موتورسواری پرستو صالحی را ببینید.

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

صالحی: کتابخانه‌های عمومی به باشگاه‌های فرهنگی چند منظوره تبدیل شوند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نگاه ما تبدیل کتابخانه‌های عمومی به باشگاه‌های فرهنگی چند منظوره با محوریت کتاب است. ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸ فرهنگی ادبیات و نشر نظرات - اخبار فرهنگی -

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا،‌ به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی، دومین جلسه هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور در دوره جدید، دوشنبه یکم بهمن ماه، با حضور اعضای هیئت امنا، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، محسن جوادی معاون فرهنگی، هادی جعفری‌نژاد رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه کشور، اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، مهری پری‌رخ، استاد پیشکسوت کتابداری، هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده و علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد.

در این جلسه امین متولیان معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات، اسماعیل شفاعی معاون اداری و مالی، مهدی رمضانی معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی و سیامک محبوب مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی نهاد به ارائه گزارش پرداختند.

علیرضا مختارپور در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های اخیر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: پس از ورود نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به پروژه بازسازی این کتابخانه، با تشکیل کمیته افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد و کارگروه‌های مختلف زیرمجموعه آن در نهاد، این کتابخانه در 15 بهمن ماه و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، افتتاح خواهد شد.

وی افزود: کتابخانه مرکزی مشهد 23 سال پیش توسط مرحوم حبیبی کلنگ‌زنی شد و طی این سال‌ها به ملالی برای مردم مشهد و همچنین دولت تبدیل شده بود. در دو سال اخیر و به خصوص در دو ماه اخیر، با همت همکاران نهاد این پروژه به سمتی پیش رفت که امیدواریم در پانزدهم بهمن افتتاح شود.

دبیرکل نهاد در ادامه تأکید کرد: روند افتتاح کتابخانه های مرکزی در کشور از امسال با افتتاح کتابخانه مرکزی بجنورد پی گرفته شد که در همین رابطه، کتابخانه مرکزی مشهد نیز در پانزدهم بهمن ماه به افتتاح خواهد رسید و در سال آینده نیز شاهد افتتاح کتابخانه مرکزی یزد خواهیم بود.

در ادامه این مراسم مهدی رمضانی با ارائه گزارشی از روند بازسازی کتابخانه مرکزی مشهد گفت: پروژه ساخت این کتابخانه از سال 1374 آغاز شد که پس از یکبار افتتاح به دلیل اشکالات فنی در ساخت بنا تعطیل شد. با ورود نهاد برای تکمیل و افتتاح این پروژه جلسات متعددی در معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد و با حضور استادان عرصه‌های مختلف برای برطرف کردن اشکالات موجود برگزار شد. این کتابخانه دارای چهار طبقه مثبت، یک طبقه همکف و یک طبقه منفی است.

وی افزود: علی‌رغم اینکه نهاد کتابخانه های عمومی کشور تعهدی نسبت به ساخت کتابخانه‌ها ندارد، اما از محل درآمد شهرداری‌ها نسبت به بازسازی و اتمام این پروژه و افتتاح آن در پانزدهم بهمن ماه اقدام کرده است.

رمضانی در ادامه با اشاره به تشکیل کمیته افتتاح و کارگروه های تخصصی برای افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد گفت: خوشبختانه انسجام خوبی میان دستگاه‌های مختلف استان خراسان رضوی شکل گرفت که نشان از عزم جدی برای افتتاح این کتابخانه است.

معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد در ادامه تأکید کرد: 42 بخش در کتابخانه مرکزی مشهد پیش‌بینی شده است که موضوع ارائه خدمات برای اولین‌بار در این کتابخانه پیش‌بینی و اجرا می‌شود. بخش‌هایی چون «خدمات تحویل مدرک»،  بخش ناشنوایان، بخش کم سوادان، بخش مادر و کودک و بخش دیداری و شنیداری از جمله بخش‌های جدید اضافه شده به این کتابخانه خواهد بود. همچنین با تهمیدات پیش‌بینی شده ارائه و تحویل مدرک در این کتابخانه به شکل حضوری، از طریق پست، از طریق پست الکترونیکی، از طریق فاکس و به روش ترکیبی به‌کار گرفته خواهد شد.

وی افزود: بخش‌هایی چون بخش آموزش، بخش مدیریت واحدهای سیار و شعب، پیشخوان کتابخانه های عمومی، بخش مهد کتاب، آسمان نما، اتاق نوجوان، اتاق علم و غیره از دیگر بخش‌های جدید در این کتابخانه خواهند بود.

رمضانی تصریح کرد: ظرفیت مخزن کتابخانه حدود 200 هزار نسخه شامل 100 هزار نسخه مخزن اصلی و صدهزار نسخه بخش کودک و نوجوان است. البته این کتابخانه در آغاز با 60 هزار نسخه به افتتاح خواهد رسید تا به مرور در ماه‌های آینده ظرفیت کتاب در مخزن کتابخانه تکمیل شود.

معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد استفاده از نیروی انسانی بومی و متخصص شهر مشهد و استان خراسان رضوی را یکی از اقدامات مهم در حوزه جذب نیرو برای این کتابخانه عنوان کرد.

در ادامه این نشست، امین متولیان معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات به تشریح اقدامات انجام شده در حوزه آینده‌پژوهی در کتابخانه‌های عمومی پرداخت و با  اشاره به اقدامات صورت گرفته در روند تبدیل کتابخانه‌ها به باشگاه‌های چند منظوره فرهنگی گفت: از سال‌های گذشته بحث مهمی در حوزه کتابخانه‌های عمومی مطرح بود که از سال 93 به طور ‌جدی در دستور کار نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور قرار گرفت که نهایتاً به این نتیجه منجر شد که ما نیازمند یک تغییر هویت و الگو در کتابخانه‌های عمومی هستیم. این تغییر الگو باعث شد که از منطق آینده‌پژوهی در کتابخانه‌های عمومی استفاده کنیم که بر این اساس فعالیت‌های علمی و پژوهشی مبتنی بر تجربیات جهانی و همچنین مطالعات بومی در این حوزه با حضور استادان و صاحبنظران این عرصه در دستور کار نهاد قرار گرفت تا به سمت الگوی اجتماعی کتابخانه‌ها حرکت کنیم.

همچنین در ادامه این نشست سیامک محبوب به بیان گزارشی از پژوهش‌های صورت گرفته در حوزه آمایش سرزمینی کتابخانه‌های عمومی ایران پرداخت.

پس از گزارش‌های ارائه شده، سیدعباس صالحی با تجلیل از اقدامات پژوهشی و مطالعاتی در حوزه کتابخانه‌های عمومی گفت:  گزارش‌های ارائه شده توسط مدیران نهاد به عنوان مبنای حرکت کتابخانه‌های عمومی کشور افق روشن‌تری را در این حوزه برای ما ترسیم کرد. بدون شک برگزاری جلسات با هریک از اعضای هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی و بیان این اطلاعات و تبادل نظر درباره آنها، می‌تواند به تکمیل این طرح‌ها کمک شایانی کند.

فراخوان مشارکت در طرح‌های پژوهشی نهاد کتابخانه‌ها در سال جاری منتشر شدبرگزاری 16 هزار و 417 برنامه در هفته کتاب از سوی نهاد کتابخانه‌هاتأکید وزیر ارشاد بر گسترش اقدامات پژوهشی و علمی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

وی افزود: نگاه ما تبدیل کتابخانه‌های عمومی به باشگاه‌های فرهنگی چند منظوره با محوریت کتاب است که با همین نگاه کتابخانه مرکزی بجنورد افتتاح شد. ما به دنبال این هستیم که چگونه می‌توان کتابخانه را به عنوان کانون فرهنگی چند منظوره کتاب محور باز تعریف کنیم تا مراجعه مردم به کتابخانه افزایش پیدا کند.

همچنین در این جلسه با ارائه برخی نکات از سوی مسئولان نهاد، پیشنهاداتی درباره مسائل جاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به تصویب رسید. ادامه این جلسه نیز با ارائه نکاتی از سوی حاضران جلسه درباره گزارش‌های ارائه شده همراه بود که علیرضا مختارپور به پاسخگویی و تشریح مسائل مطرح شده پرداخت.

انتهای پیام/

R1013198/P/S4,35/CT12 واژه های کاربردی مرتبط سید عباس صالحی کتاب و ادبیات وزارت ارشاد نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: سواری صالحی موتورسواری موتور پرستو

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۹۹۷۰۴۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ​خبر خوش صالحی از دستیابی به فناوری تولید UF۴ از UF۶
 • صالحی به بازرسی آژانس انرژی اتمی از دانشگاه‌ها اعتراف کرد/ «آژانس‌چای»، دسته‌گل تازه برجام!
 • بنا: جلسه مثبتی با سلطانی‌فر و صالحی امیری داشتیم/ باید نگاه‌ها به تمام رشته‌ها یکسان باشد
 • دستیابی به ظرفیت تولید 190 هزار سو در تولید انرژی هسته ای
 • صالحی امیری: داشتن دو ستاد عالی بازی‌ها در گذشته سیاست غلطی بود
 • جلسه سلطانی‌فر و صالحی اميری درخصوص موزه ورزش المپيک و پارالمپيک برگزار شد
 • نظر «پرستو صالحی» درباره کی‌روش /عکس
 • صالحی: رژیم صهیونیستی عاقبتی جز نابودی ندارد
 • حمایت پرستو صالحی از کی‌روش +عکس
 • صالحی: تصمیم درباره برجام؛ با هیئت عالی نظارت بر برجام
 • صالحی: مگر بولتون حرف راست هم می‌زند؟
 • صالحی: رژیم صهیونیستی عاقبتی جز از بین رفتن ندارد| تصمیم‌‌گیری درباره ماندن یا خروج ایران از برجام بر عهده هیات نظارت بر برجام است| مگر آقای بولتون حرف راست هم می‌زند؟
 • صالحی: تصمیم درباه برجام بر عهده هیات نظارت است
 • صالحی: تصمیم درباه برجام بر عهده هیات نظارت است/ صنعت هسته‌ای ما به هیچ کس وابسته نیست
 • صالحی: تصمیم درباه ماندن یا نماندن در برجام برعهده هیات نظارت بر برجام است
 • صالحی: رژیم صهیونیستی عاقبتی جز از بین رفتن پیش‌رو ندارد
 • همایش غزه نماد مقاومت|صالحی: انقلاب اسلامی مبارزه و مقاومت را در بستر اسلام قرار داد
 • مشروح| صالحی: پیروزی مقاومت حتمی است/ رژیم صهیونیستی عاقبتی جز نابودی نخواهد داشت
 • صالحی: رژیم صهیونیستی عاقبتی جز از بین رفتن در پیش ندارد