صراط:

شهرام کرمی، مدیرکل اداره هنرهای نمایشی می‌گوید ورود وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بحث تئاتر تجاری، اتفاقی فرخنده است و نشان از دغدغه‌های ایشان دارد.

به گزارش خبرآنلاین، بعد از آن‌که سیدعباس صالحی، در واکنش به تئاتر لاکچری و افزایش قیمت بلیت‌ها، در توئیتی از اداره‌کل هنرهای نمایشی و خانه تئاتر درخواست کرد در این‌باره دست به اقدام بزنند، شهرام کرمی در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین تاکید کرد: «برای آن‌که تئاتر تجاری نتواند بر تئاتر هنری و مستقل چیره شود، همان‌طور که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کرده‌اند، همه مراکز دولتی و عمومی به همراه صنوف هنری و هنرمندان باید وارد عرصه شوند.»

مدیرکل اداره هنرهای نمایشی گفت: « این‌که وزیر به این بحث ورود پیدا کرده‌اند، نشان از دغدعه‌های ایشان دارد. در واقع ایشان حرف دل هنرمندان و مدیران هنری تئاتر را زده‌اند که نباید بگذاریم تئاتر تجاری بر این عرصه سایه بیندازد.»

او ادامه داد: «البته تئاتر تجاری در همه جای دنیا وجود دارد و ما باید کاری کنیم که که تئاتر ما به سمت صرفا تئاتر تجاری نرود. برای رسیدن به این هدف، ما باید بستر و امکانات مناسب را فراهم کنیم. از جمله باید از سالن‌های خصوصی و گروه‌های مستقل تئاتری بیشتر از گذشته حمایت کنیم تا آن‌ها کم‌تر رویکردی تجاری برای تامین هزینه‌های‌شان داشته باشند.»

کرمی با اشاره به این‌که تا ما تئاتر را حمایت نکنیم، امکان گسترش تئاتر تجاری وجود دارد، افزود: «بودجه حمایتی از تئاترهای هنری و مستقل باید افزایش یابد. ما در سال گذشته حدود سه و نیم میلیارد تومان برای حمایت از تئاترهای روی صحنه هزینه کرده‌ایم که باید چند برابر شود.»

او در واکنش به این پرسش که وقتی بودجه تئاتر کشور به نسبت سال گذشته کاهش پیدا کرده است، چگونه می‌توان از حمایت بیشتر سخن گفت، پاسخ داد: «بودجه پارسال تئاتر 33 میلیارد تومان بود که 24 میلیارد آن محقق شد. امسال بودجه کل تئاتر ما به 24 میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است که معلوم نیست چه میزان از آن محقق شود. این‌طوری قطعا حمایت از گروه‌های مستقل و هنری تئاتر سخت است و برای همین باید نهادهای دیگر در این زمینه همکاری کنند.»

مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به توجه ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این عرصه، در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین تاکید کرد: «تلاش خواهیم کرد با رایزنی و همراهی همه صنوف هنری و دیگر نهادهای فرهنگی، حمایت مالی بیشتری را برای تئاتر هنری و گروه‌ها و سالن‌های مستقل فراهم کنیم. در سالی که شرایط اقتصادی خاصی بر همه امور حاکم است و هزینه‌های تولید تئاتر بیشتر از گذشته شده است، رسیدن به این هدف، هم‌فکری و هم‌یاری بیشتری را از طرف همه صنوف و نهادها می‌طلبد.»

منبع: صراط نیوز

خبر بعدی:

170 فناوری در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تجاری سازی شد

اصفهان - ایرنا - حدود 170 محصول فناورانه و دانش فنی توسط شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان امسال تجاری سازی شد.

تجاری سازی، فرآیند تبدیل علوم و فناوری های جدید به محصولات موفق تجاری و سلسله فعالیت هایی است که برای بهره برداری از دانش، ایده ها، اختراع و نوآوری ها در قالب تولید محصولات با خدمات قابل ارائه، جهت فروش در بازار صورت می گیرد.
رییس اداره انتقال فناوری و تجاری سازی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در زمان حاضر بیش از 500 شرکت دانش بنیان در این شهرک مستقر هستند که امسال موفق به تجاری سازی حدود 170 تولید فناورانه خود و عرضه آنها به بازار شدند.
اکبر قاسمی افزود: این فناوری ها در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی، صنایع شیمیایی، خوراک دام، کود کشاورزی، تولید الکل، تجهیزات پزشکی، صنایع فولاد و ساخت و تولید است.
وی با بیان اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به حمایت های همه جانبه از شرکت های دانش بنیان جهت تجاری سازی محصولات آنها می پردازد، خاطرنشان کرد: ارزش محصولات تجاری سازی توسط شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در سال گذشته حدود 6 هزار میلیارد ریال بود.
قاسمی همچنین به شورای هم ‌اندیشی تجاری ‌سازی تولیدات فناورانه واحدهای فناور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اشاره و اضافه کرد: این شورا با هدف توجه و تمرکز بیشتر شهرک بر حمایت از تجاری ‌سازی تولیدات فناورانه واحدهای مستقر و هم ‌اندیشی در این زمینه تشکیل شد.
رییس اداره انتقال فناوری و تجاری سازی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار داشت: در این شورا تا کنون پیشنهادهای مختلفی برای توانمند سازی شرکت ها و واحدهای دانش بنیان و فناور مستقر در شهرک ارائه و طرح‌ تجاری‌ سازی تولیدات فناورانه شهرک تصویب شد.
قاسمی افزود: در این طرح، چگونگی ارائه خدمات، هدف‌گذاری، تخصیص مربی و مشاوران، فراهم کردن زمینه سرمایه‌ گذاری و مشارکت صنایع در موضوع تجاری ‌سازی تولیدات فناورانه و ارائه خدمات بازاریابی بین‌الملل و صادرات تولیدات فناورانه مشخص شده است.
وی از پیگیری تشکیل صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان خبر داد و گفت: مقدمات این کار در حال انجام است و سهامداران آن مشخص شده اند.
قاسمی اظهار امیدواری کرد که صندوق مذکور کار اجرایی خود را از سال 98 آغاز کند.
بحث تجاری سازی با شکل گیری مراکز رشد و پارک های علم و فناوری و گسترش فعالیت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در کشور در 2 دهه اخیر جایگاه خاصی یافته است.
تجاری سازی علاوه بر صرفه جویی ارزی و ایجاد انگیزه تحقیق، دستاوردهای دیگری به همراه دارد که از جمله می توان به توسعه اقتصادی، ارتقای سطح فناوری کشور و تولید مواد نو با استفاده از فناوری های پیشرفته، اشتغالزایی، حمایت از صنعت، بالا بردن توان مهندسی برای صدور خدمات به خارج، افزایش قدرت رقابتی در جهت صادرات و ایجاد اعتماد نسبت به تحقیقات کاربردی و توسعه ای اشاره کرد.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان نخستین سازمان موسس مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در کشور فعالیت اجرایی خود را از سال 1380 با هدف حمایت و هدایت شرکت ها و موسسات دانش بنیان آغاز کرد و اکنون حدود 520 شرکت دانش بنیان با اشتغال بیش از 6 هزار و 500 دانش آموخته دانشگاهی در آن مستقر هستند.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دارای یک مرکز رشد مقدماتی، 10 مرکز رشد فناوری و 2 پارک علم و فناوری شیخ بهایی و ابوریحان است و حدود 10 درصد شرکت های دانش بنیان کشور در آن مستقرند.
صادرات این شهرک از رقم یک میلیون دلار در سال 1392 به رقم 13 میلیون دلار در سال 1396 رسیده است.
6022/ 3011

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

امید جعفری، خواننده «بر طبل شادانه بکوب» درگذشت

کلیدواژه: شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی اداره کل هنرهای نمایشی تئاتر خصوصی

منبع این خبر، وبسایت www.seratnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۳۲۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سالی نکو برای بهار نمایش
 • رقابتى باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ٩٨/١/١/ وقتى سلامت نوزاد قربانی عنوان «نخستین تولد سال ٩٨» می‌شود
 • اجراي کنسرت تئاتر بلک لايت لند براي اولين بار در جزيره کيش
 • کنکور ۹۸| داوطلبان فریب اردو‌های نوروزی پرزرق و برق و لاکچری را نخورند
 • سال ۹۸ را با تئاتر و موسیقی سپری کنید+ جدول
 • فلسطین بازگشایی دفتر تجاری مجارستان درقدس اشغالی رامحکوم کرد
 • ماجرای زندگی لاکچری پسر احمدی نژاد چیست؟ +عکس
 • آغاز سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور
 • تئاتر، شگردی آموزشی برای اصلاح رفتار کودکان
 • "هفته تئاتر ایران" در مسکو برگزار می شود
 • برنامه شبکه‌های استانی برای ایام نوروز و استقبال از بهار
 • سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور از شلمچه آغاز شد
 • فراخوان مرکز تئاتر مولوی برای ثبت درخواست اجرای عمومی در سال ۹۸
 • میوه‌های تنظیم بازاری عید امسال لاکچری شدند+جزئیات
 • دسته گل آجیلی لاکچری مخصوص روز مرد+عکس
 • جشنواره هنرهای تجسمی خلیج فارس برگزار می شود
 • توضیحاتی درباره بررسی «صلاحیت هنری» کارگردان‌های تئاتر
 • فراخوان چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد منتشر می‌شود
 • سومین همایش ملی تئاتر خیابانی راهیان نور هنر دفاع آغاز شد