اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس اسبق رسانه ملی دیدار و گفت: وگو کردند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس اسبق رسانه ملی دیدار و گفت: وگو کردند.

* انعکاس «عقلانیت انقلابی» در اظهارات اعضای انجمن اسلامی دانشجویان مستقل

ضرغامی امروز با اشتراک گذاشتن تصویر زیر در صفحه توئیترش نوشت: «صبحانه با انجمن اسلامی دانشجویان مستقل؛ شعارشان «عقلانیت انقلابی» است. این ویژگی در تمام اظهارات آنان به خوبی منعکس بود. برخی نقاط مثبت و منفی کارنامه مدیریتی مرا با صراحت گفتند. از آنان ممنونم. معتقدند که بسیاری از اصولگرایان با بدنه جامعه بیگانه هستند و ...»

وی ادامه داد: «مردم را به درستی درک نمی‌کنند. «با آنان موافقم. می‌گویند: «نقد حکومت آری، نفی حاکمیت هرگز»! هم جزء لاینفک مواضع آنهاست. در تأیید آنان شعار معروف دوران انقلاب را یادآور می‌شوم. وقتی می‌گفتیم: «حکومت اسلامی آری، حکومت خودکامان هرگز»! «به سلطه جویان شرق و غرب، فروش خاک ایران هرگز.»

ضرغامی همچنین می‌نویسد: «نسبت به رویکرد رفتاری و فکری من نظر مثبت دارند و آن را اقدام مهمی در ارتباط با بدنه جامعه می‌دانند. اجمالاً عنوان «مستقلین» برازنده آن‌ها هست. تلاش می‌کنند تا از این ویژگی فاصله نگیرند. می‌خواستیم اولین بازی «گل کوچک» را استارت بزنیم. وقت نشد!»

* انتقاد و تقدیر دانشجویان در صبحانه صمیمی با عزت الله ضرغامی

علیرضا فیروزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در رابطه با این دیدار در صفحه شخصی اش در فضای مجازی نوشت: به اتفاق جمعی از دوستان به صرف صبحانه میهمان آقای ضرغامی رئیس اسبق سازمان صدا و سیما بودیم.

وی ادامه داد: در این جلسه از مرور تاریخچه جنبش دانشجویی و نقد جریانات سیاسی گرفته تا مسائلی همچون عقلانیت انقلابی، شفافیت، مسائل اقتصادی، معیشت و مشکلات مردم، عدالت در ابعاد مختلف، بحث کردیم.

وی تاکید کرد: آقای ضرغامی در زمینه عدالت آموزشی معتقد بود اوضاعی که بعضی از وابستگان قدرت و ثروت، با مدارس غیرانتفاعی یا دانشجوی پولی در کشور ایجاد کرده اند، تفاوت چندانی با طبقه بندی‌های اشرافی و غیر اشرافی چندصد سال پیش در زمان ساسانیان و ... که حق تحصیل را فقط برای طبقه‌های بالا محفوظ می‌دانستند، ندارد.

فیروزی تصریح کرد: در این دیدار به خاطر برخی مواضع سیاسی یا عملکردشان، مثل عدم استفاده از نیرو‌های جوان و متعهد و کادرسازی در زمان ریاست رسانه ملی، انتقاداتی مطرح کردیم و جا‌هایی هم بخاطر خیلی از اقدامات و نقاط مثبتشان از جمله دید اجتماعی و فهم رسانه‌ای که دارند (مصداقش پیج اینستاگرامی ایشان) تقدیر کردیم.

فیروزی همچنین تاکید کرد: چیزی که برایم جالب بود این بود که همه موارد را جز به جز روی تابلوی وایت برد اتاقش برای پیگیری یادداشت کرد. مباحث دیگری هم نگفته ماند که قرار شد در جلسات بعدی پیرامونش بحث کنیم.

ا ین فعال دانشجویی اظهار داشت: مدیر، چه در جمهوری اسلامی باشد چه در بلاد کفر، باید انتقادپذیر باشد. باید بجای اینکه مثل فلان وزیر در ناکجا آباد از کوره در برود و دیگران را تکفیر کند، نقد‌ها را و متعاقبش راهکار‌ها را با صبر و حوصله بشوند و با ادب پاسخ دهد. دیدن این روحیه در مهندس ضرغامی، جلسه را برایم شیرین‌تر کرد و ازاین رو فارغ از نقد‌ها و مسائل سیاسی و نیت خوانی‌هایی که احتمالا صورت خواهد گرفت، ایشان را مدیری شایسته می‌دانم.

وی در آخر هم تصریح کرد: از آقای ضرغامی برای حضور پررنگ‌تر در محافل دانشجویی دعوت کردیم که پذیرفت و انشالله پیگیر این موضوع خواهیم شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

خبر بعدی:

حکم ریاست برای همسر!+عکس

چند ماه مانده به برگزاری بازی‌های دانشجویان جهان در ناپل ایتالیا، انتخاب بی سر و صدای الهه عرب عامری همسر محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی به عنوان رئیس انجمن تیراندازی بر خلاف رویه این فدراسیون در تخصص گرایی بوده است. آفتاب‌‌نیوز : الهه عرب عامری نایب رئیس سابق فدراسیون‌های فوتبال، تکواندو و شنا توسط محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی، چندی پیش و در سکوت خبری به عنوان رئیس انجمن تیراندازی فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی انتخاب شد.
حکم انتخاب عرب عامری در حالی از سوی همسرش محمدرضا دهخدا به امضا رسیده که وی هیچ سابقه‌ای در رشته تیراندازی به عنوان یکی از مهمترین رشته‌های مدال آور دانشجویان ایران در ادوار رقابت‌های یونیورسیاد ندارد.

این در حالیست که انتخاب افراد متخصص در رشته‌های ورزشی مرتبط به عنوان رئیس انجمن‌های ورزشی فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی همواره مورد تاکید رئیس این فدراسیون و اعضای هیأت رئیسه بوده است، کما اینکه انتخاب چهره‌های پرافتخاری همچون سجاد انوشیروانی در انجمن وزنه برداری، دکتر دادکان در انجمن فوتبال، دکتر صاحب الزمانی در انجمن کاراته، حسین اوجاقی در انجمن ووشو، افشاردوست در انجمن والیبال و … حکایت از توجه ویژه به این امر مهم دارد.
رقابت‌های یونیورسیاد دانشجویان جهان ۱۲ تا ۲۳ تیرماه سال آینده در ناپل ایتالیا برگزار می‌شود و رؤسای انجمن‌های ورزشی که رشته آنها در یونیورسیاد حضور دارد نیز به این رویداد مهم بین المللی اعزام خواهند شد.
دهخدا و عرب عامری اوایل دی ماه نیز با دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی برای هماهنگی در انتخاب نفرات اعزامی به یونیورسیاد ایتالیا دیدار داشتند.
حضور عرب عامری در یونیورسیاد دوره قبل در چین تایپه باعث بروز برخی حواشی شد که رئیس فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی عنوان کرده بود، همسرش به عنوان میهمان و با تهیه بلیط هواپیما با هزینه شخصی عازم چین تایپه شده است.
سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان تیر ماه سال آینده در ۱۸ رشته ورزشی شامل ۱۵ رشته دائمی دوومیدانی، بسکتبال، شمشیر بازی، فوتبال، ژیمناستیک هنری، جودو، شنا، تکواندو، واترپلو، تنیس روی میز، والیبال، تنیس، شیرجه و ژیمناستیک ریتمیک، تیر اندازی باکمان و ۳ رشته انتخابی راگبی (هفت نفره)، قایقرانی (بادبانی) و تیراندازی برگزار می‌شود.
منبع: ایسنا

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

قسمت سوم مستند «روایت رهبری»

کلیدواژه: عزت الله ضرغامی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان شورای عالی انقلاب فرهنگی عقلانیت انقلابی

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۵۸۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شاعران مرزبانان زبان فارسی هستند
 • پیش همایش «نقد و واکاوی آثار مرتبط با زندگینامه امام(ره)» برگزار می‌شود
 • حواله بازیکنان استقلال نقد شد؛ آبی پوشان به مطالبات قبلی خود رسیدند
 • انجمن خوشنویسان زنجان به نوع اول ارتقا یافت
 • دوره تخصصی تربیت مربی «نقد وهابیت» در اصفهان برگزار می‌شود
 • حسین پارسایی: سازمان بازرسی کل کشور دستور به انحلال انجمن نمایش داد
 • توصیه ضرغامی به حسام الدین آشنا: از دولت جنگ الگو بگیرید
 • پیشنهاد ضرغامی به آشنا؛ از تجربه احمدی‌نژاد استفاده کن!/عذرخواهی و طلب حلالیت فرماندار پاکدشت بابت پاک کردن پرچم آمریکا و اسرائیل/آمار وحشتناک خودکشی در شهر‌هایی که بیشترین بیکار را دارد
 • بررسی انحلال انجمن نمایش در یک نشست تئاتری
 • انتقاد ضرغامی از گرانی سرسام‌آور گوشت
 • اعضای کمیته تخصصی انجمن دانش‌‌‌آموختگان دانشگاه تریبت مدرس مشخص شدند + اسامی
 • ضرغامی: دولت نه مولد خوبی است و نه موزع خوب
 • توزیع عادلانه، لازمه پایداری شکوفایی اقتصادی/ اقتصاد مستقل بر پایه تولید انبوه و با کیفیت، مورد تأکید رهبری است
 • دهخدا همسرش را رئیس انجمن تیراندازی فدراسیون دانشگاهی کرد
 • محور کمیجان ساروق آهنگران نیازمند ردیف مستقل است
 • دانشگاه‌ها متاقضی پذیرش دانشجو به‌صورت مستقل هستند/ تعداد داوطلبان کاهش پیدا کرده است
 • خودکفایی ۱۹۶۳ خانواده تحت پوشش انجمن چهارده معصوم (ع)
 • آغاز بکار دومین انجمن ادبی "آینه‌های ناگهان" کانون پرورش فکری خوزستان در بندرامام
 • انجمن حسابداری ایران رتبه نخست را کسب کرد