به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله نورالله طبرسی خطاب به وزیر بهداشت، گفت: در میان وزرای دولت، خوب درخشیدید و مایه زینت وزرای دکتر روحانی هستید.

وی اظهار داشت: اگر بخواهیم خدمات دولت را استشهاد کنیم، وزیر بهداشت را نشان می دهیم که به مناطق محروم سفر می کند و خدمات بسیار شایسته ای داشته و از زمان مشروطه تا کنون چنین وزیری را به خاطر نداریم که همیشه پای کار باشد.

آیت الله طبرسی تصریح کرد: در قانون اساسی، بیمه پایه رایگان است و امیدواریم که بیمه پایه برای همه فراگیر باشد و این امر، باقیات الصالحات است چون دست فقرا را گرفته اند. البته بیمه باید مانند یارانه باشد و حق به حق دار برسد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرنگان رهبری، خطاب به وزیر بهداشت، گفت: شما فرد خوشنام و خوش سابقه ای هستید و در جبهه حضور داشتید و در کار شما اما و اگری وجود ندارد و به جز خدمت، خیرخواهی و نیکی به مردم از شما ندیده و نشنیده ایم. 

آیت الله طبرسی یادآور شد: علم، تخصص، تعهد و خدمت وزیر بهداشت برای ما مغتنم است و خدمات شایسته وی در تاریخ می ماند و فراموش شدنی نیست، اما کارهای نیک مانند خدمات امیرکبیر، در تاریخ ماندگار بوده و نقاط مثبتی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است که در این مسیر هم نام نیک دارید.

وی افزود: کرسی و پست و مقام، ماندنی نیست، اما خدمات شایسته، انسان ها را امیدوار می کند و خوشحالیم که در حوزه سلامت استان مازندران، تحولی ایجاد شده است.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری با اشاره به جایگاه ممتاز دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کشور، گفت: این دانشگاه جوان، ظرف چند دهه گذشته توانسته بین ۶۰ دانشگاه علوم پزشکی، جایگاه مناسبی داشته باشد.

آیت الله طبرسی در پایان اظهار داشت: اوایل امامت جمعه برای تاسیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، تلاش کردیم و این دانشگاه، از دانشگاه های معتبر کشور است. کار کردن در حوزه سلامت، بسیار ارزشمند بوده و نجات یک فرد، نجات همه انسان ها است.

کد خبر 4428096 حبیب احسنی پور

منبع: مهر

خبر بعدی:

اعزام 125 هزار بازنشسته تأمین اجتماعی به مشهد/158 هزار زن خانه‌دار بیمه شدند

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی بااشاره به اینکه تعداد بیمه شدگان زنان خانه دار به 158 هزار نفر رسیده است گفت: تاکنون 125 هزار نفر از مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی به مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا جعفریان در گفت‌وگو با فارس، درباره عملکرد این معاونت اظهار داشت:از سال 96 تاکنون اقدامات گسترده‌ای در معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی اتفاق افتاده است که به عنوان عملکرد به بخشی از آنها اشاره می‌کنم. 

وی درباره برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری و کاهش حوادث ناشی از کار اظهار داشت: با توه به تغییر رویکرد صندوق‌های بیمه‌های در سایر کشورها از سمت "غرامت‌محور" به "پیشگیری‌محور" و ضرورت ایجاد و نهادینه‌سازی این رویکرد در میان نهادهای فعال در این حوزه در کشور و بخصوص سازمان تامین اجتماعی این معاونت اقدامات و برنامه‌هایی را در این خصوص در دستور کار قرار داد. 

دوره‌های آموزشی پیشگیری از حوادث ناشی از کار جهت 50 هزار نفر از کارگران ساختمانی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: تهیه دستورالعمل برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری از حوادث ناشی از کار جهت 50 هزار نفر از کارگران ساختمانی سراسر کشور و تعیین وظایف هر یک از مجریان یکی از اقداماتی بود که در سال جاری اتفاق افتاد. 

جعفریان درباره انعقاد قرارداد با سازمان دانش‌آموزی به منظور بازدید دانش‌آموزان از واحدهای اجرایی سازمان نیز اظهار داشت: دومین دوره بازدید دانش‌آموزی از واحدهای اجرایی سازمان تامین اجتماعی با هدف ترویج و گسترش مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی در سنین پایه اجرایی شد. 

وی ادامه داد: این طرح از بهمن 96 آغاز و در اردیبهشت 1397 به پایان رسید و بالغ بر 32 هزار نفر از دانش‌آموزان از 500 شعبه تامین اجتماعی بازدید به عمل آوردند. 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به برگزاری بیستمین دوره مسابقات قرآنی سراسر کشور اشاره کرد و گفت: این دوره از مسابقات قرانی ویژه کارکنان شاغل در سازمان تامین اجتماعی با سه رویکرد صرفه‌جویی در هزینه‌ها، شفافیت و جامعیت در 6 رشته قرآنی با شرکت حدود 8 هزار نفر انجام شد. 

آموزش مفاهیم تأمین اجتماعی در کتب درسی

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در حال حاضر کتب درسی درخصوص بیمه و تامین اجتماعی در مدارس تدریس می‌شود،‌گفت: جانمایی مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی در کتب درسی مطالعات اجتماعی مقطع هنرستان و دبیرستان اتفاق افتاده است و تعداد 10 مورد از مفاهیم بیمه و تامین اجتماعی در مقاطع مختلف تدریس می‌شود. 

جعفریان در ادامه به برگزاری مسابقات کتابخوانی بر ای کارکنان تامین اجتماعی در سراسر کشور اشاره کرد و گفت : در سال‌های 96 و 97 مسابقات کتابخوانی برای کارکنان سازمان برگزار شد و این اقدام در راستای افزایش سرانه کتابخوانی در کشور بود که در سال 96 ، 4 دوره این مسابقات برگزار شد که حدود 10 هزار نفر شرکت کردند و تاکنون در سال جاری 5 دوره مسابقات کتابخوانی برگزار کردیم که حدود 17 هزار نفر در آن شرکت داشتند و کتاب‌هایی با عناوین سیره زندگی و سبک زندگی حضرت زهرا (س)، اصول و مبانی بیمه‌های تامین اجتماعی  و تامین اجتماعی توسعه فراگیر بوده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی بیان داشت: ما به دنبال ارائه مفاهیم تامین اجتماعی به دانشگاه‌ها نیز هستیم و در  این خصوص اجرای برنامه گفتمان سازی مفاهیم تامین اجتماعی را در دانشگاه‌های کشور با همکاری موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی آغاز کردیم. در اجرای این برنامه گروهی از اساتید دانشگاه با ارائه دیدگاه‌های خود پیرامون تامین اجتماعی به طرح بحث‌های علمی، نظری و علمی از نظر بیمه و تامین اجتماعی اقدام می‌کنند و  جامعه دانشگاهی را با مفاهیم و کارکردهای تامین اجتماعی آشنا می‌کنند.

وی گفت: پیش‌بینی ما این بوده است که این برنامه در 52 دانشگاه کشور برگزرا شود که در حال حاضر جمعا در دو سال اخیر در 22 دانشگاه این کارگاه‌ها برگزار شده است. 

جعفریان بیان داشت: طرح جدیدی که در حوزه تامین اجتماعی و توجه به کارگران و کارفرمایان برگزار شده است راه‌اندازی کلینیک کارگاهی است که این طرح به صورت پایلوت در استان البرز در حال اجرا است و بزودی در سراسر کشور اجرایی می‌شود. 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درخصوص این طرح اظهار داشت: شناسایی و طبقه‌بندی کارگاه‌های مشکل‌دار، بحرانی، نیمه بحرانی و فعال می‌تواند راهگشای تدوین برنامه‌ها و طرح‌های پشتیبان و کمک‌کننده با شد تا با ایجاد بسترهای خاصی برای تقویت بنگاه‌های اقتصادی و تولید محور مشکلات این بنگاه‌ها کاهش یابد. 

وی افزود: در کشور بیش از یک میلیون و 200 هزار کارگاه وجود دارد که بعضا ممکن است در شرایط خاصی دچار مشکل مالی شوند و قادر به پرداخت حق بیمه و بدهی‌های خود به سازمان نباشند بنابراین شناسایی و طبقه‌بندی این کارگاه‌ها و کمک به آنها می‌تواند به تداوم فعالیت این کارگاه‌ها کمک کند. 

جعفریان به راه‌اندازی مشاوره کارگاهی در کارگاه‌های فعال و جدید اشاره کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی با زیر پوشش قرار دادن گسترده وسیعی از آحاد جمعیت کشور و تعامل با بیش از یک میلیون و 300 هزار واحد صنعتی،‌ تولیدی و خدماتی با گروه‌های مختلف اجتماعی در ارتباط و تعامل مستمر است. از این رو آموزش کارفرمایان و پیمانکاران و رابطان بیمه‌ای آنها به عنوان پل ارتباطی میان سازمان و کارفرمایان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از ابتدای سال 97 کارشناسان خبره سازمان در بیش از 50 کارگاه جدیدالتاسیس بزرگ حضور یافتند و مشاوره‌های بیمه‌ای لازم را دادند. 

اعزام 125 هزار نفر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران به مشهد مقدس

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درباره طرح اعزام رایگان بازنشستگان و مستمری‌بگیران به سفر زیارتی مشهد مقدس نیز اشاره کرد و گفت: این طرح از سال 94 تاکنون با اعزام بیش از 100 هزار نفر در دست اقدام است و در سال جاری تاکنون 25 هزار نفر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران به سفر زیارتی مشهد اعزام شدند. 

وی به اجرای طرح نسیم سلامت در قالب فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی ویژه بازنشستگان و مستمری‌بگیران اشاره کرد و گفت: مسابقات مقدماتی در سراسر کشور در میان پنج میلیون نفر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران در گروه آقایان و در 6 رشته ورزشی فوتبال، شطرنج،‌ دارت،‌ تیراندازی با تفنگ بادی و شنا و همینطور در حوزه بانوان در پنج رشته ورزشی شطرنج، دارت،‌ تیراندازی با تفنگ بادی ،‌ شنا و پینگ‌پنگ برگزار شده است.  

جعفریان بیان داشت: پیاده‌روی‌های بزرگ جامعه بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی نیز اخیرا با حضور 1500 نفر از بازنشستگان و مستمری‌بگیران در پارک ولایت با حضور مسئولان ارشد سازمان تامین اجتماعی برگزار شد. 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی درباره ارتقای سطح سواد سلامت بازنشستگان سالمند نیز گفت: این برنامه با هدف افزایش آگاهی و دانش بازنشستگان از نحوه مراقبت از خود، شناخت بیماری‌های مبتلا به دوران سالمندی،‌ افزایش سن تندرستی و ... مراحل مقدماتی و پایلوت خود را در سال 96 گذراند و در سال جاری با ابلاغ بخشنامه مربوط به 66 کارگاه در سراسر کشور اجرایی شده است و در حال حاضر بیش از 13 هزار و 600 نفر از این طرح بهره‌مند شدند. 

وی درباره بهبود سطح معیشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران گفت: در این راستا طرحی مبنی بر ارائه تخفیف به بازنشستگان در بعضی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور اجرایی شده است که جزئیات این طرح بزودی ارائه خواهد شد. 

جعفریان درباره خدمات مرکز ارتباطات مردمی (CRM) اظهار داشت: در مرداد سال 95 به منظور پاسخگویی به سوالات و درخواست‌های مردم این مرکز راه‌اندازی شد و در ابتدا تماس‌های تلفنی و مراجعه حضوری از طریق تماس با 1420 در حوزه تهران بزرگ بود که در فاز دوم در سراسر کشور این سامانه پاسخگویی آغاز به کار کرد. 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی  گفت: با توجه به توزیع بسته حمایتی کالا از تاریخ دوشنبه 10 دی ماه 97 این مرکز در راستای تکریم ارباب رجوع و مشتری‌مداری آغاز به کار کرد و با توزیع مرحله دوم سبد کالا که در 28 دی ماه بود  آمار مراجعه به درگاه‌های این مرکز به شدت افزایش یافت به گونه‌ای که در برخی ساعات تعداد افراد صف انتظار سامانه تلفنی 1420 بالغ بر 150 نفر بودند. 

وی گفت: توزیع سبد کالا طبق آمارهای موجود موجب افزایش 114 درصدی مراجعین به درگاه‌های ارتباطی این مرکز در دی ماه در مقایسه با ماه گذشته بود.

جعفریان بیان داشت: تعداد کل تماس‌های برقرار شده در ماه‌های دی و بهمن با شماره 1420 یک میلیون و 311 هزار و 143 مورد بوده است. 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در ادامه درباره بیمه زنان خانه‌دار، گفت: با اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته و آگاهی مردم از خدمات تامین اجتماعی بیمه زنان خانه‌دار از 78 هزار نفر در ابتدای سال 95 به 158 هزار نفر در پایان آ ذر ماه سال 97 رسیده است. 

انتهای پیام/

 

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

قسمت سوم مستند «روایت رهبری»

کلیدواژه: مازندران وزارت بهداشت اربعین ۹۷ وزارت بهداشت سازمان غذا و دارو سرطان بیمارستان سازمان نظام پزشکی ایرج حریرچی دارو سیگار سخنگوی وزارت بهداشت بیماری های قلبی و عروقی دیابت سازمان نظام پرستاری سالمندی درمان ناباروری

منبع این خبر، وبسایت www.mehrnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۵۷۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیشنهاد علی مطهری برای افزایش قیمت بنزین
 • پایه حقوق شهرداران مناطق چقدر است+جدول
 • پایه اصلی پیشرفت علم و دانش آزادی و محیط مناسب است
 • پیشرفت فناوری مستلزم توجه به دانش های پایه است
 • خلیلزاد: دولت افغانستان باید یک تیم مذاکره کننده فراگیر تشکیل دهد
 • اجرای فرآیند بررسی الکترونیک اسناد بیمه‌ای در بیمارستان هاى دانشگاه علوم پزشکى شهید بهشتی
 • ۱۰ اسفند، آخرین نوبت آزمون‌های EPT و زبان عربی در سال ۹۷
 • درخواست وزیر ارشاد برای فراگیر شدن اقدام شهردار مشهد در مورد معلولان
 • دفترچه های کاغذی بیمه سلامت آذربایجان غربی حذف می شود
 • مدت کارآموزی در مرکز وکلای قوه قضائیه به ۱۸ ماه افزایش یافت
 • دلیل فقدان روحیه انقلابی، علت برخی شکست‌ها است/ بیانیه گام دوم رهبر انقلاب جامعیتی فراگیر دارد
 • آیت‌الله جنتی: بیانیه رهبری باید به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شود تا همگان به قدرت رهبری پی‌ ببرند/این مقاومت‌ها مقدمه ظهور است/آمریکا و اسرائیل رو به افول و زوال هستند/ هرچه بیشتر تحت فشار اقتصادی قرار بگیریم مقاومت ما بیشتر می‌شود
 • قرارداد بیمه تکمیلی مستمری‌بگیران تامین اجتماعی باید شفاف شود/ بخش خصوصی به جایی برای ثروت اندوزی پزشکان تبدیل شده است
 • در یک سال اخیر به اندازه کل دولت دهم پایه پولی زیاد شد +جدول
 • بیمه معلم جهت ارائه خدمات برتر جایگزین بیمه دانا شد
 • اصلاحات جدید در بازار پایه فرابورس/ رونمایی از 3 تابلوی قرمز،زرد و نارنجی تا 70 روز آینده
 • امام جمعه بوشهر: تکریم و رسیدگی به خانواده شهدا رسالت همگان است+تصاویر
 • نشست علمی اصول راهبردی عدالت و بررسی تدابیر سند الگوی پایه
 • مراسم اختتامیه کلاس مربیان فوتبال پایه با مدرسی نروژی‌ها