن سهام دارد را به سرانجام برساند.

** شهریور
[ ] 4 مهاجر نجات یافته در کانال مانش ایرانی هستند
شبکه اسکای نیوز گزارش داد: چهار فرد مهاجر که احتمال می‌رود تبعه ایرانی باشند پس از دو روز شناور بودن در آب های دریا، توسط ماهیگیران انگلیس در کانال مانش کشف و نجات پیدا کردند.

[ ] برجام و تحولات منطقه‌ محور چهارمین دور مذاکرات ایران و انگلیس
چهارمین دور مذاکرات ایران و انگلیس باهدف بررسی راهکارهای تداوم اجرای برجام پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌ای و همچنین بررسی تحولات جدید منطقه‌ای در تهران برگزار شد.

[ ] بعیدی نژاد بر لزوم بستن حساب‌های جعلی توییتر تأکید کرد
هم‌زمان با انتقاد وزیر امور خارجه ایران از بستن حساب توییتری کاربران واقعی ایرانی و آزاد گذاشتن ربات‌هایی که در جهت ترویج پروپاگاندای تغییر نظام فعالیت می‌کنند، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن گفت: توییتر باید به درخواست دکتر ظریف برای بستن این حساب‌های جعلی اقدام کند.

[ ] تحریم‌های آمریکا علیه ایران جنایت جنگی است
رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس، تحریم‌های آمریکا علیه ایران را ناقض حقوق اولیه حیات اقتصادی کشور دانست و واشنگتن را به ارتکاب جنایت جنگی متهم کرد.

[ ] برجام نمونه پیشرفت پایدار در زمینه امنیت جهانی است
الن دانکن معاون وزیر امور خارجه انگلیس طی سخنانی در شصت و دومین کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین، توافق هسته‌ای ایران را یک موفقیت دیپلماتیک خواند که منجر به پیشرفت پایدار در زمینهٔ امنیت جهانی شده است.

[ ] انگلیس به شهروندان دو تابعیتی برای سفر به ایران هشدار داد
وزارت امورخارجه انگلیس نسبت به سفر شهروندان دو تابعیتی ایرانی - انگلیسی به ایران هشدار داد و تأکید کرد تنها در شرایط ضروری به این سفر اقدام کنند.

[ ] سفیر انگلیس حادثه تروریستی اهواز را محکوم کرد
راب ماکر سفیر انگلیس در ایران با انتشار پیامی درتوییتر حادثه تروریستی اهواز را تکان دهنده خواند و افزود: تروریسم در هرکجا که رخ می دهد بایستی محکوم شود.

[ ] بعیدی نژاد: از ایران اینترنشنال به آفکام شکایت می‌کنیم
حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن اقدام شبکه ایران اینترنشنال در پخش مصاحبه سخنگوی گروهک تروریستی که مسئولیت حادثه مرگبار در اهواز را برعهده‌گرفته است بی‌شرمانه خواند و افزود که از این شبکه تلویزیونی در انگلیس شکایت خواهد کرد.

** مهـــــر
[ ] نمایشگاه بزرگداشت سالگرد دفاع مقدس در لندن برگزار شد
اولین دور نمایشگاه بزرگداشت سالگرد دفاع مقدس شامگاه شنبه با حضور حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران و جمعی از ایرانیان مقیم انگلیس در کانون توحید لندن برگزار شد.

[ ] ایران رسما از «ایران اینترنشنال» به آفکام شکایت کرد
سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن اعلام کرد که سفارت ایران شکایت رسمی خود را در رابطه با بررسی اقدام غیر قانونی شبکه ایران اینترنشنال در پخش مصاحبه با سخنگوی گروه تروریستی الاحوازی، به نهاد ناظر برفعالیت های رسانه ها در انگلیس موسوم به «آفکام» تسلیم کرد.

[ ] کوربین از همکاری با رسانه ایرانی دفاع کرد
جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس از همکاری سابق خود با یک شبکه تلویزیونی ایران دفاع کرد.

[ ] ایران به تمام تعهدات خود در زمینه برجام عمل کرده است
ترزا می نخست وزیر انگلیس طی سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که ایران به تمام تعهدات خود در زمینه برجام عمل کرده است.

[ ] رای دادگاه لاهه آمریکا را ملزم به تجدیدنظر می‌کند
سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن به پیروزی حقوقی کشور در دادگاه بین‌المللی لاهه و صدور رای آن به نفع ایران اشاره کرد و گفت که این مساله آمریکا را ملزم به تجدیدنظر در اعمال دوباره تحریم‌های ایران می‌کند.

[ ] استقبال شرکت سریکاانرژی از مجوز آمریکا درباره میدان گازی رام
درحالی‌که مجوزآمریکا به2شرکت انگلیسی برای اداره میدان گازی«رام»که بخشی ازسهام آن متعلق به شرکت نفت جمهوری اسلامی است،مشروط به انتقال سود آن به یک صندوق امانی،رئیس شرکت سریکاانرژی می‌گوید این مجوز درشرایط تحریم ایران، بهترین راهکار برای حفاظت ازدارایی سهامداران است.

[ ] مسابقات جهانی ریاضی با حضور نخبگان ایرانی در انگلیس آغاز شد
مسابقات جهانی ریاضی «دبلیو ام سی» با حضور منتخبی از دانش آموزان نخبه کشورمان در مجموعه آموزشی رویال الکساندرا آلبرت اسکول انگلیس آغاز شد.

[ ] نشست چشم انداز و توسعه روابط تجاری انگلیس و ایران آغاز شد
نشست «چشم انداز و توسعه روابط تجاری انگلیس و ایران» با حضور حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، فعالان حوزه اقتصادی، سرمایه گذاران و علاقمندان به حوزه تجارت با ایران آغاز به کار کرد.

ل[ ] لامونت: مخالفت انگلیس با آمریکا در برجام گام بزرگی است
فرستاده ویژه دولت انگلیس در امور تجاری ایران با اشاره به رابطه راهبردی انگلیس و آمریکا گفت: همراهی انگلیس با اروپا و مخالفت با آمریکا در موضوع برجام یک ‌قدم بزرگ است.

[ ] اهمیت بازار ایران در همایش لندن مورد تأکید قرار گرفت
شرکت‌کنندگان در همایش «چشم‌انداز و توسعه روابط تجاری انگلیس و ایران»، به‌رغم خروج آمریکا از برجام و ازسرگیری مجدد تحریم‌ها، بازار ایران را حائز اهمیت و پرسود توصیف کردند.

[ ] نخبگان ایرانی قهرمان مسابقات جهانی ریاضی شدند
دانش آموزان نخبه ایرانی در مسابقات جهانی ریاضی «دبلیو ام سی» انگلیس موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند.

** آبــــــان
[ ] نمایشگاه بین المللی گردشگری لندن با حضور ایران گشایش یافت
سی و نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری بازار سفرهای جهانی روز دوشنبه با حضور فعالان این حوزه از جمله شماری از شرکت های گردشگری ایران و نیز مقامات دولتی و علاقه مندان به صنعت توریسم، در محل نمایشگاه های دائمی لندن موسوم به اکسل گشایش یافت.

[ ] اروپا روابط تجاری با ایران را ضمانت می‌کند
نورمن لامونت فرستاده ویژه دولت انگلیس در امور تجاری ایران، ضمن ابراز تأسف از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: انگلیس و کشورهای اروپایی به دنبال ایجاد ساز وکار ویژه ای هستند تا روابط تجاری با ایران را تا حد ممکن ضمانت کنند.

[ ] رژیم صهیونیستی مشوق تحریم های ضد ایرانی ترامپ است
کشیش و متفکر مسیحی انگلیس؛ تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران را مخالف آموزه های دین مسیحیت دانست و گفت: اسرائیل و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم مشوق تحریم های ضدایرانی ترامپ است و بیشتر روحانیون مسیحی با تصمیم واشنگتن درباره تحریم دوباره ایران مخالفند.

[ ] گردشگرانی که به تحریم‌های آمریکا نه گفتند
استقبال گردشگران و تور گردانان خارجی از غرفه‌های ایران در نخستین روز نمایشگاه بازار سفرهای جهانی لندن، نشان می‌دهد که علاقه‌مندی به تاریخ و تمدن کشورمان در مقابل تحریم‌های یک‌جانبه و ضد ایرانی آمریکا تهدید ناپذیر است.

[ ] ایران از آمریکا به سازمان بین المللی دریانوردی شکایت کرد
سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن در نامه ای به دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی (آیمو) با شکایت از تحریم های یکجانبه آمریکا، خواستار بررسی ویژه تاثیر این تحریم ها شد.

[ ] سفر وزیرخارجه انگلیس به تهران با دستورکار آینده برجام
وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد جرمی هانت به‌عنوان اولین وزیر امور خارجه یک کشور غربی پس از خروج آمریکا از برجام، روز دوشنبه به‌منظور دیدار با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود و با دستور کار بررسی آینده برجام، مسائل منطقه‌ای و چندجانبه راهی تهران می‌شود.

[ ] ظرفیت‌های حمل و نقل دریایی ایران در اجلاس شورای آیمو تشریح شد
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران در اجلاس شورای سازمان بین‌المللی دریانوردی (آیمو) در لندن ظرفیت‌ها و توانمندی های بخش حمل و نقل دریایی ایران را تشریح کرد.

[ ] سند اعتراض ایران به تحریم‌های آمریکا در دستور کار آیمو
سند اعتراض ایران به تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا در حوزه حمل‌ و نقل دریایی، روز پنجشنبه برابر با یکم آذر ماه، توسط اعضاء شورای سازمان بین‌المللی دریانوردی در لندن بررسی خواهد شد.

** آذر
[ ] شکست آمریکا درعالی ترین نهاد دریانوردی سازمان ملل دربرابر ایران
سند اعتراضی جمهوری اسلامی ایران به تحریم‌های یک جانبه آمریکا در حوزه حمل‌ونقل دریایی کشورمان، در یکصد و بیست و یکمین اجلاس شورای سازمان بین المللی دریانوردی مطرح و مورد توجه اعضاء این سازمان قرار گرفت.

[ ] آفکام به شکایت تهران از ایران اینترنشنال رسیدگی می کند
حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن از رسیدگی به پرونده شکایت ایران از شبکه تلویزیونی «ایران اینترنشنال» توسط نهاد ناظر بر رسانه‌های صوتی و تصویری انگلیس موسوم به «آفکام» خبر داد.

[ ] 260 ایرانی با اقامت غیرقانونی در انگلیس، به ایران بازگشتند
درحالی‌که رسانه‌های انگلیس ازافزایش روند ورود غیرقانونی اتباع ایرانی به این کشور از طریق مرزهای جنوبی انگلیس خبر می‌دهند،سفیر ایران درلندن ازبازگشت 260 ایرانی به میهن طی دو سال گذشته خبر داد وبه ایرانیانی که غیر قانونی مهاجرت کرده اند توصیه کرد که به کشور بازگردند.

[ ] راه اندازی کانال ویژه مالی، نماد رابطه فعال ایران و اروپاست
تام برک نماینده پارلمان انگلیس از حزب لیبرال دمکرات در واکنش به خبر یک روزنامه انگلیسی درباره راه‌اندازی کانال مالی ایران در سوئیس تصریح کرد این مساله نشان می‌دهد که رابطه ایران با شرکای اروپایی همچنان فعال است.

** دی
[ ] رهبر حزب کارگر انگلیس به حمایت از ایران متهم شد
نایجل فاراژ رهبر سابق حزب استقلال انگلیس (یوکیپ) که به دلیل اختلافات داخلی قادر به عضویت در حزبی که روزی آن را تأسیس کرد، نشده و به دلیل برخورداری از دیدگاه‌های افراطی ازصحنه سیاست رانده‌شده است، رهبر دومین حزب سیاسی انگلیس را به حمایت از ایران متهم کرد.

** بهــــمن
[ ] نهاد ضدجنگ انگلیس خواستار تحریم کنفرانس لهستان شد
لندن – ایرنا – بزرگ‌ترین کارزار ضدجنگ انگلیس روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای، خواستار تحریم نشست ضد ایرانی ورشو توسط کشورهای جهان و افزایش فشارها برای بازگشت آمریکا به توافق برجام شد.

[ ] ثبت ساز وکارویژه مالی با ایران نشانگر تعهد اروپا به برجام است
جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس راه‌اندازی کانال پرداخت مالی اروپا و ایران را نماد عملی تعهد اتحادیه اروپا به توافق هسته‌ایبا تهران عنوان کرد.

[ ] ریشه‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی در نشست لندن تبیین شد
در نشستی که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در لندن برگزار شد، کارشناسان درباره ریشه‌ها و دستاوردهای سیاسی، فرهنگی و اقتصادی انقلاب و چشم‌انداز آینده آن با توجه به تحولات اخیر سخنرانی کردند.

[ ] قوانین مسدود ساز اتحادیه اروپا علیه آمریکا وارد قوانین انگلیس شد
دولت انگلیس قوانین مسدود ساز اتحادیه اروپا علیه تحریم‌های فرامرزی آمریکا علیه ایران را که با خروج از بروکسل غیر الزام‌آور می‌شود وارد قوانین داخلی این کشور کرد.

[ ] آیین جشن چهل سالگی انقلاب در لندن برگزار شد
آیین به یاد ماندنی جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور شمار زیادی از شخصیت‌های سیاسی انگلیس، دیپلمات‌ها، انگلیسی‌های علاقه‌مند به ایران و همچنین ایرانیان مقیم، در لندن برگزار شد.

[ ] انگلیس، تحریم استفاده‌کنندگان از سازوکار مالی را توسط آمریکا رد کرد
سخنگوی دولت انگلیس درباره تهدید آمریکا علیه استفاده کنندگان از سازوکار حمایت از مبادلات تجاری ایران و اروپا(اینستکس) گفت:نوع اظهاراتی که ازطرف آمریکا مطرح می شود بیشتر از این جنس است که آنها درک کرده اند ما به‌عنوان طرف‌های اروپایی برجام بایستی به تعهداتمان دراین توافق پایبند باشیم.

[ ] اسناد محرمانه حضور انگلیس درخلیج فارس جمع آوری می شود
حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس روز سه شنبه با انتشار پیامی در توییتر از جمع آوری اسناد محرمانه درباره تاریخ حضور انگلیس درخلیج فارس در قالب 21 مجلد خبر داد.

** اسفند
[ ] وزیر خارجه انگلیس حفظ برجام را محور مهم روابط با برلین خواند
وزیر امور خارجه انگلیس روز چهارشنبه طی سخنانی در برلین، حفظ توافق هسته‌ای ایران را یکی محورهای مهم روابط لندن با برلین پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خواند.

اروپام **هـ ن**2040

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.ana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۷۴۸۸۵۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نتایج مسابقات روز دوشنبه مقدماتی یورو 2020؛ ترکیه، انگلستان و فرانسه روی نوار پیروزی
 • نحوه شست و شوی قطار در انگلستان + فیلم
 • شیراز سرافراز در میهمان نوازی/ از اسکان تا غذا و سرویس موبایل رایگان
 • عکس تکاندهنده از مهربانی و مهمان نوازی شیرازها پس از سیل امروز
 • #سیل_شیراز| مهمان نوازی شیرازی ها بعد از سیل همچنان پا برجاست
 • اوج مهمان‌نوازی شیرازی‌ها؛ کمپین « مهمان من» راه‌اندازی شد
 • اوج مهمان‌نوازی شیرازی‌ها از مسافران؛ کمپین مهمان من راه‌اندازی شد
 • ریکاردو توریرا پدر لوکاس توریرا: لوکاس بسیار به ناپولی نزدیک بود اما فرصت بازی کردن در انگلستان برای او پیش آمد؛ او شیفته فوتبال ایتالیا است
 • نفرات برتر سومین جشنواره موسیقی غرب کشور در بوکان مشخص شدند
 • بهار ۹۸| ۹۷ درصد ظرفیت هتل‌ها و مهمان‌سراهای اصفهان تکمیل شد
 • جریمه آموزش و پرورش برای والدین سهل انگار انگلیسی
 • نخستین اصلاح‌طلب
 • از اجرای قانون منع تجارت برده در انگلستان تا خسارت ۲۰ میلیارد تومانی سیل در سیستان و بلوچستان
 • رشد اقتصادی، مشروط به دوری از گناه و حفظ ایمان است
 • رشد اقتصادی، مشروط به دوری از گناه و رعایت ایمان است
 • گناه و دوری از یاد خدا؛ یکی‌از موانع رشد اقتصادی
 • " تقی‌زاده" که بود و چه کرد؟
 • لژیونر ایرانی در لیست خروجی باشگاه انگلیسی
 • آداب مهمانی از نگاه اسلام چیست؟