نیروی هوایی انگلیس پرواز جنگنده‌های رادارگریز اف‌ــ۳۵ ساخت آمریکا را به علت نقص فنی متوقف کرد.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، انگلیس هم تصمیم گرفت تا به تبعیت از آمریکا، هواپیماهای اف‌ــ35 خود را تا روشن شدن نتیجه بازرسی نقص فنی آن ها زمینگیر کند.

این بازرسی‌ها پس از انتشار گزارش اولیه در مورد سقوط یک فروند اف‌ــ35بی در ایالت کارولینای جنوبی آمریکا در روز 8 سپتامبر اتفاق می‌افتد.

هواپیمای سقوط‌کرده جزو مدل‌های با قابلیت برخاستن و فرود در باند کوتاه بود.

ببینید فیلم/ ایتالیا جنگنده های اف35 آمریکا را نمی خواهد

سخنگوی وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد ایمنی اولویت اول نیروی هوایی است، به همین دلیل پرواز جنگنده های اف-35 تا مشخص شدن نتیجه تحقیقات و بازرسی ها متوقف خواهد ماند.

انگلیس اکنون 15 هواپیمای اف‌ــ35 از انواع عمودپرواز و برخاست از باند کوتاه در اختیار دارد و قرار است  جمعا 138 فروند خریداری کند. هر کدام از آن ها 120 میلیون پوند (160 میلیون دلار) قیمت دارد.

طراحی و ساخت اف‌ــ35 به‌عنوان پرهزینه‌ترین برنامه تسلیحاتی ایالات متحده شناخته می‌شود که حدود 406 میلیارد دلار خرج برداشته است.

منبع: تسنیم

منبع: مشرق

خبر بعدی:

فیلم کوتاه و تماشاگر عجول امروز

درجهان کنونى با گسترش رسانه هاى گوناگون براى ارائه اطلاعات و مفاهیم فرهنگی، هنرى وسیاسى باید زبان ایجاز راجستجو کنیم. ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹ فرهنگی تلویزیون ، سینما و تئاتر نظرات - اخبار فرهنگی -

خبرگزاری تسنیم-منوچهر اکبرلو (منتقد و مدرس سینما)

این کیفیت هنرى و فکرى یک اثر است که از آن یا سینما مى سازد یانمى سازد . در یک فیلم کوتاه از یک فیلمسازجوان هم مى توان در بسیارى اوقات شاهد درخشش الماس گونه بعضى از اندیشه های چندان نافذ و عمیق بود که تا ژرفاى دوردست اندیشه نفوذ کند و افق دیگرگونهایی را پیش روى بیننده بگشاید.

گرچه متولیان جشنواره های مهمی همچون صد به اهمیت این قلمرو جدید پى برده اند، اما باید تصریح کرد که هنوز تا رسیدن به آثارى مستقل، ناب، زلال وتاثیرگذارفاصله بسیارى داریم و این سینما همچنان با اشکالات و مشکلات دست و پاگیر مواجه است.

هنوز با وجود همه توجهات و اهتمام به این نوع سینما اعتقاد به فیلم کوتاه و باور به توانمندى به ارزش آن درجامعه شکل نگرفته و فرهنگ فیلم کوتاه دیدن جا نیفتاده است.

درجهان کنونى با گسترش رسانه‌هاى گوناگون براى ارائه اطلاعات و مفاهیم فرهنگی، هنرى وسیاسى باید زبان ایجاز راجستجو کنیم. تماشاگران آینده براى دیدن فیلمهاى طولانى و یاخواندن رمانهاى چندجلدى فرصت کافى نخواهند داشت.

در چنین شرایطى فیلم‌هاى کوتاه دیجیتالى حرف اول راخواهند زد و این درست برعکس تفکر برخى جوانان است که تلاش مى‌کنند داستانهاى ده دقیقه‌اى خود را کش دهند و فیلمهاى بلند و سینمایی گاه خسته کننده بسازند.

تصور برخى ازجوانان این است که آنها زمانى مى‌توانند خود را یک فیلمسازحرفه‌اى بدانند که یک فیلم 90 دقیقه‌اى ساخته و ازطریق پخش آن درسینماها براى خود کسب درآمد کنند.

طبیعتا باچنین نگرشى سازندگان جوان آثار ویدئویى و سینمایى روز به روز ازحرکت نوینى که درجهان آغاز شده عقب خواهند افتاد و اساسا عده‌اى از فیلمسازان سینماى جوان ساختن آثار کوتاه را پلهاى کوچکى مى‌دانند براى عبور و رسیدن به فیلم‌هاى بلندمدت و هنگامى که قدم به عرصه فیلم بلند مى‌گذارند در مى‌یابند که تاچه اندازه مناسبات حرفه‌اى فیلمسازى خلاقیت آنان را دچارخدشه مى‌سازد.

اکنون زمان آن رسیده که آثار کوتاه، موجز وجذاب جوانان با تفکر و دانش و نگاه نوگراى آنان درهم آمیزد تا سینماى آینده شاهد کشف سبکها و نگرشهاى تازه باشد. به خاطر داشته باشیم که در دنیاى شلوغ و پرازدحام آینده آدمهاحوصله پرحرفى ندارند.

فیلم کوتاه هویت خودش را دارد. این بدان معناست که تقلید از برخی فیلمهاى بلندسینمایى مخاطب خاص در فیلمهاى کوتاه راه به جایى نمى برد.

فضاى کنونی، فیلمسازان جوان را وا مى‌دارد که به دنبال مضامین جدید نباشند گرچه حرفهاى بسیارى براى گفتن داشته باشند. ازسوى دیگرجریان خوبى در فیلم کوتاه به وجود آمده و آن ایجاد اعتماد در فیلمسازان جوان است.

نکته دیگر آنکه بخش خصوصى در عرصه فیلم کوتاه با احتیاط حضور مى‌یابد چرا که فیلم کوتاه در داخل کشور با مشکل بازگشت سرمایه روبروست.

بدین سبب ارگانهایى چون تلویزیون، حوزه هنری، شهرداری و آموزش و پرورش باید به حمایت فیلم کوتاه بشتابند. براى عرصه خارجى فیلم کوتاه نیز ، ایجادسیستم بازرگانى حساب شده براى صدور فیلم کوتاه مى تواند آن را به موردى خوب براى سودآورى تبدیل کند. گرچه باید این مهم را در نظر داشت که ساخت فیلم براى صادرات نباید به جریان عمده حاکم بر فیلم کوتاه تبدیل شود و نیز به بهاى تجارت به پدیدهاى ضدفرهنگى تبدیل نشود. هم اکنون در مورد فیلمهاى بلند که به فیلمهاى جشنواره اى معروف شده اند، چنین اتفاقى افتاده است .

سینماى آینده سینمایى است که پایبند مناسبات سینماى حرفهاى مصطلح نیست. مقید نبودن به قید و بندهاى سینماى حرفه‌اى عرصه‌هاى ناشناخته‌اى را در کار فیلمسازى برسینماگران جوان مى‌گشاید و احراز هویت مستقل را براى آنان قطعى و اجتناب ناپذیر مى‌سازد. گاه در این نوع سینما به قواعد کلیشه‌هاى مرسوم درسینماى حرفه‌اى اکتفا نمى‌شود و فیلمساز در آن به جست وجوى کشف حیطه‌هاى جدید و ناشناخته مى‌پردازد.

چنین سینمایى به واقع درمرحله‌اى بالاتر ازسینماى حرفه اى متداول قرار دارد. فیلم کوتاه آکنده ازصداقت، سادگی، نوآورى وخلاقیت است و فیلمساز در این عرصه پیوسته و مداوم درجستجوى کشف لحظه‌ها، نگاه‌ها وزاویه‌هاى تازه و درصدد شکار معانى و قلمروهاى جدید است.

به رغم همه کمبودها، کمى امکانات و نبود انگیزه‌هاى اقتصادى فیلمساز مى‌کوشد با نگرشى عمیق به مسائل و واقعیات جهان پیرامون بنگرد و مناسبات حاکم برسینماى حرفه‌اى و نگاه‌هاى معتاد را بشکند. مى کوشد با پرهیز از زیاده‌گویى و ریسمان بلند اکشن و دیالوگ نویسى و ... به معجزه ایجاز تصویر وچرخه کوتاه زمان، ناب ترین لحظه‌ها وصحنه‌ها راخلق کند.

آفرینش چشم اندازى نو، قلمروى تازه، بیان افکار بکر همراه با مضامین ظریف و دست نخورده و کشف عرصه‌ها و ظرافتهاى تازه زبانى عصاره همه همت و دغدغه فیلمساز فیلم کوتاه است.

جشنواره 100، پیشتاز بیان موجز درسینمای ماست. باشد که قدرش بیش از اینها دانسته شود!

انتهای پیام/

R1356/P/S4,34/CT4 واژه های کاربردی مرتبط جشنواره فیلم 100

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

حمله سردار نقدی به دولت روحانی، سیدمحمد خاتمی و هاشمی: اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی خود ماست| باید رییس‌جمهوری ساده‌زیست انتخاب کنیم| بزرگترین افتخار ایرانی‌هاست که ولی فقیه در راس امور کشور است| رضاخان بی‎سواد، فقیر، دزد و غارتگر اموال مردم بود| انقلاب

پرسپولیسی‌ها میهمان مسابقه شوتبال شبکه نسیم

کلیدواژه: حمایت از کالای ایرانی بازار سکه و ارز آمریکا اف 35 انگلیس

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۲۷۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خارج از دید فوتبال ۱۲۰ +فیلم
 • جریمه 45 هزار پوندی یورگن کلوپ به خاطر پرداختن به تصمیمات داوری پس از بازی با وست هم
 • ترفند زیرکانه یک پرنده برای شکار!
 • حمله جنگنده هاي سعودي به حجه يمن؛ 10 غيرنظامي کشته و زخمي شدند
 • حمله جنگنده های عربستان به یمن 10 کشته یا زخمی برجای گذاشت
 • حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منطقه‌ای در نوار غزه
 • لغو تحویل جنگنده‌های F۳۵ به ترکیه از طرف آمریکا + فیلم
 • کفش های آهنین برای تشکیل انجمن کوتاه قامتان اردبیل
 • جامعه‌الزهرا(س)؛ میزبان دوره آموزشی کوتاه مدت حامیان کوثرالنبی
 • ترامپ انتقال جنگنده‌های اف-۳۵ به ترکیه را متوقف کرد
 • فراخوان یازدهمین جشنواره مستقل فیلم کوتاه دانش‌آموزی
 • حملات جنگنده‌های سعودی به صنعاء/ هلاکت شماری از مزدوران در جبهه‌های مختلف
 • حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به چندین منطقه مسکونی صنعا
 • اکران فیلم‌های کوتاه «زمستانه فیلم کوتاه» در قم
 • سقوط جنگنده F-2 ژاپن/ هر دو خلبان نجات یافتند
 • فراخوان بخش ملی شانزدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه نهال
 • جشنواره فیلم کوتاه نهال برگزار می‌شود
 • پنجاهمین اکران فیلم‌های کوتاه ایران و جهان در مهاباد
 • ترامپ لایحه عدم تحویل جنگنده اف_۳۵ به ترکیه را امضا کرد