به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، سید حسن نصرالله -- دبیرکل حزب الله لبنان -- در مراسم یادبودی که این حزب برای آمنه محمود سلامه، مادر شهید عماد مغنیه -- از فرماندهان ارشد حزب الله لبنان -- برگزار کرده بود گفت أم عماد فرمانده ای استثنائی برای مقاومت تربیت کرد و شخصیت وی را شکل داد و در تصمیمات سرنوشت سازی که وی اتخاذ می کرد مشارکت داشت.

دبیر کل حزب الله افزود: وی بخصوص در سال های اخیر در همه فعالیت های ما مشارکت داشت و این کار را حتی پس از شهادت عماد مغنیه ادامه داد و بیماری و کسالت و سن و سال بالا هم وی را از ادامه این مسیر بازنداشت. وی فعالیت های خود را ادامه راه فرزندان شهیدش می دانست.

حسن نصرالله از نقش أم عماد در مقاومت سخن گفت و تاکید کرد وی در فعالیت های موسساتی و سازمان یافته مقاومت نقش مهمی داشت. أم عماد توانست انسان هایی مجاهد و مقاوم و ثابت قدم تربیت کند. ایشان همه فرزندان خود را تقدیم کرد و نه تنها به رضای خداوند راضی بود بلکه به این امر افتخار هم می کرد و بر همین اساس الگویی برای همه ما اعم از زنان و مردان بخصوص مادران و در درجه اول مادران شهداست.

دبیر کل حزب الله افزود: ترامپ بارها اعلام کرده است اگر حمایت آمریکا نبود عربستان وجود نداشت. آمریکا به دنبال دوشیدن عربستان است و به فرموده امام خمینی (ره) آمریکا دولت دزدان و غارت کننده ملت ها است. ایران محاصره شده در چشم ترامپ عظیم است ولی کشورهای عربی خلیج فارس و خاورمیانه در برابر چشم او در بهترین شرایط نمی‌تواند دو هفته بیشتر دوام بیاورند. می‌توان گفت بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی، در مقابل حمایت آمریکا از آن‌ها به این کشور جزیه می‌دهند.

در حال تکمیل...

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبر بعدی:

ناآرامی های الجزایر و سودان یادآور بهار عربی

تهران- ایرنا- الجزایر و سودان 8 سال پس از اعتراض‌های مردمی جهان عرب بار دیگر شاهد ناآرامی‌های خیابانی هستند و مردم این دو کشور آفریقایی با اعلام مخالفت خود با نظام های سیاسی بدنبال تغییرات واقعی می باشند.

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، سودان از 19 دسامبر گذشته (28 آذر) به دنبال تصمیم دولت این کشور برای افزایش قیمت برخی مواد غذایی، شاهد تظاهرات و اعتراضات است. این تظاهرات از شهر عطبره استان نهرالنیل آغاز و پس از مدت کوتاهی در سراسر سودان گسترش یافت و به اعتراض ها علیه «عمر البشیر» رئیس جمهوری این کشور تبدیل شد.
اعتراضاتی که علیه گرانی و فساد در سودان آغاز شده در ادامه رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته و هیات حاکمه را هدف گرفته است.
در الجزایر هم چند هفته ای است که شهرهای مختلف این کشور به ویژه پایتخت آن به صحنه اعتراضات گسترده مردم به شرایط سیاسی، اقتصادی و انتخابات ریاست جمهوری تبدیل شده است.
اعلام نامزدی مجدد «عبدالعزیز بوتفلیقه» 82 ساله که از سال 1999 میلادی قدرت را در دست دارد، برای انتخابات ریاست جمهوری باعث سر و صدای زیادی در داخل الجزایر شده است.
عمده خواسته معترضان کناره گیری کامل بوتفلیقه رئیس جمهوری از قدرت و تغییرات سیاسی بنیادین در این کشور است.
اگرچه بوتفلیقه از تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات چشم پوشی کرده ا ست اما هنوز هم مردم این کشور به اعتراض ها خود ادامه می دهد.
به گفته برخی از تحلیل گران، اعتراض ها در این 2 کشور آفریقایی یادآور انقلاب های مردمی 8 سال پیش است که در کشورهای تونس و مصر، لیبی رخ داد.
به باور آنان، با وجود اینکه اعتراض های سودان و الجزائر تفاوت هایی با هم دارند اما این اعتراض دارای شباهت هایی نیز هستند. در هر 2 کشور مردم مخالف نظام های سیاسی و سردمداران آن هستند که چندین دهه قدرت را در دست دارند. در هر 2 کشور تظاهرات کنندگان خواستار تغییرات واقعی هستند که زمینه را برای مردمسالاری و خروج از بن بست های اقتصادی و سیاسی فراهم کند.
یکی از ویژگی های اصلی اعتراض ها در سودان و الجزائر جنبه مسالمت آمیز بودن آن است. این موضوع تاکنون فرصت را از نظام های این کشور برای روی آوردن به خشونت تمام عیار و تغییر مسیر اعتراض برای سرکوب جنبش ها گرفته است.
براساس گزارش های منتشر شده، تاکنون درگیری های جدی میان نیروهای امنیتی الجزایر و سودان با اعتراض کنندگان رخ نداده است و تنها شمار کمی در سودان هدف قرار گرفته اند. با وجود اینکه نظام های این 2کشور در نتیجه فشارهای روز افزون تظاهرات کنندگان برخی امتیازها را داده اند تا شهروندان را آرام کنند باز هم اعتراض کنندگان با دیده تردید به این مساله نگاه می کنند و آنان نگران آن هستند که این امتیازها سبب شود که مطالبات آنان برآورده نشود و این امتیاز دادن ها تنها حربه ای برای فروکش کردن خشم افکار عمومی باشد و اصلاحات واقعی را به دنبال نداشته باشد.
پس از بروز اعتراض ها در الجزائر، بوتفلیقه در 11 مارس (20 اسفند) اعلام کرد که زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در 18 آوریل (29 اسفند) به تعویق خواهد افتاد و در این انتخابات کاندید نخواهد شد. او همچنین استعفای «احمد اویحیی» نخست وزیر خود را پذیرفت و «نورالدین بدوی» را به عنوان نخست وزیر جدید انتخاب کرد. او همچنین خواستار برپایی یک کنفرانس ملی مستقل و فراگیر با اختیارات گسترده برای اجرای اصلاحات ضروری و اصلاح قانون اساسی سال 2016 شد. او خواستار نظارت یک فرد مستقل ملی گرا بر این موضوع و حضور جریان سیاسی و مولفه های جامعه مدنی در این کنفرانس شد.
اما در سودان عمر البشیر از پارلمان خواسته است بررسی اصلاحات قانون اساسی را که به وی اجازه کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری جدید را می دهد به تعویق بیاندازد. او همچنین از دوم فوریه (13 بهمن) به مدت یک سال در سودان حالت فوق العاده اعلام کرد. او همچنین «عوض به عوف» وزیر دفاع را به عنوان معاون خود انتخاب کرده است و در سطح اتحادیه ها و ولایت ها، افرادی را انتخاب کرد که رویکرد نظامی و امنیتی دارند و امیدوار است که این افراد، مردم را که خواهان پایان حکومت بشیر هستند، خاموش سازد.
در این زمینه «ابراهیم فریحات» استاد مدیریت درگیری ها به شبکه «الجزیره» قطر گفت: اعتراض های مردمی در الجزائر و سودان تاکنون نتوانسته است تغییرات فراگیری را در این 2 کشور به دنبال داشته باشد. در الجزائر پس از چشم پوشی بوتفلیقه از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری جنبش مردمی به یک پیروزی جزئی دست یافته است. زیرا مردم تنها به دنبال پایان دادن به دوره پنجم ریاست جمهوری بوتفلیقه و تعویق انتخابات نبودند. بلکه خواستار مرحله انتقالی با نظارت دولت وفاق ملی و برگزاری انتخابات واقعی و دمکراتیک هستند که پس از با حضور گسترده مردم و شخصیت های قابل اعتماد شهروندان دولت تشکیل شود. اما در سودان طرح های نظام نتوانسته است اراده اعتراض کنندگان را برای پیگیری اهدافشان سست کند. مردم خواستار سقوط نظام و برپایی دولت انتقالی مدنی هستند که به خواسته های معیشتی، امنیت و آزادی مردم جامه عمل بپوشاند.
تارنمای خبرگزاری رسمی اردن «عمون» نیز در گزارشی به قلم «حسین البناء» نوشت: این روزها بار دیگر جوانان در کشورهای عربی با نَفَس تازه ای در الجزائر و سودان موج تازه ای از انقلاب های بهار عربی را به راه انداخته اند. به نظر می رسد که مردم جهان عرب برای رسیدن به آزادی به هر بهایی تلاش می کنند. دیگر برای مردم این کشورها پذیرفتنی نیست در شرایطی که میلیون ها تن از جوانان از ناامیدی، سرخوردگی و بیکاری رنج برند دایناسورهای خودکامه ای که در بنای دولت های مدرن و مردمسالار شکست خورده اند در راس قدرت باقی بمانند. هر کسی که اعتقاد داشته باشد که راهی غیر از دموکراسی برای عبور به مرحله آینده وجود دارد و دیکتاتورها چیزی جز شکست، ظلم، فساد و خودکامکی برای ملت های خود به ارمغان می آورند در توهم به سر می رود. جهان عرب اکنون در مرحله تازه ای از تاریخ خود به سر می برد که جوانان کشورهای عربی و نظام های جلاد آن در حال نگارش آن هستند.
روزنامه «القدس العربی» چاپ لندن هم در گزارشی با عنوان «بهار عربی و تکمیل استقلال ملی» نوشت: اکنون ما در آستانه مرحله تازه ای از مراحل بهار عربی به سر می بریم. اعتراض های مردمی در سودان و الجزائر و همچنین بروز نارضایتی ها در بسیاری دیگر از کشورهای عربی از جمله مصر نشان می دهد که سال ها جنگ در منطقه، حضور داعش و دخالت بسیاری از قدرت ها به میدان بازی، نتوانسته است مانع انقلاب های مردمی شود. دیکتاتورهای مستبد و بسیاری از فرهیختگان و اصحاب رسانه و امثال آنان مدعی اند که درخواست ها برای ایجاد اصلاحات در کشورهای عربی به معنای بازگشت دوباره استعمار است. بیرون راندن استعمارگران از کشورهای عربی و برپایی دولت های ملی عربی نشان داده است که استعمارگران از کشور بیرون رانده شده اند اما در این کشورها آزادی برقرار نشده است. نظام های حکومتی که در کشورهای عربی در واقع ادامه همان استعمارگران هستند.
' نسل بهار عربی و نسل انقلاب تونس در سال 2011 و نسل جوانان سودان، الجزائر و مصر و نسل جدید در کشورهای عربی به این موضوع پی برده اند که مردمسالاری، ازادی و ارزش های حقوق بشری ارزش هایی انسانی هستند که غرب مالک آن نیست. پیروزی انقلاب های بهاری عربی و آغاز ایجاد مردمسالاری واقعی و نظام مدرن آخرین مرحله پایان دادن به استعمارگری است. از این رو، مردم در خیابان های الجزائر و سودان و دیگر کشورهای در حال تاسیس دولت مستقل هستند.'
پژوهش**9278**

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

کلیدواژه: سید حسن نصرالله لبنان

منبع این خبر، وبسایت www.yjc.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۰۳۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نانودارو‌های ضدسرطان چه بلایی بر سر انسان می‌آورند؟
 • دیدار سید حسن نصرالله و یک هیات حماس
 • دیدار سید حسن نصرالله با هیئتی از جنبش حماس
 • دیدار سید حسن نصرالله با هیاتی از جنبش حماس
 • دیدار هیئتی از حماس با سید حسن نصرالله
 • روستایکارخانه سفیدکن دورود در محاصره سیل قرار گرفت
 • محورهای سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان در روز سه‌شنبه
 • حدیث روز/ سه کاری که موجب طول عمر می‌شود
 • مقام حزب‌الله: مواضع خصمانه ترامپ دلیل کشتار نمازگزاران نیوزیلند است
 • مرگ یکی دیگر از کشتی گیران تیم ملی ایران / او در کما دوام نیاورد+ عکس
 • سخنرانی مهم سید حسن نصرالله در روزهای آینده
 • «سید حسن نصرالله» روز سه شنبه سخنرانی می‌کند
 • سید حسن نصرالله هفته جاری سخنرانی می‌کند
 • صیادمنش: بزرگتر‌های استقلال به من انگیزه دادند/ می‌خواهم جواب اعتماد شفر را بدهم
 • مهمترین رخدادهای خاورمیانه در سالی که گذشت+ تصاویر
 • صیادمنش: بزرگتر های استقلال به من انگیزه دادند/ برنده دربی شانس قهرمانی زیادی دارد
 • یک «خودی» عامل بازداشت آیت‌الله خامنه‌ای
 • جوانان مومن با همت و غیرت زمینه اعتلای کانون های مساجد را فراهم آورند
 • جنگ و صلح در الحدیده/ دخالت ریاض در دولت‌سازی بیروت/ تلاش نافرجام برای حذف حزب‌الله از طریق سپر شمالی