به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛جعفری،مدیرعامل سازمان آتش نشانی قم با اشاره به ضرورت رعایت نکات ایمنی در فصل بارش اظهار کرد: ضرورت بررسی پشت بام ها و باز بودن مسیر آبراه ها از مسائل مهمی است که باید از سوی شهروندان مورد توجه قرار گیرد.


وی یادآور شد: در سنوات گذشته به دلیل بسته بودن آبراه بام ها پس از بارندگی در بافت فرسوده شاهد ریزش آوار بودیم که امیدواریم با اهتمام شهروندان در سال جاری چنین مشکلاتی تکرار نشود.


جعفری همچنین از شهروندان خواست تا نسبت به ایمن سازی سیم های برق و وسایل برقی که در محیط آزاد قراردارد اهتمام لازم را داشته باشند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی قم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در روزهای اخیر در پی بارش باران و وزش باد بیان کرد: خوشبختانه شاهد اتفاق خاصی را در هنگام بارندگی شاهد نبودیم و فقط یک مورد شکستن درخت در خیابان آذر به آتش نشانی گزارش شد که با حضور ماموران آتش نشانی اقدامات لازم برای ایمن سازی محل صورت گرفت.

وی قطع کنتور برق، قطع آسانسور و... را از دیگر مشکلات جزئی صورت گرفته در شب گذشته دانست و گفت: با حضور نیروهای آتش نشانی اقدامات لازم در خصوص رفع مشکلات پیش آمده انجام شد.

انتهای پیام/ش

ایمن سازی در فصل بارندگی

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

نباید اقدامات خودسرانه در حوزه فرهنگی صورت گیرد

امام جمعه فریدونکنار گفت: در زمینه فرهنگی نباید اقدامات خودسرانه انجام گیرد و برخی افراد در حالی که زمینه کاری آنها ربطی به مسائل فرهنگی ندارد اما تصمیمات فرهنگی برای شهر می‌گیرند که این امر هم باید اصلاح شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، ششمین و آخرین جلسه شورای اداری فریدونکنار شنبه شب با حضور حجت‌الاسلام جلالی امام جمعه، نصیری فرماندار، بخشی شهردار، شیاری رئیس شورای اسلامی شهر، معاونین فرماندار، فرمانده انتظامی، جانشین ناحیه مقاومت بسیج، بخشداران و روسای ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

ورود بیش از 17 تن سیب و پرتقال برای تنظیم بازار میوه
در ابتدای این نشست اسماعیل اسماعیلی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار با اشاره به نحوه تنظیم بازار شب عید اظهار کرد: از خرداد ماه سال جاری با توجه به شرایط پیش رو اقدامات لازم با همکاری بازرسان و ناظران بسیج برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی برای احتکار و افزایش بی‌رویه قیمت انجام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: از فردا مقدار 17.5 تن سیب و پرتقال با قیمت 6 هزار و 500 تومان سیب و 3 هزار و 500 تومان پرتقال برای تنظیم بازار وارد شهرستان می‌شود و در دو نقطه شهری جنب ورزشگاه آزادی و میدان درنا جنب بانک ملی و همچنین در سه نقطه روستایی شرکت تعاونی بخش دهفری، روستای فرم و روستای کریم‌کلا برای توزیع درنظر گرفته شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار تصریح کرد: سهمیه شکر بدون محدودیت در 11 نقطه شهری در حال توزیع است که تاکنون در چهار مرحله به میزان 23 تن شکر وارد شهرستان شد.

اسماعیلی با اشاره به توزیع مرغ در فریدونکنار یادآور شد: به میزان 36 تن در بهمن ماه و 48 تن در اسفند ماه توزیع مرغ صورت گرفت و همچنین درخصوص نظارت بر توزیع مرغ با همکاری ناظرین بسیج از 6 اسفند ماه در حال انجام است.

وی ادامه داد: گوشت منجمد به میزان دو تن در اسفند ماه و گوشت گرم گوسفندی فقط به میزان 300 کیلوگرم برای فریدونکنار سهمیه درنظر گرفته شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار بیان کرد: قیمت مصوب مرغ 11 هزار و 500 تومان و قیمت شکر 4 هزار و 500 تومان و گوشت منجد گوساله با قیمت 31 هزار تومان و گوشت گرم گوساله با قیمت 39 هزار تومان توزیع شد.

اسماعیلی با بیان اینکه برخی از عاملین در توزیع گوشت و مرغ به نحو نادرست عمل کردند گفت: بنابر تصمیم گرفته شده به ازای هر نفر یک بسته گوشت منجمد، سه عدد مرغ و پنج کیلوگرم شکر توزیع می‌شود.

وی اظهار کرد: قیمت نان از 15 اسفند بنابر ابلاغیه استانداری تغییر پیدا کرده است و 12 واحد آزادپز به همراه 10 واحد دولتی به صورت کشیک و دو واحد به صورت داوطلبانه شبانه‌روزی برای شهروندان و مسافران آماده خدمت رسانی در ایام نوروزی هستند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار با اشاره به انجام طرح نظارتی مشترک دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: این طرح از اول بهمن ماه 97 شروع و تا 31 فروردین 98 ادامه پیدا می‌کند که تاکنون بیش از هزار و 200 مورد بازدید از واحدهای صنفی صورت گرفت که در این بازدیدها 68 فقره تشکیل پرونده به ارزش 21 میلیون تومان انجام گرفت.

نصب المان‌های نوروزی

در ادامه این نشست حمید بخشی شهردار فریدونکنار با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای استقبال از فصل بهار اظهار کرد: لکه‌گیری آسفالت خیابان‌ها، خط‌کشی معابر، نصب علائم راهنمایی، آهک پاشی میدان زباله و نصب پرچم‌های رنگی در سطح شهر از اقداماتی بوده که انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه نصب المان‌های نوروزی در روزهای آینده انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: ساماندهی سواحل، ساماندهی دستفروشان کاذب، راه‌اندازی سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه اقداماتی انجام شده و همچنین هماهنگی‌های لازم با مساجد صورت گرفته تا در ایام نوروز نسبت به بازگشایی سرویس‌ها همکاری لازم را داشته باشند.

شهردار فریدونکنار تصریح کرد: برای آشنایی مسافران با مکان‌های سرویس‌های عمومی بنرهایی نصب می شود و همچنین با همکاری اداره ورزش ناجیان غریق برای سواحل درنظر گرفته می‌شود تا از بروز حوادث احتمالی تا حد امکان جلوگیری شود.

انتقاد از سهمیه نامناسب اقلام مصرفی در فریدونکنار

حجت‌الاسلام سیدمحمود جلالی امام جمعه فریدونکنار در این جلسه اظهار کرد: مدیریت در جامعه موضوعی است که فطرت بشر آن را تقاضا دارد و از بدو خلقت انسان‌ها این امر مطرح بوده و لازم است که مدیریت در یک جامعه باشد تا از هرج و مرج جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه در انتخاب مدیران باید ویژگی‌هایی رعایت شود، خاطرنشان کرد: شایستگی امری مهم است که باید در انتخاب مدیران مدنظر گرفته شود و از رفیق و فامیل بازی و دیگر موارد در انتخاب مدیران باید پرهیز شود.

امام جمعه فریدونکنار تصریح کرد: قدرت از موارد دیگری است که باید در مدیران وجود داشته باشد چراکه مدیر بدون قدرت و درایت در زمان‌های حساس و بحرانی دچار تزلزل می‌شود.

جلالی تاکید کرد: مدیر باید صرفه‌جو بوده و با مردم برخورد نیک داشته باشد و از ولنگاری و دست و دلبازی بی اساس پرهیز کند. 

وی با انتقاد از سهمیه نامناسب اقلام مصرفی شهروندان در فریدونکنار گفت: این شهرستان بیش از 60 هزار نفر جمعیت دارد که اگر نفری یک کیلوگرم میوه به این شهرستان اختصاص داده شود باید 60 تن برسد اما 17.5 تن بسیار کم است و موارد دیگر اعم از گوشت و مرغ سهمیه این شهرستان باید با پیگیری مدیران اجرایی افزایش پیدا کند.

امام جمعه فریدونکنار خاطرنشان کرد: در حالی که وزن نان کم شده اما قیمت آن افزایش پیدا کرد که این امر هم باید از سوی مسئولان پیگیری شود.

جلالی تصریح کرد: در زمینه فرهنگی نباید اقدامات خودسرانه انجام گیرد و برخی افراد در حالی که زمینه کاری آنها ربطی به مسائل فرهنگی ندارد اما تصمیمات فرهنگی برای شهر می‌گیرند که این امر هم باید اصلاح شود.

قرارگرفتن فریدونکنار در لیست شهرهای کم‌برخوردار
محمدمهدی نصیری فرماندار فریدونکنار در پایان این جلسه اظهار کرد: در آستانه سال نو قرار داریم که امیدواریم تمامی همکاران ما را حلال کنند.

وی با اشاره به وضعیت آسفالت روستای منقارپی به رئیس اداره راه ‌و شهرسازی شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار تذکر داد و خاطرنشان کرد: کار آسفالت راه روستای منقارپی بسیار کند پیش می‌رود و این برای من پذیرفته نیست. 

فرماندار فریدونکنار تصریح کرد: کم‌کاری اداره راه و شهرسازی درخصوص عدم بازگشایی تقاطع غیرهمسطح برای عبور و مرور در ایام عید به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

نصیری در ادامه از عدم معرفی رابط روابط عمومی بعضی ادارات انتقاد کرد و گفت: ادارات باید از فضای مجازی برای اطلاع رسانی و ارائه عملکرد خود استفاده کنند.

وی با اشاره به وضعیت تنظیم بازار شب عید فریدونکنار یادآور شد: نظارت‌ها و برخوردها باید به صورت جدی انجام شود چراکه دولت برای اختصاص سهمیه هزینه پرداخت می‌کند و در حالی که میزان توزیع گوشت و مرغ به نسبت مناسب است اما هنوز تا قیمت مطلوب فاصله داریم که این نشان از عدم نظارت کافی است.

فرماندار فریدونکنار با قدردانی از نیروهای بسیجی که در حال تلاش برای جلوگیری از تخلف هستند عنوان داشت: در حالی که وظیفه نیروهای بسیج برای بازدید از واحدهای توزیع کننده اقلام مصرفی نیست اما با رویکرد انقلابی در حال انجام این امور هستند که جای قدردانی دارد.

نصیری اظهار کرد: وضعیت نانوایی‌ها از نظر کمیت و کیفیت مورد قبول نیست و مسئولان مربوطه باید به صورت مستمر از نانوایی‌ها بازدید داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: نیاز است که بخشدار دهفری و رئیس اداره جهاد درخصوص طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی روستای نوایی محله اقدامات لازم را هرچه سریعتر انجام دهند چراکه به فصل کشاورزی نزدیک می‌شویم و کشاورزان باید از زمین های خود بهره‌برداری کنند.

فرماندار فریدونکنار درخصوص قرارگیری نام این شهرستان در لیست شهرهای کمتر توسعه‌یافته تصریح کرد: در مازندران تنها شهرستانی هستیم که سند توسعه داریم و دو شهرستان در تلاشند برای اینکه جز شهرهای کمتر توسعه یافته به‌شمار بیایند. 

نصیری ادامه داد: فریدونکنار جز شهرهای توسعه یافته متوسط با آسیب اجتماعی بالا است و شهرهای کمتر توسعه یافته از بودجه‌های کشوری استفاده می‌کنند و این موضوع برای ما اعتبارات و امکانات خوبی به همراه دارد.

به گزارش بلاغ در پایان این جلسه، از زحمات حرمت‌الله قیصری رئیس اداره ثبت احوال فریدونکنار و قربان نیکپور رئیس کمیته امداد فریدونکنار تجلیل به عمل آمد و به ترتیب مهدی مجیدی و آقاجانپور به عنوان جایگزین این ادارت انتصاب شدند.

انتهای پیام/

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

پیش بینی هواشناسی در نوروز 98

کلیدواژه: آتشنشانی خواندنی ها

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۲۴۶۱۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آماده باش ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی کرمان برای چهارشنبه سوری
 • برقراری بیش از 17 هزار تماس تلفنی با مرکز 110 اسدآباد
 • مراکز درمانی استان مرکزی به حالت آماده باش درآمدند
 • بازدید کارشناسان سازمان آتش نشانی از مدارس اسکان میهمانان نوروزی
 • آماده‌باش 220 نیروی آتش نشانی در ایام عید و چهارشنبه آخر سال
 • ۱۰هزار دانش آموز بوکانی نکات ایمنی چهارشنبه سوری را فرا گرفتند
 • ۱۷۷۷ عملیات آتش‌نشانی در بروجرد انجام شد؛ کاهش آمار حوادث در شهرستان
 • سوختگی را از هفت سین امسال دور کنیم
 • 5 هزار آتش نشان در آماده باش کامل قرار می گیرند
 • ۱۵۷۵ مأموریت آتش‌نشانی بیرجند از ابتدای سال
 • نکات مهمی که هنگام سفرهای نوروزی باید رعایت کنید/ دستور طلایی پیشگیری از مسمومیت غذایی در سفر
 • تیم‌های عملیاتی آتش نشانی در قزوین در آماده باش کامل هستند
 • آماده باش کامل نیرو‌های آتش نشانی یزد در چهارشنبه آخر سال
 • طرح ایمن سازی مدارس حاشیه جاده ها در سردشت اجرا شد
 • ۳۲ اکیپ آتش‌نشانی برای چهارشنبه آخر سال در اراک آماده‌باش شدند
 • تمهیدات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در چهارشنبه سوری
 • شهربازی کرمان با امکانات جدید پذیرای همشهریان است
 • توصیه‌های ایمنی برای چهارشنبه آخر سال
 • نکات بهداشتی سفر با اتوبوس