مدت‌هاست که چهره‌های ورزشی با گریم‌های عجیب در خیابان‌ها مردم را غافلگیر می‌کنند و ویدیوی مربوط به این اتفاق در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود. چندی پیش بود که کریستیانو رونالدو با تغییر چهره خود در قامت یک گدا به خیابان‌های مادرید رفت و با توپ حرکات منحصر به فردی را انجام داد اما هیچ‌کس به او توجه نکرد. وقتی رونالدو چهره واقعی خود را آشکار کرد، همه به سمت او هجوم بردند و تصاویر جالبی را خلق کردند. حضور چهره‌های ورزشی در تبلیغات تلویزیونی و کمپانی‌های مختلف مدت‌هاست در ایران نیز آغاز شده و برخی از شرکت‌ها با استفاده از چهره‌هایی مثل مهدی رحمتی، کریم باقری، مهدی مهدوی‌کیا، مریم طوسی و کمال کامیابی‌نیا موفق شده‌اند تبلیغات موفقی داشته باشند و توجه مخاطبان را به خود جلب کنند. کارشناسان می‌گویند آنچه در تبلیغات اهمیت دارد و باعث می‌شود آن برند در ذهن مردم باقی بماند نو و بدیع بودن است. اتفاقی که در کشورمان کمتر برای آن تلاش می‌شود و به طور معمول کپی‌های ناقص از تبلیغات خارجی‌ها در دستور کار قرار دارد.

فقط کلاه‌گیس و عینک!

چند روزی است که تصاویر و ویدیوهایی از چند بازیکن سرخابی با گریم‌های مختلف در فضای مجازی منتشر شده که به تبلیغ یک اپراتور تلفن همراه می‌پردازند. در این ویدیوها، علی علیپور، داریوش شجاعیان و محسن ربیع‌خواه با گریم‌های مختلف به خیابان‌ها می‌روند و با توپ حرکات جالبی را انجام می‌دهند. علیرضا بیرانوند نیز با هویتی دیگر و با همان چهره در میان مردم حضور دارد و سعی دارد آن‌ها را غافلگیر کند. ایده‌ای که به طور جزء به جزء کپی ایده خارجی‌هاست و بستر آن برای اجرا فراهم نیست. حتی تلاشی نیز برای بهتر شدن ایده انجام نشده، در ویدیوی منتشر شده، داریوش شجاعیان، علی علیپور و محسن ربیع‌خواه با کلاه‌گیس، عینک و ریش نزد مردم می‌روند و با آن‌ها گفت‌وگو می‌کنند. در نهایت نیز یکی از هواداران می‌گوید فلانی بازیکن مورد علاقه من است و همین موضوع باعث می‌شود مجری، گریم خود را کنار گذاشته و چهره واقعی‌اش را برای هواداران به نمایش بگذارد. کپی ایده‌ها گویی به اتفاقی تکراری در کشورمان تبدیل شده، هنوز فراموش نکرده‌ایم که خواننده‌های درجه چندم ایده یک خواننده لس‌آنجلسی را کپی کرده‌اند و با همان ایده، هواداران‌شان را غافلگیر می‌کنند. گویی خلاقیت در بین کارگردانان و ایده‌پردازان جایگاهی ندارد و آن‌ها ترجیح می‌دهند ساده‌ترین کار یعنی کپی ایده‌های دیگران را در اولویت قرار دهند. اما سوال مهم‌تر اینجاست که ورزشکاران به مسائلی مانند جذاب بودن ایده‌های تبلیغات توجهی می‌کنند یا برای آن‌ها مسائل مالی در اولویت قرار دارد؟

ایده مهم‌تر است یا پول؟

مریم طوسی، ستاره دوومیدانی بانوان که در تبلیغ یک بیمه حضور داشته در این باره گفت: «تبلیغات تلویزیونی هم به ما کمک می‌کند که بیشتر مطرح شویم، هم اینکه برای مردمی که طرفدار ورزشکاران هستند، جذاب‌تر است. به شخصه ترجیح می‌دادم تبلیغی را قبول کنم که خودم قبول‌شان داشتم و از آن استفاده می‌کردم. در واقع هرگز به سمت تبلیغی نمی‌روم که برای هوادارانم جذاب نباشد». او در ادامه درباره ایده‌های تبلیغات در کشورمان بیان کرد: «من دوست دارم یک تبلیغ ابتدا برای خودم جذاب باشد هرچند که مسائل مالی مهم‌است اما جذاب بودن برای من در اولویت است». طوسی درباره حضور ادامه‌دار بانوان در تبلیغات تلویزیونی گفت: «پس از تبلیغ برای آن شرکت بیمه، پیشنهادات بیشتری نیز دریافت کرده اما هنوز آن‌ها را قبول نکرده‌ام زیرا مواردی نیستند که خودم از آن‌ها استفاده کنم». طوسی در پایان گفت: «حضور زنان در تبلیغات تلویزیونی در آغاز راه قرار دارد و فکر می‌کنم من نخستین ورزشکار دو و میدانی زنان هستم که در تبلیغات تلویزیونی حضور دارم، حقیقتش را بخواهید دوست داشتم راهی باز شود و سایر ورزشکاران نیز بتوانند از این راه درآمد کسب کنند. من پول خیلی خوبی از این تبلیغ نگرفتم ولی با توجه به اینکه درآمد دیگری نداریم از آن راضی هستم». نسیمه غلامی، ملی‌پوش فوتسال بانوان که در تبلیغ یک اپلیکیشن آگهی رایگان حضور دارد درباره قرارداد خود گفت: «تبلیغ برای ما خوب است و از آن دو برابر پول قراردادم را دریافت کرده‌ام. بنابراین طبیعی است که از این موضوع خوشحال باشم زیرا در باشگاه‌ها ما مبلغ اندکی را برای یک فصل دریافت می‌کنیم». او در پاسخ به این سوال که مبلغ قراردادش با اپلیکیشن مذکور چقدر بوده، گفت: «نمی‌توانم مبلغ دقیق آن را بگویم اما مبلغ قراردادم با باشگاه، ۳۵ میلیون تومان است و چیزی در حدود دو برابر آن را از حضور در تبلیغات گرفته‌ام». غلامی درباره ادامه راه فعلی خود گفت: «طبیعی است که هر ورزشکاری بخواهد از این تبلیغات استفاده کند و درآمد کسب کند. من قراردادی ۶ ماهه با آن اپلیکیشن دارم و پیشنهادات بیشتری نیز دریافت کرده‌ام که در حال بررسی آن‌ها هستم، امیدوارم به زودی قرارداد جدیدی را منعقد کنم». غلامی در پاسخ به این سوال که به ایده و محتوای تبلیغ توجه کرده یا مبلغ قرارداد، بیان کرد: «حقیقتش را بخواهید هر دو موضوع برای من در اولویت قرار دارد و به هر دو فکر می‌کنم. مطمئن باشید اگر ایده جذاب باشد اما مبلغ آن مناسب نباشد، در تبلیغات آن حضور نخواهم داشت و برعکس اگر محتوای جذابی در تبلیغ نباشد و مبلغ آن بالا باشد نیز ترجیح می‌دهم در آن آگهی بازرگانی حاضر نشوم.»

اتفاق مهمی است اگر ...

راه جدیدی که در مقابل ورزشکاران قرار گرفته می‌تواند آن‌ها را برای حضور قدرتمندتر در میادین تشویق کند. در واقع کسب مدال و افتخارآفرینی باعث بالا رفتن مبلغ قرارداد ورزشکاران می‌شود. آنچه ورزشکاران باید بیشتر به آن توجه کنند، این است که ایده‌ها و طرح‌هایی که تبلیغات را انجام می‌دهند باید خاص باشد؛ هرچند که برخی از تبلیغات نیز آن‌قدر کپی است که برای حضور در آن، فقط باید به مسائل مالی توجه شود. برخی از چهره‌ها نیز نظیر محسن ربیع‌خواه به اندازه کافی محبوبیت ندارند که باعث غافلگیری هواداران شوند. در واقع در دنیا چهره‌هایی مثل رونالدو و مسی از ایده غافلگیری هواداران استفاده می‌کنند اما در ایران از هر ورزشکاری برای این ایده استفاده می‌شود. به هر ترتیب حضور تصویر ورزشکاران را روی بیلبوردهای شهر باید اتفاقی نیکو دانست و نمایش آن‌ها در قالب تبلیغات تلویزیونی می‌تواند رنگ و بویی تازه به رونق آگهی‌ها بدهد اما هر ایده و اجرایی، شایسته آن نیست که ورزشکاران در آن حضور پیدا کنند. این اتفاق در واقع به نوعی ضد تبلیغ است، از چند روز گذشته نیز در فضای مجازی، کپی ایده‌ها مورد توجه کاربران قرار گرفته و آن‌ها به بازیکنانی که در این تبلیغات حضور دارند، حمله می‌کنند.

روزنامه قانون

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

تشکیل قرارگاه خدمت رسانی به سیل زدگان/استفاده از ظرفیت گروه جهادی

سید محمد دهنوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بعد از حادثه تلخ سیل گلستان در روزهای پایانی سال و اطلاع رسانی که در فضای مجازی انجام شده بود حجت الاسلام قمی ریاست سازمان تبلیغات تصمیم گرفت سفری به استان داشته باشند و با تاکید دفتر رهبری این سفر انجام شد.

وی ادامه داد: قرار بر این شد که حجت الاسلام قمی به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب در گلستان حضور داشته باشند و ضمن ابلاغ سلام رهبری به مردم سیل زده گلستان و مسئولان در جریان اقدامات قرار بگیرند و برنامه ریزی شود که از ظرفیت رویکرد اجتماعی سازمان استفاده شود.

دهنوی افزود: دو مسئله ای که بعد از هر حادثه طبیعی برای بازماندگان رخ می دهد خسارت های مالی و از دست دادن اموال آن هاست که هر کسی را متاثر می کند و آن چیزی که در این موارد محاسبه نمی شود میزان تاثر و آلام مردم است.

وی گفت: با توجه به اینکه رسالت سازمان در حوزه اجتماعی و ماموریت آن در حوزه فرهنگ تقویت حفظ روحیه و امنیت و آرامش مردم است، تصمیم بر این شد سازمان قرارگاه مرکزی با محوریت تامین امنیت آرامش روحی و روانی مردم را تشکیل دهد.

وی اظهار کرد: بخشی از جمع بندی سفر حجت الاسلام قمی در مناطق سیل زده این بود که این قرارگاه در گلستان به محوریت گلستان برای استان های مازندران و گلستان تشکیل شود.

دهنوی ادامه داد: آنچه که تاکنون رخ داده شکل گیری این قرارگاه است و مقرر شد که با کمک برخی از ارگان ها یک قرارگاه مشترکی بین دستگاه های متولی فرهنگ یعنی سازمان اوقاف، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه های علمیه، مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور و صدا و سیما و غیره است درگیر امر خدمت رسانی شوند تا بخشی از امنیت روحی روانی مردم حادثه دیده را تامین کنند.

وی با بیان اینکه این قرارگاه شکل گرفته و تقسیم کار انجام گرفته است، گفت: با توجه به اینکه رسالت اصلی سازمان استفاده از ظرفیت های مردمی هم است، تا چند روز آینده شاهد شکل گیری این قرارگاه خدمت رسانی هستیم که در آن سازمان رسالت ایجادکننده و پشتیبانی کننده را دارد و هم تمرکز آن بر حوزه تبلیغ دینی است.

ثبت نام ۱۰۲۰ طلبه برای اعزام به گلستان

دستیار اجرایی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: تا کنون بالغ بر هزار و ۲۰ طلبه از سراسر کشور در گروه ها و تشکل های فرهنگی تبلیغی برای اعزام شدن به گلستان ثبت نام کرده اند.

وی با اشاره به تقسیم کار انجام شده، اظهار کرد: تاکنون سه قرارگاه در بندرترکمن (نمایندگی گمیشان)، آق قلا و گنبدکاووس آمادگی و ظرفیت پذیرش روحانیون را دارند.

دهنوی با بیان اینکه در گنبد به دلیل فروکش کردن آب کار به شکل عملیاتی آغاز شده است، تصریح کرد: روحانیون در دو سطح رسالت سازمان یکی فرهنگی و نشاط و شادابی کودکان و راه اندازی مهدکودک و دیگری بستر سازی برای ارائه خدمات بهتر است، ورود کردند و حتی تعدادی از طلبه ها در تمیز کردن خانه ها و امورات دیگر هم مشغول کار شده اند.

وی گفت: در این قرارگاه مردمی تمرکز ما بر این بوده تا تشکل های شاخص سازمان، در سراسر متولی جمع آوری کمک های مردمی باشند که البته بخشی از این مجموعه ها قبل از ایجاد قرارگاه هم مشغول فعالیت بودند و اکنون نظم بیشتری پیدا کرده است و انبارگردانی خوبی در سطح شهر گرگان پیدا شده تا از ظرفیت این اقلام هم استفاده کنیم.

استفاده از ظرفیت های سازمان در قرارگاه

دستیار اجرایی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به بهره گیری از ظرفیت های مختلف سازمان از جمله حوزه هنری اظهار کرد: دستور ریاست سازمان بر این بود که از روز هفت فروردین تمامی سینماها در سطح شهرهای خسارت دیده یا شهرهای همجوار در اختیار کمپ ها قرار بگیرد و از سایر ظرفیت ها برای اکران بهره ببرند.

دهنوی گفت: مجموعه رسانه ای سازمان در مجموعه مهر و تبیان از ساعات اولیه حادثه مشغول اطلاع رسانی بودند، از آنجایی که در ساعات اولیه، رسانه ملی خیلی به این حادثه نپرداخت ولی رسانه های محلی و شعبه های استانی خبرگزاری های مختلف و شبکه های اجتماعی خوب در این زمینه وارد شدند و بخشی از نخبگان متوجه این مسأله شده و امیدواریم که این ظرفیت روز به روز توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه در چند روز آینده در رسانه ملی حضور پررنگ تری خواهیم داشت، تصریح کرد: چهره های شاخص دینی، ملی و فرهنگی و یا هنری و اجتماعی برای حضور در منطقه سیل زده اعلام آمادگی کردند و همچنین جدولی تهیه شده که در اختیار رسانه ها هم قرار داده خواهد شد. این افراد در منطقه سیل زده حضور خواهند یافت و به تقویت خدمت رسانی جریان های مردمی و تشکل های سازمان تبلیغات کمک می کنند.

دهنوی گفت: آنچه مهم است این است که سازمان تبلیغات در اتفاقی که در حوزه خدمت رسانی انجام می دهد این است که خودش به عنوان متولی یا عامل اصلی این مسئولیت را نپذیرفته و خودش را به عنوان یک ستاد پشتیبان کننده از عملیات های مجموعه مردمی ذیل سازمان تعریف کرده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت خوبی در سطح کشور فعال شده است، گفت: مسیر خدمت رسانی در گلستان ادامه خواهد داشت و این نوید را به گلستانی ها می دهیم که حضور ما در این استان مستدام و پایدار خواهد بود و قطعاً این قرارگاهی که شکل گرفته حضور مستمر سازمان را می طلبد.

نحوه کمک کردن به این قرارگاه

دستیار اجرایی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: ما به همه مجموعه ها در سراسر کشور اعلام کردیم تا ساعتی دیگر مراکز جمع آوری کمک های مردمی از طریق تشکل های شاخص کشوری را به صورت رسانه ای منتشر می کنیم و این افراد می توانند با شماره ها تماس بگیرند و مکان هایی هم در این زمینه مشخص شده است که جمع آوری اقلام و کالاهای ضروری و اساسی هم از این طریق ممکن است.

وی گفت: از مردم هم می خواهیم که کمک های خود را در قالب کمک های مایحتاج اصلی زندگی مردم مانند لوازم خانگی، فرش، موکت، لوازم آشپزخانه، پتو و غیره و همچنین مواد غذایی خشکبار مانند برنج و لوبیا و غیره را از طریق این شبکه به دست مردم خواهد رسید.

دهنوی تصریح کرد: نزدیک به هشت هزار واحد مسکونی دچار حادثه شده اند و نیاز به مرمت دارند و از مردم می خواهیم کمک کنند زیرا گلستان استان محرومی است و این منطقه ای که سیل واقع شده به لحاظ اقتصادی مردم در قشر متوسط و یا زیر متوسط هستند و این امر خدمات حوزه جهادی پررنگی را می طلبد.

تعمیر و احداث منازل

وی بیان کرد: برخی از منازل هم آسیب دیده شده که برای این خانه ها مبلغ پنج میلیون تومان به گروه های جهادی اختصاص می دهیم و امیدواریم که مردم هم به تعداد این واحددها مبلغ کمک کنند تا این منازل هم تعمیر شوند.

دستیار اجرایی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: برآورهای اولیه هم نشان می دهد که بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ واحدمسکونی تخریبی کامل داریم که نیاز به ساخت مجدد دارند و این موضوع دست یاری مردم را می طلبد و از مردم می خواهیم به ما کمک کنند تا قبل از شروع ماه رمضان عملیات بازسازی را آغاز کنیم.

دهنوی گفت: کار خوبی که برخی گروه های جهادی کردند این است که خودشان تعدادی از واحدهای مسکونی در روستاها را قبول کردند که این هم اقدام بزرگی است و تقاضای ما از همه گروه های جهادی که اگر امکانش را دارند به روستاهای استان آمده و به اندازه توان در ساخت یا تعمیر و بازسازی به ما کمک کنند.

وی اظهار کرد: از همه عواملی که در امدادرسانی ها حضور دارند چه عوامل اجرایی و چه نظارتی و نیروی انتظامی، بسیج، سپاه و ارتش که کم نگذاشتند و هر چه داشتند به میدان آوردند تشکر می کنم.

کد خبر 4575490

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۰۴۴۴۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تغییر رویکرد دانشگاه در راستای خلق ایده و نظر؛ زمینه‌ساز تحولات فکری
 • ترین‌های تئاتر ۴| پیام لاریان: من کارگردانی هستم که نمایشنامه می‌نویسم
 • سیاست‌های سوسیالیستی سندرز و نظام سرمایه داری آمریکا
 • هیچکدام از روسای قوا شفافیت نداشته‌اند/ شفافیت را دیر تبلیغ کردم
 • جمهوری اسلامی با وجود همه‌ فشارهایی که داشته، در تأمین عدالت کارهای بزرگی انجام داده است
 • انتشار فراخوان تبلیغات در نمایشگاه کتاب تهران
 • کلاهبرداری سایبری با تبلیغ تور‌های مسافرتی!
 • مهم‌ترین کار رسانه‌های انقلابی ترویج و تبلیغ راهیان نور/ نقش مؤثر راهیان نور در شکستن حصر رسانه‌ای دشمن
 • رحمان ۱۴۰۰؛ نقد و بررسی و هر آنچه باید درباره آن بدانید
 • محبوبیت «ممیز» هنوز کم‌رنگ نشده است/ تکذیب شایعه دستمزدهای کلان
 • ۱۰ گام اساسی در راه اندازی یک کسب و کار موفق
 • محمد معتمدی پروژه «هنر برای همه» را کلید زد/ تجربه کنسرت ارزان
 • رونق تولید بهترین ایده برای مقابله با مشکلات اقتصادی کشور است
 • در بخش‌های مختلف، آمارهای خرسندکننده‌ای وجود دارد البتّه‌ در تبلیغات، دشمنان سعی می‌کنند مردم را از واقعیّت‌های مثبت دور کنند
 • سونامی بیکاری درجهان با ورود هوش مصنوعی
 • سبقت طلاب بسیجی سازمان تبلیغات برای خدمت به سیل زدگان + تصاویر
 • بکن باوئر در مورد نیکو کواچ: شاید در پایان فصل جاری، بایرن مونیخ بخواهد راه را با ایده های متفاوت ادامه دهد
 • انتقاد از تبلیغ سفر در ایام نوروز/مشکلات سیل زدگان سریع‌تر حل شود
 • ایده‌ای جالب برای ساخت گوی‌های تزیینی + فیلم