به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی شهید سید ابراهیم صالحی بابلسر با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و مهندس اسلامی استاندار مازندران بهره برداری

شد.

کلینیک تخصصی شهروند در زمینی به مساحت ۶۹۵۴ مترمربع از سوی پدر شهید سید ابراهیم صالحی به دانشگاه علوم پزشکی مازندران، جهت ساخت این کلینیک اهدا شده بود با حضور وزیربهداشت در بابلسر افتتاح شد.

قاسمعلی بزرگیان مدیر اجرایی کلینیک تخصصی شهروند گفت: ۷۰۰ میلیون تومان به صورت رایگان از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر بابلسر برای محوطه سازی و پروانه کسب تخصیص داده شد.

وی افزود: هفت و نیم میلیارد تومان بابت ساخت و هفت میلیارد تومان بابت تجهیز کلینیک تخصصی شهروند هزینه شد.

بزرگیان گفت: زیربنای کلینیک تخصصی شهروند ۱۷۳۰ متر است

مدیر اجرایی کلینیک تخصصی شهروند افزود: پزشکان این مرکز شامل بخش‌های قلب، مغزواعصاب، جراح مغزواعصاب، دندانپزشکی، رما تولوژی، داخلی، اطفال، عفونی، اورولوژی، جراح گوش و حلق و بینی، جراح چشم پزشکی، زنان و زایمان، رادیولوژی، سونوگرافی، آندوسکوپی، کلونوسکوپی، اکوکاردیولوژی و تست ورزش است.

وی گفت: حدود ۲۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در این مرکز فعالیت می‌کنند

مراسم رونمایی از سامانه ارجاع مدیریت سلامت صبح پنجشنبه با حضور وزیر بهداشت در شهرستان بابلسر انجام شد.

سید حسن قاضی زاده وزیر بهداشت عصر چهارشنبه به مازندران سفر کرد و همزمان با حضور قاضی زاده هاشمی ۱۵ پروژه بهداشتی و درمانی با ۸۳۳ میلیارد رالا اعتبار در مازندران افتتاح و کلنگ زنی شد.

همچنین خوابگاه بزرگ دانشجویی دختران با اعتبار ۶۰ میلیارد رالا، مراکز جامع سلامت عبدالله آباد نور، اطرب و شهری شماره ۳ نکا، سنگتراشان ساری با اعتبار ۶۶ میلیارد ریال  اعتبار از دیگر طرح‌ها است که ظهر امروز با حضور وزیر بهره برداری می‌شود.

انتهای پیام/آ

دو طرح در دومین روز سفر وزیر بهداشت به مازندران بهره برداری شد

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

برگزاری دومین جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی نوروز98 در قزوین

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛محمد درافشانی رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین با اعلام این خبر گفت:احیای سنت های آئینی و کهن ایرانی و در حال فراموشی و انتقال آن به نسل جوان»،«ایجاد روحیه نشاط اجتماعی در بین شهروندان و گردشگران نوروزی»،«معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های فرهنگی،هنری،اجتماعی و تاریخی» از جمله اهداف برگزاری دومین جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی است.

وی «معرفی بناهای تاریخی،گردشگری و مذهبی قزوین به جهت تقویت و تحقق رویکرد شعار قزوین (شهر شاداب نزدیک ترین مقصد)، معرفی شیرینی و غذاهای ستنی قزوین و آشنایی با اقوام ملی و استانی و همچنین معرفی شایسته شهر قزوین به منظور ایجاد زمینه های سرمایه گذاری اقتصادی،گردشگری و فرهنگی» را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد.

این مسئول افزود:شهرداری همه ساله برنامه های متنوعی برای ایام نوروز و استقبال از مسافران نوروزی تدارک می بیند و امسال نیز برنامه های خود را در دو  بخش قبل از سال جدید و همزمان با ایام عید به اجرا می گذارد.

درافشانی اضافه کرد:برنامه های نوروزی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری با محوریت نشاط اجتماعی علاوه بر مناطق مرکزی شهر، نواحی کم برخوردار و منفصل شهری را نیز در برگرفته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد:تلاش داریم اجرای برنامه های خود را با مشارکت و همراهی مردم پیش ببریم و در این راستا از توان سمن ها و انجمن های مردم نهاد نیز استفاده خواهیم کرد.

درافشانی تصریح کرد:مردم نقش محوری را در برنامه های مورد اجرای این سازمان در قالب برنامه های طنز، مسابقه، نمایش، ترافیک و آموزش خواهند داشت.

وی افزود:براساس هماهنگی های لازم با اداره کل میراث فرهنگی، برپایی جایگاه های مناسب مشترک جهت اجرای برنامه های نوروزی و اطلاع رسانی از ظرفیت های گردشگری و برنامه های نوروزی به میهمانان با توزیع بروشور، کتاب و نقشه های مورد نظر در دستور کار قرار گرفته است.

درافشانی افزود:«ماشین شادی همراه با دلقک و عروسک ها» از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری است که با برنامه های شاد فرهنگی و آموزشی از 28 اسفند ماه آغاز شده و تا ششم فروردین 98 ادامه دارد.

وی اظهار کرد: همچنین اجرای برنامه «اتوبوس گردشگری همراه با اجرای برنامه های مفرح فرهنگی توسط حاجی فیروز  در قالب کاروان شادی در سطح شهر از دیگر نامه های نوروزی شهرداری به مناسبت فرا رسیدن سال جدید است.

اجرای طرح کاروان محله با نشاط در سطح محلات و نواحی منفصل شهری

درافشانی در ادامه گفت:«کاروان محله با نشاط» با برنامه های مفرح فرهنگی از جمله برنامه های نوروزی است که به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از ۲۶ اسفند ماه سال جاری تا 13 فروردین ماه 98 در سطح شهر قزوین در حال برگزاری است.

وی اجری سه جشن عمو نوروز در خانه های فرهنگ سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین،برگزاری دو برنامه عمو نوروز در میدان آزادی (سبزه میدان) و سالن کوثر با حضور ایتام و اجرای جشنواره سین سبز با موضوع مسابقه هفت سین و سبزه را از دیگر برنامه های نوروزی سازمان سازمان ذکر کرد.

اجرای 100 برنامه مفرح فرهنگی، مذهبی و ورزشی در جشنواره

رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:اجرای بیش از 100 برنامه مفرح فرهنگی، مذهبی، ورزشی و هنری در دومین جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی پیش بینی شده است.

درافشانی افزود: اجرای برنامه آئینی توسط استان های گلستان، خوزستان، خراسان شمالی، کردستان، آذربایجان و قزوین از جمله برنامه های دومین جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی است.

وی اجرای استیج جنگ عصرگاهی خانواده با محوریت کودک،خانواده و هویت را از دیگر برنامه های آموزشی فرهنگی دومین جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی ذکر کرد.

این مسئول با بیان این مطلب که حضور هنرمندان و  چهره های مطرح کشوری از دیگر بخش های دومین جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی است، افزود: بیش از 80درصد برنامه های این جشنواره با استفاده از هنرمندان بومی اجرا می شود و با این کار زمینه اشتغال برای هنرمندان استانی نیز فراهم می شود.

درافشانی افزود:برنامه های آئینی سنتی،اجرای طنز با محوریت سنن و گردشگری،تکم خوانی،ساز و دهل،حاجی فیروز و تن پوش ها و شاهنامه خوانی،رادیو نمایشگاه،موسیقی،تئاتر روحوضی،خیمه شب بازی،اجرای برنامه های مفرح فرهنگی توسط حاجی فیروز،حضور کارشناسان اقوام و سنن و ... از دیگر برنامه های جشنواره است.

وی بیان کرد:برگزاری همایش بازی های بومی محلی با حضور استان های کردستان،خراسان شمالی،آذربایجان غربی از دیگر برنامه های جشنواره است که استان های مذکور به ارائه بازی های بومی محلی و آئین های سنتی،صنایع دستی خود به همراه با برپایی سیاه چادر خواهند پرداخت.

وی برگزاری نمایشگاه صنایع دستی همراه با پخت سمنو و نان محلی،اجرای زنده سفالگری ویژه کودکان،معرفی اماکن تاریخی،فرهنگی و مذهبی شهر قزوین به گردشگران و برنامه های شاد فرهنگی دیگر در موزه مردم شناسی حمام قجر را از دیگر اقدامات نوروزی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ذکر کرد.

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

کلیدواژه: وزارت بهداشت اقتصادمقاومتی

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۱۶۶۵۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نگاه نو/ از انسان شیشه‌ای تا شهروند شیشه‌ای
 • اعزام دومین کاروان امدادی شهرداری تهران به مناطق سیل زده گلستان
 • سامانه پایش مراقبت‌های درمانی مرکز حوادث زاهدان به بهره‌برداری می‌رسد
 • آبرسانی به حسین آباد اراک 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
 • دومین گروه امدادی شهرداری تهران درمناطق سیل‌زده
 • کلینیک قلب عصر ایران/ بروزرسانی فروردین 98
 • اعزام دومین گروه امدادی شهرداری تهران به مناطق سیل زده
 • برگزاری دومین جام براق اروند
 • هزینه اقامت در مُتل‌های بابلسر چقدر است؟
 • نکته آماری؛ آرژانتین برای دومین بار در تاریخ بازی‌های خود مقابل ونزوئلا شکست خورد
 • 2.5 کیلومتر باند جدید محور ورودی اسفراین زیر بار ترافیک رفت
 • شهروند استرالیایی به اتهام تجارت کالاهای غیرمجاز با ایران به دو سال حبس محکوم شد
 • سه طرح عمرانی در اردکان به بهره برداری رسید
 • بازديد معاون عمراني استاندار مازندران از مناطق سيل زده و برف گير شهرستان هاي بابلسر، بهنمير و بهشهر
 • محکومیت یک شهروند استرالیا به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران
 • محکومیت شهروند استرالیایی به اتهام دور زدن تحریم های ضد ایران
 • استخدام منشی خانم در یک کلینیک پوست
 • مهاباد در سالی که گذشت
 • روند مطلوب ارائه خدمات درمانی در ایام نوروز/ حضور مستمر کادر تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان‌ها در ایام نوروز