به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ سید محمد حسینی جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری موبایل قاپان سابقه دار در پایتخت خبر داد و اظهار کرد: طی گزارشات و شکایات  مردمی به کلانتری‌ها با برنامه ریزی، طرحی مبنی بر دستگیری سارقان کیف قاپ و موبایل قاپ در سطح شهر تهران بزرگ توسط کلانتری‌های مرکزی پایتخت انجام شد که به دنبال اجرای این طرح ۴ باند موبایل قاپ شناسایی و اعضای آن دستگیر شدند.

وی با اشاره به شناسایی ۲ باند سارق تلفن همراه توسط ماموران کلانتری ۱۰۷ فلسطین، گفت: طی گشت زنی ماموران کلانتری ۱۰۷ فلسطین یک باند سرقت تلفن همراه حین ارتکاب جرم مورد تعقیب و گریز ماموران قرار گرفت، ماموران با شلیک تیرهوایی سارقان را متوقف کردند و توانستند دو نفر از سارقان موبایل قاپ را دستگیر کنند.

سرهنگ حسینی با بیان اینکه سارقان هر دو جوان و سنشان ۲۱ و ۲۲ ساله است، گفت: یکی از این سارقان سابقه‌دار است و به تازگی و بعد از سه ماه حبس به دلیل سرقت از زندان آزاد شده بود که با گذشت یک هفته از آزادی مجدد اقدام به موبایل قاپی کرده است.

وی در رابطه با دستگیری باند دوم توسط ماموران کلانتری ۱۰۷ فلسطین گفت: دو سارق در حال تردد در سطح شهر بودند و با توجه به اینکه چهره و مشخصاتشان به کلانتری‌های گزارش شده بود ماموران گشت کلانتری ۱۰۷ فلسطین طی یک عملیات اقدام به دستگیری این دو سارق کردند.

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه شاکیان برای شناسایی سارقان به کلانتری مراجعه کردند،گفت: با شناسایی سارقان توسط شاکیان، تعداد ۶ دستگاه گوشی تلفن همراه سرقتی از باند اول کشف شد.

وی در رابطه با دستگیری یک باند دیگر سارقان توسط ماموران کلانتری ۱۰۵ سنایی، گفت: دو کیف قاپ که در حال سرقت از شهروندان بودند توسط ماموران کلانتری ۱۰۵ سنایی شناسایی شدند که متهمان به محض مشاهده حضور ماموران در محل اقدام به فرار کردند.

سرهنگ حسینی در ادامه افزود: پس از فرار سارقان، ماموران به تعقیب و گریز آنها پرداختند و پس از دقایقی هر دو کیف قاپ دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.

وی در رابطه با اظهارات متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده توسط پلیس گفت: متهمان به ۷۰ فقره کیف قاپی و سرقت موبایل اعتراف کردند و همچنین در بازرسی از سارقان ادوات سرقت از قبیل چاقو و افشانه نیز کشف و ضبط شد. سارقان در اظهارات خود پس از دستگیری مدعی شدند که با یک مالخر در ارتباط هستند و پس اقدام به سرقت لوازم مسرقه را به مالخر می فروختند.

وی در ادامه گفت: با توجه به اخذ دستور قضایی برای دستگیری مالخر، ماموران برای بازداشت این فرد در محل زندگی او حاضر و وی را دستگیر کردند.

جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ در رابطه با دستگیری باند چهارم توسط کلانتری ۱۰۵ گاندی گفت: ماموران کلانتری ۱۰۵ گاندی در تعقیب و گریز سارقان فراری موفق به دستگیری یکی از آنها شدند و نفر دوم این باند نیز تحت تعقیب است.

وی افزود: فرد دستگیر شده به ۲۰ مورد سرقت و کیف قاپی اعتراف کرده است و در سال گذشته نیز این متهم در یکی دیگر از کلانتری های پایتخت توسط ماموران شناسایی و دستگیر شده بود و به اتهام ۴۰ فقره موبایل قاپی روانه زندان شد و با تحمل یک سال زندان  به محض آزادی مجدد اقدام به سرقت موبایل از شهروندان کرده بود که در حین بازرسی ماموران از وی تعداد ۴ تلفن همراه سرقتی کشف و ضبط شد.

سرهنگ حسینی در رابطه با اقدامات پلیس پیشگیری تهران بزرگ با آغاز شروع مدارس گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید، پلیس پیشگیری اقدام به پوشش آشکار و استقرار واحد‌های گشت انتظامی در محدوده تردد دانش آموزان و والدین آنها کرده است و در دو نوبت صبح و ظهر این اقدامات توسط کلانتری‌های محلات پایتخت با هماهنگی دستگاه قضایی در حال انجام است.

جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ در پایان در رابطه با اقدامات پلیس پیشگیری برای دستگیری موبایل قاپان و کیف قاپان گفت: طرح مقابله با کیف قاپی و موبایل قاپی توسط پلیس در حال اجرا است، زمانی که سارقان با مقاومت صاحبان اموال مبنی بر به سرقت نرفتن وسایلشان مواجه می شوند، اقدام به زورگیری و استفاده از سلاح سرد می‌کنند، لذا از شهروندان در خواست دارم که مراقب خود در این مواقع باشند و با اطلاع رسانی به مواقع به پلیس برای دستگیری سارقان کمک کنند.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

برای ریجستر شدن تلفن همراه چه باید کرد؟

سابقه رسمی شرکت ماریاتل به سال ۱۳۹۶ باز می گردد که شاید خیلی کوتاه اما فعالیت زیادی داشته است وبا خیلی ازشرکت های با سابقه در این عرصه رقابت داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شرکت ماریاتل در در راستای  حمایت از واردکنندگان رسمی تلفن همراه و با هدف جلوگیری از قاچاق و رانت این محصول همایشی برگزار کرد که از جمله مسئولین  و مهمانان این همایش  جناب آقای صنایع بازرس نهاد ریاست جمهوری و وزارت امور خارجه و جناب آقای دکتر مرویان فعال تشخیص مصلحت نظام، جناب آقای محمد قبله از وزارت صمت و مدیر کل امورخدمات بازرگانی ها حضور داشتند.

سابقه رسمی شرکت ماریاتل  به سال ۱۳۹۶ باز می گردد که شاید خیلی کوتاه اما فعالیت زیادی داشته است وبا خیلی ازشرکت های با سابقه در این عرصه رقابت داشته است. علاوه بر واردات گوشی، خدمات پس از فروش دو برند معروف نوکیا و اپل را ارائه می دهد که اولین شرکت  فعال ایران به نمایندگی از دبی در این حوزه می باشد.

احسان رحیم پور کارشناس و عضو کمیسیون و رسیدگی به شکایات مردمی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر این که میزان مراجعه مردم برای داشتن گوشی تلفن همراهی که غیر قانونی به کشور وارد شده است به چه تعداد است وچه تاثیری بر روی کار شما خواهد گذاشت؟ و چه اقدامی باید انجام دهند ؟ پاسخ داد:

خوشبختانه در این زمان گوشی غیر قانونی به کشور وارد نمی شود و تحت هر شرایطی باید رجیستر شود وداخل شبکه به ثبت برسد .

وی درپاسخ به این سوال که برای رجیسترشدن تلفن همراهی که به صورت غیر قانونی وارد شده است چه اقدامی باید انجام داد افزود: سایت همتا برای تمام عموم باز می باشد و هر شخص می تواند با ارائه کد ملی یک گوشی را معرفی کرده ودر سایت همتا ثبت کند.

فقط بر روی بعضی از گوشی های چینی کد رجیستر هر ماه یک بار غیر فعال شده و دوباره با تعویض کد فعال می شود.

که حجم معاملات این گوشی ها به دهم درصد هم نمی رسد.

 

برای اینکه مردم کمتر دچار مشکل شوند پیشنهاد شما به فروشندگان چیست؟

ما باید به مردم پیشنهاد بدهیم که قوانین را رعایت کنند. و از تمام قوانین این طرح اطلاعات کافی را کسب کنند و بعدا برای خرید تفن همراه اقدام نمایند. اطلاع نداشتن از قانون مبرا نمی کند از مجازات.

شکایت های بعدی از طرح رجیسترمی باشد که با کد دستوری ستاره هفتاد وهفت هفتاد وهفت مربع قابل استعلام می باشد.

 بحث دیگر که در مورد شکایات واقع می باشد مربوط به رفرش بودن دستگاه است که باید گوشی خود را از مکانی قابل اعتماد تهیه کنند و اگر دراین مورد اطلاعی ندارند از یک فرد آگاه مشاوره بگیرند .که اگر بعد از خرید گوشی  و استفاده ادعای رفرش بودن گوشی را  دارند قابل کارشناسی نخواهد بود.

جناب آقای نثاری کارشناس اتحادیه صوت وتصویر تلفن همراه، در پاسخ به این سوال که مشکلات مردم و فروشندگان در زمینه واردت غیرمجاز تلفن همراه به چه صورتی است وبا چه مواردی بیشتر روبرو هستند؟بیان کرد:

بیشتر تخلفات به خاطر همین مسئله واردات می باشد که دوستان با یکدیگر همسو و همراه نبودند که مسئله واردات با ارز دولتی تخلفاتی را به وجود آورده در راستای مشتری مداری اتحادیه رابا چالش هایی روبرو کرده است .

که بعضی واردکنندگان با دریافت ارز۴۲۰۰تومانی که با قیمت های بالایی در داخل کشور به فروش رساندند و باعث ایجاد بعضی مشکلات شد.

به نظر شما طرح رجیستری  به اندازه کافی مفید بوده است؟

این طرح بسیارمفید بود اما در بحث انتقال مالکیت  تلفن همراه مشکلات زیادی وجود دارد .

ارتباط شما با سامانه همتا چگونه است؟

این ارتباطات درجایگاه ریاست اتحادیه و اصناف می باشد که صد در صد باهم تعامل دارند ولی در نهایت چون این طرح  یکباره به جریان افتاد که به امید خدا با همدلی دوستان و واردکنندگان باید سازماندهی شود.

آقای سعید اسمعیل یکی از وارد کنندگان تلفن همراه به کشور:

این روزها متأسفانه به تنهایی مشغول به فعالیت می باشیم و امیدواریم که این فعالیت ها یک مقدار با همدلی بیشتری صورت گیرد مخصوصا از سمت مسئولین محترم

درهفته هایی که گذشت بحث مناظره تلویزیونی که صورت گرفت و خیلی از قسمت ها متأسفانه پخش نشد.                             

صحبت هایی با نایب رئیس کیسیون صنعت مجلس  خانم زرآبادی و همچنین با آقای شایسته ، دهقانی نیا ، مسئولین محترم در وزارت صمت و با سازمان بازرسی کل کشور جلساتی برگزار کردیم قرار براین شد که اعتماد و نا امنی که در بازار تلفن همراه به وجود امده است را برطرف کنیم.

و یک خبر خیلی مهم که از نظر بنده مرحله نهایی طرح رجیستری می باشد وآن اتصال سامانه گمرک به ناجا بوده است که با شروع این کار عملا سهم کالای قاچاق  در کشور از بین خواهد رفت .

وبا پدیده ای به نام قاچاق تلفن همراه مواجه نخواهیم بود این طرح با کمک مسئولین در اویل اسفند ماه اجرایی خواهد شد.

 

با اجرای این روش قیمت تلفن همراه کاهش پیدا خواهد کرد؟

در ابتدا با اجرای این طرح  یک مقدار با نا هماهنگی و کمبود کالا مواجه خواهیم شد. با توجه به صحبت هایی که با دولت انجام شد یکسری تمهیداتی را تدارک دیده است که حدود ۶۰۰ هزار گوشی تلفن همراه را در شروع این طرح  عرضه شود.

به نظر من با برقراری ارتباط بین وارد کننده و صادر کننده می توانیم تمام کمبود کالای مورد نیاز کشور را برطرف کنیم.

 

به عنوان مدیر عامل شرکت ماریاتل هدف شما از این نشست در اتاق بازرگانی چه بوده است و به چه سمتی پیش خواهید رفت؟

متسفانه با توجه به مشکلاتی که اوایل امسال به وجود امد دیدگاه کسبه و توزیع کنندگان نسبت به صنف دیدگاه نا امیدانه شده است .

ما با برگزاری این همایش با امید اینکه تلنگری بزنبم و شرکت های بعدی  جلو بیاییند و نشست ها برگزار شود که متاسفانه با عقب نشینی مسئولین مواجه می شویم .

 

قبلا هم همایش برگزار کرده اید؟

هماشهایی در قالب شهرستان به صورت محدود برگزار کرده ایم اما این همایش به صورت رسمی و عملی برگزار شد و امید واریم همایش های بهتری برگزار کنیم تا بتوانیم زمینه اطمینان برخی مسئولان که توجیهات دیگری داشتند را مشخص کند.

 

 

 

 

بازی تندروهای ایران در زمین دونالد ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

فشار برای عدم تصویب پالرمو با طومار و تحصن در مساجد، یک روز قبل از جلسه مجمع

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

کلیدواژه: حوادث

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۸۱۰۶۶۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سارق سابقه دار در یزد دستگیر شد
 • آخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی ۲۷ بهمن) +جدول
 • رییس باند بزرگ سرقت خودرو و جعل سکه هنگام دستگیری خودکشی کرد
 • خودکشی رییس باند بزرگ سرقت خودرو و جعل سکه هنگام دستگیری
 • سرقت خودرو پس از تصادف ساختگی/ سردسته باند مقابل پلیس خودکشی کرد + تصاویر متهمان
 • انهدام باند سارقان خودروهای لوکس و فروشندگان سکه تقلبی / خودکشی سارق مسلح در حضور پلیس
 • انهدام باند سرقت خودروهای لوکس
 • انهدام باند سرقت خودروهای لوکس/ خودکشی رئیس باند حین بازداشت (+عکس)
 • خودکشی رئیس باند سرقت خودروهای لوکس حین بازداشت +عکس
 • انهدام باند سرقت خودروهای لوکس/ خودکشی رئیس باند حین بازداشت + تصاویر متهمان
 • جزئیات خودکشی رئیس باند تبهکاران در زمان دستگیری/ انهدام باند بزرگ سرقت خودروهای لوکس و سکه های طلا
 • جزیات خودکشی رییس باند تبهکاران در زمان دستگیری/ انهدام باند بزرگ سرقت خودروهای لوکس و سکه های طلا
 • خودکشی هولناک رییس باند تبهکاران / در جنوب تهران رخ داد + عکس بدون پوشش 4 نوچه زن و مرد
 • خودکشی رییس باند تبهکاران در زمان دستگیری
 • انهدام بیش از 190 باند سرقت داخل خودرو در تهران
 • مردی که سرقت منزلش را از هزاران کیلومتر دورتر گزارش داد
 • رویت سارقان منزل با دوربین مداربسته از خارج از کشور
 • انهدام بیش از ۱۹۰ باند سرقت داخل خودرو
 • تهیه کاردستی‌های سه بعدی با گوشی تلفن همراه هوشمند