تیم ملی فوتبال آرژانتین در نبود ستاره اش به راحتی توانست عراق را در یک بازی دوستانه شکست دهد. آفتاب‌‌نیوز : تیم ملی فوتبال آرژانتین در یک دیدار دوستانه در عربستان به مصاف تیم ملی فوتبال عراق رفت و با چهار گل پیروز شد.
آرژانتین بدون لیونل مسی در شروع بازی را در اختیار داشت و به دنبال گلزنی بود. با این حال نخستین فرصت بازی به امجد رسید و او نتوانست از این موقعیت بهره ببرد. ضربه بازیکن عراقی به بیرون رفت. در ادامه آلبی سلسته باز هم حمله کرد تا اینکه با سانتر خوب مارکوس آکونیا توپ به لائوتارو مارتینس رسید. او با ضربه سر دروازه عراق را در دقیقه ۱۷ باز کرد. پائولو دیبالا نیز در این نیمه فرصت گلزنی داشت اما دروازه بان حریف اجازه نداد تا بازی دو بر صفر شود. عراق در اواخر نیمه اول نمایش بهتری داشت اما ۴۵ دقیقه نخست با پیروزی یک بر صفر شاگردان لیونل اسکالونی پایان یافت.
آرژانتین در شروع نیمه دوم  چند تغییر در ترکیب خود انجام داد و روبرتو پریرا، ادواردو سالویو و سانتیاگو آسکاسیبار به جای فرانکو واسکس، رودریگو دی پائول و ماکسیمیلیانو متسا وارد زمین شدند. برتری آلبی سلسته در نیمه دوم نیز ادامه داشت و پریرار گل دوم تیمش را در دقیقه ۵۳ به ثمر رساند. دیبالا یک شوت زیبا به سمت دروازه عراق زد اما باز هم دروازه بان این تیم توپ را دفع کرد. در ادامه جیوانی سیمئونه و فرانکو سروی برای آرژانتین به میدان رفتند. عراق برای دقایقی چند بار حمله کرد اما به نتیجه نرسید. با این حال توپ و میانه میدان در اختیار آلبی سلسته بود. 
سالویو در دقیقه ۸۱ می توانست گل سوم آرژانتین را به ثمر برساند اما ضربه اش با برخورد به مدافع حریف به کرنر رفت. لحظاتی بعد جرمن پتسلا توانست با یک ضربه سر دروازه عراق را باز کند. در دقایق آخر نیز بازی در اختیار شاگردان اسکالونی بود و سروی گل چهارم تیمش را به ثمر رساند.
به گزارش ایسنا، آرژانتین در دومین دیدار دوستانه اش در عربستان به مصاف برزیل می رود. دو رقیب قدیمی در حالی برابر هم قرار می گیرند که مسی، ستاره آلبی سلسته در این بازی حضور نخواهد داشت.

کد خبر: ۵۵۰۴۵۳ تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۳

منبع: آفتاب

خبر بعدی:

رکوردهای رونالدو که مسی هنوز آن‌ها را فتح نکرده است

رکوردهایی در اختیار رونالدو است که حتی بازیکنی نظیر مسی نیز نتوانسته آن ها را بشکند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ لیونل مسی و کریس رونالدو بزرگترین فوتبالیست‌های عصر ما هستند و هرگز از شکستن رکورد و ثبت حد نصاب‌های جدید خسته نمی‌شوند.

این دو گلزن شگفت انگیز رکوردهای زیادی در دنیای فوتبال در اختیار خود می‌بینند و هر هفته و هر فصل در حال شکستن و ثبت رکوردهای جدیدتری هستند. این دو بازیکن با سطح بالای خود، برای بهتر شدن به یکدیگر انگیزه داده اند و به دستاوردهایی رسیده اند که برای دیگر بازیکنان دنیای غیرممکن به نظر می‌رسد.

به بهانه هت‌تریک و نمایش جادویی لیونل مسی در جریان پیروزی ۴-۱ بارسلونا مقابل رئال بتیس و به راه افتادن بخث هایی جدید در مقایسه او و رونالدو، اکنون به ۴ رکوردی اشاره می‌کنیم که در اختیار کریس رونالدو است و لیونل مسی هنوز نتوانسته به آنها چنگ بزند. البته رکورد چهارم، در اختیار ستاره‌ای ایرانی است و در این زمینه، رونالدو صرفاً نسبت به مسی برتری دارد:

۱- حداقل ۵۰ گل زده در ۶ فصل متوالی

از زمان حضور در رئال مادرید در سال ۲۰۰۹، رونالدو در هر فصل (به جز فصل اول) توانست حداقل ۴۰ گل در تمامی رقابت‌ها برای کهکشانی‌ها به ثمر برساند. این فوق ستاره سابق رئال مادرید از فصل ۱۱-۲۰۱۰ تا فصل ۱۶-۲۰۱۵، برای ۶ فصل متوالی حداقل ۵۰ گل در تمامی رقابت‌ها برای رئال به ثمر رساند. (به ترتیب ۵۳، ۶۰، ۵۵، ۵۱، ۶۱ و ۵۱) رونالدو سریع‌تر از هر بازیکن دیگری به ۱۵۰ و ۲۰۰ گل لالیگایی رسید.

در مقابل، مسی در ۵ فصل توانسته تعداد گل‌های خود را به ۵۰ برساند و ۳ فصل از این تعداد به صورت متوالی بوده است. (۱۱-۲۰۱۰ تا ۱۳-۲۰۱۲ به شکل متوالی به ترتیب ۵۳، ۷۳ و ۶۰ گل؛ فصل‌های ۱۵-۲۰۱۴ با ۵۸ و ۱۷-۲۰۱۶ با ۵۴ گل)

۲- آقای گل ادوار لیگ قهرمانان اروپا

رونالدو تنها بازیکنی است که توانسته در سه فصل گوناگون لیگ قهرمانان حداقل ۱۵ گل به ثمر برساند. (فصل‌های ۱۴-۲۰۱۳، ۱۶-۲۰۱۵ و ۱۸-۲۰۱۷ به ترتیب با ۱۷، ۱۶ و ۱۵ گل) او همچنین تنها بازیکن تاریخ این رقابت هاست که توانسته در یک فصل، در تک تک بازی‌های مرحله گروهی گلزنی کند.

بازیکن سابق اسپورتینگ لیسبون تنها بازیکنی است که توانسته در ۱۱ دیدار متوالی گلزنی کند. او در روز ۱۸ آپریل ۲۰۱۷ به نخستین بازیکن تاریخ رقابت‌ها تبدیل شد که به ۱۰۰ گل زده رسیده و در ۱۸ فوریه ۲۰۱۸ به نخستین بازیکن تاریخ تبدیل شد که با پیراهن یک باشگاه (رئال مادرید) ۱۰۰ گل در این رقابت‌ها به ثمر می‌رساند. در مجموع تعداد گل‌ها رونالدو ۱۲۴-۱۰۸ از مسی پیش است و در تعداد عنوان‌های آقای گلی نیز رونالدو برتری ۷-۵ نسبت به مسی دارد.

۳- حداقل ۶۰ گل زده در ۴ سال تقویمی متوالی

در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴، رونالدو در ۴ سال تقویمی متوالی توانست حداقل ۶۰ گل در عرصه باشگاهی و ملی به ثمر برساند. مسی در دوران فوتبال خود در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ به این دستاورد رسیده، هرچند ۹۱ گل او در سال تقویمی ۲۰۱۲ دستاوردی شگفت انگیز و خارق العاده است.

رونالدو همچنین تنها بازیکنی است که توانسته در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷، برای ۷ سال تقویمی متوالی حداقل ۵۰ گل باشگاهی و ملی به ثمر برساند. فوق ستاره آرژانتینی این مهم را در ۴ سال متوالی انجام داده و مجموعاً در ۷ سال تقویمی توانسته حداقل ۵۰ گل به ثمر برساند.

۴- گل‌های ملی

با به ثمر رساندن ۸۵ گل در ۱۵۴ بازی (۰.۵۵ گل در هر بازی) رونالدو در رده دوم بیشترین تعداد گل ملی قرار دارد و در این زمینه تنها علی دایی را با ۱۰۹ گل زده در ۱۴۹ بازی بالاتر از خود می‌بیند. بعد از رونالدو و با عبور از نام‌هایی نظیر فرانس پوشکاش، پله، میروسلاو کلوزه و رابی کین، در رده هجدهم به لیونل مسی می‌رسیم که با ۶۵ گل زده در ۱۲۸ بازی ملی (۰.۵۱ گل در هر بازی) این رده را مشترکا با دیدیه دروگبا در اختیار دارد. صعود مسی در این جدول حتمی است اما شاید او نتواند از رونالدو پیشی گیرد.

در زمینه کسب جام نیز، رونالدو به همراه پرتغال قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ را تجربه کرده اما لیونل مسی با ۴ نایب قهرمانی، هرگز نتوانسته به همراه آرژانتین در عرصه ملی جامی را بالای سر ببرد. مسی با آرژانتین در سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نایب قهرمان کوپا آمریکا و در سال ۲۰۱۴ نایب قهرمان جام جهانی شده است.

منبع: وب سایت برنامه نود

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

کلیدواژه: آرژانتین عراق مسی

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۲۴۶۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مقايسه تعداد گل‌هاى ملى رونالدو و مسی با ساير بازيكنان فعلى تركيب پرتغال و آرژانتین
 • بازداشت دو ایرانی در آرژانتین با گذرنامه جعلی اسرائیل
 • جزئیات بازداشت 2 ایرانی در آرژانتین با گذرنامه جعلی اسرائیل
 • سزار منوتی: حضور در دیدارهای دوستانه، مسی را خسته می‌کند؛ بارسلونا مدعی اصلی قهرمانی اروپا است
 • غیبت احتمالی مسی در دیدار آرژانتین مقابل مراکش
 • غیبت قطعی مسی در دیدار آرژانتین مقابل مراکش
 • علت غیبت مسی مقابل مراکش: خستگی یا مصدومیت؟
 • ۲ ایرانی در آرژانتین دستگیر شدند/ آن‌ها پاسپورت اسرائیلی دارند+عکس
 • ۲ ایرانی در آرژانتین دستگیر شدند
 • دو ایرانی در آرژانتین دستگیر شدند/ آنها پاسپورت اسرائیلی دارند
 • واکنش جالب چلسی به گل فوق العاده لیونل مسی! (عکس)
 • مسی و رونمایی از پیراهن جدید آلبی سلسته (عکس)
 • رونمایی از لباس تیم ملی آرژانتین با لیونل مسی
 • دعوت از مسی به تیم ملی اشتباه بود
 • از پیراهن جدید تیم ملی آرژانتین برای کوپا آمریکای 2019 رونمایی شد (عکس)
 • رونمایی از پیراهن آرژانتین برای کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹+ تصاویر
 • مسی من را به دروازه بان بهتری تبدیل کرد
 • فیلم / بازگشت لیونل مسی به تمرینات تیم ملی آرژانتین
 • تیم منتخب هفته بیست و دوم لیگ برتر