«سیدحسن نصرالله» عصر امروز (جمعه) در مراسم ختم «آمنه سلامه» مادر شهید «عماد مغنیه» فرمانده نظامی حزب الله لبنان گفت: ترامپ از برخی از کشورهای ثروتمندی که از آنها با دریافت پول حمایت می کند، خواسته هایی دارد و بیشتر نیز روی عربستان سعودی تمرکز کرده است.
وی افزود: ما برابر دولت و رئیس جمهوری آمریکا هستیم که بر خلاف روسا و دولت های گذشته این کشور همه معیارهایش پول و ثروت است.
نصرالله تصریح کرد: ترامپ به صورت علنی و روشن با استکبار و خودبرتر بینی غارتگری می کند.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: امام خمینی(ره) غیر از توصیف دولت آمریکا به عنوان شیطان بزرگ و استکبار، آن را به عنوان راهزن یا دزد و چپاولگر نیز می نامید.
نصرالله ادامه داد: در سخنان ترامپ، از دموکراسی و حقوق بشری که قبلی ها با نفاق به کار می بردند، هیچ خبری نیست. ترامپ هر روز همه چه دوست و چه دشمنش را ذلیل می کند و می ترساند. اما برابر اقدام ترامپ، همپیمانانش سکوت پیشه کرده و لبخند می زنند.
دبیرکل حزب الله سخنان ترامپ مبنی بر اینکه ایران توانایی تسلط بر خاورمیانه ظرف ۱۲ دقیقه دارد را نشانه ای برای عظمت و قدرت ایران دانست.
وی یادآور شد: ترامپ با سخنان خود برای ما روشن می کند که بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی اکنون در قبال بقای بر تخت و کرسی ریاست به آمریکا جزیه و مالیات می پردازند.
نصرالله افزود: این حاکمان روی چه کسی حساب باز می کنند؟ روی ترامپ و دولت آمریکا که اموالتان را می ستاند و به شما هر روز توهین می کند؟
به گفته دبیرکل حزب الله، هدف ترامپ از ترساندن این کشورها، فروش سلاح بیشتر است تا آمریکا از آنان همچنان حمایت کند تا بدین ترتیب از آنان پول بیشتری به جیب ببرند.
نصرالله از حاکمان کشورهای خلیج فارس خواست تا با ملت های خود آشتی و به مطالبات آنان توجه کنند و به رفع مشکلات آنان بپردازند.

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

حزب‌الله لبنان سدی در برابر نقشه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی؛ مکان‎های استراتژیک اسرائیل در تیررس مقاومت

خبرگزاری میزان- حزب‌الله لبنان به عنوان یکی از عناصر مهم محور مقاومت، همواره مانند سدی در برابر اجرای نقشه‌های امریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه غرب آسیا، مسئله فلسطین و عرصه داخلی لبنان نقش‌آفرینی کرده و همواره رسانه‌ها و مقامات رژیم صهیونیستی به قدرت آن اذعان کرده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، مقامات و رسانه‌های رژیم صهیونیستی بار‌ها به قدرت حزب‎الله لبنان در منطقه و نقش آفرینی آن اذعان کرده‌اند.


رژیم صهیونیستی همواره از توانایی‌های نظامی حزب الله در هراس بوده است. در همین راستا دولت آمریکا با اعمال تحریم‌های تازه علیه شرکت‌ها و اشخاص لبنانی به ادعای واهی حمایت از تروریسم فشار‌ها بر لبنان و حزب الله را افزایش داد.
هدف اصلی این تحریم‌ها تضعیف توانایی عملیاتی حزب الله در واکنش به تجاوز‌های رژیم صهیونیستی اعلام شده است.

جنگ ۳۳ روزه و نقش بر آب شدن نقشه‌های آمریکا

جنگ ۳۳ روزه که در بین لبنانی‌ها به «نبرد تموز» شهرت یافته بر اساس یک «نقشه جامع» که توسط آمریکا، انگلیس، فرانسه، و دیگر هم‌پیمانان رژیم صهیونیستی طراحی شده بود، صورت گرفت که این جنگ در نهایت با شکست خفت‌بار آمریکا و متحدانش منتهی شد.

 

 

قابلیت‌های نظامی حزب‌الله لبنان

پایگاه «اسرائیل دیفنس» در گزارشی به وقوع جنگ احتمالی میان حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی پرداخته و می‌نویسد در صورت وقوع چنین جنگی ارتش رژیم صهیونیستی با یک گروه بسیار قوی‌تر و بزرگ‌تر از ۱۲ سال پیش روبه‌رو خواهد بود.

در این گزارش آمده است: حزب‌الله لبنان دارای قدرت هیبریدی قابل توجهی است که شامل انواع موشک‎های ضد هوایی، ضد تانک و ضد کشتی است و مهمتر از همه ۱۵۰ هزار انواع موشک و راکت. آن‌ها دارای جنگ‌افزار‌هایی هستند که برخی از آن‌ها قابلیت هدف قرار دادن تمام اسرائیل را دارند. حزب الله قادر است روزانه ۱۰۰۰ موشک و راکت شلیک کند و حتی شاید بیشتر آنچه در طول رویارویی اسرائیل و لبنان وجود داشت.

 

بیشتر بخوانید: حزب الله می‌تواند عمق اسرائیل را با ضریب خطای اندک هدف قرار دهد

 

اسرائیل دیفنس در بخش دیگری نوشت: حزب الله در طول جنگ سوریه قوی‌تر و بزرگ‌تر شده و در حال حاضر شکل یک سازمان ارتشی را به خود گرفته است.

این گزارش در پایان می‎گوید: جنگ میان اسرائیل و حزب الله بسیار ویرانگرتر از جنگ سال ۲۰۰۶ خواهد بود.

اذعان مقام نظامی صهیونیست به قدرت موشکی حزب‌الله

ماه فوریه سال گذشته وزیر آموزش رژیم صهیونیستی با ابراز نارضایتی از غفلت کابینه این رژیم طی سال‎های گذشته درباره حزب الله گفت که نیرو‌های حزب الله هم‌اکنون ۱۳۰ هزار موشک در اختیار دارند.

او در بخش دیگری گفت که در غفلت راهبردی مقامات اسرائیلی، نیرو‌های حزب‌الله بین سال‎های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ توانسته‌اند خود را با ۱۳۰ هزار موشک تجهیز کنند.

 

 

گزارش پایگاه دبکا به توان نظامی حزب‌الله

دبکافایل به نقل از منابع نظامی و امنیتی خود ضمن اذعان به افزایش توان رزمی و قدرت روز‌افزون نیرو‌های حزب‌الله لبنان می‌نویسد: این جنگ شبیه‌سازی‌شده منحصرا برای مقابله با حزب الله لبنان انجام می‌شود که طی سا‎ل‎های گذشته به شکلی باورنکردنی قدرت و توانش افزایش یافته است؛ حزب‌الله هم‌اکنون حجم عظیمی از تانک‎ها، پهپاد‌ها همچنین ببیش از ۱۰۰ هزار موشک و راکت در اختیار دارد که در حال حاضر نه‌تن‌ها در لبنان بلکه در تحولات سوریه نقشی اساسی دارد.

عاروتص شوا: حزب‌الله می‌تواند عمق اسرائیل را با ضریب خطای کم هدف قرار دهد

ماه اکتبر سال گذشته پایگاه صهیونیستی عاروتص شِوا در مطلبی به نگرانی سران رژیم صهیونیستی از افزایش قدرت موشکی حزب الله پرداخت.


عاروتص شِوا ضمن اشاره به توانایی حزب الله در ساخت و استقرار پرتابگر‌هایی با دقت بالا نوشت که حزب الله در حال حاضر به این توانایی دست یافته که اهدافی را در عمق فلسطین اشغالی با ضریب خطای تنها ۱۰ متر نشانه برود.

 

 

رونمایی حزب‌الله از هواپیما‌های بدون سرنشین

ماه آگوست سال ۲۰۱۸ رسانه جنگی حزب الله برای نخستین بار تصاویری از هواپیما‌های بدون سرنشین مقاومت لبنان منتشر کرد.

 

بیشتر بخوانید: قابلیت‌های نظامی حزب‌الله لبنان

 

رسانه‎ حزب الله نوشت که به مناسبت دوازدهمین سالگرد پیروزی در جنگ تموز، مقاومت اسلامی شماری از هواپیما‌های بدون سرنشین خود را که پیش از این استفاده کرده بود به نمایش می‎گذارد.

در همین حال پایگاه العهد لبنان تصاویر پهپاد‌های مقاومت را در نمایشگاهی که در شهرک ملیتا در جنوب لبنان برپا شده منتشر کرد.

 

حیفا در تیررس نیرو‌های مقاومت

ماه جولای سال گذشته پایگاه لبنانی العهد در گزارشی به نقل ار رسانه‎های داخلی رژیم صهیونیستی نوشت که در صورت بروز جنگ موشک‎های حزب الله توانایی هدف قرار دادن نقاط مختلف فلسطین اشغالی را دارند.

برآورد مقامات صهیونیست از خسارات احتمالی در صورت رویارویی با حزب‌الله

روزنامه هاآرتص افشا کرد که نظامیان صهیونیست به کابینه امنیتی این رژیم فهرستی از سناریو‌های ممکن جنگ در مرز‌های شمالی و پیامد‌های داخلی آن را ارائه کردند.

 

 

به گزارش این روزنامه برآورد‌های تخمینی مقامات اسرائیلی از برخورد با حزب الله منتشر شده است. این گزارش‌ها خسارات ناشی از برخورد کوتاه مدت، ده روزه و یا با بازه زمانی متوسط سه هفته‌ای و همچنین درگیری طولانی بیشتر از یک ماه را ارائه می‌کند.

این روزنامه ادامه داد: براساس گزارش‌های مختلف در سال‌های اخیر، حزب الله دارای ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار موشک و راکت شده که کوتاه برد و میان برد هستند. ۹۰ درصد این موشک‌ها می‌توانند تا ۴۵ کیلومتر را پوشش دهند؛ این بدان معناست که حزب الله می‌تواند حیفا را هدف قرار دهد. اکثر این موشک‌ها و راکت‌ها می‌توانند کلاهک‌های تا ۱۰ کیلوگرم را حمل کنند.

  انتهای پیام/

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

کلیدواژه: سید حسن نصرالله ترامپ

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۵۵۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مخالفت در آمریکا با انتشار علنی گزارش «مولر» درباره ترامپ
 • تلاش رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا برای جلوی‌گیری از انتشار علنی گزارش مولر
 • دیدار اعضای حماس با سیدحسن نصرالله
 • دیدار سید حسن نصرالله و یک هیات حماس
 • دیدار سید حسن نصرالله با هیئتی از جنبش حماس
 • دیدار سید حسن نصرالله با هیاتی از جنبش حماس
 • دیدار هیئتی از حماس با سید حسن نصرالله
 • شیخ دعموش: اولویت حزب الله ادامه دفاع از لبنان است/ مقاومت را بی‌توجه به جوسازی‌ها ادامه خواهیم داد
 • مقام یمنی: روابطمان با حزب‌الله عمیق است؛ نقش انگلیس و آمریکا در تجاوز به یمن
 • محورهای سخنرانی دبیرکل حزب‌الله لبنان در روز سه‌شنبه
 • مقام حزب‌الله: مواضع خصمانه ترامپ دلیل کشتار نمازگزاران نیوزیلند است
 • پمپئو اعلام کرد: اعمال تحریم های جدید علیه حزب الله
 • سخنرانی مهم سید حسن نصرالله در روزهای آینده
 • واشنگتن آماده اعمال تحریم های جدید علیه حزب الله است
 • «سید حسن نصرالله» روز سه شنبه سخنرانی می‌کند
 • سید حسن نصرالله هفته جاری سخنرانی می‌کند
 • مهمترین رخدادهای خاورمیانه در سالی که گذشت+ تصاویر
 • توزیع سبدهای غذایی هدیه رهبری به نیازمندان هندیجان
 • جنگ و صلح در الحدیده/ دخالت ریاض در دولت‌سازی بیروت/ تلاش نافرجام برای حذف حزب‌الله از طریق سپر شمالی