صراط:

 «ورزش و مردم» ظهر امروز پس از ٣٠ سال در غیاب بهرام شفیع روی آنتن رفت. این برنامه مروری داشت بر مصاحبه‌هایی که مجری فقید ورزش و مردم در تلویزیون انجام داده بود و همچنین صحبت‌های همکاران و خانواده‌اش درباره شخصیت فردی و حرفه‌ای او، بخش دیگری از این برنامه بود.

به‌ گزارش ‌ایسنا، بهرام شفیع که چندی پیش در برنامه «تا جمعه» با اجرای سعید شیخ زاده حاضر شده بود، درباره «ورزش و مردم» چنین گفته بود، در سال ۵۸ گروه ورزش ایجاد شد و برنامه  «ورزش و مردم» اسفند ماه سال ۵۸  زمان آقای متقی که مدیر گروه ورزش بود، شکل گرفت. 

او درباره ویژگی گزارشگران و مجریان جوان اظهار کرده بود: کسی که می‌خواهد کار گزارشگری، اجرا و تهیه کنندگی انجام دهد باید درس این کار را بخواند و آزمون‌هایی را پشت سر بگذارد. اگر فردی درس بخواند و کار خود را جدی انجام دهد، باقی خواهند ماند. در سال ۵۹، ٥٨ بود که آزمون سازمان صدا و سیما برگزار شد و نزدیک به ۱۰ الی ۱۵ هزار نفر در این آزمون شرکت کردیم و از میان آنها ۵۰۰ ــ ۶۰۰ نفر انتخاب شدیم. در آن زمان ۲۲ ساله بودم و از این که برنده‌ها اعلام شوند، ناامید بودم تا این که روزی روزنامه‌ جمهوری اسلامی را دیدم که نام اسامی برندگان را اعلام کرده بود و من نیز جزو آنها بودم.

این مجری باسابقه در زمان حیاتش چنین گفته بود: من در صداوسیما از صفر شروع کردم و اولین اجرای خود را نزدیک به فتح خرمشهر انجام دادم. من و قاسم افشار انتخاب شدیم که من به سمت ورزش رفتم. حتی اولین روزی که پخش زنده داشتیم یادم می‌آید که نمی‌دانستم به کجای دوربین باید نگاه کنم. به خدا توکل کردم و فهمیدم که نباید هیچ وقت ترسید و موفقیت در پس ترس قرار دارد.

او ادامه‌ داده بود: من از بچگی فوتبال بازی می‌کردم و هنگام بازی، گزارشگری هم انجام می‌دادم و دوست داشتم مثل آقای بهمنش گزارشگر خوبی شوم، اما هرگز به آن مقام نرسیدم. من اصلاحات مخصوص خود را دارم مثل "می رویم که داشته باشیم".

زنده یاد شفیع در ادامه‌ مصاحبه خود، در پاسخ به پرسشی درباره ادامه پیدا کردن برنامه "ورزش و مردم" اظهار کرده بود: تا ۳۵۰ سال دیگر این برنامه می‌تواند ادامه‌ داشته باشد؛ چرا نباشد؟!

مجری برنامه «ورزش و مردم» گفته بود، من هر چه که دارم از سازمان صدا و سیما دارم و واقعا سازمان را دوست دارم. اکنون کسانی که در حال‌ اجرا و گزارشگری هستند از  برنامه "ورزش و مردم" آغاز کرده‌اند. برای مثال عادل فردوسی‌پور، پیمان یوسفی، جواد خیابانی، مزدک میرزایی، کار خود را از این برنامه شروع کردند و به اوج رسیدند.

شفیع بیان‌ کرده بود: من در گذشته نصیحتی را به رضا رشیدپور کردم و گفتم که تا سه، چهار سال اول مردم فقط ظاهر تو را به عنوان مجری می‌بینند و بعد از آن باطن تو مشخص خواهد شد و زمانی که باطن خوبی داشته باشی از آن لحظه که معروف شوی به محبوبیت هم خواهی رسید.

او در گفت‌وگوی دیگری که با تلویزیون انجام داده بود، اظهار کرده بود: به دفعات اشتباه کرده‌ام و  عذرخواهی هم کرده‌ام. حتی اگر دقت کرده باشید در ابتدای اجرای خود نیز می‌گویم اگر اشتباه بیان می‌کنم اصلاح کنید.

او درباره چهره‌های جوانی که به عنوان گزارشگر و مجری به روی کار می آیند، گفته بود: چهره‌های جوانی را می‌بینم که وارد سازمان می‌شوند و وقتی می‌خواهیم از آنها بهره ببریم به شبکه دیگری می‌روند. من معتقدم جوانان وارد کار شوند و من هم به عنوان مشاور و تهیه کننده در کنار "ورزش و مردم" می‌توانم ادامه‌ دهم.

در ادامه این برنامه که از شبکه یک سیما نشان داده شد، مراسم تشییع پیکر مرحوم بهرام شفیع نیز به روی آنتن رفت و گفت‌وگوهای اختصاصی که از طریق این شبکه با برخی از چهره‌ها انجام شد نیز از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

عبدالعلی علی عسکری، رییس سازمان صدا و سیما درباره زنده یاد شفیع، اظهار کرد: او یک انسان مومن، آشنا به کار، شخصیتی دوست داشتنی و مهربان بود. او در تلویزیون یک شخصیت محبوب و چهره ماندگار شد. مردم و ورزش‌دوستان او را می‌شناختند و به او علاقمند بودند. حضور مردم در مراسم تشییع پیکر او نیز این مساله را نشان می‌دهد. به نظرم بهتر است که ایشان یک الگو باشد به دلیل این که مجری متخصص، کاربلد ، مومن و انقلابی و به ملت ایران فادار بود.

سید حسن خمینی، نوه امام(ره) نیز درباره مرحوم شفیع، بیان کرد: بهرام شفیع را از سال‌های دهه ۶۰ می‌شناسیم. از آن دوره که «ورزش و مردم» اجرا می‌شد و ایشان صداقت و گرمی بسیار خوبی با مردم داشت. همچنین با مردم ارتباط صمیمانه‌ای برقرار می‌کرد. «ورزش ومردم» یک برنامه موفق بود که تزلزل در آن ایجاد نشد. شفیع زندگی خوب و سالمی داشت و مسیر پرمعنایی را طی کرد. امیدوارم که جوانان بتوانند جای خالی ایشان را در سازمان صدا و سیما پر کنند. روحش شاد و از خداوند صبر و آرامش برای خانواده‌اش می‌خواهم.

عادل فردوسی‌پور نیز در همین راستا، گفت: بهرام شفیع برنامه "ورزش و مردم" را در راستای مردم ایجاد کرد و مردم‌داری ایشان او را متمایز می‌کرد. شفیع خوش قلب بود. بد کسی را نمی‌خواست و به همه کسانی که به تازگی وارد سازمان صدا و سیما می‌شدند، کمک می‌کرد. ایشان همیشه به من لطف داشتند و پسر ایشان، اقبال شفیع در کنار من بزرگ شد. چند روز پیش برای تبریک تولدم با من تماس گرفتند و بعد از چند روز نیز فوت کردند.

داوود عابدی، خبرنگار و مجری ورزشی نیز درباره مرحوم شفیع، گفت‌: ما این گونه افراد را کم داریم و راحتی در اجرا را او به یادگار گذاشت. به نظرم بهرام خان شفیع صاحب سبک در اجرا و گزارشگری بود.

هرمز شجاعی مهر نیز با بیان این که بهرام شفیع در قلب و ذهن مردم خواهد بود، گفت‌: او عاشق کارش بود، چون عاشق مردم بود، می‌خواست کاری که مردم دوست دارند را انجام دهد. بنابراین فردی که عاشق باشد و عاشقانه کارش را انجام دهد از یادها نخواهد رفت. برای همین مردم از رفتن او متاثر شدند.

پرویز مظلومی نیز در همین راستا، اظهار کرد: آقای شفیع بسیار متعهد بود و بدون حاشیه برنامه مردمی "ورزش و مردم" را اجرا کرد. او در همه رشته‌های ورزشی سعی می‌کرد، حضور داشته باشد. مرد بزرگی بود و زبانمان از رفتن ایشان قاصر است.

بهزاد کاویانی، مجری ورزشی نیز، اظهار کرد: طبیعی است که کسانی که می‌خواستند شغل ورزشی داشته باشند، بهرام شفیع را الگو قرار می‌دادند. ما با این برنامه بزرگ شدیم و حتی شاگردی ایشان را کرده‌ایم.

همسر مرحوم شفیع نیز در پایان مراسم ضمن تشکر از همه کسانی که در این مراسم بودند، اظهار کرد: بهرام شفیع مهربان و فاضل بود و به فکر همه بود. همیشه احساس نزدیکی با اطرافیان داشت و مهربانی را هم به دیگران سرایت می‌داد.

مراسم ترحیم زنده‌یاد بهرام شفیع امروز (۲۰ مهرماه) از ساعت ۱۵:۰۰ تا ۱۶:۳۰ در مسجد بلال صداوسیما برگزار شد.

بهرام شفیع - مجری با سابقه تلویزیون و رییس فدراسیون هاکی - روز سه‌شنبه در سن ۶۲ سالگی و در بیمارستان بهمن تهران بر اثر سکته قلبی درگذشت.

منبع: صراط نیوز

خبر بعدی:

پخش مستند بهترین فوتبالیست‌های دنیا

شبکه مستند سیما گلچینی از مجموعه مستندهای ایرانی و خارجی را برای پخش در تعطیلات عید آماده کرده است که از آن جمله می‌توان به مستند یونتوس، جیمز کامرون، منوچهر آذری و همچنین بهترین فوتبالیست‌های دنیا اشاره کرد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، گروه تولید این شبکه پخش ویژه برنامه‌هایی مانند «ثمرقند»، «رخ»، «نوروزنامه»، «اسرار حیات‌وحش ایران»، «مستند ایران»، «پارسین»، «شادخوان»، «نیمه زمین ما»، «چین دامن البرز» و … را در نظر گرفته است.

شیرینی‌های سنتی ایران در «ثمرقند»

فصل سوم مجموعه مستند «ثمرقند» به کارگردانی مهدی الیاسی و مجید آزادمنش نوروز ۹۸ از شبکه مستند سیما روی آنتن می‌رود.

مهدی الیاسی کارگردان مستند «ثمرِقند» در خصوص این مستند گفت: فصل سوم «ثمر قند» که از ۲۹ اسفند تا ۱۴ فروردین ۹۷ از ساعت ۱۶:۴۵ دقیقه پخش می‌شود، روایت تصویری متنوعی از شیرینی‌های سنتی ایرانی و شیوه پخت آن‌هاست.

مهدی الیاسی تهیه‌کننده و کارگردان «ثَمرِقند» در گفتگو با روابط عمومی شبکه مستند سیما، درباره این مجموعه جدید مستند توضیح داد: قسمت سوم این مجموعه بانام «ثَمرِقند» توسط شبکه سفارش داده شد. در این فصل ما به آذربایجان غربی، همدان، ایلام، خراسان جنوبی، اصفهان، خوزستان و گیلان سفر می‌کنیم تا بینندگان را با شیرینی‌های سنتی این استان‌ها آشنا کنیم.

این مستندساز گفت: این مستند به معرفی شیرینی‌هایی پرداخته که همگی وابسته به محصولات کشاورزی استان‌ها هستند.

وی تصریح کرد: در این برنامه سعی کردیم دنبال شیرینی‌هایی برویم که کاملاً اصیل و ایرانی هستند و توسط خانم‌های ایران عموماً در خانه‌ها درست می‌شوند.

«ثمرقند» تولید جدید شبکه مستند، از چهارشنبه ۲۹ اسفند هر شب ساعت ۱۶:۴۵ روی آنتن شبکه مستند سیما می‌رود و روز بعد ساعت ۹:۴۵ بازپخش می‌شود.

نوروز در میان اقوام ایرانی

شبکه مستند در ایام نوروز با تدارک و پخش برنامه ویژه‌ای بانام «نوروزنامه» بینندگانش را با مراسم اقوام ایرانی در نوروز آشنا می‌کند.

نوروزنامه به تهیه‌کنندگی سعید رسولی در ۲۰ قسمت ۲۵ دقیقه‌ای در شبکه مستند تولیدشده و هر قسمت از آن توسط یکی از کارگردان‌های شهرستانی کارگردانی شده است.

این مجموعه مستند از ۲۹ اسفند هر شب ساعت ۲۰:۳۰ از این شبکه روانه آنتن می‌شود.

پرتره‌ای از بازیگران و کارگردان‌های سینما

«رخ» مجموعه مستندی به تهیه‌کنندگی سید مازیار هاشمی است که از ۲۹ اسفند هرروز ساعت ۱۵ روانه آنتن شبکه مستند می‌شود.

«رخ» مستند پرتره‌ای است که به بررسی آثار و زندگی بازیگران و کارگردان‌های شاخص سینما ایران می‌پردازد و سهیل سلیمی، سیاوش گرجستانی، بهزاد خداویسی، شهره سلطانی، روح‌الله محرابی، سعید عباسی، مهدی بوستان پرور و مهدی زنگنه قسمت‌های مختلف آن را کارگردانی کرده‌اند.

در این مجموعه بازندگی و آثار هنرمندانی مانند حسن فتحی، سیروس الوند، همایون اسعدیان، ثریا قاسمی، امین تارخ، سیروس گرجستانی، احمد نجفی، سیاووش طهمورث، و.. آشنا خواهیم شد.

این مجموعه از ۲۹ اسفند تا ۱۶ فروردین هرروز از ساعت ۱۵ پخش می‌شود و بازپخش روز بعد بامداد خواهد بود.

«اسرار حیات‌وحش ایران»

«اسرار حیات‌وحش ایران» در ۱۴ قسمت ۲۵ دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی چلانی تولیدشده است و هر قسمت به معرفی حیات‌وحش ایران و زیستگاه‌های آن‌ها می‌پردازد.

مهدی چلانی درباره مستند این مجموعه مستند گفت: این مجموعه مستند در ۱۸ استان تصویربرداری شده است، گروه تولید این مجموعه از خراسان تا گلستان، گلستان تا مازندران و گیلان، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، شهرکرد، فارس، بوشهر، هرمزگان، بلوچستان، کرمان، یزد و تهران سفر کردند تا مردم را با حیات‌وحش ایران آشنا کنند.

این مستندساز ادامه داد: حدود ۱۲ سال است که درباره گوشت‌خواران تحقیق می‌کنم و فیلم می‌سازم، در این مجموعه هم ۹۹ درصد از گوشت‌خواران کشور مثل پلنگ، یوزپلنگ، گوزن‌ها، گورخر، آهوها، گاندو، گورکن، راکون، گرگ، شغال و سه دوزیست که فقط در ایران هستند، معرفی خواهند شد.

«اسرار حیات‌وحش ایران» از ۲۹ اسفند تا ۱۳ فروردین از ساعت ۲۰ پخش می‌شود.

«ایران» به روایت حمید مجتهدی

نوروز ۹۸ حمید مجتهدی در سری جدید مجموعه مستند «ایران» در ۱۵ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای به معرفی جاذبه‌های «چهارمحال و بختیاری» پرداخته است.

«ایران» به معرفی آثار تاریخی، ملی و مذهبی کشورمان می‌پردازد تا مردم علاقه‌مند به تاریخ این مرز و بوم بافرهنگ و تاریخ کشور پهناور ایران اسلامی آشنا شوند. تصویربرداری هوایی این مجموعه آن را از مستندهای مشابه متمایز کرده است.

این مجموعه از ۲۹ اسفند ساعت ۱۸ در جدول پخش شبکه مستند قرارگرفته و بازپخش آن روز بعد ساعت ۸ خواهد بود.

 

«پارسین»

مستند «پارسین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مهدی منیری با محوریت مردم‌شناسی هم از ۲۹ اسفند تا ۱۶ فروردین ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

تولید جدید شبکه مستند در ۱۶ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای به معرفی معماری بومی، لباس‌های محلی، غذاهای سنتی، بازی‌های محلی، صنایع‌دستی، موسیقی و مشاغل کهن در میان اقوام مختلف ایران می‌پردازد. بازپخش این مستند ساعت ۱۰ روز آینده خواهد بود.

 

پخش مستند منوچهر آذری

به مناسبت سال جدید «شادخوان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی مستندی از زندگی هنرمند عرصه دوبله و صدا، منوچهر آذری ۲۹ اسفند ساعت ۱۴ از شبکه مستند پخش می‌شود.

«شادخوان» درباره ۶۰ سال زندگی حرفه‌ای منوچهر آذری است و در آن با استفاده از تصاویر آرشیوی و عکس، از فرهنگ مهرپرور و همچنین زنده یاد حسین عرفانی زوج هنری آقای آذری که به‌تازگی بر اثر سرطان درگذشته‌اند، یاد می‌شود.

این مستند روز آینده ساعت ۱۰ پخش می‌شود.

«نیمه زمین ما» ساخته عباس عمرانی هم سه‌شنبه ۱۳ فروردین ساعت ۱۳:۳۰ پخش می‌شود، «پاهای خردمند» ساخته محسن نجفی هم ۱۵ فروردین ساعت ۱۸ روی آنتن شبکه مستند می‌شود.

این شبکه همچنین پخش «چین دامن البرز» به کارگردانی..... و رزم آهنگ به تهیه‌کنندگی حسین سبطی هم برای پخش در نوروز ۹۸ در نظر گرفته است.

گروه تأمین برنامه شبکه مستند نیز برای ایام عید پخش مجموعه مستندهای جذاب و دیدنی را تدارک دیده که در زمان‌های مختلف پخش می‌شود.

از این برنامه‌ها می‌توان به مستند مسابقه «فرمانده»، مستند «خونه به خونه»، مستند مسابقه «خانه ما» و «اقوام ایرانی» اشاره کرد.

 

«فرمانده» در سرزمین سیستان

جدیدترین سری مستند مسابقه «فرمانده» که فیلم‌برداری آن در مناطق بکر و دیدنی منطقه سیستان و بلوچستان انجام‌شده است، با شروع نوروز از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد.

این مستند مسابقه که با ثبت‌نام بیش از ۴۴ هزار نفر تا پایان تابستان ۹۷ وارد مرحله انتخاب شرکت‌کنندگان شد، با پایش ابتدایی داوطلبان درنهایت با شرکت حدود ۸۰۰ نفر در پایگاه بیست رمضان نیروی زمینی سپاه در جاده تهران به قم، دومین مرحله غربال‌گری خود را طی سه روز به پایان رساند.

پس از آن با شروع مرحله نهایی مسابقه، از ۲۴ آبان ماه یازده شرکت‌کننده راهی منطقه کویری زاهدان برای شروع رقابت اصلی مستند مسابقه فرمانده شدند.

در این رقابت سخت و نفس‌گیر که در استان سیستان و بلوچستان و مناطق دیدنی آن فیلم‌برداری شد، درنهایت دو نفر به‌عنوان برگزیدگان نهایی برای مسابقه فینال انتخاب شدند.

بخش پایانی مسابقه در منطقه «دَرَک» به‌عنوان حاشیه‌ای‌ترین منطقه استان سیستان و بلوچستان و در نقطه صفر مرزی فیلم‌برداری شد.

این مستند از ۱ تا ۱۰ نوروز هر شب ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش و روز بعد ساعت ۱۲ بازپخش می‌شود.

 

رقابت خانواده‌های ایرانی در «جا به جا»

فصل جدید مستند «خونه به خونه» در ۱۰ قسمت در بندر دَیِّر استان بوشهر تولیدشده است و با عنوان جدید «جا به جا» در ایام نوروز از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد.

در این مجموعه که پخش آن از ۲۶ اسفند آغازشده، به جای جا به جایی دو خانواده با اتفاقات محدود، چهار خانواده با دامنه بسیار وسیع‌تری از ماجراهای هیجان‌انگیز و دیدنی جا به جا می‌شوند وزندگی‌های متفاوتی را در شرایط جدید تجربه می‌کنند.

در طول این مجموعه خانواده‌ها تلاش می‌کنند با کمک هم برای امین خیاط که مجرد است همسر مناسبی پیدا کنند و تا پایان اینجا به جایی‌ها، او را صاحب خانواده کنند. این تلاش‌ها سرانجام به بار نشسته و اتفاقات خوشی را در پایان مجموعه رقم خواهد زد.

اتفاق قابل‌توجه دیگر در این مجموعه این است که در روزهای پایانی حضور گروه در دیَر، یک حادثه طبیعی ناگوار برای شهر رخ داد، پدیده‌ای به نام «سیش» بود که شبیه به سونامی است و سبب ایجاد موج‌هایی با ارتفاع زیاد به سمت ساحل می‌شود. همین مسئله تجربه جالبی برای گروه سازنده به وجود آورد؛ البته باوجودآنکه «سیش» خسارت‌هایی به شهر وارد کرد، همیاری مردم و تلاش آن‌ها برای کمک به همدیگر و تسکین آلام شأن در این مجموعه به تصویر درآمد.

این مستند هرروز ساعت ۱۷ از شبکه مستند پخش می‌شود.

«خانه ما» در شهرهای مختلف ایران

مستند مسابقه «خانه ما» جذاب‌ترین ریالیتی شوی خانوادگی ایرانی است که هر بار در یکی از شهرهای ایران با شرکت سه خانواده واقعی برگزار می‌شود.

این خانواده‌ها باید یک ماه را با بودجه‌ای مشخص جلوی دوربینِ خانه ما زندگی کنند و در چالش‌ها و مأموریت‌های مسابقه با یکدیگر رقابت کنند. مهم‌ترین مأموریت آن‌ها راه‌اندازی یک کسب‌وکار خانگی و خانوادگی است. جایزه خانواده برنده، ۱۰۰ برابر پولی است که از هزینه-درآمدهای این‌یک ماه برایشان باقی می‌ماند.

سازندگان این مجموعه در فصل ششم خود مهمان سه خانواده در شهر تبریز است که در رقابتی طی یک ماه با چالش‌هایی در خصوص الگوی مصرف خود روبه‌رو می‌شوند.

این مجموعه از چهارشنبه ۷ فروردین ساعت ۱۷ در جدول پخش شبکه مستند قرار می‌گیرد.

 

جشنواره‌ای از بهترین آثار جهان در شبکه مستند

شبکه مستند همچنین جشنواره‌ای از بهترین آثار جهان را در ایام نوروز روی آنتن می‌برد.

شبکه مستند در تعطیلات نوروز پخش فیلم و مجموعه مستندهایی از بهترین تولیدات دنیا برای بینندگانش در نظر گرفته که از آن‌ها می‌توان به «منچستر سیتی، همه یا هیچ»، «سفر بزرگ»، ««یک سنگ عجیب»، «جیمز کامرون و روایت علمی تخیلی»، «سلسله‌ها» و مجموعه مستندهای حیات‌وحش خارجی اشاره کرد.

 

مستندی درباره یونتوس

«گروه نخست، یونتوس» مجموعه مستندی است که به بررسی وضعیت گروه یونتووس در داخل و خارج از زمین فوتبال می‌پردازد.

این مستند خارجی یکشنبه ۱۱ تا ۱۶ فروردین هر شب ساعت ۱۸:۳۰ از تلویزیون پخش می‌شود و می‌کوشد تلاش این گروه برای کسب هفتین عنوان قهرمانی در لیگ حرفه‌ای فوتبال ایتالیا و افتخارآفرینی در لیگ قهرمانان اروپا را به تصویر بکشد.

«پدیده‌ها» ی فوتبال دنیا در شبکه مستند

«پدیده‌ها» درباره فوتبالیست‌های مطرح دنیا در سفر به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است و از دوشنبه ۲۷ اسفند تا جمعه ۲ فروردین ساعت ۱۸:۳۰ در جدول پخش شبکه مستند قرارگرفته است؛ این مستند در بیش از ۲۰ کشور و با شرکت بیش از ۶۰ بازیکن فیلم‌برداری شده است.

«منچستر سیتی، همه یا هیچ»

«منچستر سیتی، همه یا هیچ» یک شو تلویزیونی درباره مربی افسانه‌ای پپ گواردیولا است که ۳ تا ۱۰ فروردین ساعت ۱۸:۳۰ پخش می‌شود.

پپ گواردیولا روش برنده شدن را می‌داند. گواردیولا به‌عنوان بازیکن و مربی پیش از این بارها در قله فوتبال جهان ایستاده. او سبکی تهاجمی متکی بر سرعت و دقت را به کار می‌گیرد. ولی این لیگ برتر انگلیس است؛ رقابت‌آمیزترین و احتمالاً لا فیزیکی‌ترین لیگ فوتبال در جهان. در بالاترین کلاس ولی خشن. سوال این بود که آیا بازی زیبا گواردیولا اینجا موفق می‌شود؟

پخش فصل سوم «سفر بزرگ»

برای ساعت ۲۱ شب‌های نوروزی از جمعه ۹ فروردین سومین فصل از مجموعه جدید و پرطرفدار «سفر بزرگ» از شبکه مستند روی آنتن خواهد رفت. این مجموعه یکی از جذاب‌ترین و پربیننده‌ترین مستندهای برتر دنیا با موضوع معرفی، آزمایش و مقایسه انواع مختلف خودرو است.

این مستند که با خراب‌کاری‌ها، شوخی‌ها و صحنه‌های جذاب این سه مجری بریتانیایی در چین، کلمبیا، سوئد، مغولستان و آمریکا همراه خواهد بود و هر شب تا ۱۸ فروردین روی آنتن می‌رود.

«یک سنگ عجیب»

«یک سنگ عجیب» مجموعه‌ای مستند ساخته شبکه نشنال جئوگرافیک محصول سال ۲۰۱۸ آمریکا با اجرای «ویل اسمیت» و به تهیه‌کنندگی «درن آرونوفسکی» است.

این مستند که در قسمت‌های مختلف این مستند، دانشمندان توضیحاتی درباره داستان شکل‌گیری زمین و چگونگی حیات روی این سیاره را شرح می‌دهند، از ۲۹ اسفند تا ۹ فروردین هرروز ساعت ۱۶ پخش می‌شود.

«جیمز کامرون و روایت علمی تخیلی»

مستند سریالی شش‌قسمتی «جیمز کامرون و روایت علمی تخیلی» هم از ۱۰ تا ۱۵ فروردین ساعت ۱۶ پخش می‌شود.

این مجموعه که به میزبانی جیمز کامرون کارگردان بسیار معروف سینمای جهان اجرا می‌شود، حاصل بررسی و مصاحبه با سرشناس‌ترین بازیگران و کارگردانان ژانر علمی تخیلی است و این ژانر را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌دهد.

«سلسله‌ها» مجموعه‌ای مستند محصول سال ۲۰۱۸ شبکه بی‌بی‌سی کشور بریتانیاست که از ۲۹ اسفند ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود.

«سلسله‌ها» «دیوید اتنبرو» مسئولیت اجرای مستند «سلسله‌ها» را بر عهده دارد و هر قسمت از آن توسط افراد مختلفی کارگردانی شده است و در هر بخش از این مستند پنج‌قسمتی، به زندگی و تهدیدات علیه یک حیوان رو به انقراض پرداخته می‌شود.

این مستند هر شب ساعت ۲۳ از شبکه مستند پخش و روز آینده ساعت ۱۱ بازپخش می‌شود.

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: برنامه ورزش و مردم بهرام شفیع درگذشت

منبع این خبر، وبسایت www.seratnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۵۰۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تخریب خانه و دامداری ۳۵۰ خانواده عشایر خراسان شمالی
 • تخریب خانه و دامداری 350 خانوار عشایر خراسان شمالی ‌
 • پخش برنامه‌های ویژه نوروز در صداوسیمای مرکز البرز
 • بهرام قاسمی: امید نداشته باشید که اینستکس معجزه کند / کانادا از استرداد اختلاسگران به ایران خودداری می‌کند
 • تولید و پخش ۵۸۴۰ دقیقه برنامه از صدا و سیمای مرکز کرمان در ایام نوروز ۹۸/ناموفق بودن دشمن در سال ۹۷ حضور موثر و قوی اصحاب رسانه بود
 • جدول پخش برنامه‌های صداوسیمای مرکز زنجان
 • جدول پخش برنامه های رادیویی صدا و سیمای مرکز زنجان
 • برنامه 90 امشب پخش نمیشود
 • به دستور مدیر شبکه برنامه ۹۰ از جدول پخش خارج شد
 • فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم
 • فردوسی پور: به دستور مدیر شبکه سوم آخرین برنامه نود پخش نمی شود؛ نود، فرزند من است و آن را با پست و مقام عوض نمی کنم
 • فردوسی پور:اجازه پخش برنامه نودامشب راندادند
 • فردوسی پور: برنامه 90 امشب پخش نمی‌شود
 • کمیته امداد بهاباد 350 سبد غذایی توزیع کرد
 • برنامه نود امشب پخش می‌شود!؟ +عکس
 • ویژه‌ برنامه‌های رادیویی که به لحظه تحویل سال می‌رسند
 • بیش از ۱۱ هزار دقیقه ویژه برنامه نوروزی از صدا و سیمای کرمان پخش می‌شود
 • ماهورالوند و بهنوش طباطبایی در اکران مردمی فیلم تختی +تصاویر
 • ۳۵۰ روستای الیگودرز گرفتار در برف