دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به سخنان اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، گفت: دولت های پیشین ایالات متحده با روش های دیپلماتیک و با احترام غارتگری می کردند اما امروز کسی آمده که به صورت علنی، آشکار و با توهین غارت می کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، «سیدحسن نصرالله» عصر امروز (جمعه) در مراسم ختم «آمنه سلامه» مادر شهید «عماد مغنیه» فرمانده نظامی حزب الله لبنان افزود: ترامپ از برخی از کشورهای ثروتمندی که از آنها با دریافت پول حمایت می کند، خواسته هایی دارد و بیشتر نیز روی عربستان سعودی تمرکز کرده است.


 وی گفت: ما برابر دولت و رئیس جمهوری آمریکا هستیم که بر خلاف روسا و دولت های گذشته این کشور همه معیارهایش پول و ثروت است. نصرالله تصریح کرد: ترامپ به صورت علنی و روشن با استکبار و خودبرتر بینی غارتگری می کند.دبیرکل حزب الله لبنان گفت: امام خمینی(ره) غیر از توصیف دولت آمریکا به عنوان شیطان بزرگ و استکبار، آن را به عنوان راهزن یا دزد و چپاولگر نیز می نامید.
 نصرالله ادامه داد: در سخنان ترامپ، از دموکراسی و حقوق بشری که قبلی ها با نفاق به کار می بردند، هیچ خبری نیست. ترامپ هر روز همه چه دوست و چه دشمنش را ذلیل می کند و می ترساند، اما برابر اقدام ترامپ، همپیمانانش سکوت پیشه کرده و لبخند می زنند. دبیرکل حزب الله سخنان ترامپ مبنی بر اینکه ایران توانایی تسلط بر خاورمیانه ظرف 12 دقیقه دارد را نشانه ای برای عظمت و قدرت ایران دانست. وی یادآور شد: ترامپ با سخنان خود برای ما روشن می کند که بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی اکنون در قبال بقای بر تخت و کرسی ریاست به آمریکا جزیه و مالیات می پردازند.نصرالله افزود: این حاکمان روی چه کسی حساب باز می کنند؟ روی ترامپ و دولت آمریکا که اموالتان را می ستاند و به شما هر روز توهین می کند؟
 به گفته دبیرکل حزب الله، هدف ترامپ از ترساندن این کشورها، فروش سلاح بیشتر است تا آمریکا از آنان همچنان حمایت کند تا بدین ترتیب از آنان پول بیشتری به جیب ببرد.نصرالله از حاکمان کشورهای خلیج فارس خواست تا با ملت های خود آشتی و به مطالبات آنان توجه کنند و به رفع مشکلات آنان بپردازند.

* ادعاهای نتانیاهو
نصرالله در بخش دیگر سخنانش با اشاره به ادعاهای اخیر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره وجود مراکز موشکی حزب الله در جنوب بیروت، گفت: سیاست مقاومت، پنهان نگه داشتن ساختمان ها و سکوت پیشه کردن هدفمند درباره ادعاهای اسرائیل است.
وی افزود: این غلط است که آنچه را نتانیاهو یا غیر او ادعا می کند، نفی یا تایید کنیم.
دبیرکل حزب الله همچنین از اقدام وزارت خارجه لبنان در تدارک تور بازدید دیپلمات ها از مراکز ادعایی نتانیاهو برای اثبات دروغگویی آن، تشکر کرد و گفت: اقدام وزارت خارجه لبنان کاری خوب و به ابتکار آنان بود و ما چیزی به آنها پیشنهاد نکردیم.
نصرالله این گام وزارت خارجه لبنان را دیپلماسی پیشرو در دفاع از کشور و مقابله با دروغگویی دشمن توصیف کرد و گفت: این اقدام پوچی و دروغگویی ادعاهای نتانیاهو را نشان داد.
وی با بیان اینکه هدف دشمن از انتشار تصاویر هوایی از برخی اماکن در لبنان، ایجاد هراس و نگرانی در میان مردم بود، تاکید کرد: پاسخ و واکنش به صهیونیست های شکست خورده و رهبران جنگ روانی آنها باید تمسخر آمیز باشد.
دبیرکل حزب الله از رسانه ها خواست که هوشیار باشند و تصریح کرد: نباید دشمن را در جنگ روانی اش علیه کشور، مردم و دولت مان یاری کنیم.
نصرالله گفت: هیچ نظری درباره ادعاهای نتانیاهو به رسانه ها ندادیم و هرگز در آینده نیز در این موضوع حرفی نخواهیم زد، چرا که این کار، دادن اطلاعات مجانی به دشمن است.

* تشکیل دولت لبنان
دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه درباره آخرین تحولات مرتبط با تشکیل دولت این کشور گفت: من هیچ نکته جدید در رابطه با تشکیل دولت ندارم و در انتظار روزهای اندک پیش رو هستم.
وی در عین حال، خواستار تشکیل هرچه سریعتر کابینه لبنان شد چرا که به گفته وی مصالح شهروندان این کشور در گرو آن است.
نصرالله بر ضرورت مسئولیت پذیری وزرا و وزارتخانه ها حتی در دولت موقت و انتقالی تاکید کرد.
دبیرکل حزب الله همچنین هرگونه دخالت سوریه در روند تشکیل دولت لبنان را تکذیب کرد و گفت که دمشق این اقدام را دخالت در امور داخلی لبنان می داند.

*ام المقاومه
نصرالله در ابتدای سخنان خود با بزرگداشت یاد مادر شهید مغنیه گفت: ام عماد نقشی پررنگ در پایه گذاری مقاومت و فعالیت آن داشت.
آمنه سلامه مادر شهیدان جهاد، فواد و عماد مغنیه فرمانده ارشد نظامی حزب الله لبنان دوشنبه پیش دارفانی را وداع گفت.
دبیرکل حزب الله در توصیف مادر شهید مغنیه یادآور شد: آنچه درباره ام عماد به ثبت رسید و به خاطر ماند، موفقیت او در ساخت انسان مجاهد، مقاوم و ثابت قدم بود.
وی افزود: ام عماد در کنار برادران و خواهران دیگر نقش پایه گذاری در فعالیت مقاومت داشت و این ایمان او به کار جمعی و سازمان دهی شده را نشان می داد.
نصرالله خاطرنشان کرد: زمانی که از ام عماد سخن می گوییم، از مادری حرف می زنیم که در زندگی خود همه فرزندانش را با رضایت تقدیم کرد و به رضای خدا و شهادت آنها راضی بود.
وی مادر عماد مغنیه را الگویی برای مادران شهدا دانست و گفت: ام عماد به مقاومت یک فرمانده استثنایی از نظر تربیتی و رشد نفسی و شخصیتی تقدیم کرد. وی شخصیت عماد را به شکل دائمی همراهی می کرد و در همه تصمیم ها و گزینه های سرنوشت سازی که گرفت، حضور داشت.

منبع: شبکه خبر

خبر بعدی:

نصرالله سجادی: برای طراحی لباس فرم المپیک کاروان ایران، مسابقه خواهیم گذاشت

برنامه سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک 2020 برای طراحی لباس المپیک!

طرفداری- نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک 2020 توکیو درباره برنامه‌های صورت گرفته برای حضور ایران در المپیک اظهار داشت بر اساس اطلاعی که دارم و گزارش هایی که دریافت کردیم فدراسیون ها درگیر تمرین و مسابقات هستند و تعدادی از رشته ها فرایند کسب سهمیه را اغاز کرده اند و اکثر فدراسیون ها خوشبختانه در حال کار کردن هستند.

نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در بازی های المپیک 2020 توکیو ارتباط مستمر با کمیته سازماندهی بازی های المپیک توکیو را به عنوان یکی از محورهای مهم وظایف سرپرست کاروان دانست و تصریح کرد:

این ارتباط و هماهنگی اغلب در قالب فضای مجازی و با بهره گیری از ایمیل و در بعضی اوقات نیز مکالمات تلفنی با برخی از مسئولان مرتبط بازی ها محقق می شود.

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نصرالله سجادی در ادامه به دریافت کلیه دستورالعمل ها، آیین نامه ها و مقررات فنی و اجرایی رشته های مختلف ورزشی در شهر میزبان بازیها اشاره کرد و اظهار داشت:

دریافت همه این موارد و ترجمه آنها به عنوان یکی از محورهای مهم وظایف هیات سرپرستی است که پس از ترجمه باید در اختیار فدراسیون ها قرار گیرد و بر همین اساس هم جلسات منظمی را برگزار می کنیم تا فدراسیون های شرکت کننده در المپیک بصورت کامل توجیه شوند.

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو برگزاری جلسات منظم و هدفمند با فدراسیون های در حال کسب سهمیه را هم مورد توجه قرار داد و تاکید کرد:

این جلسات فعلا برای کسب سهمیه است و بعد از کسب سهمیه ها در راستای پشتیبانی و تدارک قوی استمرار پیدا خواهد کرد.

سجادی فعال شدن بخش های تدارکاتی در قالب تجهیزات و وسائل مورد نیاز کاروان ورزشی ایران را بسیار مهم بر شمرد و ادامه داد:

در ابتدای سال 98 یکی از مهمترین اقداماتی که انجام خواهیم داد اعلام عمومی برای طرح لباس های فرم کاروان ورزشی ایران است که طرح لباس فرم را به مسابقه می گذاریم و سپس با نظر هیات اجرایی کمیته ملی المپیک بهترین طرح را برای لباس فرم و لباس های دیگر کاروان ایران متناسب با شان و شخصیت والای ورزشکاران کشورمان انتخاب می کنیم.

سرپرست کاروان ورزشی ایران در المپیک با بیان اینکه اطلاعیه و فراخوان طرح لباس فرم کاروان ورزشی ایران، ابتدای سال آینده آماده می شود تاکید کرد:

بعد از این اعلام فرصت 16 ماهه برای سفارش و دریافت لباس های فرم داریم و در این بین قطعا، بعد از تایید طرح ،لباس ها توسط یک شرکت داخلی تامین و تولید خواهد شد.

سجادی گفت:

فدراسیون ها برای شرکت در رویداد مهم المپیک به لباس های تخصصی هم نیاز دارند که این مهم با برنامه ریزی فدراسیون ها انجام خواهد شد و مشکلی در این زمینه هم وجود نخواهد داشت.

سرپرست کاروان ورزشی ایران که تجربه مدیریت در کاروان های ایران در چهار دوره بازی های المپیک را در کارنامه دارد، جدول کارنمای بازی های المپیک 2020 را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد:

جدول کارنمای هیات سرپرستی کاروان ایران از ابتدای اسفندماه طراحی شده و تا زمان اعزام تاریخ فعالیت ها کامل مشخص شده تا در این بین ارتباطات داخلی و بیرونی بر اساس آن پیش رود .

سجادی با بیان اینکه اقدامات بازی های آسیایی 2018 هم بر اساس جدول کارنما پیش می رفت اظهار داشت:

بر اساس این جدول کاملا مشخص شده که چه کاری در چه زمانی باید انجام شود که خوشبختانه در بازی های آسیایی جاکارتا بدون مشکل ، اهداف از پیش تعیین شده محقق شد.

سرپرست کاروان ورزشی ایران در بازی های المپیک 2020 که علاوه بر تجربه چهار دوره بازی های المپیک، شش دوره هم سرپرستی کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی را هم عهده دار بوده، تلاش رشته هایی که در حال کسب سهمیه برای حضور در بازی های المپیک 2020 هستند را ستایش کرد و ادامه داد:

بر اساس اطلاعی که دارم و گزارش هایی که دریافت کردیم فدراسیون ها درگیر تمرین و مسابقات هستند و تعدادی از رشته ها فرایند کسب سهمیه را اغاز کرده اند و اکثر فدراسیون ها خوشبختانه در حال کار کردن هستند و حتی بصورت جدی کار آنها بعد از اتمام بازی های اسیایی 2018 جاکارتا شروع شده است.

سجادی تعامل، هماهنگی و همکاری وزارت ورزش و جوانان،کمیته ملی المپیک و فدراسیون های ورزشی را مثبت ارزیابی کرد و این شاخصه ها را برای کسب موفقیت مهم دانست و اظهار داشت:

موفقیت کاروان ورزشی ایران مستلزم همکاری و کار جمعی است که خوشبختانه با توجه به همه گونه همکاری که بین وزارت ورزش و جوانان،کمیته ملی المپیک و فدراسیون ها وجود داشت در بازی های آسیایی 2018 تجربه خوب و موفقی بدست آمد و قطعا استمرار این مهم می تواند به موفقیت کاروان هم کمک کند.

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

قسمت سوم مستند «روایت رهبری»

کلیدواژه: ترامپ حزب الله نصر الله لبنان مغنیه

منبع این خبر، وبسایت www.irinn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۵۴۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نشست علنی مجلس برای تنفس 2 ساعته پایان یافت
 • نصرالله عبداللهی: تقابل استقلال با منصوریان برای مردم حساس است
 • نصرالله عبداللهی: تقابل استقلال و منصوریان برای مردم حساس است؛ اختلاف شفر و خطیر در تیم تاثیری نمی‌گذارد
 • چه کسی باید به جای نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران می‌شد؟
 • نصرالله عبداللهی: تقابل استقلال با منصوریان برای مردم حساس است/ اختلاف شفر و خطیر در تیم تأثیرگذار نیست
 • آغاز جلسه علنی/جلسات علنی برای بررسی بودجه سه شیفت می شود
 • جلسات علنی مجلس برای بررسی بودجه ۹۸ سه‌شیفته می‌شود
 • جلسات علنی مجلس از امروز در سه نوبت برگزار می شود
 • جلسه علنی امروز مجلس با ۸۳ کرسی خالی آغاز شد
 • جلسه علنی مجلس به ریاست لاریجانی آغاز شد
 • آغاز صحن علنی مجلس/ هفتمین روز بررسی لایحه بودجه سال ۹۸
 • معاون دبیرکل حزب الله لبنان خواستار از سرگیری روابط لبنان با سوریه شد
 • طبیعی است آمریکایِ ناکام در تضعیف مقاومت، از حزب‌الله بترسد
 • حزب الله: طبیعی است آمریکا از مقاومت بترسد
 • دادگاه حسین فریدون علنی خواهد بود
 • واکنش حزب‌الله لبنان به اظهارات مداخله جویانه سفیر آمریکا
 • آخرین وضعیت پرونده حسین فریدون و مهدی جهانگیری/دادگاه علنی برگزار می‌شود
 • تجلیل از نمایندگان انقلابیان بحرین، یمن، فلسطین و خانواده شهید عماد مغنیه
 • جهان اسلام باید سرشار از بصیرت عماد مغنیه باشد