بوشهر-ایرنا-معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: شهرداران و دهیاران در امور مربوط به حوزه های خود خلاقیت و نوآوری به خرج دهند.

به گزارش ایرنا، مهدی جمالی نژاد روز جمعه در نشست با شهرداران و رئوسای شوراهای اسلامی شهرهای استان بوشهر افزود: در حوزه های یاد شده چنانچه نگاه نو وجود داشته باشد سرمایه گذاران و بخش خصوصی نیز بطور جدی تری ورود می کنند.
وی اظهارداشت: شهرداران و دهیاران با جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی می توانند به راحتی امورهای مربوط به خود را پیش ببرند.
جمالی نژاد ادامه داد: در این راستا دستگاه های مختلفی نیز باید ورود کنند و هزینه های شهروندی خود را پرداخت کنند.
وی اظهارداشت: در بین واحدهای صنعتی باید در پرداخت حق و حقوق شهروندی مناطق میزبان نقش چشمگیرتری ایفا کنند.
جمالی نژاد در ارتباط با استان بوشهر نیز گفت: این استان از تمامی ظرفیت های گردشگری برخوردار است و با برخورداری از مواهب طبیعی همانند کوه، دریا، نخلستان باید انرژی بیشتری در شکوفایی آن صرف شود.
وی تاکید کرد: در این ارتباط زیباسازی مبلمان شهرها و جمع آوری زباله ها در سطح شهرهای استان نیازمند کار و تمرکز بیشتری است.
جمالی نژاد با اشاره به معارفه شهردار جدید شهر بوشهر گفت: با این معارفه انتظار است سرعت خدمات رسانی در شهر بوشهر تسریع شود و شاهد رضایت حداکثری مردم از مدیریت شهری این شهر باشیم.
معاون امور عمرانی استانداری بوشهر نیز گفت: سند گردشگری روستایی این استان مراحلی پایانی خود را طی می کند.
مهرداد ستوده افزود: روستاهای استان بوشهر ظرفیت های گردشگری ناشناخته فراوانی دارند که باید با استفاده از تکلیف های گنجاده شده در سند مربوط به آن نسبت به معرفی ظرفیت های آن اقدام کنیم.
وی یادآورشد: استان بوشهر در نوروز گذشته در موضوع گردشکری رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داد که این شاخص نشان از ظرفیت های فراوان این استان است.
ستوده افزود: گردشگری در استان بوشهر بخوبی جایگاه خود را پیدا کرده که این مهم نوید بخش آینده ای روشن در موضوع جذب گردشگر است.
در این آئین از فعالیت های فردین خورشیدیان سرپرست شهرداری بوشهر تجلیل و سید نور الدین امیری بعنوان شهردار جدید این شهر معرفی شد.
7212/6045

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

موافقت هیات دولت با واگذاری ۳۰ ساله کارخانه «سیمان ری» به شهرداری

خبرگزاری میزان- شهردار تهران از موافقت هیات دولت با واگذاری ۳۰ ساله کارخانه «سیمان ری» به شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، پیروز حناچی در جلسه شورای معاونان، مشاوران و شهرداران که عصر روز گذشته در ساختمان شهرداری برگزار شد، به افتتاح بخشی از خط ۷ متروی تهران در روز‌های گذشته اشاره کرد و گفت: در این زمینه کار بزرگی انجام شده است و از دست اندرکاران این پروژه سپاسگزارم. امیدوارم بعد از تعطیلات عید هم با حضور رئیس جمهور محترم خط ۶ مترو را افتتاح کنیم.
وی با اشاره به برگزاری آخرین جلسه هیأت دولت در سال جاری و دستاورد آن برای شهرداری تهران ادامه داد: امروز در هیأت دولت مصوب شد که کارخانه سیمان ری به مدت سی سال به شهرداری تهران تحویل داده شود. به عقیده من، می‌توان در محوطه این کارخانه قدیمی اقدامات خوبی برای جنوب شهر تهران انجام داد؛ به طور مثال بخشی از این محوطه به موزه صنعت اختصاص خواهد یافت.
شهردار تهران ضمن تقدیر از دولت و اعضای کابینه بابت این همراهی، گفت: کارخانه سیمان ری جزو اولین و شاید تا مدت‌ها تنها کارخانه سیمان ایران بود و بسیاری از ساختمان‌ها به کمک سیمان این کارخانه ساخته شده‌اند.
حناچی در بخش دیگری از سخنان خود به بودجه غیرنقد شهرداری اشاره و عنوان کرد: بودجه غیرنقد امسال ایده‌آل نبود هرچند در مجموع دستاورد‌های ما در بخش بودجه خوب بود، اما در حوزه غیرنقد عقب هستیم و لازم است شهرداران مناطق و نواحی همکاری بیشتری داشته باشند. نکته دیگر این است که مزایده درآمد‌های شهرداری رشد خوبی داشته است. در این زمینه باید با سازمان املاک شهرداری همکاری بیشتری صورت بگیرد. ممکن است این شیوه فرایند طولانی‌تری داشته باشد، اما میزان فساد را کم‌تر می‌کند و درآمد‌های غیرنقد شهرداری را هم افزایش می‌دهد.
شهردار تهران ضمن تاکید به شهرداران مناطق و نواحی مبنی بر پاسخگویی دقیق به سوالات اعضای شورا گفت: مسئولیت و جایگاهی که داریم به واسطه رأی اعضای شورای شهر و به صورت غیرمستقیم رأی مردم است، اگر سوال اعضای شورای شهر به شما ارجاع شد، کاملاً مسئولانه و قانع‌کننده پاسخ دهید.
وی به بودجه سال جاری شهرداری نیز اشاره و عنوان کرد: با وضع فعلی منابع، مجبور هستیم از هزینه‌های جاری کم کنیم؛ به عنوان مثال میزان استفاده از خودرو در شهرداری بسیار بالاست و باید شکل استفاده از خودرو‌ها و سرویس خودرویی شهرداری نظام‌مند شود تا اگر فردی به صورت نامتعارف از خودرو استفاده می‌کند، مشخص شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر عزم شهرداری به تزریق پول به مترو از طریق فروش اوراق مشارکت تاکید کرد و گفت: در هیأت دولت بر این موضوع تاکید کرده‌ایم که مترو موضوعی حاکمیتی است و تلاش ما این است تا بانک‌ها اوراق مشارکت شهرداری برای مترو را ضمانت کنند، چراکه موضوع مترو به طور مستقیم به ترافیک و آلودگی هوای تهران مربوط می‌شود و این دو چالش از نظر مردم مهم‌ترین مشکلات پایتخت است.
شهردار تهران ادامه داد: انتظار داریم دولت برای حل این مشکل به ما کمک کند. طبق قانون هم دولت موظف است در این زمینه به شهرداری کمک کند، اما متاسفانه در برخی موارد این حمایت و کمک‌ها از سوی دولت‌های مختلف اتفاق نیفتاده است.
حناچی در ادامه با تاکید بر اینکه روابط عمومی‌های شهرداری باید دستاورد‌های مدیریت شهری را بیشتر و بهتر به مردم معرفی کنند، گفت: وظیفه داریم که دستاورد‌های همکاران‌مان را به بهترین نحو انعکاس دهیم. به عنوان مثال، عملکرد ما در دهه فجر مورد تقدیر سردار جعفری و رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح قرار گرفت و این نشان می‌دهد که خوب کار کردیم؛ حال باید این امر را به بهترین شکل به اطلاع شهروندان برسانیم.
وی افزود: شهرداران مناطق نیز مراقب باشند که در نواحی کار‌ها به درستی انجام شود و اگر فردی عملکرد درستی ندارد بدون مماشات برخورد کرده و فرد دیگری را جایگزین کنند و اجازه ندهند که کم کاری یک فرد موجب نارضایتی شهروندان شود.
حناچی همچنین بر اطلاع رسانی دقیق ضوابط شهرداری به مردم تاکید کرد و گفت: بخشی از رانت‌هایی که برخی افراد برای خود ایجاد می‌کنند ناشی از بی‌اطلاعی مردم از برخی ضوابط است. شهرداران مناطق و نواحی موظف‌اند که اطلاع رسانی‌های لازم را در این زمینه انجام دهند. به عنوان مثال وقتی معبری بعد از تجمیع پلاک در داخل یک قطعه تجمیعی قرار می‌گیرد بر اساس ضوابط، آن معبر به صورت تشویقی در اختیار فردی قرار می‌گیرد که پلاک‌ها را تجمیع کرده است، اما شنیده‌ام که متاسفانه در برخی موارد کارشناس پول آن معبر را دریافت کرده که این ناشی از بی‌اطلاعی شهروندان است.
وی تاکید کرد: می‌توان این ضوابط را در قالب یک دفترچه یا تراکت تبلیغاتی بین مردم پخش کرد تا جلوی چنین رانت‌خواری‌هایی گرفته شود؛ اطلاعاتی که رانت تولید می‌کند نباید در کشوی میز مدیران بماند.
حناچی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع پسماند اشاره کرد و گفت: وضعیت فعلی دفن زباله مورد اعتراض مردم است و باید شیوه‌ها را تغییر دهیم. البته بوی نامطبوعی که اطراف فرودگاه امام خمینی (ره) استشمام می‌شود را به آرادکوه نسبت می‌دهند که بررسی‌ها و تحقیقات نشان داد اینطور نیست. با این وجود می‌پذیرم که شیوه دفن زباله‌ها قابل قبول نیست و باید تفکیک از مبدا را ترویج دهیم. در این راستا، شهرداران مناطق و نواحی با هماهنگی سازمان مدیریت پسماند باید شیوه‌های علمی و نوین جمع‌آوری پسماند را در پیش بگیرند و به موازات آن آموزش‌های لازم به شهروندان را نیز در دستور کار قرار دهند. این امر یکی از اولویت‌های اصلی شهرداری در سال جدید خواهد بود.
شهردار تهران همچنین به بودجه سال ۹۸ شهرداری اشاره و تصریح کرد: امیدواریم سال آینده شهرداری وضع بهتری داشته باشد و مبالغی که از مالیات بر ارزش افزوده و سایر بخش‌ها به شهرداری تعلق می‌گیرد بهتر از سال‌های قبل باشد. با این وجود باید آن دسته از شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری که سودده نیستند و یا زیان انباشته دارند را مدیریت کنیم. به اعتقاد من این‌ها نیاز به سازماندهی مجدد دارند و باید بخشی از سهام این شرکت‌ها و سازمان‌ها را در فرابورس ارائه کنیم؛ این کار می‌تواند به استاندارد‌های بورس این شرکت‌ها کمک کند.

انتهای پیام/

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: سياسي شهر روستا گردشگري

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۵۶۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برخورد با دهیاری‌های متخلف در زمینه ساخت و ساز غیرمجاز
 • ساعت کاری نیمه اول فروردین ۹۸ شهرداری تهران
 • موافقت هیئت دولت باواگذاری ۳۰ ساله کارخانه «سیمان ری» به شهرداری
 • موافقت هیات دولت باواگذاری ۳۰ ساله کارخانه «سیمان ری» به شهرداری
 • ساعت کاری نیمه اول فروردین ۹۸ شهرداری تهران اعلام شد
 • عملکرد شهرداری‌ها به مردم ارائه شود
 • دعوت رستم امامعلی از شهرداران تهران و شیراز برای شرکت در جشن نوروز
 • هیات دولت با واگذاری ۳۰ ساله کارخانه «سیمان ری» موافقت کرد
 • تفاهم‌نامه ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی تخصصی سینمای ایران امضا شد
 • خلاق ترین کمپانی های جهان در سال 2019 (+عکس)
 • نخستین مرکز نوآوری و شتابدهی تخصصی سینمایی ایران راه‌اندازی می‌شود
 • نخستین مرکز نوآوری و شتابدهی تخصصی سینمای ایران راه‌اندازی می‌شود
 • 306 طرح در روستاهای سقز اجرا شده است
 • سینما نیازمند خلاقیت و نوآوری است
 • ایجاد زیست بوم کارآفرینی برای فارغ التحصیلان و هنرمندان خلاق
 • سازمان‌ها شرایط را برای رشد نوآوران فراهم کنند
 • عملکرد استانداران، فرمانداران و شهرداران در اجرای طرح نوروزی ۹۸ زیر ذره‌بین وزارت کشور
 • درآمدزایی محلی اولویت کار شهرداران استان اردبیل باشد
 • معاون استاندار اردبیل : درآمد زایی محلی اولویت کار شهرداران استان باشد