به گزارش جهان نيوز، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز، پنجشنبه در یک توصیه‌نامه ۱۹ صفحه‌‌ای درباره تجارت با ایران هشدار داده است. 

«اداره نظارت بر جرائم مالی»، از نهادهای زیرمجموعه خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای خاطرنشان کرده این «توصیه‌نامه» را به منظور «کمک به نهادهای مالی برای شناسایی و گزارش‌دهی مبادلات احتمالاً غیرقانونی مرتبط با جمهوری اسلامی ایران» منتشر کرده است.

این نهاد آمریکایی هدف دیگر توصیه‌نامه مزبور را این دانسته که به نهادهای مالی خارجی کمک شود ضمن کسب درک بهتر از تعهدات نهادهای مالی متناظرشان در آمریکا، از قرار گرفتن در معرض تحریم‌های آمریکا جلوگیری کنند. 

منبع: فارس

منبع: جهان نيوز

خبر بعدی:

هشدار سیلاب به ۱۰ استان/ دو سوم آق قلا زیر آب رفت/ خسارت بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی در گلستان

رویداد۲۴ وزیر نیرو با تاکید بر این‌که سیلاب گلستان با دوره بازگشت ۵۰ ساله بوده است، گفت: وقوع خشکسالی در کشور نباید چنین تصوری را ایجاد کند که نیازی به وجود رودخانه‌هایی با پهنای بزرگ وجود ندارد و در کنار آن‌ها به ساخت‌وساز بپردازیم.

 رضا اردکانیان در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با بیان این‌که باید به مرز‌های طبیعت احترام بگذاریم، گفت: مسیر رودخانه‌ها باید به موقع لایروبی شود، مسیل‌ها باز باشد، تعرضی به آن‌ها صورت نگیرد و ساخت‌وساز‌ها باید متکی بر ضوابط باشد.

وی بر لزوم توجه جدی به لایروبی رودخانه‌ها تاکید کرد و افزود: اگر ما با چندین سال خشک مواجه می‌شویم نباید این تصور ایجاد شود که رودخانه‌های با پهنای بزرگ لازم نیست و در کنار آن‌ها به ساخت‌وساز بپردازیم چرا که سیلاب‌ها با دوره بازگشت‌شان تعریف می‌شوند و بر اساس برآورد‌های اولیه احتمالاً همین سیلاب با دوره بازگشت پنجاه ساله بوده است که این امر حاکی از بزرگی این سیل بوده است.

وزیر نیرو در پاسخ به سوالی مبنی‌بر عدم کنترل حجم مخازن سد‌های گلستان همزمان با وقوع سیلاب در این منطقه، گفت: این اقدام به طور کامل صورت گرفته است به طوری که از ۲۵ اسفند زمانی که هشدار‌های هواشناسی از کانال‌های رسمی به ستاد فرماندهی پیشگیری از سیل شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام شده است، بلافاصله دستورات لازم به شرکت‌های مسئول داده شده است و از همان زمان اقدامات لازم در این بخش صورت گرفته است.

اردکانیان ادامه داد: در استان گلستان تنها سه سد با ظرفیت ۸۰ میلیون مترمکعب وجود دارد که در فاصله زمانی حدود ۴۸ ساعت به میزان ۷۰ درصد کل بارش یک سال استان بارندگی رخ داده است به‌طوری که در همین بازه زمانی کوتاه ورودی ۱۱۲ میلیون مترمکعبی به سد گلستان ثبت شده است؛ آن هم به مخزن سدی که حجم آن ۴۸ میلیون مترمکعب است.

وی خاطرنشان کرد: به فرض محال اگر ما امکاناتی و دریچه‌های داشتیم که می‌توانستیم بلافاصله سد را خالی کنیم، باید در یک فاصله زمانی کوتاه دو بار مخزن خالی و پر می‌شد که همین امر حجم بسیار وسیعی از سیلاب را ایجاد می‌کرد.

وزیر نیرو افزود: بنابراین از زمان دریافت هشدار بلافاصله اقدامات لازم در این بخش انجام شده است و در سد گلستانی که ظرفیت نرمال آن ۴۸ میلیون مترمکعب است حدود ۷۳ میلیون مترمکعب آب نگهداری شده است، منتها شدت بالای بارش به همراه طول دوره بالای بارندگی موجب بروز خسارت‌های این‌چنینی در استان شده است.

اردکانیان به آخرین وضعیت آب و برق مناطق سیل‌زده گلستان اشاره کرد و گفت: با وقوع سیلاب در استان حدود ۴۰۰ روستا در معرض آسیب بودند که بلافاصله با قطع برق و سیستم آب شرب مواجه شدند و هم اکنون با تلاش‌های صورت‌گرفته مشکل بخش زیادی از این روستا‌ها برطرف شده است و در روستا‌های باقی‌مانده نیز به دلیل این‌که معبری برای دسترسی به آن‌ها وجود نداشته، ما نتوانسته‌ایم تجهیزات لازم را راهی این روستا‌ها کنیم که در تلاشیم هر چه سریع‌تر مشکلات این مناطق را نیز برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: در بخش آب شرب نیز حدود ۴۰۰ روستا دچار مشکل شده بودند که در حال حاضر مشکل ۳۵ روستا باقی مانده است و تا رفع مشکلات این مناطق آبرسانی از طریق تانکر‌ها و توزیع آب بسته‌بندی از سوی شرکت‌های آب و فاضلاب ادامه دارد.

وزیر نیرو با تاکید بر این‌که حدود ۱۰ استان هشدار‌های سیل را دریافت کرده‌اند، ادامه داد: بوشهر، آذربایجان غربی، خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان، خراسان شمالی و رضوی از جمله مناطقی هستند که هشدار‌های سیلاب را دریافت کرده‌اند.

از فروکش کامل آب از منازل و کوچه‌ها در گنبدکاووس تا مشکلات بهداشتی در محل‌های اسکان موقت

با گذشت ۶ روز از وقوع سیلاب در شرق استان گلستان و گنبدکاووس، وضعیت استان از حالت بحرانی خارج شده و امدادرسانی و کمک به سیل زدگان در دست انجام است.

 پس از حدود ۶ روز از وقوع سیلاب در شرق استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس وضعیت این شهر از حالت بحرانی خارج و در فاز‌های بعدی مدیریت عواقب بعد از بحران قرار گرفته است، هر چند که متاسفانه سیلاب به شهرستان‌های آق‌قلا و گمیشان نیز کشانده شده است.

به منظور بررسی آخرین وضعیت میدانی سیلاب در شهرستان گنبدکاووس با مردم سیل زده و تعدادی از مسوولین شهرستانی گفتگو کرده‌ایم که مشروح آن را در ادامه مشاهده می‌کنید:

* حضور کمرنگ نیرو‌های شهرداری برای پاکسازی محلات

یکی از اهالی محله رسالت گنبدکاووس با تشکر از کمک رسانی نیرو‌های مردمی و بسیج به مردم این منطقه، افزود: متاسفانه هر زمان که مسوولی برای بازدید از کشور می‌آید مسؤولان گنبدی نیز در این محله دیده می‌شوند و بعد از رفتن وی نیز دیگر آن‌ها را پیدا نمی‌کنیم.

امان محمد با بیان اینکه تنها هلال احمر در روز‌های ابتدایی به داد ما رسید و برخی از اهالی گرفتار در آب را نجات داد، گفت: بعد از آن دیگر خبری از شهرداری و نیرو‌های امدادی نیست و فقط این نیرو‌های مردمی و بسیجی‌ها هستند که برای پاکسازی محل و منازل ما آمده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه ما برای تمیز کردن محله و خروج لجن و گل از منازل نیازمند تجهیزات و آب وسیع هستیم، ادامه داد: نیرو‌های مردم و بسیجی حاضر در محله هم بدون تجهیزات مکانیکی با سرعت زیادی نمی‌توانند اقدام کنند.

* انتقاد از رفتار‌های انتخاباتی نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس

یکی از اهالی محله سیدآباد گنبدکاووس با انتقاد شدید از مسوولان شهرستان گنبدکاووس به ویژه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: متاسفانه از روز نخست حادثه فقط فرماندار به همراه معاون سیاسی و امنیتی به ما سر زدند و نماینده و سایر مسؤولان حتی یک بار هم سراغ ما نیامدند.

صادق با اشاره به اینکه نماینده گنبدکاووس، چون افراد محلات مدرسی، کمینه، ساحل و رسالت به او رای داده‌اند و می‌خواهد مجددا هم از آن‌ها رای بگیرد هم خودش مدام به این مناطق رفته و هم تمامی مسوولان از جمله وزیر اقتصاد، نماینده رهبری، معاونین استاندار و .. را به آن محلات برده و سمت ما نیاورده است.

وی با تاکید بر اینکه انتظار ما توجه یکسان به همه محدوده شهری برای امدادرسانی و کمک است، گفت: هرچند با کمک هلال احمر، بسیج و نیرو‌های مردمی به ویژه همسایگان محلات مجاور بخش عمده‌ای مشکلات اولیه را رفع کرده‌ایم، اما انتظار ما از شهرداری و شورای شهر نیز کمک به مردم آسیب‌دیده در سیل بدون توجه به نگاه‌های انتخاباتی بود.

* روند پرداخت خسارت تسریع شود

یکی از اهالی محله کوی پلیس با اشاره به اینکه مردم محله ما دیرتر از سایر نقاط شهر از سیلاب رهایی پیدا کردند، تصریح کرد: ماندگاری آب در این منطقه بیش از همه مناطق بود و به همین علت، به نظر ما مشکلات در منازل مسکونی و خیابان‌های این منطقه بسیار فراتر از سایر نقاط بوده است.

حمیدرضا با تاکید بر اینکه مردم همچنان منتظر حضور مسؤولان کشوری در این منطقه برای گفتگو هستند، اضافه کرد: شاید حضور برخی مسوولان کشوری در برخی محلات از جمله مدرسی با هدف دریافت بیشتر خسارات و ... با دیدن چهره خانه‌های قدیمی و تخریب شده در سیل باشد، ولی ما نیز انتظار حضور این مسؤولان را می‌کشیم.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی و با تخلیه آب منازل و کوچه‌ها باید از گل پاکسازی شده و برخی لوازم قابل استفاده پس از شست و شو مورد استفاده قرار بگیرد، گفت: امیدواریم با هماهنگی و همت مسؤولان هرچه زودتر روند پرداخت خسارات وارد شده به منازل و واحد‌های تجاری مردم پرداخت شود.

* تامین مناسب بسته‌های غذایی خشک و غذای گرم

یکی از ساکنان در محل اسکان موقت در دبیرستان جعفربای با اشاره به اینکه شرایط غذایی و ارسال بسته‌های غذایی خشک و گرم به این منطقه خیلی خوب بوده است، افزود: همه افراد حاضر در این منطقه که حدودا ۷۰۰ نفر هستند مشکلی در دریافت غذا ندارند و تقریبا به موقع غذای گرم دریافت می‌کنند.

عاشور محمد با ابراز گلایه نسبت به وضعیت بهداشتی در این محل، گفت: علاوه بر اینکه در این محل تعداد بسیار زیادی از افراد ساکن شده‌اند عمده آن‌ها با لباس‌های گلی و کثیف و از درون گل به این فضا منتقل شده و هر روز نیز با رفت و آمد به محل سکونت خود با وضعیتی غیر تمیز به محل بازمی‌گردند.

وی با تاکید بر لزوم احداث حمام و امکانات بهداشتی سیار در این منطقه، ادامه داد: ضدعفونی کردن فضا و توجه ویژه به بهداشت منطقه نیز از جمله درخواست‌های ما از مسوولانی است که در هلال احمر، بسیج و آموزش و پرورش به ما خدمت می‌کنند.

* دور بودن محل اسکان موقت از محلات مشکل آفرین است

یکی از ساکنان محل اسکان موقت با اشاره به اینکه از کمک مردم و مسوولان به سیل زدگان کمال تشکر را داریم، گفت: اینکه برای ما سرپناهی هرچند موقت آماده شده و غذای گرم و خشک به میزان کافی به ما می‌رسد جای قدردانی دارد، ولی برخی مسائل نیز جای گلایه را باز می‌گذارد.

عیسی بیک محمدی با اشاره به اینکه محل اسکان موقت باید نزدیک به محل سکونت افراد در محلات مختلف باشد، گفت: ما باید به صورت مرتب به محل سکونت برویم و به بسیجیان و نیرو‌های امدادی که مشغول تمیزکردن منزل و محل ما هستند کمک کنیم، ولی بدون وسیله نقلیه این مسافت دور را نمی‌توانیم طی کنیم، چون پولی هم در اختیار نداریم که آژانس بگیریم.

وی با بیان اینکه تقاضای ما این است که ما را به محلی نزدیک‌تر به محله منتقل کرده و در مدرسه، مسجد و یا سالن ورزشی در نزدیکی آن ساکن کنند، گفت: این‌گونه به نظر ما با کمک و حمایت خودمان زمان کمتری برای حل مسائل و مشکلات در محله صرف خواهد شد.

* فعالیت شبانه‌روزی تیم‌های امدادی و عملیاتی در سه جبهه

فرماندار ویژه گنبدکاووس در تشریح آخرین وضعیت شهرستان گنبدکاووس پس از سیلاب اخیر با اشاره به اینکه بالغ ۲۵ درصد شهرستان گنبدکاووس به صورت مستقیم با سیلاب مواجه شده است، اظهار کرد: با تلاش و همت شبانه‌روزی نیرو‌های امدادی، عملیاتی و نیرو‌های مردمی به لطف خدا سطح آب در تمامی مناطق فروکش کرده است.

عبدالقدیر کریمی با بیان اینکه در حال حاضر فعالیت‌ها در سه جبهه موازی در حال انجام است، افزود: در بخش نخست نیرو‌های عملیاتی مشغول پاکسازی مسیر‌ها و معابر، منازل و محلات از گل و لای وارد شده به فضا و ایجاد شرایط حداقلی برای بازگشت حیات و امکان بازگشت مردم به محلات هستند.

وی جبهه دوم فعالیت‌ها را اسکان موقت و رسیدگی به مردم بی‌خانمان در این اماکن پنج گانه دانست و خاطرنشان کرد: تهیه بسته‌های غذایی خشک، غذای گرم، آب معدنی، امکانات اولیه رفاهی از جمله پتو، بالشت و ... در کنار اجرای برنامه‌های فرهنگی در راستای ایجاد آرامش روانی بخش دیگر فعالیت‌های این بخش است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس فعالیت بیش از ۳۰ تیم کارشناس بیمه برای برآورد خسارت وارد شده به منازل و واحد‌های تجاری را در شهر و چندین تیم برآورد خسارت در زمین‌های کشاورزی روستایی بخش سوم فعالیت‌ها عنوان کرد و گفت: مردم مطمئن باشند به زودی ضمن بازگشت شرایط زندگی عادی به آن‌ها خسارت‌های وارد شده به مردم نیز پرداخت خواهد شد.

* اسکان سه هزار خانوار در محل‌های اسکان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گنبدکاووس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه مردم سیل زده در گنبدکاووس در پنج نقطه از شهر به صورت موقت اسکان داده شده‌اند، اضافه کرد: در مجموع بالغ بر سه هزار خانواده تا کنون در این محل‌های موقت اسکان داده شده‌اند.

اصغر نودهی از توزیع ۴۱۶ دستگاه چادر در محل‌های اسکان موقت خبر داد و گفت: این تعداد به جز تعداد ۱۰۰ دستگاه چادر ارسالی برای عشایر است که از مسیر خاص خود و توسط بالگرد و راه زمینی به این عزیزان تحویل شده است.

وی با تاکید بر اینکه تا کنون بیش از ۱۴ هزار و ۶۵۰ نفر در شهرستان گنبدکاووس از امدادرسانی هلال احمر به صورت مستقیم بهره‌مند شده‌اند، خاطرنشان کرد: تاکنون ۸۴۷ دستگاه موکت، یک‌هزار و ۱۲۰ بسته غذایی یک ماهه، ۷۱۶ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۴ هزار و ۹۵۶ بطری آب معدنی، ۱۷ هزار قرص نان، ۹ هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم، ۲ هزار و ۳۰۰ کنسرو بین حادثه‌دیدگان و گرفتار در سیلاب توزیع شده است که برخی کمک‌های خودجوش مردمی و نهاد‌های فرهنگی و مذهبی را نیز باید به این آمار اضافه کرد.

استانداری گلستان: دو سوم «آق قلا» زیر آب رفته است

سرپرست استانداری گلستان گفت: شاهد آب‌گرفتگی شدید در برخی از مناطق شهر و روستا‌های آق قلا بودیم و اکنون دو سوم شهر زیر آب رفته و جاده‌های این شهرستان در محاصره سیلاب قرار دارند.

 میرمحمد غراوی شامگاه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان با اشاره به آخرین وضعیت استان در سیل اخیر اظهارداشت: بر اثر ۴ روز بارش مداوم در سراسر استان، سیلابی جاری شد که با دبی ۷۰ مترمکعب برثانیه آب در گرگانرود حرکت کرد که گنبدکاووس را تحت تأثیر قرار داد. سپس این سیلاب با حجم آب رودخانه‌های چلچای و زرین گل همراه شد و به سد وشمگیر رسید و با دبی ۳۴۰ مترمکعب آب وارد آق‌قلا شد.

وی افزود: با عبور سیلاب از گرگانرود، بخشی از معابر شهر گنبد دچار آبگرفتگی شد، اما آسیب جدی به منازل مسکونی وارد نشد. اکنون که سیلاب فروکش کرده معابر در حال پاکسازی است.

سرپرست استانداری گلستان بیان داشت: سیلاب در ادامه به سد وشمگیر با دبی ۳۲۰ مترمکعب برثانیه رسید و به آق قلا رسید. ظرفیت نهایی گرگانرود ۱۲۰ مترمکعب بر ثانیه بود که باید برای حجم اضافه آن فکری می‌کردیم. اگر سیلاب وارد آق قلا و روستا‌ها می‌شد فاجعه به بار می‌آورد، برای همین در بالادست و پایین دست دو شکاف از رودخانه ایجاد کردیم و ۱۵۰ مترمکعب از دبی سیلاب را به دشت هدایت کردیم و دبی سیلاب را کاهش دادیم.

وی ادامه داد: با این‌حال شاهد آب‌گرفتگی شدید در برخی از مناطق شهر و روستا‌ها بودیم؛ اکنون دو سوم شهر زیر آب رفته است و جاده‌های این شهرستان در محاصره سیلاب قرار دارند.

غراوی بیان داشت: در ادامه سیلاب باید به سمت گمیشان هدایت می‌شد تا از طریق گرگانرود به دریا برود. پیک سیلاب حدود ساعت ۲ بامداد امروز بدون اینکه آسیبی به بندرترکمن و گمیشان وارد شود، به سمت دریا هدایت شده است.

سرپرست استانداری گلستان گفت: بر اثر سیلاب شبکه آب شرب ۵۸ روستا قطع شده بود که تاکنون مشکل ۲۸ روستا حل شده است و در سه روستا همچنان دچار قطعی برق هستند.

وی ادامه داد: در نوار مرزی، سیلاب عشایر استان را محاصره کرده است و همچنان امدادرسانی هوایی به آنان ادامه داد.

خسارت بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی در گلستان براثر طوفان و سیل

مدیرکل بنیادمسکن استان گلستان گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی بر اثر طوفان و سیل دچار خسارت شده که از این تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی به صورت کامل تخریب شد و هفت هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی دیگر نیز نیازمند تعمیر هستند.

 محمدتقی زمانی‌نژاد شامگاه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان اظهارداشت: از ساعت‌های نخست وقوع سیل بنیادمسکن استان نیز همپای سایر دستگاه‌های اجرایی در مناطق سیل زده حضور یافت.

وی افزود: ۴۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات سنگین بنیادمسکن را در شهرستان‌های سیل‌زده مستقر کردیم که در حال خدمات رسانی هستند.

مدیرکل بنیادمسکن استان با اشاره به حضور گروه‌های ارزیاب به مناطق سیل‌زده استان، گفت: با توجه به آب‌گرفتگی بخش زیادی از شهر‌ها و روستا‌ها اماکن حضور در همه مناطق وجود نداشت با این‌حال پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی بر اثر طوفان و سیل دچار خسارت شده‌اند.

وی بیان داشت: از این تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی به طور کامل تخریب شد و هفت هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی دیگر نیز نیازمند تعمیر هستند.

زمانی‌نژاد گفت: در شهرستان‌های گنبدکاووس و آق قلا ستاد پشتیبانی بازسازی را ایجاد کردیم تا قبل از نخستین جلسه هیئت دولت برآورد کاملی از خسارت‌ها را تحویل مسئولان دولتی بدهیم.

سیلاب حدود ۳۰ درصد گنبدکاووس را در برگرفت

فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: سیلاب حدود ۳۰ درصد شهر گنبدکاووس را با جمعیتی بیش از ۳۰ هزار نفر در برگرفته است.

، عبدالقدیر کریمی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان اظهار داشت: از عصر ۲۹ اسفند با سرریز سد گلستان و بارش‌های مداومی در گنبدکاووس شاهد وقوع سیلاب بودیم.

وی افزود: از روز ۲۵ اسفند که هواشناسی اعلام هشدار کرده بود هماهنگی با دستگاه‌ها و اطلاع‌رسانی به مردم انجام شد. در روستا‌ها از ظرفیت دهیاران و شورا‌ها استفاده کردیم تا به مردم اعلام خطر کنند.

فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: سیلاب حدود ۳۰ درصد شهر گنبدکاووس را با جمعیتی بیش از ۳۰ هزار نفر در برگرفته است.

وی گفت: بیل‌های مکانیکی در همان ساعت‌های نخست دو طرف پل‌ها مستقر شدند تا جلوی تخریب آن‌ها گرفته شود.

کریمی افزود: بعد از کاهش سرریز سدگلستان، اقدامات اساسی را برای کنترل سیلاب و آب‌گرفتگی اقدامات را شروع کردیم و در ۲۴ ساعت شهر گنبدکاووس به حال عادی برگشت.

وی اظهارداشت: با توجه به سیل‌خیزی شرق گلستان پیشنهاد می‌کنم تا ستاد معین حوادث غیرمترقبه به مرکزیت گنبدکاووس راه‌اندازی شود تا بتواند در زمان وقوع بحران عملکرد بهتری داشته باشد.

گمشدن دختر نوجوان در آبگرفتگی‌های «آق‌قلا»

دختر نوجوانی در محله «عیدآباد» شهر سیل زده آق‌قلا مفقود شده و احتمال غرق شدگی وی متصور است.

به گزارش فارس، نیرو‌های محلی و امدادی مستقر در شهر سیل زده آق‌قلا از گم شدگی دختر نوجوان در این شهرستان خبر دادند.

یک نیروی محلی حاضر در محل با تائید خبر اظهار کرد: برادر این دختر به نیرو‌های امدادی مراجعه کرده و خبر گمشدگی و احتمال غرق شدن خواهرش را گزارش و نیرو‌های امدادی بلافاصله به محل اعزام شدند.

گفتنی است، نیرو‌های هلال احمر در حال عملیات جست‌وجو هستند.

آماده باش کامل دستگاه‌های امدادی برای بارندگی‌ها در بوشهر/ مسافران از نزدیک شدن به خلیج فارس خودداری کنند

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی شدید برای استان بوشهر، کلیه دستگاه‌های امدادی و مرتبط با بحران در آماده باش کامل قرار گرفته‌اند.

 مهرداد ستوده صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود سامانه بارشی قوی به استان بوشهر اظهار داشت: با پیش بینی‌های سازمان هواشناسی از امروز تا سه شنبه سامانه بارشی قوی‌ای وارد استان بوشهر می‌شود که احتمال آب گرفتگی معابر و خسارت در سطح استان را می‌تواند به همراه داشته باشد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر از آماده باش بودن کلیه دستگاه‌های امدادی و مرتبط با بحران در سطح استان بوشهر خبر داد و افزود: به احتمال فراوان بیشترین بارندگی در نقاط ساحلی خلیج فارس خواهد بود و شهرداری‌های نقاط ساحلی استان بوشهر نیز در آماده باش کامل قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به حضور پرتعداد و گسترده مسافران نوروزی در استان بوشهر و در کنار خلیج فارس خاطرنشان کرد: طی این دو روز خلیج فارس مواج و طوفانی می‌شود و مسافران نوروزی از نزدیک شدن به ساحل خلیج فارس خودداری کنند تا شاهد اتفاق تلخی برای گردشگران نباشیم.

ستوده ابراز کرد: طبق مصوبه ستاد بحران استان بوشهر، تمام مدارس استان باید در ایام تعطیلات بر روی گردشگران باز باشند و خدمات‌رسانی لازم را ارائه کنند و مساجد نیز آمادگی داشته باشند در صورت اعلام فرمانداران به عنوان رؤسای ستاد مدیریت بحران شهرستان‌ها، خدمات رسانی را در مواقع اضطراری انجام دهند و با هماهنگی‌های صورت گرفته در همه شهر‌های استان بوشهر فضایی برای اسکان موقت مسافران در مواقع بارندگی پیش بینی شده است.

ایران یکی از افسرده‌ترین جوامع در دنیا| چرا شاد نباشیم؟

استاندار گلستان برکنار شد

پست اینستاگرامی لیندا کیانی پس از حضور در خندوانه

منبع این خبر، وبسایت jahannews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۲۳۴۶۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • افزایش ۴۹ درصدی سهم زنجیره معدن از کل تجارت خارجی کشور
 • رئیس خزانه انگلیس: تغییر دولت به حل موضوع برکسیت کمکی نمی‌کند
 • طراحی سرویس ارتباطی رایگان ویژه نهادهای امدادی
 • بولتون: من مشاور امنیت ملی ام نه تصمیم گیرنده امنیت ملی
 • جان بولتون: شورای امنیت ملی آمریکا باید کارهایی مثل خروج از برجام را انجام دهد؛ اینجا اندیشکده نیست/ اهمیتی برای طرز فکر دیگران درباره خودم قائل نیستم
 • چهارده مصوبه کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال 97
 • از جلسات مجموعه آیت‌الله معزی و حرف‌های نو تا فعالیت جزیره‌ای نهادهای فرهنگی و دینی استان
 • از جلسات مجموعه فرهنگی آیت‌الله معزی و حرف‌های نو تا نمونه بارز فعالیت جزیره‌ای نهادهای فرهنگی و دینی استان
 • دستور آذری جهرمی برای طراحی سرویس ارتباطی رایگان ویژه نهادهای امدادی
 • نهادهای زیر مجموعه وزارت کار مکلفند با تمامى امکانات موجود استانى خودشان از سیل زدگان حمایت کنند
 • نهادهای دولتی از تمام ظرفیت خود برای بهبود وضعیت مردم سیل‌زده استفاده کنند/لزوم یکپارچگی در مدیریت بحران
 • عارف: نهادهای دولتی از تمام ظرفیت خود برای بهبود وضعیت مردم سیل زده استفاده کنند
 • ۱۰ فروردین زمان دقیق خزانه‌ گیری شالیزارها
 • واریز معوقات فرهنگیان از 5فروردین
 • واریزبخشی ازمعوقات فرهنگیان از5فروردین
 • وزارت خزانه‌داری آمریکا، تحریم‌های جدیدی علیه چند نهاد و شخص ایرانی اعلام کرد
 • وزارت خزانه داری آمریکا ۱۴ فرد و ۱۷ نهاد ایرانی را تحریم کرد
 • تجارت خارجی امسال بهتر می‌شود
 • آیا ابر بانک سپه برای بانک‌های نظامی معجزه می‌کند؟/ کامران ندری: جلوی فعالیت اقتصادی نهادهای نظامی باید گرفته شود