مراسم شبی با شهید مدافع وطن شامگاه چهارشنبه در شهر کارچان از توابع شهرستان اراک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛مراسم شبی با شهید مدافع وطن«مرتضی کارچانی» شامگاه چهارشنبه با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولین در شهر کارچان از توابع شهرستان اراک برگزار شد.

مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید «مرتضی کارچانی» از شهدای مدافع وطن از ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۱۹ مهرماه ماه از میدان شهدای شهرستان اراک به سمت گلزار شهدای شهر کارچان برگزار خواهد شد.

مراسم بزرگداشت شهید کارچانی از ساعت ۱۴ الی ۱۶ روز پنجشنبه نوزدهم مهرماه سال جاری در مسجد امام حسین (ع) شهر کارچان با حضور مسئولان و مردم شهید پرور و ولایتمدار استان مرکزی برگزار خواهد شد.

ستوان یکم شهید «مرتضی کارچانی» روز گذشته در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر در شهر سیب و سوران استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسید.


انتهای پیام/

منبع: دانا

خبر بعدی:

جریان ولایی در حفظ امنیت کشور موفق بوده است/ دولتمردان بگویند در جبهه اقتصادی و جنگ نرم چه کرده اند؟!

سردار وجیه ا... مرادی از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران در یادواره شهدای امنیت و شهدای مدافع حرم شهرستان آزادشهر گفت، من اصلاح طلب و اصولگرا را قبول ندارم، من از انقلاب اسلامی ، انقلابی، غیر انقلابی و ضد انقلاب را می فهمم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتر آزاد، سردار وجیه اله مرادی، از فرماندهان سپاه قدس در اولین مراسم بزرگداشت شهدای امنیت و شهدای مدافع حرم شهرستان آزادشهر، اظهار کرد: اگر در جنگی عزم ملی یک ملت و تدبیر سردمداران آن کشور به کمک نیاید، خواری و ذلتی که نسیب آن ملت می شود، از بالاترین خسارتهاست.

وی افزود: به تاریخ ایران که نگاه می کنیم، در حدود ۲۰۰ سال پیش، دشمنان به ایران حمله کردند و در کشور عزم و تدبیری برای مقابله با آنها نبود و دشمنان بر ایران مسلط شده، ملت ایران را تحقیر کردند و در آخر قسمتی از خاک وطن از ایران جدا شد. ما هرگاه به این قسمت از تاریخ نگاه می کنیم، احساس ذلت می کنیم.

سردار مرادی بیان داشت: در دفاع مقدس هم این تهدید وجود داشت، اما امام خمینی با تدبیر حکیمانه‌اش عزم ملی ملت ایران را به خدمت گرفت و از هیاهوی استکبار نترسید و این تهدید را به فرصتی برای انقلاب اسلامی تبدیل کرد.

فرمانده ارشد سپاه قدس تصریح کرد: هنر بزرگتر امام خمینی (ره) این بود که توانست انقلاب و روح این حرکت الهی را به دنیا صادر کند و با صدور انقلاب، یک جبهه‌ای بنام جبهه مقاومت تشکیل شد.

مقام عالی رتبه سپاه پاسداران گفت: این روزها بخشی از برادران ناآگاه به ما می گویند، ما در عراق، سوریه، افغانستان و ... چه می کنیم. چرا باید آنجا هزینه بدهیم. یک مثال میزنم تا موضوع را بهتر درک کنید. در جنگ وقتی به فرمانده یک گردان بگویند شما باید از این پل محافظت کنید، فرمانده باهوش تمام نیروهای خود را روی پل مستقر نمی کند، زیرا با اولین یورش دشمن شکست می خورند. فرمانده باهوش یک گروهان را در روی پل و ۳ گروهان دیگر را نقاط مشرف به پل، به عنوان سنگر تامین مستقر می کند.

سخنران مراسم شهدای امنیت و شهدای مدافع حرم آزادشهر ادامه داد: ما در هارت لند بین الملل یا همان قلب نظام سیاسی دنیا انقلاب کرده و منافع استکبار را به خطر انداخته ایم. طبیعی است که نظام سلطه علیه این انقلاب و الگویی که امام خمینی ایجاد کرده دست به اقدام بزند.

وی خاطرنشان کرد: ما باید برای امنیت این انقلاب، سنگرهای تامین را در منطقه نشر دهیم تا بتوانیم از این انقلاب به عنوان مرکز ثقل جبهه مقاومت محافظت کنیم.

سردار مرادی یادآور شد: دشمنان بعد از جنگ تحمیلی فهمیدند که نمی توانند بطور مستقیم پنجه در پنجه ایران کنند. لذا سعی در بی ثبات کردن منطقه و ضربه زدن به شاخه های مقاومت کردند، اما در ۳ جنگ نیابتی و ۲ جنگی مستقیم آنها، جمهوری اسلامی ایران پیروز منطقه بود.


فرمانده ارشد سپاه قدس اعلام کرد: استکبار برای بدست آوردن پیروزی بزرگی در منطقه، در سر پل پیروزی‌های جریان مقاومت یا همان سوریه که سه قاره را به هم متصل می کند و یک چهار راه بین المللی می باشد فتنه ایجاد کرد. آنها فتنه را در سوریه ایجاد کردند تا بتوانند با گسترش آن سر پل اصلی را شکست داده و به مرکز ثقل محور مقاومت بپردازند.


مقام عالی رتبه سپاه پاسداران اظهار کرد: سربازان ولایت به محضر امام خامنه‌ای رفته و از سخت بودن جنگ و در دسترس نبودن پیروزی در سوریه گفتند و امام خامنه‌ای در جواب آنها فرمودند، به کمک سوریه بروید که حلاوت و شیرینی این پیروزی از حلاوت جنگ ۳۳ روزه و جنگ تحمیلی شیرین تر است و ما به پشتبانه این سخن ولی خود، به یاری سوریه شتافتیم.

سخنران مراسم شهدای امنیت و شهدای مدافع حرم آزادشهر افزود: ما در ابتدا در سوریه حضور مستشاری داشتیم. استکبار و برخی از کشورهای منطقه با دخالت خود بیش از ۸۰ گروه مخالف مسلح بپا کردند و این گروه‌ها بیش از ۷۵ درصد سوریه را اشغال کرده بودند. جنگ که به مرکز حکومت رسید و با در خطر افتادن حرم حضرت زینب و حضرت رقیه، ما دو خط مقاومت تشکیل دادیم و توانستیم جریان جنگ را تغییر دهیم.


وی بیان داشت: در همین فضا بود که یک جبهه جدیدی بنام داعش به روی ما باز شد. اینجا بود که یکی از درهای لا یحتسب خداوند به روی ما باز شد و به فکر ما رسید که ارتش اسلامی را تشکیل دهیم.هر کسی که دوستدار اسلام ناب محمدی بود، از هر کشور و ملیتی، در این ارتش سازماندهی شد.

سردار مرادی تصریح کرد: ایجاد این ارتش ۲ هدف داشت، هدف اول عبور از فتنه سوریه و هدف دوم یا همان هدف اصلی، آماده سازی شرایط ظهور بود.

فرمانده ارشد سپاه قدس گفت: ما این دو جبهه را مدیریت می کردیم که جبهه سوم را بروی ما باز کردند و آن جبهه جبهه یمن بود. ما در یمن حضور فیزیکی نداریم اما تجارب خود را به آنها انتقال می دهیم. (در تاریخ یمن ایرانی ها دوبار به کمک آنها شتافته اند. )

مقام عالی رتبه سپاه پاسداران ادامه داد: همزمان با سه جبهه پیش روی جریان مقاومت، آمریکا برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی طرحی با ۵ دستور را طراحی کرد. قرار بود که ۴ دستور همزمان اجرا شود و دستور آخر در صورت نا امن شدن ایران اجرایی شود.

سخنران مراسم شهدای امنیت و شهدای مدافع حرم آزادشهر خاطرنشان کرد: دستور اول مذاکره و گفتگو با ایران، دستور دوم بی ثبات سازی ایران و منطقه غرب آسیا، دستور سوم تشدید تحریم ها، دستور چهارم جنگ نرم و دستور آخر اقدام نظامی علیه ایران بود.

وی یادآور شد: برای این منظور تقریبا در کشور ۲ جریان شکل گرفت. یک جریان، پیرو محض ولی فقیه که هر کجا خط قرمز ولی فقیه اعلام شود از آن گذر نمی کنند. ماموریت این جریان تبدیل ناامنی به امنیت و خنثی سازی تهدید اقدام نظامی علیه ایران بود.

سردار مرادی اعلام کرد: در دل این جریان نیز دو دسته شکل گرفت. یک دسته ماموریت داخلی پیدا کردند و یک دسته در فرا جغرافیای ایران برای تامین امنیت مامور شدند. امروز که داریم صحبت می کنیم، خیلی ها تهمت زدند که برای پول رفته اند. به عنوان فردی که ۴۰ سال کار امنیتی و نظامی کرده می گویم، مدافعان حرم مظلوم ترین نیروهای نظامی ایران بودند.

فرمانده ارشد سپاه قدس اظهار کرد: این جریان در این سه جبهه شجاعانه جنگیدند و توانستند پیروز شوند. ائتلاف عبری، عربی و غربی قرار بود یمن را ۱۰ روزه اشغال کند. ۳ روز برای محاصره، ۳ روز برای تسلط به نقاط استراتژیک و ۴ روز برای اشغال کامل، اما ۴ سال است که هیچ غلطی نتوانستند بکنند و الان برای مذاکره و آتش بس به دریوزگی افتادند.

مقام عالی رتبه سپاه پاسداران افزود: این سه جبهه مدیریت شد. داعش خلافتش پایان یافت. جبهه معرضین در یک جغرافیای کوچک محاصره هستند. این جبهه مقاومت چون معتقد به ولایت فقیه بودند و می دانستند که ولی فقیه سخن بی حکمتی نمی گوید، به دستورات ایشان عمل کردند و پیروز شدند.

سخنران مراسم شهدای امنیت و شهدای مدافع حرم آزادشهر بیان داشت: بخاطر پیروزی مقاومت در جبهه های خارجی و امنیت داخلی، تهدید اقدام نظامی علیه ایران منتفی شد.

وی تصریح کرد: باید پرسید آنهایی که در جبهه دوم بودند چه کردند؟! شما که مدعی بودید ولی فقیه متوجه نیست و ما بیشتر از ایشان می فهمیم چون دکترا و فوق دکترای اقتصاد و ... از دانشگاه‌های بزرگ دنیا داریم، پاسخ دهید که در اقتصاد و در جنگ نرم چه کردید؟!

سردار مرادی خاطرنشان کرد: دولت مردان بگویند چه می کنند؟! مردم شبها سر گرسنه روی بالشت می گذارند. واقعا بگویید چه می کنید؟!

فرمانده ارشد سپاه قدس یادآور شد: من اصلاح طلب و اصولگرا را قبول ندارم، من از انقلاب اسلامی ، انقلابی، غیر انقلابی و ضد انقلاب را می فهمم.

مقام عالی رتبه سپاه پاسداران خطاب به دولتمردان گفت : شما گفتید که ما مذاکره کنیم، ما هم گفتیم مذاکره کنید اما با نرمش قهرمانه و تدبیر امام، چرا از خط قرمزها عبور کردید و امروز به کجا رسیدید! اقتصاد کشور را به کجا رساندید!؟

سخنران مراسم شهدای امنیت و شهدای مدافع حرم آزادشهر ادامه داد: در این مملکت چه خبر است، میلیاردها میلیارد پول بیت المال را از کشور خارج کردند، چه غلطی می کنند!؟ قوه قضاییه چه می کند؟! چرا بجای برخورد با علت، به مجازات چند معلول و اعدام آنها بسنده می کند؟!


وی اعلام کرد: فردی که ۳ هزار میلیارد وام گرفته را اعدام می کنیم، اما کاری نداریم که این فرد با چه رانتی و با کمک چه کسانی این وام را گرفته است که هیچ وثیقه ای از او نخواسته اند! آن هم در شرایطی که یک فرد معمولی برای گرفتن یک میلیون وام باید ضامن بیاورد و کلی وثیقه بگذارد.

سردار مرادی اظهار کرد: دولت مردان چه می کنند؟! این گرانی ها تا کجا ادامه دارد؟! ما جواب این مردمی را که هر کجا برای دفاع از انقلاب دعوتشان کردیم ما را شرمنده کردند، چه بدهیم؟!

فرمانده ارشد سپاه قدس افزود: پشت تریبون می آیند و در فریب مردم می گویند، بعضی ها شرمنده زن و بچه هایشان هستند، باید برای محرومان کاری کنیم. آقایی که این چنین حرفهایی می زنی، شما که از ابتدای انقلاب مسئول بودید و می گویید در خانواده ای محروم بزرگ شدید و مستاجر بودید چطور الان خانه‌ای چند ده میلیاردی دارید؟!

مقام عالی رتبه سپاه پاسداران تصریح کرد: چرا به مردم دروغ می گویید. اجناس ده برابر شده است، اما هنوز آمار تورم را ۱۰ الی ۱۲ درصد اعلام می کنید!

سخنران مراسم شهدای امنیت و شهدای مدافع حرم آزادشهرخاطرنشان کرد : به بنده می گویند که چرا در یادواره شهدا از این حرفها می زنید؟ حرف من این است که این حرفها باید در یادواره شهدا زده شود. تن شهدا از این تبعیض‌ها و نابرابری ها می لرزد. آنها برای برپایی عدالت شهید شدند.


وی بیان داشت: من نمی خواهم سیاه نمایی کنم. در این مملکت مسئول خوب زیاد داریم، اما باید با آن چند مسئول که جو جامعه را متشنج کرده اند، برخورد شود. ما در این کشور آدمهای مخلص و خوب زیاد داریم.

سردار مرادی در پایان گفت : فصل الخطاب باید سخنان و تذکرات ولی فقیه باشد. مقام معظم رهبری آگاهترین و بصیر ترین انسان جامعه ماست که آینده‌های دور را می بیند. ما باید حول محور ولی فقیه مجتمع شویم تا مشکلی برای کشورمان پیش نیاید. و این عدم اجتماع بزرگترین مشکل مسئولین ماست.

انتهای پیام/

 

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

فیلم:: تعرض چندین پسر به دو دختر در ائل‌گلی تبریز

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۱۵۵۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مراسم یادبود شهدای سانحه بوئینگ ۷۰۷ برگزار شد
 • وداع با ۳ شهید تازه تفحص‌شده استان فارس در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد
 • روزهای تلخ مرتضی؛ تکمیل فصل فاجعه بار برای آقاخان
 • مرتضی آقاخان در تمرین استقلال مصدوم شد؛ احتمال تمام شدن فصل برای آبی پوش بدشانس
 • «مسجد امام هادی (ع)» میزبان خانواده شهدای مدافع حرم
 • اراک| شهرستان دلیجان میزبان اجلاسیه استانی بزرگداشت شهدای مدافع حرم می‌شود
 • تكریم یاد شهدای منطقه شاپورجان شیراز
 • محفل انس با قرآن به یاد شهدای شهرستان ریگان برگزار شد
 • سالگرد شهید مدافع حرم در بهاباد برگزار شد
 • نگاهی به زندگانی شهید مدافع حرم در مستند عمو هادی+فیلم
 • قم آغازگر ساخت مستند شهدای مدافع حرم است/ رونمایی از ۲۰ مستند شهدای مدافع حرم
 • صداوسیمای مرکز قم آغازگر ساخت مستند شهدای مدافع حرم است/ رونمایی از ۲۰ مستند شهدای مدافع حرم
 • قدردانی مردم دامغان از خانواده معظم شهدای مدافع حرم به روایت تصاویر
 • مراسم یادبود سرکنسول ایران در مزار شریف برگزار شد
 • تشییع پیکر مطهر 10 شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در مشهد
 • پیکرهای 10 شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در مشهد تشییع شد
 • پیکر مطهر ۱۰ شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در مشهد تشییع شد
 • پیکر مطهر ۱۰ شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در مشهدمقدش تشییع شد
 • سی و دومین یادواره شهدای زنگی‌آباد کرمان به روایت تصویر