سناتور ایالت اوهایو به جمع امضاکنندگان نامه بیش از 20 سناتور به رئیس جمهوری آمریکا درباره روزنامه نگار مفقود شده عربستانی پیوست و گفت: ما در این باره نیازمند پاسخ هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، راب پورتمن روز جمعه با انتشار یادداشت توئیتری نوشت: ناپدید شدن جمال خاشقچی به طور باورنکردنی نگران کننده است.

وی افزود: من به جمع بیش از 20 تن از همکارانم که نامه ای را برای رئیس جمهوری فرستاده اند می پیوندم تا بخواهیم بر اساس قانون پاسخگویی جهانی به حقوق بشر این مساله را پیگیری کند.

این سناتور جمهوریخواه تاکید کرد: ما به پاسخ نیاز داریم.
بیش از 20 سناتور جمهوریخواه و دمکرات آمریکا خواستار تحقیق درباره ناپدید شدن 'جمال خاشقجی'، روزنامه نگار عربستانی شدند.

این تحقیق که 22 سناتور، به ریاست 'باب کورکر'، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و 'باب منندز'، عضو دمکرات این کمیته خواستار انجام آن شده اند، می تواند موجب اعمال تحریم های آمریکا علیه خارجیان مسبب ناپدید شدن و احتمالا کشته شدن خاشقچی شود.

این سناتورها در نامه ای خطاب به رئیس جمهوری آمریکا نوشتند، طبق قانون فعلی کشور، رهبران کمیته روابط خارجی سنا اجازه دارند از رئیس جمهوری کشور بخواهند تا تعیین کند که آیا یک فرد خارجی مسوول قتل خودسرانه، شکنجه یا نقض حقوق بشر به رسمت شناخته شده در سطح بین المللی است یا خیر.
در این نامه همچنین آمده است، انتظار داریم که در جریان روند تعیین مسوول این امر، همه اطلاعات مرتبط، از جمله اطلاعات مربوط به عالیرتبه ترین مقامات دولت عربستان، را در نظر بگیرید.
خاشقچی هفته گذشته برای ثبت و دریافت مدارک مربوط به ازدواجش به کنسولگری عربستان در استانبول رفت اما از آنجا خارج نشده و هنوز خبری در مورد زنده بودن وی وجود ندارد.
بر اساس شایعه منتشر شده، خاشقچی توسط 15 ماموری که در روز و ساعت حضور او در کنسولگری، از عربستان به استانبول رفته بودند، به قتل رسیده است و قاتلان نیز به کشور خود باز گشته اند.
خاشقچی 59 ساله، بعد از انتخاب بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان، این کشور را ترک کرده و به آمریکا رفته بود.
یک سال پیش خاشقچی در یادداشتی در واشنگتن‌پست نوشته بود: من خانه، زندگی و شغلم را برای اینکه صدایم شنیده شود در عربستان رها کردم... اکنون می‌توانم آزادانه سخن بگویم درحالی‌که خیلی‌ها نمی‌توانند.

منبع: عصر ایران

خبر بعدی:

تمرکز خدمات در ایستگاه راه آهن ملایر نیازمند توسعه است

همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: تحرک بخشی به تمرکز خدمات در ایستگاه راه آهن ملایر نیازمند توسعه است و از این امکانات باید برای حمل و نقل بار نیز استفاده شود.

به گزارش ایرنا محمد کاظمی روز پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات ایستگاه راه آهن شهرستان ملایر افزود: نگاه به توسعه خدمات در ایستگاه راه آهن ملایر باید ویژه باشد.
وی با بیان اینکه مسافران از وضعیت واگن ها و نحوه ارایه خدمات رفاهی راضی نیستند تاکید کرد: باید در شناسایی ایستگاه راه آهن ملایر اقدام جدی صورت گیرد.
نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم توسعه شبکه ریلی را به ویژه در حمل و نقل بار اساس توسعه دانست و افزود: دولت تدبیر و امید نیز در این زمینه همه تلاش خود را برای توسعه شبکه ریلی به کار گرفته است و همواره شاهد افتتاح یک شبکه جدید ریلی در کشور هستیم.
کاظمی که خود یکی از تلاشگران برای ایجاد شبکه ریلی در شهرستان ملایر در منطقه غرب کشور در دوره ششم مجلس است بیان کرد: انتظار داریم نگاه به ایستگاه راه آهن ملایر نیز همانند سایر ایستگاه ها همچون استان مرکزی در زمینه خدمات رسانی و تدارک ایستگاه باشد.
وی ادامه داد: به دنبال این هستیم تا سرویسی را نیز برای ملایر به تهران از طریق شبکه ریلی از ایستگاه ملایر اختصاص یابد و همچنین دفتر فروش بلیت با توجه به راه اندازی خط ریلی ملایر به کرمانشاه در این شهرستان راه اندازی شود.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات ایستگاه راه آهن ملایر همچون طرح گازرسانی، فضای سبز و سکوها گفت: مشکلات ایستگاه راه آهن ملایر با آغاز ایام نوروز باید هر چه سریعتر حل شود.
کاظمی راه اندازی قطار حومه را نیز در این منطقه شایان توجه و مناسب دانست و بیان کرد: با توجه به راه اندازی خط ریلی ملایر به کرمانشاه، عنوان شده که بلیت مشهد از طریق کرمانشاه خرید و فروش می شود که این مشکل نیز باید رفع شود.
وی با اشاره به ظرفیت تولید، صنعت و صادرات این شهرستان اظهار داشت: صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی و صنعتی و معادن ملایر آمادگی لازم را برای صادرات کالاهای خود از طریق حمل و نقل ریلی را دارند.
نائب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس دهم با بیان اینکه حدود 50 تا 60 درصد صادرات استان متعلق به ملایر است، وجود گمرک، صادرات کشمش، فروسیلیس و تولید فولاد و سایر مواد معدنی را از دیگر ظرفیت های ملایر برشمرد و افزود: فعالان و تولیدکنندگان ملایر کشمش ملایر به دنبال این هستند که بتوانند صادرات خود را تا سرخس از طریق ریلی انجام دهند.
کاظمی وجود صنعت مبل و منبت و صنعت فولاد را نیز از دیگر امتیازها و موقعیت های ویژه ملایر برای استفاده از حمل و نقل ریلی دانست و گفت: ملایر به حمل و نقل باری بیش از مسافری نیاز دارد.
وی همچنین به آغاز عملیات اجرایی راه آهن همدان به ملایر و واگذاری قطعه اول به پیمانکار اشاره و بیان کرد: چنانچه در 2 سال آینده این طرح بزرگ ریلی اجرا شود، شمال به غرب کشور متصل می شود و در حمل و نقل بار و مسافر بسیار مفید است.

** راه آهن ملایر نقش مهمی در حمل و نقل ریلی کشور دارد
معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر به نقش مهم راه آهن ملایر در حوزه راه آهن غرب کشور اشاره و بیان کرد: این شهرستان ظرفیت های ویژه ای در حوزه صنعت، معدن و صادرات کالا دارد.
باب الله فتحی با بیان اینکه بخش عمده ای از صادرات استان همدان مربوط به ملایر است و از طریق گمرک ملایر انجام می شود افزود: ملایر در حوزه کشاورزی و باغداری نیز صاحب امتیاز است و بزرگترین صادر کننده کشمش است.
وی ارتباط ریلی این شهرستان را رو به گسترش دانست و اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید اتفاقات بسیار خوبی در حوزه شبکه ریلی کشور افتاد.
فرماندار ویژه ملایر تاکید کرد: مهمترین اولویت ما راه آهن همدان به ملایر است که می تواند نقش مهمی را در زمینه حمل و نقل باری و صادرات و مسافری ایفا کند.
فتحی همچنین نقش خطوط ریلی ملایر در شمال و غرب کشور را نیز اثرگذار دانست و گفت: شبکه ریلی همدان به ملایر باید به کرمانشاه نیز متصل شود که طرحی زمان بر است.
به گزارش ایرنا، در این نشست که با حضور معاون مسافری راه آهن کشور، عضو هیات مدیره شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و جمعی از صاحبان صنایع و تولیدکنندگان بزرگ صنعتی برگزار شد، پس از بازدید از ایستگاه راه آهن ملایر مسایل و مشکلات این ایستگاه مورد بررسی قرار گرفت.
7528/2087

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

قسمت سوم مستند «روایت رهبری»

کلیدواژه: سناتور آمریکا

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۵۸۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نیازمند کار جهادی برای رفع مشکلات هستیم
 • توافق پنهان و غیرقانونی ترامپ با سعودی‌ها با چه واکنش‌هایی روبرو بوده است؟
 • معامله هسته ای گلوگیر میان ترامپ و سعودی ها
 • ساختار اقتصادی کشور نیازمند اصلاح است
 • سناتور گراهام: قدرت ترامپ کره شمالی را به میز مذاکره آورد
 • نامه سناتور آمریکایی به پنتاگون درباره اقدام غیرقانونی عربستان
 • نیازمند: روش گلزنی سپاهان بد است؟ جلویش را بگیرید
 • پاسخ آنچلوتی به ادعای عجیب رئیس اتلتیکو
 • معاون وزیر کشور:نیازمند کار جهادی برای رفع مشکلات هستیم
 • دفاع رئیس آمریکایی FATFاز عربستان
 • امنتاع سناتور سندرز از به رسمیت شناختن رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا
 • تحقق بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند ساختار قانونی است/ شهرستانی که ۶ استان کشور را گاز می‌دهد، نباید روستای بدون گاز داشته باشد
 • نیازمند و 7 کلین‌شیت دیگر تا جاوادانه شدن
 • ورود نظامیان قطری به عربستان/ترامپ: عروس داعش را نمی‌پذیریم/ روایت «بندر بن سلطان» از موضع ایران در جنگ کویت/احتمال میانجیگری چین بین ایران و عربستان سعودی
 • درخواست چهار سناتور آمریکایی برای اعمال نفوذ واشنگتن در FATF علیه ایران
 • مقام آمریکایی: سیاست‌های عربستان در منطقه شکست خورده است/ قتل خاشقجی جنایت وحشیانه‌ای بود
 • منع شرکت‌های آمریکایی از همکاری با منتقدان تل‌آویو
 • مدیریت امروز جامعه نیازمند درس گرفتن از شهداست
 • نیازمند یک برنامه عملیاتی روزشمار و دقیق در حوزه گردشگری هستیم/تلاش برای حضور تورگردان های بزرگ در استان