اسامی برخی از نمایندگانی که در «مخالفت» با لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم (CFT) رأی دادند و نمایندگان «غایب» در جلسه بررسی این لایحه توسط باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شد.
لازم به ذکر است، برخی از نمایندگان اصلاح طلب و مستقل که گفته می‌شود به دلیل نگرانی از برخورد فراکسیون‌ها و احزاب و شخصیت‌های اصلاح‌طلب فرم مخصوص انتشار اسامی مخالف را امضا نکردند.
گفتنی است، در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی، لایحه الحاق ایران به CFT با ۱۴۳ رای موافق؛ ۱۲۰ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر در صحن تصویب شد.
اسامی ۹۶ نماینده «مخالف» لایحه الحاق ایران به CFT به شرح زیر است:
۱-حمیدرضا حاج بابایی؛ همدان
۲-محمد دهقانی؛ نقندر، طرقبه و چناران
۳-مجتبی ذوالنوری؛ قم
۴-احمد امیرآبادی فراهانی؛ قم
۵-علیرضا سلیمی؛ محلات و دلیجان
۶-علی اکبر کریمی؛ اراک
۷-محمد ابراهیم رضایی؛ خمین
۸-سیدمحمدجواد ابطحی؛ خمینی شهر
۹-نصرالله پژمانفر؛ مشهد
۱۰-سهراب گیلانی؛ شوشتر
۱۱-عباس گودرزی؛ بروجرد
۱۲-غلامرضا شرفی؛ آبادان
۱۳-سیدحمیدرضا کاظمی؛ پلدختر
۱۴-محمد اسماعیل سعیدی؛ تبریز
۱۵-احمد سالک؛ اصفهان
۱۶-حسن حسینی شاهرودی؛ شاهرود
۱۷-سیدحسین نقوی حسینی؛ ورامین
۱۸-حبیب الله دهمرد؛ زابل
۱۹-ابوالفضل ابوترابی؛ نجف آباد
۲۰-جواد کریمی قدوسی؛ مشهد
۲۱-حسینعلی شهریاری؛ زاهدان
۲۲-حسینعلی حاجی دلیگانی؛ شاهین شهر
۲۳-ضیاءالدین اعزازی؛ بناب
۲۴-هدایت الله خادمی؛ ایذه
۲۵-سیدناصر موسوی لارگانی؛ فلاورجان
۲۶-اکبر ترکی؛ فریدون شهر
۲۷-سیدعلی ادیانی؛ قائمشهر
۲۸-محسن کوهکن؛ لنجان
۲۹-امیر خجسته؛ همدان
۳۰-عبدالله سامری؛ خرمشهر
۳۱-مهدی زاهدی؛ کرمان
۳۲-یعقوب شیویاری؛ میانه
۳۳-سیدراضی نوری؛ شوش دانیال
۳۴-احد آزادی خواه؛ ملایر
۳۵-محمود بهمنی؛ ساوجبلاغ
۳۶-محمدعلی پورمختار؛ بهار
۳۷-سیدتقی کبیری؛ خوی
۳۸-اقبال محمدیان؛ رامهرمز
۳۹-اصغر سلیمی؛ سمیرم
۴۰-محمدمهدی مفتح؛ تویسرکان
۴۱-محمدحسین فرهنگی؛ تبریز
۴۲-محمدرضا امیرحسن خانی؛ طبس
۴۳-فرهاد فلاحتی؛ قائنات
۴۴-محمد جواد کولیوند؛ کرج
۴۵-سیداحسان قاضی زاده هاشمی؛ فریمان
۴۶-علی محمد شاعری؛ بهشهر
۴۷-سیدجواد ساداتی نژاد؛ کاشان
۴۸-محمد خدابخشی؛ الیگودرز
۴۹-حسن کامران؛ اصفهان
۵۰-اکبر رنجبرزاده؛ اسدآباد
۵۱-احمد علیرضابیگی؛ تبریز
۵۲-حمیدرضا فولادگر؛ اصفهان
۵۳-سیدقاسم جاسمی؛ کرمانشاه
۵۴-سیدامیرحسین قاضی زاده؛ مشهد
۵۵-محمدرضا رضایی کوچی؛ جهرم
۵۶-حسن بهرام نیا؛ نهاوند
۵۷-سیدعلاءالدین خادم؛ سپیدان
۵۸-علی عسگری ظاهری؛ مسجدسلیمان
۵۹-حسین هاشمی تخت؛ بندرعباس
۶۰-نظر افضلی؛ نهبندان
۶۱-محمدحسین حسین زاده بحرینی؛ مشهد
۶۲-نادر قاضی پور؛ ارومیه
۶۳-جمشید جعفرپور؛ لارستان
۶۴-عبدالرضا مصری؛ کرمانشاه
۶۵-علی رستمیان؛ دلفان و سلسله
۶۶-سیدمحمدباقر عبادی؛ بیرجند
۶۷-مجید ناصری نژاد؛ شادگان
۶۸-ذبیح نیکفر؛ لاهیجان
۶۹-عباس پاپی زاده؛ دزفول
۷۰-قاسم ساعدی؛ هویزه
۷۱-زهرا سعیدی؛ مبارکه
۷۲-محمود شکری؛ تالش
۷۳-شیران؛ مشهد
۷۴-طباطبایی نژاد؛ اردستان
۷۵-سیدجواد حسینی کیا؛ سنقر
۷۶-حسین نیازآذری؛ بابل
۷۷-محمدرضا ملک شاهی؛ خرم آباد
۷۸-صدیف بدری؛ اردبیل
۷۹-محمدرضا پورابراهیمی؛ کرمان
۸۰-هاجر چنارانی؛ نیشابور
۸۱-محمد حسن نژاد؛ مرند
۸۲-حسنوند؛ اندیمشک
۸۳-یوسف داودی؛ سراب
۸۴-شهاب نادری؛ پاوه
۸۵-حسن سلیمانی؛ کنگاور
۸۶-اسدالله عباسی؛ رودسر
۸۷-عدل هاشمی؛ کهگیلویه
۸۸-علیرضا ابراهیمی؛ آزادشهر
۸۹-مجید کیان پور؛ دورود و ازنا
۹۰-نبی هزار جریبی؛ گرگان
۹۱-علی گل مرادی؛ ماهشهر
۹۲-محمدرضا صباغیان؛ مهریز
۹۳-یحیی کمالی پور؛ جیرفت
۹۴-روح الله بابایی صالح؛ بویین زهرا
۹۵-حسن نوروزی؛ رباط کریم
۹۶-حسن خسته بند؛ بندر انزلی
اسامی نمایندگان «غایب» در جلسه بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) نیز به شرح است:
۱- عبدالغفور ایران نژاد
۲- علی بختیاری
۳- شهاب الدین بیمقدار
۴- غلامرضا تاجگردون
۵- ابوالفضل حسن بیگی
۶- عبدالحمید خدری
۷-، ولی داداشی
۸- محمد دامادی
۹- محمدباقر سعادت
۱۰- طیبه سیاوشی شاه عنایتی
۱۱- قرجه طیار
۱۲- عامر کعبی
۱۳- جبار کوچکی نژاد
۱۴- جلیل مختار
۱۵- محمد خالدی سردشتی
۱۶- رسول خضری
۱۷- غلامرضا کاتب
۱۸- عزت الله یوسفیان ملا
۱۹- شهباز حسن پور

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

بیش از 30 لایحه تا پایان سال 97 تدوین شد

تهران –ایرنا- معاون حقوقی قوه قضائیه با تشریح وظایف و عملکرد اداره کل تدوین لوایح و مقررات، گفت: طی سال‌های 1388 تا 1397 بیش از 30 لایحه تهیه شده در این اداره کل، به قانون تبدیل شده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا از قوه قضاییه، ذبیح الهه خدائیان به لوایح و طرح‌های تبدیل شده به قانون اشاره کرد و گفت: لوایح و یا طرح‌ های پیشنهادی نمایندگان مجلس پس از تأیید توسط ریاست قوه قضاییه و گذار از مراحل قانونگذاری، تبدیل به قانون می شود و دراین راستا تاکنون بیش از 30 لایحه و طرح در طی سال‌های 1388 تا پایان 1397 به قانون تبدیل شده است.

خدائیان افزود: قانون جرایم رایانه ای، قانون پیش فروش ساختمان، قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، قانون نظارت انتظامی بر رفتار قضات، قانون مجازات قاچاق اسلحه و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز، قانون صلاحیت دادگستری جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی به دعاوی مدنی علیه دولت‌های خارجی، قانون حمایت خانواده، قانون مجازات اسلامی (کلیات، حدود، قصاص، دیات)، قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست، قانون الحاق یک بند به ماده 524 قانون آیین دادرسی مدنی، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، و قانون آیین دارسی کیفری تعدادی از لوایح و طرح‌هایی هستند که در بین سال‌های 1388 تا سال 1392 به قانون تبدیل شده اند.

معاون حقوقی قوه قضاییه افزود: قوانینی همچون قانون جامع حدنگار (کاداستر)، قانون اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، قانون اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392، قانون پیشگیری از وقوع جرم، قانون شورا‌های حل اختلاف، قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم، قانون جرم سیاسی، قانون برنامه ششم توسعه (بخش احکام قضایی)، قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، قانون اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم، قانون اصلاح قانون صدور چک، قانون اصلاح قانون مبارزه با پولشویی از دیگر طرح‌ها و لوایحی بوده است که در بین سال‌های 1392 تا پایان سال 1397 به قانون تبدیل شده اند.

**لوایح تدوین و ارسال شده به مراجع ذیصلاح

خدائیان افزود: با اتمام تدوین لایحه در معاونت حقوقی، پیش نویس نهایی آن برای اظهار نظر و تأیید ریاست قوه قضاییه ارسال می ‌شود. لوایح مذکور پس از بررسی، نهایی سازی و تأیید توسط ریاست قوه قضاییه، به دولت و سپس مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود تا سایر مراحل قانونگذاری را طی کند.

معاون قوه قضاییه عنوان کرد: در بین سال‌های 1388 تا 1397 بیش از 38 لایحه در معاونت حقوقی تدوین شده که برای گذار از مراحل قانونگذاری به مراجع ذیصلاح ارسال شده است.

این حقوقدان به عناوین تعدادی از این لوایح اشاره کرد و گفت: لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم، لایحه تشدید مجازات اسید پاشی، لایحه جامع داوری، لایحه جرم سیاسی، لایحه اصلاح قانون تشکیل سازمان پزشکی قانونی کشور (داد پزشک)، لایحه اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب 1392، لایحه اصلاح ماده 45 قانون توزیع عادلانه آب، لایحه اصلاح قانون صدور چک، لایحه جامع اداری و استخدامی، لایحه اصلاح قانون اجرای احکام مدنی، لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی، لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم، لایحه مجازات حیوان آزاری تعدادی از لوایح هستند که به حوزه ریاست ارسال شده اند.

خدائیان ادامه داد: از دیگر لوایح تدوین شده می‌توان به لایحه پلیس اطفال و نوجوانان، لایحه مبارزه با راهزنی دریایی، لایحه اصلاح قانون ثبت احوال، لایحه اصلاح قانون سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد، لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت، لایحه اصلاح قانون مجازات اسلامی (تعزیرات)، لایحه اصلاح قانون امور حسبی، لایحه اصلاح قانون ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری، لایحه نحوه اداره و بهره برداری از آپارتمان ها، لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، لایحه اصلاح قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات، لایحه قضازدایی و حذف برخی عناوین مجرمانه از قوانین، لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، لایحه تشکیل پلیس قضایی و لایحه جامع وکالت اشاره کرد که تعدادی به حوزه ریاست و تعدادی به دولت ارسال شده و حتی تعدادی در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده‌اند.

**مشارکت در جلسات بررسی لوایح

خدائیان به مشارکت این معاونت در بررسی لوایح قضایی توسط دیگر دستگاه‌های هم اشاره کرد و گفت: معاونت حقوقی بنا به برخورداری از ظرفیت های غنی در قانون نویسی، از سوی قوای مجریه و مقننه، جهت بررسی لوایح دولت و طرح های مجلس دعوت به همکاری می‌شود و بر این اساس همکاری سازنده ای طی سال های (97-88) با مراجع یاد شده داشته است.

معاون رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان، لایحه اصلاح و دایمی کردن قانون مدیریت خدمات کشوری، طرح تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از بزه دیدگان، لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان یافته، طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی، طرح اصلاح مجازات اعدام از قانون مبارزه با مواد مخدر، طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها، طرح تشدید مجازات جرایم خشن ارتکابی علیه بزه دیدگان خاص و طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ­ها از جمله طرح‌هایی هستند که معاونت حقوقی قوه قضاییه در بررسی و تدوین آن‌ها با دولت و مجلس شورای اسلامی همکاری داشته است.

**تدوین مقررات (آیین نامه‌ ها و دستورالعمل)
خدائیان در ادامه به تدوین مقررات پرداخت و گفت: تدوین و یا نهایی کردن مقررات تهیه شده در بخش های مختلف قوه قضاییه با همکاری مرجع پیشنهاد دهنده، از وظایف معاونت حقوقی به شمار می رود. دراین راستا 37 مقرره جهت تصویب به مراجع ذی الصلاح ارسال شده است.
این مقام قضایی به عناوین تعدادی از این مقررات اشاره کرد و گفت: آیین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان، آیین‌نامه جمع آوری استناد پذیری ادله الکترونیکی، آیین نامه راجع به نحوه اجرای مجازات های تکمیلی موضوع ماده 23 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392، آیین نامه قانون حمایت خانواده، آیین نامه اجرایی میانجیگری در امور کیفری موضوع ماده 84 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392، آیین نامه اجرایی حمایت از شهود و مطلعان موضوع تبصره 1 ماده 214 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 92، آیین­ نامه اجرایی شیوه نگهداری اموال توقیف شده موضوع تبصره ماده 147 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 و آیین­ نامه اجرایی قانون شورای حل اختلاف در بین سال‌های 1388 تا 1395 ارسال و تصویب شده اند.

معاون رئیس قوه قضاییه به دیگر مقررات تدوین شده در این معاونت اشاره کرد و گفت: آیین نامه اجرایی حدود اختیارات شرح وظایف و چگونگی بررسی صحنه جرم موضوع تبصره ماده 130 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392، اصلاح موادی از آیین نامه اجرایی قانون راجع به به ترجمه اظهارات و اسناد در محاکم و دفاتر ترجمه رسمی، آیین نامه اجرایی مراقبت های الکترونیکی موضوع مواد 252 و 557 قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392، دستورالعمل اجرایی کنترل و پایش تحرکات و اقدامات سوء مجرمین سابقه دار، حرفه ای و خطرناک، آیین نامه اجرایی دوره ای آموزشی مستمر برای ضابطان قضایی موضوع تبصره ماده 604 آیین دادرسی جرایم نیرو‌های مسلح و دادرسی الکترونیکی مصوب 1393، آیین‌نامه اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا، آیین ­نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور مصوب 1360، آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران، آیین نامه اجرای احکام حدود، قصاص و دیات، دستور العمل تنقیح قوانین و مقررات، آیین نامه سجل محکومیت های مالی موضوع بند (پ) ماده 116 قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران و آیین نامه درگاه الکترونیک استعلامات قضایی موضوع بند (ت) ماده 117 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از دیگر مقرراتی هستند که در بین سال‌های 1395تا اواخر سال 97 تدوین شده که البته اکثر این مقررات تصویب و تعدادی هم به هنوز به تصویب نرسیده اند.


**ارائه اظهارنظر‌های حقوقی
خدائیان همچنین به ارائه آماری در خصوص اظهارنظر‌های حقوقی پرداخت و گفت: مراجع مختلف درون دستگاهی و برون دستگاهی قوه قضاییه نظیر حوزه ریاست و سایر معاونت ها، معاونت حقوقی را در موضوعات مختلف، مرجع اظهارنظر و ارائه نظرات کارشناسی قرار می دهند. بر این اساس فقط میان سال‌های 1393 تا 1397 تعداد 317 اظهار نظر در حوزه های مختلف کیفری، خصوصی و عمومی توسط این معاونت به مراجع مختف ارائه شده است.

**انجام طرح های پژوهشی
معاون رئیس قوه قضاییه به طرح‌های پژوهشی انجام شده در این معاوت هم اشاره‌ای داشته و گفت: به منظور پشتیبانی علمی از روند تدوین لوایح و مقررات قضایی و تأمین بستر‌های مطالعاتی لازم در این خصوص انجام پژوهش ها و طرح های مطالعاتی در حوزه های حقوقی، کیفری، عمومی و بین الملل از جمله اقدامات قابل اعتنای این معاونت به شمار می رود.

وی در پایان افزود: نتایج حاصل از این فعالیت‌ها که اغلب با همکاری و مشارکت پژوهشگران توانمند و فرهیخته مجامع حقوقی و دانشگاهی انجام می شود در قالب مجموعه های مدون ارائه و ضمن نگاهداری در کتابخانه تخصصی معاونت حقوقی برای مراجعان قابل دسترسی و بهره ­برداری است. از سال 1388 تا 1397 تعداد 851 عنوان طرح پژوهشی توسط این معاونت به انجام رسیده است.

اجتمام**1003**1601**

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

کلیدواژه: مجلس سی اف تی

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۲۸۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • خودت بمال کار دست قاضی زاده داد/ نظر وزیر جدید بهداشت درباره طرح تحول سلامت/ بزرگ ترین استعفای سال 97
 • حسن رحیمی: از کشتی رفتم چون برای کسی مهم نبود!
 • لایحه جامع انتخابات طرحی از وزارت کشور برای سال ۱۳۹۸/ سکاندار دو معاونت کلیدی تغییر کردند
 • اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی والیبال نوجوانان اعلام شد
 • نمایش ربات‌های غول پیکر و تعجب احسان علیخانی و داوران عصر جدید/ شعبده‌بازی که با رأی منفی داوران مواجه شد + فیلم
 • تصویری از خانه پدری حسن یزدانی که زیر آب رفت
 • کدخدایی: به لایحه بودجه ایراد «تبعیض‌آمیز» بودن گرفتیم
 • گزارش لحظه به لحظه/ تیم ملی فوتبال امید ایران صفر - ترکمنستان صفر
 • به بهانه درگذشت محمد مطیع؛ مروری بر آثار بازیگر سریال «سلطان و شبان»
 • یک اتفاق منفی برای پرسپولیس؛ بدون نماینده در تیم المپیک
 • ۲۰۳۰ تداوم بمب های تقلید از فرنگ / تمثیل رهبر انقلاب از تقی زاده های زمان
 • کواکبیان: به تصویب پالرمو و CFT خوش بین هستم
 • کواکبیان: احتمال تصویب دو لایحه پالرمو و CFT در مجمع وجود دارد
 • کواکبیان: پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت تصویب می شوند
 • به تصویب پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت خوش بین هستم
 • کواکبیان: به تصویب پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت خوش بین هستم
 • زندگی‌نامه شهید محمدرضا قاسم‌نژاد
 • وظایف و عملکرد اداره کل تدوین لوایح و مقررات/ از تبدیل شدن بیش از ۳۰ لایحه به قانون تا تدوین ۳۸ لایحه و ارسال به مراجع مربوطه/ تعداد ۸۵۱ طرح پژوهشی به انجام رسیده است
 • قانون رفع موانع تولید مهم‌ترین قانون سال ۹۷/ تصویب پالرمو و CFT لکه سیاهی در کارنامه مجلس است