به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز،   وقتی با کسی ملاقات می کنید یا سعی دارید او را بهتر بشناسید، راه ساده ای وجود دارد که با کمک آن می توانید به چیزهای بیشتری درباره ی آن شخص پی ببرید.نحوه ی نشستن شما نکات زیادی را درباره ی شخصیت شما آشکار می کند. حالتی که هنگام نشستن دارید و با آن راحت هستید، حتی بدون آنکه خودتان متوجه باشید پنجره ی کوچکی رو بهشخصیت شما باز می کند. در ادامه می خواهیم ببینیم شکل نشستن ما چه چیزهایی را درباره ی شخصیت ما نشان می دهد.

 

۱- صاف نشستن

صاف نشستن مزایای زیادی دارد و اگر بدانید که این شکل از نشستن چه چیزی را درباره ی شما نشان می دهد، متوجه خواهید شد که چرا همیشه تأکید می شود اگر می خواهید دیگران دید خوبی نسبت به شما داشته باشند، صاف بنشینید.

 

صاف نشستن نشان می دهد اعتماد به نفس دارید و قابل اعتماد و قوی هستید. شما با این نوع نشستن به دیگران نشان می دهید که آمادگی رویارویی با هر چالشی را دارید.اما مورد اعتماد بودن شما به معنای کسل کننده بودن تان نیست. کسانی که صاف می نشینند از نظر دیگران آدم های شوخ طبعی هستند و از زندگی لذت می برند.

 

۲- ضربدری کردن مچ پاها

وقتی می نشینید باید به حالت پاهایتان دقت داشته باشید. البته اغلب ما ناخودآگاه و بدون آنکه حتی متوجه باشیم به شکل خاصی می نشینیم. اما اگر همیشه مچ یکی از پاهایتان را پشت مچ پای دیگرتان قرار می دهید، این نوع نشستن حرف های زیادی درباره ی شما برای گفتن دارد.این شکل از نشستن نشان می دهد شما فرد متشخصی هستید و سعی دارید رفتاری مبادی آداب اما در عین حال فروتنانه داشته باشید.این نوع نشستن شکل نسبتاٌ راحت تری از صاف نشستن است اما کماکان تصویر محترمانه ای از شما ایجاد می کند.

 

۳- گذاشتن دست ها روی پاها

تنها پاهایتان نیستند که باید به حالت آن ها دقت کنید و حالت دست هایتان هم سرنخ هایی از شخصیت شما به دست می دهد.وقتی دست هایتان را روی پاهایتان می گذارید، این حالت به دیگران نشان می دهد که فکرتان مشغول است اما احتمالا کمی هم احساس خجالت می کنید.

 

این نوع نشستن معمولا تصویر آدم های دلسوزی را تداعی می کند که نسبت به موقعیت های عاطفی حساس هستند و اغلب متواضع و آرام می مانند.البته بین اینکه یک دست خود را روی دست دیگرتان بگذارید و اینکه دست هایتان را جداگانه روی پاهایتان بگذارید تفاوت جزئی ای وجود دارد. در واقع کسانی که دست هایشان را روی هم می گذارند کمی درونگراتر هستند و آهسته صحبت می کنند.

 

۴- قلاب کردن دست ها در یکدیگر

اینکه دست هایتان را در هم قلاب کنید با اینکه آن ها را بی حالت روی پاهایتان بگذارید تفاوت زیادی دارد. این حالت نشان دهنده ی اشتیاقی است که برخلاف بسیاری از مردم شما از آن برخوردارید و احتمالا به همین دلیل است که دیگران جذب شما می شوند.

 

اشتیاق شما نسبت به دنیای پیرامون تان به دیگران هم انرژی می دهد، به ویژه زمانی که این شور و شوق با برخورد گرم و صمیمانه ی شما هم همراه باشد.تنها مسأله ای که وجود دارد این است که از آنجایی که شخص با احساس و پرشوری هستید، گاهی زیاد احساساتی می شوید.

 

۵- پا روی پا انداختن

اگر همیشه یک پایتان را روی دیگری می اندازید، این حالت نشان می دهد شما شخص بسیار خلاقی هستید. شما مهارت زیادی در ایجاد تغییر دارید اما به دیگران سخت اعتماد می کنید.با این حال، اگر به کسی اعتماد کنید، می توانید با آن شخص وارد گفتگوی عمیقی شوید و از آن لذت ببرید و قادرید دیگران را به خوبی درک کنید.اگر یک پایتان را روی دیگری می اندازید و بعد پای بالایی را بالا و پایین تکان می دهید، این مسأله نشان می دهد که شما انسان منظمی هستید و دوست دارید همه چیز سر وقت انجام شود.

 

۶- نشستن در وسط کاناپه

اگر وقتی می خواهید روی کاناپه بنشینید وسط آن را انتخاب می کنید، این مسأله نشان می دهد شما اعتماد به نفس خیلی زیادی دارید و در مورد انتخاب هایتان تردید نمی کنید.شما جسور و برونگرا هستید و همانطور که انتظار می رود دوست دارید در مرکز توجه باشید.

 

۷- دست به سینه شدن

دست به سینه شدن نشان می دهد که شما در حالت تدافعی هستید اما از نه موضع ضعف بلکه از موضع قدرت.این روشی برای محافظت از بدن تان است و کسانی که اغلب اوقات به این شکل می نشینند آدم های جدی تری هستند و نگاه تحلیلی تری به مسائل دارند.

 

۸- گرفتن دسته های صندلی

اگر وقتی روی صندلی های دسته دار می نشینید، دسته های آن ها را می گیرید، این حالت نشان می دهد که آدم بسیار دقیق و متعهدی هستید.این مسأله نشان می دهد که شما نسبت به مسائل پیرامون تان حساس بوده و انسان واقع گرایی هستید و همین ویژگی ها شما را به تکیه گاه عاطفی خانواده و دوستان تان تبدیل کرده است.

 

۹- تکیه دادن به کف دست ها

شاید تصور کنید که این حالت نشان دهنده ی راحتی و آرامش است اما در واقع نشان می دهد که شما در زندگی تان نگاهی تحلیلی به مسائل خود دارید.همچنین شما دوست دارید قبل از آنکه تصمیمی بگیرید، شناحت دقیق تری از موقعیت مورد نظرتان پیدا کنید، چون شما شخص محتاطی هستید و قبل از هر تصمیمی دوست دارید همه ی ابعاد ماجرا و انتخاب های دیگر را بررسی کنید.

 

۱۰- چهار زانو نشستن

چهار زانو نشستن نشان دهنده ی شخصیت آسوده خاطر و بی دغدغه ی شما است. شما رک و خلاق هستید و می توانید خودتان را به راحتی با شرایط مطابقت دهید.شما از تجربه ی چیزهای جدید لذت می برید و تغییر برنامه یا روال روزمره ی زندگی شما را خیلی مضطرب نمی کند چون به شدت سازگار هستید.

 

خبرنگاران جوان

2025

منبع: جام نیوز

خبر بعدی:

سلامتی و سالم بودن چه علامت هایی دارد؟

ناخن ها یکی از مهم ترین آینه های نشان دهنده کمبود های بدن و حتی بیماری ها محسوب می شوند. رنگ و ظاهر آنها نشان دهنده ی وضعیت سلامتی بدن است. اگر ناخن هایتان ترک ترک و شکننده هستند، امکان دارد پای کم کاری تیروئید یا کم خونی در میان باشد. اگر ناخن هایتان رنگ پریده و حتی سفید هستند می تواند نشان دهنده گردش خون نامناسب و به احتمال زیاد کم خونی باشد.

ناخن های زرد نشان دهنده ی مصرف دخانیات است. اگر سیگار می کشید و وجود قارچ یا سینوزیت می تواند عاملی برای زردی ناخن ها باشد. اگر ناخن هایتان به سادگی می شکنند و دو نیم می شوند می تواند نشان دهنده ی کمبود آهن، زینک یا ویتامین B باشد. در این صورت اگر آزمایش خون دهید و مشخص شود که کمبود این مواد مغذی را دارید، می توانید از مکمل آنها تحت نظر پزشک استفاده کنید.

خواب خوب و راحتی دارید

برای شاداب و پرانرژی بودن لازم است که هر شب هشت ساعت بخوابید. اگر مانند یک کودک راحت می خوابید و در طول شب از خواب بیدار نمی شوید به این معنی است که از سلامتی خوبی برخوردارید.

رنگ زبان تان صورتی است

برای داشتن خوابی راحت باید قبل از خواب از خوراکی های محرک استفاده نکنید. همچنین لازم است که از یک ساعت قبل از خواب، به صفحه ی موبایل، تبلت، تلویزیون یا رایانه زل نزنید، چون نور آبی این وسایل، شما را بی خواب خواهد کرد.

رنگ و ظاهر زبان حرف های زیادی از سلامتی بدن دارد. اگر زبان سفید و ورم کرده به نظر می آید می تواند نشان دهنده ی مصرف الکل و مصرف غذاهای خیلی تند باشد. این مشکل همچنین می تواند در اثر کاندیدوز دهانی ناشی از وجود قارچ هایی مانند کاندیدا آلبیکانس باشد. معمولا این قارچ در بین افراد حساس و در اغلب موارد بعد از مصرف آنتی بیوتیک بروز می کند. اگر زبان شما دارای لکه های سفید است، احتمالا پای یک مشکل قارچی در میان است. در این صورت از مصرف مواد غذایی ترش بپرهیزید.

اشتهای خوبی دارید

داشتن اشتها خوب است، اما نه اشتهای زیاد به مصرف چربی یا نمک زیاد. اگر اشتهای خوبی دارید و از هر ماده ی غذایی به میزان متعادل و منطقی می خورید، این نشان دهنده ی سلامت بدنی تان است. توجهی به اطرافیانی که رژیم های لاغری سخت می گیرند و دچار کمبود غذایی می شوند و همیشه بداخلاق هستند نداشته باشید. با همین میل و اشتها، از مواد غذایی سالم و مفید استفاده کنید.

گاز دفع می کنید

شاید کمی خنده دار به نظر برسد، اما این یک واقعیت است که دفع گاز نشان دهنده ی سلامتی بدن است. در واقع هر فرد سالمی روزانه به طور متوسط پانزده بار گاز دفع می کند. البته نیازی نیست که از مصرف مواد غذایی تولیدکننده گاز خودداری کنید. یادتان باشد که بروکلی و انواع کلم ها (گاز زیادی تولید می کنند) حاوی ویتامین ها و مواد معدنی بوده و با تولید باکتری های خوب در روده ها، خدمت زیادی به سلامتی می کنند.

به راحتی عرق تان در می آید

معمولا افرادی که به راحتی عرق می کنند، از این بابت همیشه ناراضی هستند و هر لحظه دئودورانت یا ضدعرق می زنند.تعریق نشان دهنده ی سلامتی بدن است. این روند طبیعی برای تنظیم دمای بدن در انسان تعبیه شده است.

پریودهای منظمی دارید

اگرچه خونریزی شدید می تواند ترسناک باشد، اما در عین حال جای نگرانی نیست. زمانی که به اندازه ی کافی غذا می خورید و تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن تان را تامین می کنید، بدن به درستی کار می کند. منظم بودن قاعدگی نیز می تواند نشان دهنده ی سلامت بدن باشد. اما آمنوره یا عدم قاعدگی می تواند نشان دهنده مشکلاتی در غدد فوق کلیوی یاتیروئید و دیستروفی تخمدان باشد. بنابراین چنین مشکلی باید جدی گرفته شده و مورد بررسی قرار بگیرد.

موهایتان نمی ریزد

اینکه روزانه چند تار مو از دست می دهید کاملا طبیعی بوده و سیکل طبیعی موها محسوب می شود. بنابراین اگر روزانه حین شانه کردن موها و یا در حمام چندین تار مویتان می ریزد، یعنی اینکه سالم هستید. علاوه بر این اگر موهایتان برق می زنند، پرپشت و نرم هستند نیز نشان از سلامتی بدن شما دارند. تمام اینها نشان می دهد که تغذیه ی سالم و متعادلی دارید و از کمبود غذایی رنج نمی برید. اما اگر موهایتان دچار ریزش شدید شده است، به احتمال زیاد پای مشکلی در میان است.

پوست خوبی دارید

پوست نشان دهنده ی وضعیت روحی و سلامت عمومی بدن است. می توان با نگاه کردن به پوست فرد به بهداشت زندگی و شخصیت وی پی برد. پوست بدونی جوش، بدون خشکی و نرم که پوسته پوسته نمی شود می تواند نشان دهنده ی سلامتی بدن باشد، یعنی اینکه شما به خوبی غذا می خورید، استرس ندارید، خوش اخلاق هستید و خلاصه اینکه از سلامتی خوبی برخوردارید.

 

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

کلیدواژه: گوناگون شخصیت نشستن زندگی جام نیوز

منبع این خبر، وبسایت www.jamnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۵۶۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • طرز تهیه رولت حلوای زعفرانی / مواد لازم جهت تهیه رولت حلوای زعفرانی
 • ۴ سفارش ضروری برای مسافران نورزوی مبتلا به دیابت
 • تجربه یک سفر ایده آل برای دیابتی ها با یک فهرست جامع
 • طرز تهیه گشنیز پلو برای شب عید با مرغ کره ای
 • مصاحبه جنجالی روزنامه آرمان با دکتر احمدی نژاد در آخرین روز سال 1397
 • تا 15 سالگی پرسپولیسی بودم!
 • احمدی نژاد: من طلبکارم!
 • آخرین «علیه محافظه‌کاری در سال چهلم» با امیدیه خوزستان
 • من طلبکارم
 • شخصيت اسکيزوتايپال
 • علی‌نژاد: هم طبابت می‌کردم، هم خبرنگاری/ تا 15 سالگی پرسپولیسی بودم!
 • بهترین مجموعه های نوروزی امسال سیما کدامند؟/ نگاهی به مجموعه های نوروزی امسال بر اساس تیزرهایشان
 • طرز تهیه کبه عربی / مواد لازم جهت تهیه کبه عربی
 • طرز تهیه کبه عربی / مواد لازم جهت تهی کبه عربی
 • اختلال مسخ شخصيت و مسخ واقعيت (اختلال زوال شخصيت)
 • عوارض نشستن طولاني مدت
 • آقای فغانی! بعد از جام جهانی نگاه بالایی دارید
 • قلعه‌نویی:آقای فغانی! بعد از جام جهانی نگاه بالایی دارید که همان نفس اماره است
 • بلایی که پاهیتان را بیمار می کند