پوشک بچه و شیر خشک از جمله کالایی می باشد که با احتکار روبرو شده است اما با توجه به اعلام مسئولین مبنی بر کنترل بازار با قیمت های مشخص و مصوب و تزریق کالای احتکار شده به بازار اما همچنان قیمت هفتگی این کالا تغییر می کند و کسی نیست که بر این موضوع رسیدگی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  قم فردا، در ماه های اخیر با ایجاد برخی مشکلات در کشور قیمت اجناس و کالا آرام آرام به چند برابر قیمت قبل خود رسید که از عوامل این مسئله می تواند به تحریم و جو روانی اشاره کرد اما موضوع مهمتر اینکه برخی از هموطنان عزیز با شنیدن این موضوع سریعا اقدام به خرید این کالاها آن هم چند برابر نیاز خود کردند که هم باعث کمبود در بازار و هم عامل افزایش قیمت شد.

از همین رو کالایی که با افزایش دو تا سه برابری روبرو شد پوشک بچه و شیر خشک در کشور می باشد البته باید به این مسئله هم اشاره کرد که برخی دشمنان داخلی با احتکار شیرخشک و پوشک بچه به نوعی روی دشمنان خارجی را هم سفید کردند، به هرحال امروز نبود و یا گرانی این دوکالا یکی از مهمترین دغدغه های خانواده های دارای فرزند زیر دوسال می باشد.

در این خصوص فصیح خوشگرد، رئیس انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران درباره بازار پوشک می گوید: تقاضای کاذب و خرید بیش از اندازه مصرف‌کنندگان، نوسانات ارزی و افزایش هزینه تولید که قیمت‌گذاری را برای تولیدکنندگان دچار مشکل می‌کند و کمبود مواد اولیه وارداتی، التهاب ‌های مردم و عدم اطمینان آنها از ارائه کالاهای مصرفی به بازار از عوامل افزایش قیمت پوشک است.

از طرفی طی این دو ماه گذشته تقریبا می توان گفت هر روز در گوشه کنار کشور انبارهای بزرگ احتکار کالا که این دو قلم جنس هم در میان آنهاست کشف و انبار پلمپ می شود که در این خصوص  سرهنگ احمد کرمی، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به کشف محل احتکار یک محموله پوشک بچه در قم گفت: مأموران پلیس آگاهی استان قم محل احتکار 2 هزار و 570 کارتن انواع پوشک بچه با مارک‌های مختلف را در یک انبار شناسایی و کشف کردند که به گفته کارشناسان ارزش محموله مکشوفه را 3 میلیارد ریال می باشد.

همچنین سید ابراهیم صحفی عضو هیئت‌رئیسه اتاق اصناف قم بیان داشت: از یک واحد انبار برنج استان قم مقدار قابل‌توجهی تجهیزات وسایل آب‌شیرین‌کن و پوشک کشف و شناسایی‌شده است، یک انبار پوشک شناسایی‌شده است.

بنا بر گزارش تعزیرات حکومتی، در جلسه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از ابتدای تابستان تا به حال 147 پرونده قاچاق ، احتکار و اخفاء و امتناع از عرضه کالا به ارزش 714 میلیارد ریال تشکیل و 106 پرونده با صدور حکم جریمه و الزام به عرضه در بازار مختومه شد.

اما موضوع مهمتر اینکه وقتی این انبارها کشف می شود باید هر چه سریعتر در کمترین زمان این کالا به چرخه بازار بازگردد تا نبود باعث افزایش قیمت و در ادامه موجب افزایش فشار اقتصادی به قشر کم درآمد جامعه نیاورد که در این خصوص مهرداد غضنفری ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم اظهار داشت: وجود آمار و ارقام مختلف در زمینه قیمت کالاهای مصرفی قابل‌قبول نبوده و باید صدای واحدی در این زمینه شکل گیرد، محوریت اطلاعات و آمار مربوط به قیمت‌ها درنهایت بر عهده دبیرخانه ستاد تنظیم بازار است.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که سبب خرسندی مردم می‌شود توزیع به‌سرعت کالاهای احتکاری کشف‌شده است، مصادیق عدم عرضه و احتکار با موارد عادی باید به‌درستی شناسایی‌شده و بازرسی‌ها با طمأنینه و دقت لازم انجام شود.

غضنفری با اشاره به‌ ضرورت برخورد با کالاهای احتکار شده تأکید کرد: پس از کشف کالاهای احتکار شده باید با مصادیق احتکار برخورد شده و افراد احتکار کننده کالا حاشیه امن نداشته باشند.

این در حالی است که همه از آزاد سازی سریع کالای کشف شده و همچنین قیمت مصوب کالا صحبت می کنند اما گویی این افراد به بازار برای خرید مراجعه نمی کنند چرا که به عنوان مثال فلان مارک پوشک بچه از قیمت 31 هزار تومان ابتدای سال به 75هزار تومان رسیده است و هر هفته هم تغییر قیمت می دهد حال جای این سوال پیش می آیدکه کجای این قیمت مصوب است؟

در هر حال امیدواریم مسئولین با این فشار اقتصادی به فکر جیب مردم هم باشند تا برخی سود جود در این میان فشاری های مضاعف را بر روی دوش مردم نیاورند.

انتهای پیام/

منبع: دانا

خبر بعدی:

دستورالعمل دادستانی کل، برای نظارت بر قیمت‌ ها

دادستان کل کشور گفت: دادستان‌ های سراسر کشور را مکلف کردیم بر گرانی‌ ها و افزایش قیمت‌ ها نظارت داشته باشند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دادستان کل کشور، در حاشیه همایش تخصصی معاونان و روسای ادارات مبارزه با سرقت پلیس آگاهی در سراسر کشور، با حضور در جمع خبرنگاران درباره پرونده حادثه اتوبوس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد، افزود: در همان روزهای نخست با دستور قضایی عناصر مقصر در خصوص این حادثه شناسایی و دستگیر شدند.    برخی از پرونده‌ها نیز تکمیل شده و آماده ارسال به دادگاه است و بخش دیگر نیز با توجه به این که در مورد مصدومان حادثه است، باید تا بهبودی کامل این افراد در انتظار بماند.
  وی با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم تا جلوی حوادث مشابه را بگیریم، گفت: دیروز سه شنبه از مساله‌ای مطلع شدم و آن را پیگیری کردم که مسئولان این دانشگاه قول دادند آن را بر طرف کنند و ما نیز بر این مساله نظارت خواهیم داشت و اگر تخلف یا کوتاهی در این زمینه شود حتما با آن برخورد خواهد شد.  منتظری در بخش دیگری از صحبت‌ های خود درباره همکاری‌ های بین‌المللی قوه قضاییه برای مبارزه با سرقت نیز، افزود: در این زمینه  با برخی از کشورها به خصوص کشورهای همسایه در حوزه انتقال مجرمان و همچنین تبادل تجربیات همکاری می‌کنیم.   دستورالعمل دادستانی کل برای نظارت بر قیمت‌ها منتظری با بیان اینکه دستورالعملی را برای نظارت بر قیمت‌ ها آماده کرده‌ایم، گفت: بر اساس این دستورالعمل دادستان‌ های استان‌های سراسر کشور را مکلف کردیم که هیئتی متشکل از دستگاه‌ های مرتبط تشکیل داده و بر قیمت‌ ها، بازار، تولید و انبار نظارت داشته باشند و قطعا با مواردی که تخلفی را مشاهده کنند، برخورد خواهد شد.  دادستان کل کشور در مورد نظارت دادستانی بر گرانی‌ها و افزایش قیمت‌ها نیز گفت‌: دستورالعملی را در این خصوص آماده کرده‌ایم که یا امروز و یا اول هفته‌ آینده اعلام می‌شود.   منتظری با بیان اینکه از هفته‌ آینده این دستورالعمل‌ها ابلاغ شده و اقدامات اجرایی آن آغاز خواهد شد، افزود: انتظار ما از صاحبان تولید و کالا این است که با مردم نیز همکاری داشته و در آستانه جشن 40 سالگی انقلاب با انصاف و سود کمتر کام مردم را شیرین‌تر کنند.  وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که"شرط قطع ید" در مجازات ها چیست؟ گفت: "شرط قطع ید" تعدد سرقت نیست،‌ بلکه شروط 13 گانه‌ای است که باید از سوی قاضی احصا شود که البته چنین شرطی کمتر امکان تحقق پیدا می کند.
  وی با بیان این که مقابله با سرقت را نباید فقط در زندانی کردن سارقان ببینیم، افزود: منطقی نیست که تصور کنیم سرقت را تنها با زندانی کردن سارق می‌توان متوقف کرد، قطعا موارد دیگری نیز هست که من از همین جا از صاحبنظران می‌خواهم که پیشنهادات خود را به ما ارائه دهند تا آنها را به کار بگیریم.  دادستان کل کشور با بیان اینکه به نظر می‌رسد در این زمینه نیازمند اصلاحاتی در قانون هستیم، گفت: قانون باید جامع‌ تر شده و از یک سری ابزارهای دیگر نیز استفاده کند.  دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال که آیا بهانه‌های حقوق بشری سبب تعدیل مجازات‌ها می‌شود، افزود: درمورد اجرای مجازات‌ها به هیچ عنوان نه عقب نشینی خواهیم کرد و نه آن را تعدیل می‌کنیم. عده‌ای به دنبال این هستند که با این بهانه‌ها مشکلاتی را ایجاد کنند. البته در مورد بحث اجرای"حد" در مجازات سرقت نیز اصولا شرایط فقهی کمتر تحقق پیدا می‌کند، اما ما ابایی از اجرای قانون نداریم و وقتی که مجازات به چنین مرحله‌ای برسد حتما با آن برخورد خواهیم کرد.  وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا برای نماینده ملکان در مجلس پرونده قضایی تشکیل شده است یا خیر؟ گفت‌: در این زمینه  اطلاعی ندارم.  دانلود    

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

واکنش‌ها به ازدواج همسر شهید حججی +عکس

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۸۶۵۱۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آغاز طرح ویژه نظارت و بازرسی نوروز ۹۸ از یکم بهمن ماه
 • طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات در مازندران اجرا می‌شود
 • طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات در مازندران
 • ۴۲ مورد پرونده احتکار در استان زنجان تشکیل‌شده است
 • طرح ویژه بازرسی و نظارت بر بازار کالا و خدمات اجرا می شود
 • قیمت پوشک بچه در بازار + جدول
 • هشدار ! آمار سوء‌تغذیه در چابهار افزایش یافت
 • بیش از ۱ میلیارد ریال رای صادر برای دو پرونده احتکار لوازم خانگی شاهرود
 • آمار بالای سوء تغذیه در سیستان و بلوچستان
 • کشف احتکار ۴ میلیاردی در زنجان
 • 12 هزار کودک در استان سیستان و بلوچستان از سوء تغذیه رنج می برند
 • دستورالعمل دادستانی برای نظارت بر بازار
 • دستورالعمل دادستانی کل کشور برای نظارت بر بازار/ آخرین وضعیت پرونده علوم تحقیقات
 • آمار بالای سوء تغذیه در چابهار نیازمند توجه جدی
 • عدم نظارت بر حمل و نقل کالا در سطح تهران
 • اظهارات مسئولان نباید منجر به سوء‌استفاده بیگانگان شود
 • تعزیرات با احتکار کالا در آران و بیدگل برخورد کند
 • خزانه‌دار شورای شهر تهران: نظارتی بر حمل و نقل کالا در سطح شهر وجود ندارد
 • افزایش نظارت بر قیمت کالاهای اساسی و تامین میوه شب عید