صراط:

 شهید مدافع حرم «محمدهادی ذوالفقاری» از جمله جوان‌های بی‌باک، بابصیرت و خوش‌فکر جمهوری اسلامی ایران بود که در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۳ در منطقه «مکیشفیه» شهر سامرا به شهادت رسید. خبرگزاری میزان بُرش‌هایی از زندگی این قهرمان کشورمان را که در کتاب «پسرک فلافل‌فروش» گردآوری شده است، منتشر می‌کند.

وابستگی به نجف

به گزارش میزان، ایام حضور هادی در نجف به چند دوره تقسیم می شود.

حالات و احوال او در این سه سال بسیار متفاوت است. زمانی تلاش داشت تا یک کار در کنار تحصیل پیدا کند و درآمد داشته باشد. کار برایش مهیا شد، بعد از مدتی کار ثابت با حقوق مشخص را رها کرد و به دنبال کاری برای مردم و به نیت رضای پروردگار بود.

هادی کم کم به حضور در نجف و زندگی در کنار امیرالمومنین(ع) بسیار وابسته شد. وقتی به ایران برمی‌گشت، نمی‌توانست تهران را تحمل کند. انگار گم گشته‌ای داشت که می‌خواست سریع به او برسد.

دیگر در تهران مثل یک غریبه بود. حتی حضور در مسجد و بین بچه‌ها و رفقای قدیمی او را سیر نمی‌کرد. این وابستگی را وقتی بیشتر حس کردم که می‌گفت: حتی وقتی به کربلا می‌روم و از حضور در آنجا لذت می‌برم، دلم برای نجف تنگ می‌شود. می‌خواهم زودتر به کنار مولا امیرالمومنین(ع) برگردم.

این را از مطالعاتی که داشت می‌توانستم بفهمم. هادی در ابتدا برای خواندن کتاب‌های اخلاقی به سراغ آثار مقدماتی رفت. آداب‌الطلاب آقای مجتهدی را می‌خواند و .... رفته رفته به سراغ آثار بزرگان عرفان رفت. با مطالعه‌ آثار و زندگی اشخاص، روز به روز حالات معنوی او تغییر می کرد. من دیده بودم که رفاقت‌های هادی کم شده بود! برخلاف اوایل حضور در نجف، دیگر کم حرف شده بود. معاشرت او با بسیاری از دوستان در حد یک سلام و علیک شده بود.

به مسجد هندی‌ها علاقه داشت. نماز جماعت این مسجد توسط آیت‌الله حکیم و به حالتی عارفانه برقرار بود. برای همین بیشتر مواقع در این مسجد نماز می‌خواند.

خلوت‌های عارفانه داشت. نماز شب و برخی اذکار و ادعیه را هیچ گاه ترک نمی‌کرد. این اواخر به مرحوم آیت‌الله کشمیری ارادت خاصی پیدا کرده بود. کتاب خاطرات ایشان را می‌خواند و به دستورات اخلاقی این مرد بزرگ عمل می‌کرد.

یادم هست که می‌گفت: آیت‌الله کشمیری عجیب به نجف وابسته بود. زمانی که ایشان در ایران بستری بود می‌گفت مرا به نجف ببرید بیماری من خوب می شود. هادی این جملات را می‌خواند و می‌گفت: من هم خیلی به اینجا وابسته شده‌ام، نجف همه‌ وجود ما را گرفته است. هیچ مکانی جای نجف را برای من نمی‌گیرد.

این سال آخر هر روز یک ساعت را به وادی‌السلام می‌رفت. نمی‌دانم در این یک ساعت چه می‌کرد، اما هرچه بود حال عجیب معنوی برای او ایجاد می‌کرد. این را هم از استاد معنوی خودش مرحوم آیت الله کشمیری و آقا سید علی قاضی فرا گرفته بود.

منبع: صراط نیوز

خبر بعدی:

باید جهادی عمل کنیم تا بتوانیم اقتصاد را درست کنیم/ راه عزت ملت از وابستگی نمی‌گذرد

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی گفت: اهمیت اقتصاد مانند مبارزه با دشمن مهاجم نظامی است، باید جهادی عمل کنیم تا بتوانیم اقتصاد را درست کنیم.  

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو از مشهد، سردار سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی‌زاده، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی ظهر امروز در مراسم اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی قوچان در سالن اجتماعات این واحد دانشگاهی گفت: در دهه اول انقلاب جوانان در کنار معنویت هم شاد بودند، هم می‌جنگیدند و خون می‌دادند، اما به بی دینی، بی ایمانی و بی غیرتی نمی‌خندیدند.

یوسفعلی‌زاده با اشاره به این مطلب که بسیاری پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کردند که اسم یا انتصاب‌های دیگری برای این انقلاب بگذارند، افزود: امام خمینی (ره) فرمودند، نهضت ما حسینی و انقلاب ما اسلامی است و دموکراتیک نیست، عناوین غربی و شرقی به آن نمی‌چسبد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با بیان اینکه بر اساس تحلیل رهبری در گام دوم انقلاب باید به اخلاق و معنویت بپردازیم گفت: باید بدانیم این دو عنصر در گام اول چه نقشی داشته و اخلاق و معنویت را در قبل انقلاب و بعد آن بیشتر بشناسیم.  

وی از سبک زندگی به عنوان یکی از نکات مهم گام دوم انقلاب یاد کرد و افزود: سبک زندگی اسلامی با تکیه بر فرهنگ و آداب و سنن ایرانی با سبک زندگی غربی بسیار فاصله دارد، زیرا آن‌ها خدا را از زندگی خود خارج کرده‌اند.  

یوسفعلی‌زاده با بیان اینکه آموزش علمی و طی کردن مدارج علمی و آموختن فنون به‌روز وظیفه بوده و راه شهیدان و آرمان‌های آنان با ابتلا به چنین منطقی همراه شده است، تصریح کرد: دلدادگی، دل‌بستگی و انتصاب به سالار شهیدان در این راه وجود دارد و قافله درحرکت است، کاروان رهروان راه خدا درگذر زمان بی‌وقفه درحرکت بوده و کسی نتوانسته مانع حرکت آن شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با اشاره به اقدام بزدلانه تروریست‌های تکفیری و عوامل نیابتی نظام سلطه در به شهادت رساندن مدافعان حریم نظام اسلامی، گفت: شهادت این عزیزان حریم امن نظام در آستانه ۴۰ سالگی دوم انقلاب این نکته را یادآوری می‌کند که عشق مسیر خود را بازکرده و در آن خون هم جریان دارد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اقتصاد را از دیگر حوزه‌های گام دوم انقلاب دانستند، اظهار داشت: اهمیت اقتصاد مانند مبارزه با دشمن مهاجم نظامی است، باید جهادی عمل کنیم تا بتوانیم اقتصاد را درست کنیم.  

یوسفعلی‌زاده گفت: باید اقتصاد مقاومتی را احیا کرده و هر خانه را به یک کارخانه تبدیل کنیم، زیرا زندگی مبتنی بر فرهنگ وارداتی مردم را در همه چیز نیازمند و وابسته می‌کند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد باید با دشمن جنگیده و دست خودی‌ها را بگیریم و به کسانی که فرمول‌های غیربومی ارائه می‌دهند، هشدار بدهیم، اظهار کرد: راه عزت ملت از وابستگی نمی‌گذرد، بلکه در همه شئون از استقلال می‌گذرد، اگر پیرو شهیدان هستیم باید بدانیم که شعارشان این بود، می‌جنگیم، می‌میریم، ولی ذلت و سازش نمی‌پذیریم.

وی با بیان اینکه شهیدان مظهر همه عشاق عالم بوده و تا اوج پر کشیده و همنشین بهترین‌ها شده اند افزود: برگزاری چنین یادواره‌هایی باید ما را بر آن دارد تا با پای سر بیاییم و دلبستگی خود را به شهدای به عرش رفته نشان دهیم تا به ما وامانده‌ها نیز نگاهی بیندازند.

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

کلیدواژه: شهادت شهید شهید مدافع حرم دفاع از حرم مدافعان حرم زندگی در نجف

منبع این خبر، وبسایت www.seratnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۰۱۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تشییع پیکر مطهر شهید مدافع حرم در سیرجان
 • پیکر مطهر شهید مدافع حرم در سیرجان تشییع شد
 • روایت کوتاه از خواهر شهید مدافع حرم «محمدرضا دهقان امیری»
 • دیدار سردار سلیمانی با خانواده شهید مدافع حرم در مازندران + تصاویر
 • درنگی در زندگی، زمانه و کارنامه‌ حضرت آیت‌الله حاج شیخ محمّد مؤمن قمی
 • ناراحتی شدید یک مدافع حرم از مشکلی که برای دوستش پیش آمده بود
 • کتاب خاطرات شهدای روحانی مدافع حرم در قم رونمایی شد
 • کنگره بین‌المللی شهدای روحانی مدافع حرم به روایت تصویر
 • دومین کنگره شهدای روحانی مدافع حرم برگزار شد
 • عکس/ کنگره بزرگ شهدای روحانی مدافع حرم
 • سلام رئیس جمهور سوریه به خانواده‌ شهدای روحانی مدافع حرم
 • دومین کنگره شهدای روحانی مدافع حرم در قم برگزار شد
 • ۲۴ مستند زندگی شهدای مدافع حرم در قم رونمایی شد
 • خواب منوچهر هادی در آغوش دخترش /عکس
 • آغاز به کار دومین کنگره بین‌المللی شهدای روحانی مدافع حرم در قم
 • دومین کنگره بین‌المللی ۱۴۰ شهید روحانی مدافع حرم در قم آغاز شد
 • حمایت کمیته امداد نجف‌آباد از ۱۵ هزار مددجوی تحت پوشش
 • رزمندگان دفاع مقدس؛ سفیران گفتمان ایثار و مقاومت
 • مادران شهدای مدافع حرم در خرمشهر تجلیل شدند