به گزارش ایلنا، تیم فوتبال مس رفسنجان درحالی که 3-1 از پرسپولیس پاکدشت عقب بود، در عرض 10 دقیقه توانست دو گل به مهمان خود بزند و با تساوی 3-3، یک تساوی ارزشمند خانگی به دست آورد.

باتوجه به 3 باخت پیاپی مس رفسنجان در هفته‌های قبل لیگ یک، بازگشت به بازی آنهم بانتیجه 3-1، قطعا نشان از روزهای خوب برای این تیم دارد. تیم یکدستی که سامره نتوانست با آن نتیجه مطلوبی کسب کند، میشو کرستیچوویچ نهایت بهره‌برداری را کرده و در اولین گام، نتیجه خوبی مقابل تیم پرسپولیس پاکدشت گرفت.

اولین امتیاز پس از سه باخت و برگشت به بازی، قطعا می‌تواند پوئن‌های مثبتی برای میشو در رفسنجان باشد. تنها چیزی که کادرفنی مس رفسنجان باید روی آن تمرکز داشته باشند، مسائل روحی و روانی است. مقوله‌ای که اکنون بیشتر از کار فنی، مورد نیاز مس است و اگر میشو روی این بحث کار کند، قطعا مس دیگری را در لیگ نظاره‌گر خواهیم بود.

منبع: ایلنا

خبر بعدی:

تجارتی که انگلیسی‌ها، فرانسوی‌ها و آلمان‌ها در اوج تحریم‌ها با ایران داشتند

تجارت سال گذشته سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس با ایران علی‌رغم همه وعده‌هایی که برای بی اثر شدن تحریم‌ها از سوی این سه کشور داده شد، نکات جالبی را در بر دارد؛ آمارهایی که حداقل از نگاه تجاری، قابل توجهند. ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹ اقتصادی اقتصاد ایران صنعت و تجارت نظرات - اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در سال 97 و بر اساس آمار 11 ماهه گمرک، مجموع صادرات کشورمان توانست رقم 40 میلیارد دلار را ثبت کند و میزان واردات نیز به حدود 38.5 میلیارد دلار رسید و در این میان تحریم‌ها و مشکلات دیگری که پیش پای تجارت خارجی کشور قرار داشت، باعث شد تا شرکای تجاری ایران تا حد معناداری تغییر کنند.

تحریم‌های بانکی و مشکلات کشتیرانی در سال گذشته باعث شد تا تجارت خارجی با کشورهای دورتر سخت‌تر شود و در این میان توجه به کشورهای همسایه که دارای مرز مشترک با ایران هستند به همین نسبت افزایش یابد.

اما با این وجود، کشورهای اروپایی و از جمله سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس که در ماجرای برجام، سه کشور طرف مذاکره با ایران بودند، پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌های این کشور علیه ایران، قول داده بودند تا اجازه ندهند این تحریم‌ها اثربخش شود و راهکاری برای مقابله با آن ارائه دهند؛ راهکاری که نهایتاً به یک کانال مالی موسوم به اینستکس منتهی شد؛ ولی علی‌رغم همه این قول و قرارها، نگاهی به میزان تجارت این سه کشور در 11 ماه نخست سال 97 نشان می‌دهد، این سه کشور نه تنها در عمل به وعده‌های خود برای در کنار ایران ماندن ناکام بودند، بلکه خودشان هم سطح مراودات اقتصادی‌شان با ایران را به میزان قابل توجهی کاهش دادند.

به گزارش تسنیم، بر اساس آمار ارائه شده از سوی گمرک، حجم تجارت این سه کشور با ایران در 11 ماه 97 هم از لحاظ وزنی و هم از نظر ارزشی با کاهش مواجه بوده و در مجموع به 4.4 میلیارد دلار رسیده است؛ یعنی صادرات 4.123 میلیارد دلاری این سه کشور به ایران و در عوض، واردات 282 میلیون دلاری این سه کشور از ایران. به عبارت دیگر صادرات این سه کشور به ایران 14.5 برابر واردات آن‌ها از ایران بوده و تراز تجاری 11 ماهه ایران با این سه کشور منفی 3.8 میلیارد دلار بود.

از چین تا آلمان؛ کدام کشورها مشتری اجناس ایرانی هستند؟

انگلیس؛ رفیق بد ایران در اوج تحریم‌ها

نگاهی به تجارت خارجی ایران با سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان نشان می‌دهد که در 11 ماهه 97، میزان واردات ایران از انگلیس 932 میلیون دلار بوده و میزان صادرات ایران به این کشور تنها 27 میلیون دلار بوده است؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال 96، میزان صادرات این کشور به ایران 989 میلیون دلار و میزان صادرات ایران به این کشور 43 میلیون دلار بوده است؛ یعنی در 11 ماه سال 97، در حالی صادرات انگلیس به ایران تنها 5.6 درصد کاهش داشته که واردات این کشور از ایران، 38 درصد کم شده است. به عبارت دیگر در این مدت، تجارت ایران و انگلیس درحالی کاهش یافته که میزان کاهش واردات کالاهای ایرانی به این کشور، بسیار بیشتر از میزان کاهش صادرات آن بوده است.

بر اساس اعلام اتاق بازرگانی تهران فهرست 10 قلم کالایی که بیشترین سهم از صادرات انگلیس به ایران را تشکیل داده به شرح زیر است؛ کالاهایی که از کمپرسورهای هوا، دارو، وسائل فیزیوتراپی همچون فتق‌بند را شامل می‌شود تا خون انسان و مرغ و خروس.

همچنین بیشترین کالاهای صادر شده از ایران به انگلستان در جدول زیر آمده که شامل کالاهایی از میله‌های آهنی، ملاس‌های حاصل از استخراج یا تصفیه قند تا خرما و فرش و زنجبیل می‌شود.

فرانسه؛ کاهش 27 درصدی صادرات ایران و کاهش 38 درصدی واردات از فرانسه

طی 11 ماه نخست سال 97، بعد از انگلیس، شاید فرانسه، بیشترین کاهش تجارت با ایران را در میان سه کشور قدرتمند اروپای غربی داشت؛ در 11 ماه نخست سال گذشته، میزان تجارت فرانسه و ایران از یک میلیارد و 535 میلیون دلار طی مدت مشابه 96، به حدود یک میلیارد و 15 میلیون دلار افت کرد. 

در این مدت، میزان واردات ایران از کشور فرانسه با افتی 38 درصدی، از 1599 میلیون دلار (یک میلیارد و 599 میلیون دلار) به 989 میلیون دلار رسید و در مقابل نیز میزان صادرات کالاهای ایرانی به فرانسه از 36 میلیون دلار به 26 میلیون دلار کاهش یافت؛ یعنی کاهش 27 درصدی صادرات ایران به فرانسه.

عمده کالاهای صادراتی فرانسه به ایران به شرح زیر است:

همچنین 10 قلم کالایی که بیشترین صادرات ایران به فرانسه را تشکیل می‌دهند در جدول زیر آمده:

آلمان بزرگترین شریک ایران در میان کشورهای اروپای غربی

گرچه تجارت ایران و آلمان دارای سابقه‌ای طولانی است ولی تحریم‌های سال گذشته آمریکا حتی با وجود جدیتی که اروپایی‌ها مدعی بودند، روابط تجاری اروپا با ایران را تحت تاثیر قرار داد و آلمان‌ها هم که سال‌ها است روابط تجاری گسترده‌ای با ایران دارند، نتوانستند همان سطح از روابط اقتصادی سابق را در سال 97 هم ادامه دهند.

بر اساس این گزارش، در 11 ماه ابتدایی سال 97، میزان صادرات کالاهای ایرانی به کشور آلمان 230 میلیون دلار بود که با توجه به صادرات 318 میلیون دلاری ایران به این کشور طی مدت مشابه سال 96، میزان صادرات ایران به این کشور نزدیک به 27 درصد کاهش را تجربه کرد.

همچنین میزان واردات ایران از آلمان که در 11 ماه نخست سال 96، عدد 2 میلیارد و 704 میلیون دلار را ثبت کرده بود، پس از تحریم‌ها و در 11 ماه نخست 97 به عدد 2 میلیارد و 176 میلیون دلار رسید و این یعنی کاهش 19 درصدی واردات ایران از آلمان.

بر اساس گزارش اتاق بازرگانی تهران، فهرست 10 کالای عمده وارداتی آلمان از ایران به شرح زیر است.

انتهای پیام/

R34343/P/S7,77,78/CT7 واژه های کاربردی مرتبط واردات صادرات غیر نفتی اینستکس | INSTEX تحریم های ایران برجام

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| بیش از ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

سیل در شیراز؛ ١٩ کشته و ده‎ها نفر مصدوم شدند| ۱۰۰ خودرو‌ گرفتار در سیل+فیلم و عکس

هشدار سونامی در بوشهر + فیلم

کلیدواژه: مس رفسنجان لیگ دسته اول

منبع این خبر، وبسایت www.ilna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۸۷۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عدم قطعی گاز در شیراز
 • قطع مجدد برق در ونزوئلا
 • اوج مهمان‌نوازی شیرازی‌ها؛ کمپین « مهمان من» راه‌اندازی شد
 • قطعی برق برخی مناطق کهگیلویه و بویراحمد به علت رعد و برق و وزش باد شدید
 • اوج مهمان‌نوازی شیرازی‌ها از مسافران؛ کمپین مهمان من راه‌اندازی شد
 • قطعی برق در شیراز وجود ندارد
 • 700 مگاوات برق نیروگاه جدید فروردین‌ امسال وارد مدار می‌شود
 • شدت باد موجب قطعی موقت برق در منطقه سردشت لردگان شد
 • واکنش نماینده رفسنجان به حذف برنامه ۹۰ از لیست برنامه های شبکه سه سیما
 • مرگ مادر و مصدومیت شدید دختر در برخورد با کامیونت
 • دچار بدترین نوع سیاست‌زدگی هستیم
 • محسن کرامتی: شاگردان برومند فرهیختگان را به موسیقی ایرانی علاقه‌مند کردند
 • در بخش‌های مختلف، آمارهای خرسندکننده‌ای وجود دارد البتّه‌ در تبلیغات، دشمنان سعی می‌کنند مردم را از واقعیّت‌های مثبت دور کنند
 • وزیر نیرو: قطعی برق تمام روستاهای مازندران تا امشب برطرف می‌شود
 • تاج: کسی را برای تیم ملی می‌آوریم که روند مثبت کی‌روش را ادامه دهد
 • قشم گردی روحانی در اوج بحران سیلاب گلستان/ شمال کشور لنگ سفر نوروزی رئیس جمهور
 • چرا نگرش های منفی اغلب بر نگرش مثبت پیروز است ؟
 • تنبیه مثبت برای کودکان
 • سفر به شهر کهن در ایام نوروز + تصاویر