خبرگزاری رویترز نوشت، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه نقش داشتن مقام های ایران در طرح بمب گذاری ناموفق ادعایی در نشست منافقین در پاریس را رد کرد.
مکرون در گفت و گو با تلویزیون فرانس ۲۴ گفت: همانطور که می دانید جناح های مختلفی در ایران وجود دارد و نمی توانم بگویم که دستور (این بمب گذاری) از مقام های بالا یا از فلان سرویس یا جناح صادر شده باشد.
وی همچنین تصریح کرد که هیچ اطلاعات دیگری در این زمینه ندارد.
اظهارات مکرون در حالی است که پیشتر ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه مدعی شده بود که وزارت اطلاعات ایران پشت این بمب گذاری ناموفق بوده است.
پاریس همچنین دهم مهر ماه با طرح این اتهام اعلام کرد که دارایی های دو فرد ایرانی و وزارت اطلاعات ایران را در فرانسه توقیف می کند.
یکی از این افراد اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی بود که در آلمان به اتهام واهی مشارکت در این بمب گذاری دستگیر و سه شنبه گذشته به مقام های بلژیک تحویل داده شد.
دستگیری این دیپلمات ایرانی پس از آن انجام شد که یک زوج ایرانی الاصل در بلژیک در این رابطه بازداشت شدند و مقام های آن کشور گزارش دادند که در خودرو آنها مواد منفجره کشف کرده اند.
دستگاه قضایی آلمان اواخر تیر ماه امسال حکم زندان موقت دیپلمات بازداشت شده ایرانی را صادر کرده بود. وی به عنوان دیپلمات در کشور اتریش فعالیت داشت.
خبر بازداشت این افراد در حالی از سوی رسانه های غربی مطرح شد که بلافاصله ایران هرگونه نقش داشتن در آن را رد و آن را توطئه ای از پیش طراحی شده خواند.
۳۹;بهرام قاسمی۳۹; سخنگوی وزارت خارجه ایران پیشتر در این باره اعلام کردکه سناریوی بی پایه و اساس دخالت دیپلمات ایرانی در یکی از کشورهای اروپایی، برای تخریب روابط ایران و اروپا در این مقطع مهم و حساس طراحی و اجرا شده است.
به دنبال این موضوع، وزارت خارجه ایران، سفرای کشورهای فرانسه، اتریش و کاردار آلمان را فرا خواند و مراتب اعتراض شدید تهران را به آنها منتقل کرد.

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

غرب پشتیبان سعودی در حمله به فقیرترین کشور عربی/ چرا مدعیان حقوق بشر سکوت می‌کنند؟

 سازمان سیا گزارشی منتشر کرد که نشان از دست داشتن «محمد بن سلمان» در قتل خاشقجی بود، اما با وجود این درخواست‌ها و گزارش‌های متعدد ترامپ همچنان به حمایت خود از ریاض ادامه داد. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، شواهد و مستندات بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد ائتلاف عربستان در حملات خود از سلاح‌های ممنوعه علیه مردم یمن استفاده کرده، اما با وجود این شواهد آشکار، آمریکا و همدستانش همچنان به دفاع خود از عربستان سعودی و فروش سلاح به این کشور ادامه می‌دهند.

پیامد‌های دلخراش تجاوز ۳۴ کشور به سرکردگی عربستان سعودی و با چراغ سبز بیشتر کشور‌های غربی علیه فقیرترین کشور جهان در ماه‌های اخیر آنچنان آشکار شده که دیگر هیچ آدمیزادی نمی‌تواند در برابر این جنایت‌ها سکوت کند، حتی سازمان‌های به اصطلاح حقوق‌بشری نیز مثل همیشه و با تأخیر زیاد در چنین مواردی هم‌اکنون از «فاجعه انسانی یمن» یاد می‌کنند.


  پس از گذشت بیش از چهار سال از تهاجم ائتلاف سعودی علیه مردم یمن، تصاویری از کودکان و مردم یمن منتشر می‌شود که جهان را در بهت و ماتم فرو برده است؛ کودکانی نحیف و پوست به استخوان چسبیده و هم‌شکل و چنان از رشد طبیعی باز مانده‌اند که تفاوت سنی‌شان را تنها با مراجعه به شناسنامه‌شان می‌توان فهمید.

پدران و مادرانی گرسنه‌تر که درمانده‌تر از آنند که بتوانند برای کودکان خردسالشان چاره‌ای کنند، این والدین غمگین تنها نظاره‌گر مرگ آرام کودکانشان هستند.

تراژدی یمن این است که یک نسل در این کشور در حال نابودی است. ائتلافی از چندین کشور عربی از سال ۲۰۱۵ تجاوز در این کشور را آغاز کرده‌اند، مدارس به طور مداوم در حال بمباران شدن هستند و کودکان در این مدارس جان خود را از دست می‌دهند.


حتی اگر بمباران، کمبود دارو و تجهیزات، گرسنگی و وبا در آینده نزدیک متوقف شود، اما موضوع به همین‌جا ختم نخواهد شد و بازگرداندن نظام آموزشی به اوضعیت عادی آن و همچنین بازسازی بسیاری از زیرساخت‌ها چندین سال زمان نیاز خواهد داشت.

سال ۲۰۱۸ و در پی بازیابی محل انفجار اتوبوس حامل دانش‌آموزان در شهر «ضحیان» قطعات بمب «رایتئون مارک ۸۲» که از بمب‌های سقوط آزاد چند منظوره ساخت آمریکا به شمار می‌رود یافت شد.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی اتوبوس حامل دانش‌آموزان یمنی را هدف قرار دادند که در پی این حمله وحشیانه ۵۱ نفر به شهادت رسیدند که بیشتر آنان کودکان بودند و ۷۹ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

تصاویر گرفته شده از محل حادثه به وسیله «ناصر عربی»، روزنامه‌نگار محلی، نشان می‌دهد که بمب ۵۰۰ پوندی «MK ۸۲» که از سوی آمریکا به عربستان فروخته می‌شود در این حمله استفاده شده است.


قطعات این بمب به کرات در پی بررسی بمباران‌های ائتلاف سعودی در یمن مشاهده شده است؛ سال ۲۰۱۶ نیز جنگنده‌های ائتلاف یک مراسم خاکسپاری در یمن را هدف قرار دادند که در پی این حمله ۱۴۰ نفر جان خود را از دست داده و ۵۲۵ نفر نیز مجروح شدند.


تحقیقات انجام شده در پی این حمله متجاوزانه نیز حکایت از استفاده ائتلاف عربستان از بمب MK ۸۲ داشت.

علیرغم درخواست‌های مکرر از سوی نهاد‌های حقوق بشری و حتی قانونگذاران آمریکا مبنی بر متوقف شدن فروش تسلیحات به عربستان سعودی، اما پنتاگون همچنان به صدور تسلیحات به این کشور ادامه داده و مجوز فروش بمب ۵۰۰ پوندی MK ۸۲ را به شرکت سازنده سلاح «لاکهید مارتین» اعطا کرد.

در ماه مارس ۲۰۱۵ تنها دو هفته پس از آغاز جنگ یمن، نیرو‌های سعودی یک اردوگاه پناهندگان را بمباران و ۴۰ تن را به قتل رساندند. یک سال بعد و در ماه مارس ۲۰۱۶ نیز همان نیرو‌ها با بمباران یک بازار در صنعا پایتخت یمن، ۹۷ نفر را به کام مرگ فرستادند. در اکتبر ۲۰۱۶، در اثر بمباران یک مراسم تشییع جنازه ۱۴۰ تن قتل عام شدند. در ماه نوامبر سال گذشته ۲۵ نفر در بازار دیگری کشته شدند و در آوریل سال جاری ۲۰ نفر در یک عروسی و از جمله عروس جان باختند.


هر بار که این جنایات وحشتناک اتفاق می‌افتد، کشور‌های غربی به مردم خود اطمینان می‌دهند که این اخبار دروغین و تحریف شده هستند. اگرچه در مورد بمباران اتوبوس مدرسه، سخنگوی ائتلاف عربستان سعودی، در نهایت مسئولیت را پذیرفت، اما چیزی تغییر نکرده است. جنگ و حملات هوایی همچنان ادامه دارد؛ بنابراین قتل عام غیرنظامیان ادامه دارد.


وزیر دفاع انگلیس پیش از این اعلام کرده که این کشور در راستای قرارداد نظامی با ریاض حدود ۵۰۰ بمب خوشه‌ای به عربستان فروخته است.

وی اذعان کرد که انگلیس در فاصله سال‌های بین ۱۹۸۶ تا ۱۹۸۹ حدود ۵۰۰ بمب خوشه‌ای به عربستان فروخته است.

انگلیس متهم به ارتکاب جنایات جنگی است و از این کشور خواسته شده تا از فروش سلاح‌هایی که طبق پیمان بین‌المللی سال ۲۰۱۰ ممنوع اعلام شده‌اند و این قطعنامه به امضای انگلیس نیز رسیده، دست بکشد.


علیرغم وجود انتقادات گسترده و شواهد محکم مبنی بر جنایات رژیم سعودی در یمن، آمریکا همچنان به صورت کامل از عربستان سعودی در کشتار کودکان یمن حمایت می‌کند.

صندوق نجات کودکان طی گزارشی اعلام کرد که احتمالا از زمان آغاز جنگ در یمن تاکنون ۸۵ هزار کودک یمنی در اثر سوءتغذیه جان خود را از دست داده‌اند.

گزارش‌های جدید حاکی از آن است که احتمالا ده‌ها هزار کودک یمنی از زمان آغاز جنگ یمن بر اثر سوء تغذیه جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

ظریف: به هیچ‌کس اعتماد نداریم اما می‌توانیم با همه مذاکره کنیم| مردم مبنای قدرت کشور هستند

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

مرگ تلخ 3 قهرمان کشتی در تصادف شدید جاده فومن / شامگاه دوم عید رخ داد + عکس

کلیدواژه: ماکرون بمب گذاری نشست منافقین

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۱۸۸۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ژاندارم های ماکرون؛ آماده «شلیک نوزدهم»
 • تصویر شهاب‌سنگی که قدرت آن از بمب هیروشیما هم بیشتر است!
 • سوریه، ادعای آمریکا درباره شکست داعش را «بلوف» خواند
 • گزارش «مولر» درباره ادعای تبانی ترامپ با مسکو
 • تمام آزمایش هسته‌ای آمریکا از سال ۱۹۴۵ تا ۱۹۹۲؛ محل‎هایی که همچنان غیرقابل سکونت هستند
 • صدها بمب هسته‌ای که آمریکا بر سر مردم خودش ریخت/همه آمریکایی‌ها که تا سال ۱۹۵۲ زیسته‌اند در معرض بارش رادیواکتیوی قرار گرفته‌اند
 • ۲۰۳۰ تداوم بمب های تقلید از فرنگ / تمثیل رهبر انقلاب از تقی زاده های زمان
 • واکنش پنتاگون به پرواز بمب‌افکن‌های «بی- ۵۲» نزدیک مرز روسیه
 • کشته و زخمی شدن ۴ کودک یمنی در انفجار بمب خوشه‌ای
 • پرواز بمب افکن های آمریکا صدای کرملین را درآورد
 • اعتراض کرملین به پرواز بمب افکن‌های آمریکایی در نزدیکی مرز روسیه
 • بمب‌گذاری در موزه‌ای در سن پترزبورگ
 • واکنش مسکو به پرواز بمب‌افکن‌های راهبردی آمریکا نزدیک مرز روسیه
 • لیبیایی ها حاضر نشدند به عنوان مهمان ویژه از احمدی نژاد استقبال کنند
 • تهدید به بمب‌گذاری در موزه‌ای در سن پترزبورگ
 • جنگنده‌های روسی بمب‌افکن آمریکایی را فراری دادند
 • موزه ارمیتاژ به دلیل تهدید به بمب گذاری بسته شد
 • واکنش مسکو به پرواز بمب‌افکن‌های «بی- ۵۲» آمریکا نزدیک مرز روسیه
 • کره شمالی سفرایش را از روسیه و چین احضار کرد