رویداد۲۴ دکور برنامه دورهمی یک میلیارد و صد میلیون هزینه اش شد. (حالا می گذریم از نزدیک هفت ملیارد تومان هزینه دستمزد آقای مهران مدیری!)

 

به گزارش رویکرد امروز؛ یاسر عرب در یادداشتی تلگرامی نوشت؛ وقتی پست بالا را گذاشتم بعضی دوستان تعجب کردند که مگر می شود این رقم ها برای دکور هزینه شود؟
اولا من رقم پایه را نوشتم.


دوما اگر قرار به ارائه ای از وضعیت بریز و بپاش های دکور های بی سر و ته سازمان باشد باید بگویم وضعیت قابل تصور برای عموم مردم نیست!

فقط دکور برنامه دورهمی یک ملیارد و صد میلیون هزینه اش شد.
(حالا می گذریم از نزدیک هفت ملیارد تومان هزینه دستمزد آقای مهران مدیری!)

با اینکه علاقه ای به افشاگری و رو کردن سند ندارم اما تا ساعتی دیگر چند نمونه را همراه با سند می گذارم تا ببینید وقتی "نظارتی" بر سازمان صدا و سیما از طرف نمایندگان جمهور مردم نمی شود اوضاع آن (به غیر بحث های محتوایی و سیاسی کاری و دروغگویی سیستماتیک) از چه قرار است؟

سند (1)

 

 

سند (2)

 

 

 

 

منبع: رویداد24

خبر بعدی:

لیست خرید عجیب وزارت خارجه برای دیپلمات‌هایش! +سند

63 کارتن آب میوه، 4700 دستمال کاغذی، صدها بسته کافی میت و قهوه گلد، 300 کیلو چای مرغوب و 700 گلدان رز بخشی از مایحتاج مورد نیاز وزارت خارجه است که طی هفته های اخیر درباره آن اعلام نیاز کرده است.

به گزارش سرویس جامعه مشرق، وقتی دولت در لایحه پیشنهادی بودجه سال ۱۳۹۸ به مجلس شورای اسلامی، رقم بودجه وزارت امورخارجه را در مقایسه با سال ۱۳۹۷ به دو برابر افزایش داد، تصور این بود که در کنار افزایش نرخ ارز که در برخی مواقع، دست وزارت خارجه را برای فعالیت های روزمره اش می بست، شاید کارهای مهم تر و بزرگتری قرار است در سال جدید در این وزارتخانه اتفاق بیفتد.

وزارتخانه ای که در سال های اخیر انتقاد به نحوه عملکرد آن کم نبوده اما به جز هزینه های حقوق دریافتی دیپلمات‌های کشورمان که حدوداً بین ۳۶ تا ۱۰۰ میلیون تومان در ماه است، بقیه موارد آن همچون بسیاری دستگاههای دیگر، شفاف نبود. البته با توجه به هزینه‌های بالای زندگی در کشورهای خارجی، قطعاً بخش زیادی از حقوق دریافتی سفرا و کارمندان سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور، خرج امور روزانه آنها می‌شود.

اگر چه برخی مسئولان اجرایی، افزایش بودجه این وزارتخانه را به موضوعاتی مانند «همکاری‌های اقتصادی بین‌المللی، سهمیه حق عضویت و کمک دولت ایران بابت مخارج سازمان ملل متحد و سایر سازمان‌های بین‌المللی، مرکز آموزش روابط بین‌الملل و هزینه‌های ضروری نمایندگی‌های خارج از کشور» مربوط کرده اند اما انگار این وزارتخانه هزینه های دیگری هم دارد که مانند هزینه های عنوان شده، خیلی هم به گوش مردم و رسانه ها آشنا نیستند.

ظریف چندی پیش با انتقاد از بودجه وزارت امور خارجه گفت: «مجموع بودجه دلاری و ریالی وزارت امور خارجه ١١٠٠ میلیارد تومان است یعنی کمتر از بودجه برخی دستگاه های فرهنگی کشور»

بودجه وزارت امور خارجه در سال ۱۳۹۷ بودجه پیشنهادی برای وزارت امور خارجه در سال ۱۳۹۸ ۱۲،۵۲۳،۳۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال ۲۶،۶۶۴،۵۶۲،۰۰۰،۰۰۰

به همین خاطر، بررسی های مشرق سراغ هزینه های این اهالی یقه دیپلماتیک در محل کار رفته که اگرچه کارهای مهمی انجام می دهند اما ظاهراً خرج اداره جات شان هم با بقیه ادارات و مردم هم متفاوت است. این بررسی که عمدتاً از سامانه تدارکات الکترونیک دولت انجام گرفته، حاوی نتایج جالب و قابل تاملی است که مهمترین آنرا می توان به شرح زیر دسته بندی کرد:

کت و شلوار درجه یک: ۵۲۵ دست!

آگهی مربوطه در ۲۳ دی ماه از سوی وزارت خارجه اعلام و در آن عنوان شده این دستگاه دولتی نیازمند ۵۲۵ دست کت و شلوار مرغوب درجه ۱ به همراه ۵۲۵ پیراهن درجه یک و ۵۲۵ جفت کفش درجه یک است. در عین حال، ۳۵ دست مانتو و شلوار و ۳۵ جفت کفش زنانه نیز درخواست شده تا از سوی شرکت های علاقمند، نمونه و قیمت پیشنهادی ارائه شود. طبق این آگهی، تاریخ نیاز به کالا نیز ۱ روز بعد یعنی ۲۴ دی ماه، تعیین شده است.

اگر وزارت خارجه از کت و شلوارهای دوخت شرکت های داخلی استفاده کند (که به احتمال زیاد و با توجه به قوانین مصوب، همین طور است) هر عدد کت و شلوار هاکوپیان یا گراد به قیمت میانگین حدوداً ۲ میلیون تومان به فروش می رسد و بر این اساس، قریب ۱ میلیارد تومان هزینه برای خرید این کت و شلوارها - غیر از پیراهن و کفش و مانتوهای درخواست شده- بودجه لازم خواهد بود.

طبیعتاً بدون نیاز به چنین تعداد دقیقی برای خرید کت و شلوار و اقلام زیر، نیازی به استعلام و درخواست دریافت نمونه و قیمت برای آن، عقلانی نخواهد بود.

نوشیدنی ها: از قوه گلد تا آبمیوه

در اگهی بعدی، نوشیدنی های مورد نیاز وزارت خارجه درج شده که شامل ۴۰۰ شیشه قهوه ۱۰۰ گرمی "گلد" است. این درخواست در ۲۸ بهمن ماه اعلام شده و متقاضیان تا ۷ اسفندماه مهلت دارند، آنرا تحویل کارشناس مربوطه در وزارت خارجه بدهند. قیمت هر کدام از این محصولات ۱۰۰ گرمی حدود ۵۵ هزار تومان قیمت دارند که برای خرید آن، وزارت خارجه باید ۲۲ میلیون تومان هزینه کند.

در کنار این قهوه ها، درخواست خرید "کافی میت" ۴۰۰ گرمی به میزان ۵۰۰ عدد نیز صادر شده که قیمت آن نیز در بازار حدود ۳۷ هزار تومان است و باید تا ۳۰ بهمن، تحویل نماینده خریدار شود. این درخواست، قریب ۱۸ و نیم میلیون تومان، هزینه به همراه دارد.

در کنار این نوشیدنی های گرم، دستگاه دیپلماسی خواستار خرید ۱۰ کارتن آب پرتقال، ۱۰ کارتن آب آناناس، ۱۰ کارتن آب انبه، ۱۵ کارتن آب آلبالو، ۱۰ کارتن آب انار و ۸ کارتن آب سیب جمعاً به میزان ۶۳ کارتن شده است که این فراخوان مربوط به نیمه دی ماه امسال است. در آگهی مذکور تاکید شده که تمامی آبمیوه ها باید از نوع سن ایچ و به صورت ۱ لیتری باشند و حداقل ۸ ماه دیگر، تاریخ مصرف داشته باشند.

متفرقه ها: ۷۰۰ گلدان رز و ۴۷۰۰ دستمال کاغذی

اما روحیه کارمندان و مهمانان وزارت خارجه، نیازمند ۳۰۰ گلدان رز مینیاتوری، رز نسترن به میزان ۲۰۰ گلدان و رز مهندسی قرمز و سفید به میزان ۲۰۰ گلدان است که بررسی سایت های مربوطه نشان می دهد هر شاخه درجه ۱ آن حدود ۴ هزار و ۵۰۰ تومان و هر شاخه درجه ۲ حدوداً ۳,۵۰۰ تومان قیمت دارد اما مجموع ۷۰۰ گلدان مورد نیاز وزارت خارجه را نمی توان به صورت دقیق تخمین زد.

۳۰۰ کیلو چای عطری از برند گلستان، ۲ هزار عدد دستمال رولی کاغذی، ۲۷۰۰ عدد دستمال کاغذی حوله ای بزرگ، ۱۰۰۰ لیتر مایع ظرفشویی و ۱۰۰۰ لیتر مایع دستشویی با برند "اوه" از دیگر استعلام های وزارت خارجه در هفته های اخیر است که به نظر می رسد برای تامین ملزومات مورد نیاز برای سال آینده باشد.

همین چند هفته پیش بود که سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تحلیل بودجه سال آینده وزارت خارجه، از این نهاد خواسته بود با صرفه جویی و تعدیل در برخی هزینه ها و امکانات، تلاش کند با مشکل منابع مواجه نشود و حال باید دید، این تعداد کت و شلوار و قوه و کافی میت، نسبت به امسال و سال گذشته، با کاهش و صرفه جویی چند درصدی همراه بوده است؟!

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۲۶۸۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • وقتی «سلبریتی‌های پوشکی» الگوی پولدار شدن یک‌شبه می‌شوند +عکس
 • درخواست وزارت خارجه برای خرید «۵۲۵ کت و شلوار درجه یک» +سند
 • افشاگری از دستمزدهای باورنکردنی بازیگران در ایران
 • نگاهی به کلکسیون جذاب خودروهای مایکل جکسون
 • شغل های دوم مشهورترین سلبریتی های ایرانی که از آن بی اطلاعید! + تصاویر
 • کارشناسان دویچه‌وله: باید از سلبریتی‌ها استفاده کنیم؛ اما خطرناکند!
 • تماشای زندگی لاکچری سلبریتی ها یا شکنجه روانی؟
 • از ماشین لاکچری آقای شهردار تا صحبت های جنجالی یک بازیگر در مورد برخی سلبریتی ها + فیلم
 • مدیران استانی جهت سند آمایش سرزمین گیلان ساز و کار ارائه‌‌ دهند
 • سند آمایش سرزمین باید راهکارهای توسعه استان را مشخص کند
 • سند دانشگاه اسلامی از اسناد مظلوم است
 • نشست علمی اصول راهبردی عدالت و بررسی تدابیر سند الگوی پایه
 • سند توسعه شهرستان های خراسان جنوبی بازنگری می شود
 • تاکید استاندار بر برگزاری همایش‌ها با حداقل هزینه/ استفاده از چند میوه و غذا از جیب بیت المال ممنوع!
 • بخش خصوصی در اجرای سند آمایش سرزمین مشارکت کنند
 • جشن ازدواج حنیف عمران زاده در این قصر رویایی چقدر آب خورد؟ +عکس
 • فوتبالیست معروف ایران برای مراسم ازدواجش چقدر هزینه کرد؟
 • درخواست وزارت‌خارجه برای خرید «525 کت و شلوار درجه یک» و 700 گلدان رز/ دیپلمات‌های تهران‌نشین چقدر «قهوه گُلد» و «کافی‌میت» مصرف می‌کنند؟! +سند
 • لاکچری‌ترین عروسی سال/ فوتبالیست معروف برای مراسم ازدواجش چقدر هزینه کرد؟