رکنا: فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی جزئیات پرونده کلاهبرداری‌ خانمی جوان از ١٠٠شهروند را تشریح کرد.

با شکایت فردی از صاحب یک آگهی تبلیغاتی در مشهد که به بهانه اخذ وام بانکی از او وجوهی را دریافت کرده‌است و دیگر جواب تلفن‌های او را نمی‌دهد، پرونده‌ای در پلیس Police آگاهی تشکیل شد و گروهی از کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری Fraud پلیس‌آگاهی خراسان‌رضوی تحقیقات خود را درباره این پرونده آغاز کردند.

کارآگاهان با پیگیری شگرد به‌کار‌گرفته شده در این پرونده به یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار رسیدند که نشان می‌داد، خانمی جوان با معرفی خود به عنوان مدیر یک شرکت بین‌المللی با تبلیغات گسترده مدعی شده است که می‌تواند برای دریافت تسهیلات بانکی به شهروندان کمک کند.

ادامه این سرنخ کارآگاهان را به یک برج لوکس در مناطق برخوردار مشهد کشاند، جایی که این خانم مدیر، از شهروندان متقاضی وام پذیرایی می‌کرد و با ظاهری آراسته و پذیرایی در‌خور‌شأن این دفتر لوکس، به نوعی شهروندان را فریب می‌داد. در مراجعات بعدی با چرب‌زبانی آن‌ها را ترغیب به پرداخت مبلغی به عنوان پیش‌پرداخت می‌کرد و پس از دریافت این وجوه دیگر به تماس‌ها و مراجعه آن‌ها توجه نمی‌کرد.

با مشخص شدن یک کلاهبرداری حرفه‌ای، تحقیقات درباره مال‌باختگان در این شرکت به ظاهر بین‌المللی آغاز شد و کارآگاهان با تمرکز بر روی این پرونده و واکاوی آن توانستند به کلاهبرداری‌های سریالی در این پرونده برسند تا جایی که در‌نهایت د‌ه‌ها مال‌باخته در این پرونده که عده‌ای در دادسرا شکایت کرده بودند و عده‌ای هنوز به وعده و وعیدهای این زن شیک‌پوش دل‌خوش کرده بودند، شناسایی شدند.

حمایت قضایی از مال‌باختگان

نتیجه بررسی‌های صورت گرفته در پرونده این زن کلاهبردار از سوی کارآگاهان در اختیار مقام قضایی قرار گرفت و در ادامه دستور تخصصی قضایی برای دستگیری این فرد صادر شد. کارآگاهان در گام نخست دفتر کار این زن شیاد را در مشهد تحت نظر گرفتند، اما متهم که از ماجرای شکایت و ورود کارآگاهان پلیس‌آگاهی به پرونده مطلع شده بود، دیگر در این محل آفتابی نمی‌شد و مأموران در گام اول با در بسته مواجه شدند.

در جست‌و‌جوی زن هزار چهره

مأموران تحقیقات نامحسوس خود را بر روی این پرونده ادامه دادند و مسیرهای تردد احتمالی این خانم جوان را تحت نظر گرفتند. اطلاعاتی از سوی مال‌باختگان به مأموران رسید که نشان می‌داد این فرد با یک خودرو سفید شاسی‌بلند در سطح شهر تردد می‌کند. این سرنخ مهم در‌نهایت به ردزنی پلاک خودرو متهم منجر شد و کارآگاهان با تمرکز بر روی این داده‌های اطلاعاتی توانستند مسیر تردد این خانم جوان را در مشهد ردزنی کنند.

گرفتار‌شدن متهم در بن‌بست

کارآگاهان پس از ردزنی‌های گسترده و کسب اطلاعات تکمیلی توانستند این پرونده را با شناسایی و دستگیری در یکی از خیابان‌های مشهد، به نتیجه برسانند. مأموران در بازرسی از خودرو شاسی‌بلند این متهم مدارکی محکمه پسند، شامل یکصد‌قطعه چک و قرارداد کشف کردند که نشان از کلاهبرداری‌های گسترده او داشت.

پایان کلاهبرداری‌های زن شیاد

فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی درباره جزئیات این پرونده گفت: این خانم جوان که تا کنون ١٠٠نفر از او شکایت کرده‌اند با تلاش گروهی از کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس‌آگاهی خراسان‌رضوی، در مشهد دستگیر شد. در بررسی مالکیت خودرو نیز مشخص شد این خودرو دارای سابقه توقیف از سوی پلیس در شهرستان تنکابن است.

سردار قادر کریمی با اشاره به آغاز تحقیقات و بررسی‌های تخصصی کارآگاهان در این پرونده بیان کرد: این زن جوان با سوءاستفاده از شرایط فعلی شهروندانی که با مشکلات اقتصادی مواجه هستند،‌ با دادن وعده و وعید کلاهبرداری کرده بود. وی در هشداری بیان کرد: شهروندان مراقب افراد سوءاستفاده‌گر باشند و پیش از هر‌گونه سرمایه‌گذاری با وعده‌های افراد مختلف نظیر سرمایه‌گذاری در بورس، پیش‌فروش خودرو و منزل و... حتما درباره قانونی‌بودن این اقدامات استعلامات لازم را از مراجع ذی‌ربط دریافت کنند و متوجه باشند که آگهی‌های روزنامه‌ها نمی‌تواند ضمانتی برای قانونی‌بودن یک اقدام باشد چرا که هر فردی امروز می‌تواند از این فضا برای تبلیغات استفاده کند..

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

این دو مرد امروز بالای سر زن زائو تهرانی رفتند و بچه اش را به دنیا آوردند ! + عکس

گفتگو با شاخ اینستاگرام / این شرور برای اسلامشهری ها رجزخوانی کرده بود !+ فیلم

تجاوز به پسر 12 ساله در توالت مدرسه! + عکس

تجاوز مرد همسایه به دختر 14 ساله در انباری+عکس

دستگیری 4 دندانپزشک ایرانی / پلیس امریکا با شکایت یک زن به هتل رفت + عکس چهره باز

زنده شدن دختر جوان در بیمارستان مسجد سلیمان

رفتار عجیب پلیس عراق با زائران ایرانی + تصویر

بلایی که پزشک قلابی بر سر لب های دختر جوان ترک آورد + تصاویر

اتفاق شرم آور در باغ دشت / پسر 14 ساله با آتوسای 5 ساله چه کرد؟

مجری اخبار هواشناسی با زنان خیابانی حرکات مستهجنی داشت +عکس

همخوابی زشت زن 51 ساله با پسر 17 ساله شوهرش + عکس

عکس های خاص از شراره رخام در آمریکا

 

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا بهروز از مرد قصاب فیلم و عکس های وحشتناک گرفت / او عاشق زن قصاب شده بود ! + تصاویر نقشه زن موقت برای برج ساز مشهور تهرانی / او مرا باردار کرد و ناپدید شد !+ عکس سرنوشت تلخ عروس 12 ساله زاهدان / افشین نمی آمد و من عروس پدر شوهرم بودم! حرکت خلاقانه در زدن ضربه ی پنالتی+ فیلم دختر 17 ساله در دام شوم مسعود و دایی اش راهی برای فرار نداشت+ عکس تصادف وحشتناک کودک دانش آموز جلوی چشم مادر + فیلم تصادف در جاده شمال راز برادر نماینده زن شورای شهر تهران را برملا کرد جنجالی شدن شرکت یک روحانی و مقام سیاسی در مجلس رقص دختران سفارت چین در افغانستان + عکس ازدواج مجدد با ترانه زندگی ام را سیاه کرد / من و او از دبیرستان عاشق هم بودیم! این 5 مرد با روش تیرباران اعدام شدند! مشکوکم ! / حضور هلند و دانمارک در مبارک‌آباد قم معقول نیست حمله شوم مردان به باشگاه بدنسازی زنان / در تبریز رخ داد درمان آبریزش بینی با فلفل پیشنهاد رشوه ۲۵ بنز به مدیران آموزش و پرورش

منبع: رکنا

خبر بعدی:

تجاوز به دختران جوان به بهانه تست بازیگری/ تاکنون 2 شاکی متهمان را شناسایی کردند (+عکس متهمان)

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری 2 متهم خبر داد که در پوشش تست بازیگری برای تهیه فیلم های تبلیغاتی اقدام به چندین فقره آدم ربایی و آزار و اذیت جنسی خانم های جوان کرده بودند.

به گزارش عصر ایران سرهنگ کارآگاه "علی ولیپور گودرزی" در توضیح این خبر گفت : در سیزدهم بهمن ماه سال جاری پرونده ای با موضوع آزار و اذیت جنسیِ خانم جوانی حدودا 25 ساله از شعبه ی دهم دادگاه کیفری یک تهران به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در آن شاکی پرونده مدعی بود توسط 2 سرنشین یک خودرو 206 سفید رنگ مورد ضرب و شتم، تهدید و آزار و اذیت قرار گرفته است.

وی توضیح داد: شاکی پرونده پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: "حدود یک هفته پیش در اینستاگرام با فردی آشنا شدم که از من و تعدادی دیگر از خانم های جوان درخواست تست بازیگری و اجرای شوی لباس کرده بود؛ حدود یک هفته در خصوص شرایط و نحوه ی انجام تست بازیگری با این شخص از طریق فضای مجازی ( اینستاگرام ) در ارتباط بودم تا اینکه در مورخه سیزدهم بهمن ماه سال جاری از طریق پیامک به من اطلاع داده شد که ساعت 8 شب راننده شرکت  به دنبال من خوهد آمد تا مرا برای انجام تست بازیگری به دفتر شرکت ببرد.

به این بهانه و ترفند بود که آدرس محل سکونتم را گرفتند؛ دقیقا ساعت 8 شب بود که یک ماشین 206 سفید با یک راننده جوان به درب منزل ما در محدوده بزرگراه اشرفی اصفهانی مراجعه کرد و خودش را راننده شرکت معرفی کرد؛ همه چیز عادی به نظر می رسید ؛ زمانی که سوار خودرو 206 شدم ، راننده ی خودرو متن فیلم نامه ای را به من داد و درخواست کرد تا زمان رسیدن به شرکت آن را حفظ کنم و مدعی شد که بر اساس آن تست بازیگری گرفته خواهد شد.

در محدوده بازار مبل یافت آباد بود که راننده خودرو به صورت تلفنی با شخصی تماس گرفت و مدعی شد که دفتر شرکت شلوغ است و قرار شده تا تست بازیگری در دفتر شماره 2 شرکت انجام شود؛ در مقابل یکی از مجتمع های فروش مبلمان در بازار یافت آباد توقف کرده بودیم تا اینکه فرد دیگری این بار به عنوان فیلمبردار شرکت سوار ماشین شد و عنوان کرد دفتر دوم در شهرری است ؛ این شخص از راننده 206 خواست تا به سمت دفتر شرکت در شهرری برود.

هنوز مسافتی زیادی نرفته بودیم که ناگهان خودرو 206 به داخل جاده ای خاکی رفت ؛ بسیار ترسیده بودم ؛ می خواستم از ماشین پیاده شده و یا حداقل خودم را از ماشین به بیرون بیندازم اما درهای 206 از داخل باز نمی شد ؛ سرنشین 206 که تا آن لحظه خودش را به عنوان فیلمبردار شرکت معرفی بود به سمت من حمله ور شد و در ادامه با توقف ماشین، راننده 206 نیز به کمک او آمد و آنها با تهدید و ضرب و شتم مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند ؛ پس از آن مرا در همان بیابان های تاریک از ماشین پیاده کرده و از محل دور شدند".

این مقام انتظامی بیان داشت: هم زمان با آغاز رسیدگی به شکایت اولیه، پرونده ی مشابه دیگری به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که دقیقا به همان شیوه و شگرد، دختری 19 ساله مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود؛ در بررسی اظهارات این دختر خانم مشخص شد که در شب حادثه مادرش او را همراهی می کرده که در ادامه سرنشینان 206 ، در زمان پارک خودرو و پیاده شدن مادر این دختر خانم از فرصت ایجاد شده استفاده کرده و در واقع به شیوه آدم ربایی اقدام به ربایش دختر وی نموده کرده و پس از مراجعه به جاده ای خاکی ، ... .

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان کرد: با توجه به حساسیت هر 2 پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم با اقدامات ویژه پلیسی و بررسی تصاویر به دست آمده از مراکز تجاری منطقه ی یافت آباد موفق به شناسایی خودرو 206 سفید رنگ شدند.

با شناسایی هویت مالک خودرو 206 کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی به محل سکونت مالک خودرو در باقرشهر مراجعه کرده و در تحقیقات میدانی اطلاع پیدا کردند که مالک 206 چند سالی است که فوت نموده و پس از فوت وی، خانواده اش محل سکونتشان را تغییر دادند.

وی افزود: در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که در حال حاضر خودرو 206 در اختیار پسر مالک خودرو است؛ با شناسایی جواد ( 21 ساله ) و در ادامه شناسایی تصویر وی از سوی شکات پرونده به عنوان راننده 206 ، مخفیگاه وی در منطقه باقرشهر شناسایی و سرانجام در بیست و ششم بهمن ماه دستگیر شد؛ خودرو 206 سفید رنگ نیز در مقابل محل سکونتش شناسایی ، توقیف و در بازرسی از داخل خودرو یک عابربانک متعلق به یک خانم کشف شد .

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: با دستگیری جواد وی چاره ای جز اعتراف نداشت و در همان ساعت اولیه ی دستگیری صراحتا به آزار و اذیت 2 شاکی پرونده اعتراف و یکی از دوستانش به نام حمید ( 22 ساله ) را معرفی کرد ؛ حمید نیز در همان محدوده زندگی جواد در منطقه باقرشهر دستگیر و هر 2 متهم به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: متهم اصلی پرونده (جواد ) پس از انتقال به اداره شانزدهم پلیس آگاهی ، در خصوص نحوه شناسایی و انتخاب شکات پرونده به کارآگاهان گفت: با گردش در فضای مجازی به ویژه اینستاگرام ، داخل صفحات شخصی خانم های جوانی می شدم که تصاویر شخصی خودشان را در آنجا بارگذاری کرده بودند ؛ در ادامه از طریق دایرکت ( Direct ) برای آنها پیام فرستاده و خودم را مدیر یک شرکت فیلم سازی معرفی می کردم ؛ پس از گذشت چند روز و به بهانه ی فرستادن راننده برای آوردن آنها به دفتر فیلم سازی، اقدام به گرفتن نشانی محل سکونت آنها می کردم و مدعی می شدم که راننده شرکت در زمان مشخص به دنبال آنها می رود ؛ با تعیین زمان ، تحت پوشش راننده شرکت فیلم سازی به محل سکونت این خانم ها رفته و آنها را سوار ماشین می کردم ؛ برای اعتمادسازی بییشتر متن فیلم نامه ای را در اختیارشان می گذاشتم تا آنها واقعا تصور کنند که قرار است تا دقایقی دیگر از آنها تست بازیگری گرفته شود و .... " .

این مقام انتظامی با اعلام این خبر، گفت: با کشف عابر بانک متعلق به یک خانم در خودرو 206 متعلق به متهم اصلی پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی سومین شاکی پرونده در استان البرز شدند که طی دعوت از این خانم جوان برای شناسایی متهمان ، سومین شاکی پرونده نیز شناسایی و در بررسی اظهارات وی مشخص شد که این خانم جوان نیز دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد آزار و اذیت قرار گرفته است .

سرهنگ گودرزی افزود: در حال حاضر پرونده متهمان ، به اتهام "آزار و اذیت" و "آدم ربایی" ، با صدور قرار قانونی از سوی مقام محترم قضائی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند؛ از کلیه شکات احتمالی که بدین شیوه و شگرد مورد آزار و اذیت قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

در همین ارتباط سرهنگ بابک نمک شناس رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت در خصوص خبر شناسایی دختران جوان از طریق شبکه اینستاگرام در پرونده آزار و اذیت دختران جوان در پوشش شرکت فیلم سازی عنوان داشت : به دلیل ماهیت فضای مجازی، ارتباط با افراد غریبه و جعل عناوین مختلف نسبت به فضای حقیقی بسیار آسان تر است.

در چنین شرایطی،با عدم انتشار عکس‌های خصوصی و اطلاعات شخصی می‌توان از وقوع بسیاری از جرایم مشابه خبر آزار و اذیت دختران جوان در پوشش تست بازیگری و دیگر جرایم همچون کلاهبرداری و ... جلوگیری کرد .

اما در ارتباط با افراد ناشناس در شبکه های اجتماعی نیز باید به این نکته مهم توجه جدی داشت که "نباید" به ظاهر عکس‌های منتشر شده و عناوین اعلامی در چنین فضایی اعتماد کرد و قبل از انجام هرگونه تعامل با افراد و شرکت های ناشناس می بایست با پرهیز از شتاب زدگی نسبت به احراز دقیق هویت افراد و شرکت ها اقدام نمود بویژه در برخورد با آگهی های تبلغیاتی ، از قانونی بودن فعالیت آنها اطمینان حاصل کرده و اطلاعات مشاهده شده در فضای مجازی با اطلاعات بدست آمده از فضای حقیقی تطابق داده شود.

قبل از پرداخت هرگونه هزینه ی ثبت نام یا شرکت در همایش‌ها و کلاس‌های تبلیغ شده در فضای مجازی ، مجوز فعالیت و صحت آن‌ها را از مراجع ذی صلاح استعلام کنید و بعد از بررسی‌های لازم جهت شرکت در همایش‌ها و کلاس‌ها با همراهی افراد قابل اعتماد به آدرس‌های اعلام شده مراجعه کنید.

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

حمله سردار نقدی به دولت روحانی، سیدمحمد خاتمی و هاشمی: اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی خود ماست| باید رییس‌جمهوری ساده‌زیست انتخاب کنیم| بزرگترین افتخار ایرانی‌هاست که ولی فقیه در راس امور کشور است| رضاخان بی‎سواد، فقیر، دزد و غارتگر اموال مردم بود| انقلاب

پرسپولیسی‌ها میهمان مسابقه شوتبال شبکه نسیم

کلیدواژه: خودرو سلامت مسکن بازنشسته ها مهم ترین های 24 ساعت ارز و سکه پلیس Police کلاهبرداری Fraud کلاهبرداری اقتصادی منزل اخبار حوادث برج کلاهبرداری جوان در شهر گسترده عکس فیلم پرونده تجاوز قتل دختر زن مرگ مرد ایران

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۱۲۹۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کلاهبرداری از 40 زوج جوان با وعده جهیزیه در مشهد
 • کلاهبرداری میلیاردی از ۴۰ زوج جوان در مشهد
 • کلاهبرداری از 40زوج جوان در مشهد!
 • کلاهبرداری از ۴۰ زوج جوان در مشهد
 • ثبت ۱۰ هزار پرونده کلاهبرداری در دیوار
 • غفلتی تاریخی که کارتن خواب های زبانی بار می آورد
 • جزئیات قتل دختر ۱۹ ساله توسط برادرش برملا شد
 • نقشه پلید ماساژور کفتار صفت اصفهانی با مشتریانش
 • تجاوز به دختران جوان به بهانه تست بازیگری +عکس متهمان
 • تجاوز به دختران جوان به بهانه تست بازیگری
 • تعقیب و گریز بامدادی پلیس با سارق ایربگهای پژو ۲۰۶ + تصاویر
 • دایرکت اینستاگرام، ابزار جدید متجاوزان +عکس
 • آزار و اذیت خانم‌های جوان به بهانه تست بازیگری +عکس
 • کلاهبرداری و آزار و اذیت دختران جوان به بهانه تست‌ بازیگری+ عکس
 • آزار و اذیت دختران جوان به بهانه تست بازیگری
 • شناسایی طعمه از طریق اینستاگرام/ آزار و اذیت دختر ۱۹ ساله به بهانه انجام تست بازیگری
 • رواج برج‌سازی لوکس ویژه اشراف در مشهد!/ نیاز عمومی مسکن طبقه متوسط به پایین همچنان باقی است
 • جزئیات قتل دختر ۱۹ ساله توسط برادرش
 • معمای قتل دختر ۱۹ ساله توسط برادر