خانواده شهید ایرج رحیمی‌نیا از کم لطفی دولتمردان به وضعیت‌شان گله‌مند بوده و اعلام کردند: جز سپاه و دریافت حقوق شهید رحیمی‌نیا، هیچ حمایت مادی و معنوی از سوی مسئولان شامل حال ما نشده است. ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷ استانها کردستان نظرات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مریوان، استان کردستان به‌عنوان یکی از مناطق استراتژیک کشور است که از آن با تعبیر خط سرخ دفاع مقدس یاد می‌شود؛ سرزمینی که از آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی پس از درگیری در جنگ تحمیلی با دست‌اندازی بیگانگان دچار ناامنی و آشوب گروه‌های ضدانقلاب شد، ناامنی و آشوبی که نیروهای وفادار به این مرز و بوم را ناچار کرد برای دفاع از وحدت و تمامیت ارضی کشور و جلوگیری از ظلم و ستم به مردمان کُرد جانفشانی کنند؛ پروسه‌ای که تا به امروز ادامه داشته و هر روز شاهد تکرار تلخ این تقابل نابرابر و شهادت جوانان بی‌گناه هستیم.

از جمله این اقدامات ناجوانمردانه‌ که ادامه‌دهنده زیاده‌خواهی برخی گروهک‌ها در این خطه است، حادثه تروریستی 30 تیرماه سال‌جاری روستای مرزی «دری» شهرستان مریوان بود که به شهادت 11 تن و زخمی شدن تعدادی از اعضای پایگاه مرزی مستقر در این روستا منجر شد، «شهید ایرج رحیمی‌نیا» یکی از جوانان برومندی است که در نتیجه این حمله و حرکت ضدانسانی به شهادت رسید و حال خانواده‌اش در انزوای تلخی ادامه زندگی را به تنهایی و سختی در پیش گرفته‌اند. گفت‌و‌گو خبرنگار تسنیم با این خانواده داغدیده در ادامه قابل مشاهده است.

«خانواده شهدا» نیازمند حمایت معنوی و عاطفی هستند

«شهلا یزدانی» همسر «شهید ایرج رحیمی‌نیا» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در مریوان با اعلام اینکه 10 سال از ازدواجش با شهید ایرج رحیمی‌نیا می‌گذرد، اظهار داشت: ماحصل این ازدواج پسری هشت ساله است.

وی افزود: همسرم از لحاظ اعتقادی فردی با ایمان و با خدا بود که علاوه بر پاسداشت نماز و خانواده، به سفر نیز علاقمند بود.

همسر "شهید ایرج رحیمی‌نیا" با ذکر اینکه همسرم 14 سال از عمرش را به عنوان خادم مردم برای خدمت به آب و خاکش صرف کرد، تصریح کرد: حال وقت آن رسیده که این خدمت پاس داشته شود و مسئولان و ذیربطان اجازه ندهند خون شهید پایمال شود.

وی با تأکید بر اینکه خانواده‌های 11 شهید واقعه تروریستی مربوان نیازمند حمایت معنوی و عاطفی هستند، ادامه داد: تمام 11 شهید جوانانی بودند که داغشان بر دل پدران، مادران، همسران و فرزندان خردسالشان باقی ماند.

یزدانی با اشاره به اینکه فقدان سرپرست خانواده در شرایط کنونی ضایعه‌ای غیرقابل توصیف است، گفت: حمایت معنوی مردم و قدردانی آنان از شهدا دلگرمی است که این روزها بیش از هر زمانی می‌تواند تسکین‌بخش ما باشد.

وی با تأکید بر اینکه مردم مریوان ما را تنها نگذاشته‌اند، خاطرنشان کرد: سپاه استان نیز سرکشی‌های به زندگی ما داشته اما دیگر مسئولان دولتی تا به امروز سراغی از ما نگرفته‌اند.

فرزندم گلی بود که در نیمه شب پرپر شد؛ کسی از مسئولان سراغ ما را نگرفت

«ربابه کیهانی‌پور» مادر "شهید ایرج رحیمی‌نیا" نیز با تأیید سخنان عروسش در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: شهدا زنده و در نزد خدا روزی می‌خورند، فرزندم نیز به مانند دیگر شهیدان حی ناطق است و حضورش را در جای جای زندگیم حس می‌کنم.

وی با بیان اینکه تنها نگرانی من بابت نوه خردسال و عروسم است، تصریح کرد: متأسفانه با اینکه این اتفاق دردناک برایمان رخ داد، اما کسی از مسئولان دولتی سراغی از ما نگرفته است.

مادر شهید ایرج رحیمی‌نیا با تأکید بر اینکه ما با یک دنیا غم و غصه تنها مانده‌ایم، ادامه داد: پسرم در زندگی‌اش تمام سعی‌اش این بود که با هر نفس بار زندگی ما را به دوش بکشد و در حال حاضر در نبودش، تنها حامیان را از دست داده‌ایم و در تنگنای بدی قرار گرفته‌ایم.

وی با ذکر اینکه پسرم در راه اعتلای فرهنگ پایداری زادگاهش شهید شد، خاطرنشان کرد: هر آنچه خواست خداست شکرگزارم و دعا می‌کنم راه فرزندم که همان خدمت به خلق در راه خدا و حفظ و صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی و کشورش بود، پررهرو باقی بماند.

کیهانی‌پور در پایان با اعلام اینکه همه ما ادامه‌دهنده راه شهیدان هستیم و تا آخرین قطره خون در مقابل دشمنان ایستادگی می‌کنیم، از مسئولان درخواست کرد: خانواده شهدا را فراموش نکنند چرا که امروز بیش از هر زمانی به آنها احتیاج داریم و خواهان آن هستیم که حق فرزندانمان را که با افتخار از دنیا رفته‌اند، ادا کنند.

وقتی مادرم غمگین باشد، من هم غصه می‌خورم

«آرتا» پسر هشت ساله شهید ایرج رحیمی‌نیا نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، گفت: پدرم را بسیار دوست دارم و هر زمانی که دلتنگش می‌شوم در نماز با او حرف می‌زنم.

وی دلیل این امر را بودن پدرش در نزد خدا عنوان کرد و ادامه داد: به من گفته‌اند که پدرم به بهشت رفته و از آنجا ما را می‌بیند، من از این بابت بسیار خوشحالم چراکه شنیده‌ام بهشت جای خوبی است.

«آرتا» افزود: تنها ناراحتی من بخاطر مادرم است چرا که وقتی که ناراحت است و گریه می‌کند، نمی‌توانم کاری بکنم به همین خاطر من هم غصه می‌خورم و در اتاقم در گوشه‌ای ساکت می‌نشینم.

وی که بسیار دلتنگ پدر است، خاطرنشان می‌کند: هر بار که دلم برای پدرم تنگ می‌شود مرا به سر مزار او می‌آورند و به من می‌گویند که هر حرفی دارم به او بگویم، چراکه می‌شنود و برایم دعا می‌کند.

آرتا در پاسخ به این سؤال که چه صحبتی برای پدرت داری؟ پاسخ داد: هر حرفی که در دلم باشد را به پدرم می‌گویم و به او می‌گویم که به اندازه دنیا دلم براش تنگ شده است.

گفتنی است؛ خانواده شهید «ایرج رحیمی‌نیا» در شرایط بحران عاطفی بسیار تأثرانگیزی قرار گرفته‌اند و دلتنگی روزافزون «آرتا» پسر هشت ساله شهید به چالشی بزرگ برای مادر و همسر شهید بدل شده است، امید که مسئولان وضعیت عاطفی این کودک را دریابند و طی دیدار با خانواده شهید به آنان قوت قلبی داده و یادآور این نکته باشند که اگر شهید جانش را در راستای حفظ امنیت فدا کرده است، این فداکاری بی‌قدر و منت نبوده و آنان را در این شرایط تنها نخواهند گذاشت.

آنچه که در ادامه مشاهده می‌کنید، گزارش ویدئویی و تصویری خبرنگار تسنیم از دردودل‌های خانواده شهید ایرج رحیمی‌نیا است که در دیدار با آنان بر سر مزار شهیدان مریوان ضبط گردید.

انتهای پیام/م

R7848/P1486/S6,66/CT16

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

بازدید فرمانده ارتش از پایگاه هوانیروز در مسجد سلیمان

فرمانده کل ارتش از پایگاه هوانیروز شهید آسیایی و مرکز تعمیرات شهید فرخی نیا مسجد سلیمان بازدید کرد. ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲ سیاسی نظامی | دفاعی | امنیتی نظرات - اخبار سیاسی -

به گزارش  حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش  با حضور در پایگاه هوانیروز شهید آسیایی و مرکز تعمیرات شهید فرخی‌نیا مسجد سلیمان از بخش‌های مختلف این یکان‌ها بازدید کرد.

بازدید فرمانده ارتش از تیپ 392 زرهی دشت آزادگان

 

در ادامه بازدید از یکان‌های ارتش در جنوب غرب کشور، امیر موسوی  صبح امروز با حضور در پایگاه هوانیروز شهید آسیایی مسجد سلیمان، از قسمت‌های مختلف این پایگاه بازدید و آمادگی رزمی،تاکتیکی و عملیاتی این پایگاه را مورد ارزیابی قرار داد.

بررسی شرایط اماکن درمانی، ورزشی و رفاهی منازل سازمانی پایگاه هوانیروز شهید آسیایی مسجد سلیمان، از دیگر برنامه های فرمانده کل ارتش در این بازدید بود.

بنا بر این گزارش، امیر سرلشکر موسوی همچنین با حضور در پادگان مرکز تعمیراتی شهید فرخ نیا، از اورهال (بازآماد) کردن ادوات زرهی این پادگان بازدید و با فرماندهان رده‌های مختلف و مسئولان عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات مربوطه دیدار و گفتگو کرد.

 گفتنی است امیر سرتیپ حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرلشکر موسوی را در این بازدید همراهی کرد.

انتهای پیام/

R1373/P/S15,1,11/CT12 واژه های کاربردی مرتبط امیر موسوی ارتش جمهوری اسلامی ایران اخبار نظامی تجهیزات نظامی ایران

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۸۵۱۰۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • استاندار کرمان: اجرای پروژه‌های عمرانی شهری به تنهایی باعث رضایتمندی مردم نمی‌شود
 • عالیشاه امیدوار به تکرار گلزنی در مسجد سلیمان
 • راه یاب ملل مریوان با گل گاز ایلام را شکست داد
 • دفتر بارزانی دیدار با سفیر ایران را مهم توصیف کرد
 • کم لطفی به استان ها در مسابقات قرآنی مدهامتان
 • حسن رحیمی انگیزه‌ای برای کشتی گرفتن ندارد/ نمی‌توانیم کسی را مجبور کنیم کشتی بگیرد
 • روایتی از مادر شهیدی که بعد از عملیات متوجه شهادت فرزندش شد
 • پیروزی راه یاب ملل مریوان در لیگ دسته یک باشگاه‌های کشور
 • هفت دهنه کوره زغال گیری در مریوان معدوم شد
 • رفع تصرف پنج هزار و ۵۰۰ متر مربع از اراضی حریم رودخانه‌های مریوان
 • راه یاب ملل مریوان با شکست حریف را روانه خانه کرد
 • خاطرات اُم یاسر را در آخرین ماه سال ورق بزنید/ روایتی متفاوت از حادثه تلخ پلاسکو
 • 95 درصد داروخانه های مریوان فعالیت سالم دارویی دارند
 • انسي الحاج، کیمیاگر شعر
 • مردم درفضای مجازی سرباز حفظ میهن باشند
 • ضد خاطرات
 • فرمانده کل ارتش از پایگاه هوانیروز شهید آسیایی و مرکز تعمیرات شهید فرخی‌نیا بازدید کرد
 • انتقاد اشکان خطیبی به صادر نشدن مجوز کنسرتش
 • روابط عمومی قوه قضائیه درآستانه تغییرات/ رحیمی بعد از ۹ سال می‌رود