سردار حسن حسن‌زاده با اشاره به اینکه امروز لازم است تا شیوه‌های روایتگری دفاع مقدس بر اساس مخاطب‌شناسی باشد گفت: نباید اجازه داد تا موضوعات سیاسی وارد عرصه دانش‌آموزی شود چرا که این مهم ظلم بزرگی در حق دانش‌آموزان است. ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶ استانها سمنان نظرات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن حسن‌زاده در جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی استان سمنان اظهار داشت: امروز لازم است تا بیش از پیش فرهنگ ایثار و شهادت را در بین دانش‌آموزان ترویج کنیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش که مهمترین سرمایه هر کشور است افزود: امروز منبع قدرت هر کشور نیروی انسانی و به‌ویژه جوانان و نوجوانان آن کشور است و شکل‌دهی این نسل در دوران تحصیل انجام می‌شود و بر همین اساس کار مهم در حوزه قدرتمندی کشور به فرهنگیان واگذار شده است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در طول دهه‌های گذشته با مشکلات منابع مالی روبه‌‌رو بوده است بیان کرد: امروز همه باید به آموزش و پرورش کمک کنند.

حسن‌زاده با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درباره اهمیت توسعه اردوهای راهیان نور عنوان کرد: مقام معظم رهبری چندی قبل فرمودند که راهیان نور طراحی کشورمان در برابر تهدیدات فرهنگی دشمنان بود و امروز ما به حرف ایشان رسیدیم که چگونه با برگزاری همین اردوهای راهیان نور شهید حججی‌ها و شهید دانشگرها از دامان ملت بزرگ ایران تقدیم انقلاب اسلامی شده است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات در آموزش و پرورش وجود دارد اضافه کرد: اما با وجود این مشکلات باید تدین و انقلابی‌گری و اخلاص را برای دانش آموزان ترویج کرد چرا که همین ویژگی‌هاست که دشمن را به زانو درآورده است. بنابراین راهیان نور را باید جدی گرفت و کیفی‌سازی کرد.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با اشاره به اینکه امروز تربیت راوی در عرصه‌ها و گرایش‌های مختلف باید مدنظر باشد اظهار داشت: باید تلاش کنیم راویان دفاع مقدس را در گرایش‌هایی چون کودک و نوجوان، دانشجو، دختر و پسر و عموم مردم تربیت کنیم.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه امروز باید قالب‌های آموزش دفاع مقدس بر اساس مخاطبان تدوین شود خاطرنشان کرد: البته باید دانش‌آموزان را در موضوع روایتگری دفاع مقدس دخیل کرد و با اجرای تئاتر و سرود آنان را تربیت و با فرهنگ دفاع مقدس آشنا کرد.

وی با بیان اینکه نباید موضوعات سیاسی وارد عرصه دانش‌آموزی شود گفت: ورود موضوعات سیاسی به عرصه دانش‌آموزی بزرگترین ظلم در حق نسل دانش‌آموز ماست که باید مراقبت کرد و اگر کسی وارد این موضوعات شود هم مصداق کج‌سلیقگی و هم مصداق ندانم کاری است.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با اشاره به اینکه نسل نوجوان و جوان جامعه نیاز به الگو دارد گفت: باید توجه داشته باشیم که نسل امروز که آینده کشور را می‌سازد؛ نیازمند الگوست چرا که این نسل باید پیش‌برنده باشد و بنابراین نیاز است که روحیه انقلابی‌گری داشته باشد.

حسن‌زاده اضافه کرد: مقام معظم رهبری این روحیه انقلابی‌گری را اجازه ندادن برای تحقیر شدن برمی‌شمارند نه مثل عربستان که همواره تحقیر می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز فرهنگ دفاع مقدس می‌تواند برای جوانان و نوجوانان این مرزوبوم الگو باشد و باید آن را جدی بگیریم گفت: ما هنوز بسیاری از بخش‌های گنجینه بزرگ و با ارزش دفاع مقدس را نتوانسته‌ایم استخراج کنیم و از آن بخشی هم که استخراج کردیم نیز نتوانسته‌ایم بهره‌برداری کنیم و به اصطلاح فرهنگ دفاع مقدس را خام فروشی کردیم و بسیاری از کشورهای دیگر از ما در استخراج و بهره‌برداری از این گنجینه مهم و با ارزش پیشی گرفته‌اند.

فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با اشاره به اینکه شهدا بهترین الگو برای نسل جدید کشور در توسعه فرهنگ دفاع مقدس هستند تصریح کرد: در استان سمنان شهدای نوجوان فراوانی داریم که باید وقت گذاشت و زندگی آنها را مطالعه و برای نسل جوان و نوجوان بازگو کرد و به یادگار گذاشت تا نسل آینده به عنوان نسل ایرانی باوقار و انقلابی تربیت شوند.

حسن‌زاده با اشاره به عوامل پیروزی ملت بزرگ ایران بر دشمنان خود در ابعاد گوناگون از دیدگاه یک تحلیل‌گر روس، ایمان مردم و داشتن رهبری الهی را از جمله این عوامل عنوان و بیان کرد: رجب صفراف مسئول کانون ایران شناسی روسیه حدود دو سال قبل در برنامه زنده تلویزیونی بیان کرد که ما اگر 6 ماه این دشمنی و فشار سنگینی که در طول این 38 سال روی ایران است بر ما وارد می‌شد کشور روسیه از هم می‌پاشد و جای تعجب دارد که ایران چگونه سر پا مانده است.

وی افزود: این کارشناس روس دلایلی را برای این موضوع بیان می‌کند که مهمترین آنها را مؤمن و خدایی بودن و ایمان مردم و رهبری الهی در این کشور برشمرده است.

حسن‌‌زاده درباره اظهارات این کارشناس روس بیان کرد: این کارشناس معتقد است که رهبر ایران طوری سخن می‌گوید که مانند نوری بلند می‌شود و در قلب انسان‌ها می‌نشیند و با درایت و تدبیر است.

انتهای پیام/ح

R41366/P1357/S6,64/CT7

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

فرمانده نیروی هوایی ارتش: مردم خوزستان وحدت و همدلی را در دفاع مقدس معنا کردند

خبرگزاری میزان- فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه مردم استان خوزستان در سال‌های دفاع مقدس وحدت، همدلی و مقاومت را در کشور معنا کردند، گفت: فرهنگ مقاومت از استان خوزستان شکل گرفت و ترویج یافت.

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ امیر سرتیپ خلبان «عزیز نصیرزاده» در آیین افتتاح نمایشگاه راهیان نور پایگاه هوایی شهید وحدتی دزفول با اشاره به رشادت‌های فراموش نشدنی مردم استان خوزستان اظهار داشت: این استان به لحاظ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی حائز اهمیت است و از استان‌های مهم کشور به شمار می‌رود.

وی افزود: استان خوزستان در بُعد فرهنگی یک نماد کاملا گویا است که در سال‌های دفاع مقدس، مردم این استان وحدت، همدلی و مقاومت را در کشور معنا کردند. به عبارتی بعد از انقلاب، فرهنگ مقاومت از استان خوزستان ترویج شد.

وی یادآور شد: مردم دزفول، اندیمشک، سوسنگرد، شوش، خرمشهر، آبادان و اهواز دلاوری‌های زیادی را در دوران دفاع مقدس خلق کردند. مردمان مؤمن، متعهد و انقلابی در این استان با عملکرد خوب خود به ویژه در دوران دفاع مقدس، بازدارندگی انقلاب اسلامی در برابر دشمنان را تضمین کردند.

امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده گفت: دفاع مقدس بازدارندگی دائمی را برای کشورمان به ارمغان آورد؛ به طوری که بعد از این دوران، هیچ کشوری جرات تعرض به خاک ایران اسلامی را ندارد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش استان خوزستان را یک زیارتگاه معنوی برشمرد و افزود: این استان یک دانشگاه پرفیض و غنی برای کسانی است که به دنبال کسب علم و دانش هستند. در این استان سرسپردگی به بیگانگان وجود ندارد و اقتدار، استقامت و مقاومت در این استان معنا شده است.

امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده خاطرنشان کرد: صدام برای رسیدن به تهران در معادلات نظامی خود دچار اشتباه شد و قدرت رهبری و مردم به ویژه مقاومت مردم خوزستان را پیش بینی نکرده بود. دفاع مقدس ما، استراتژی جنگ صدام را عوض کرد و یک جنگ سریع را به جنگی فرسایشی تبدیل کرد.

وی با تشکر از دست اندرکاران و متولیان برگزاری راهیان نور، گفت: این اقدام فرهنگی، موجب بازدارندگی در برابر جنگ نرم دشمن شده است. متولیان اقتصادی باید به این مناطق بیایند و ببینند که چگونه در دوران جنگ، اقتصادمان سرپا ماند و خدشه‌ای به آن وارد نشد. متولیان سیاسی باید مطالعه کنند که چگونه در آن شرایط سخت، دیپلماسی ما مقتدرانه پیش رفت و متولیان فرهنگی با حضور در این مناطق باید گنیجنه عظیم فرهنگی را درک و آن را استخراج کنند.

امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده تاکید کرد: اگر توانایی استخراج این گنجینه فرهنگی را داشته باشیم، حضور جوانان در این مناطق، باعث نزدیکی بیشتر آن‌ها با فرهنگ ایثار و فداکاری می‌شود و مقاومت آنان در برابر جنگ نرم دشمن تضمین می‌شود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: دشمن به پیامد‌های مثبت راهیان نور پی برده است و به دنبال خدشه وارد کردن به این حرکت عظیم فرهنگی است. لحظه به لحظه حضور در این منطقه، درس بزرگی برای زائران است. با دیدن و زیارت این مناطق، حال معنوی خوبی را کسب کردم که پیش از این در هیچ سفری درک نکرده بودم.

وی همچنین با اشاره به نقش محوری و کلیدی پایگاه شکاری وحدتی دزفول در خلق حماسه تاریخ‌ساز دوران دفاع مقدس، یادآور شد: علی رغم صدور حکم تخلیه این پایگاه در دوران جنگ تحمیلی، خلبان‌ها و کارکنان شجاع این پایگاه با ایستادگی تمام در برابر حمله ناجوانمردانه دشمن مقاومت کردند و اجازه دستیابی دشمن به پایگاه شکاری دزفول را ندادند.

امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده افزود: شهید اردستانی و شهید لشکری از شهدای بزرگ این پایگاه شکاری هستند. این پایگاه بر گردن ما حق بزرگی دارد و یکی از یادگار‌های ما است که راویان باید دلاورمردی کارکنان و خلبان‌هایش را برای مردم تشریح کنند.

انتهای پیام/

مخالفت عضو مجمع با پیوستن به FATF: بگذاریم اگر قرار است خفه شویم دیگران این کار را انجام دهند| پیشنهاد حذف ریاست‌جمهوری از ساختار سیاسی کشور

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

عکسهایی از تولد رویا تیموریان در 52 سالگی

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۳۶۷۷۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی در ایران، زیان‌های بی‌جبران اخلاقی و اقتصادی و دینی و سیاسی به کشور و ملّت ما زده است
 • شهدای مدافع حرم در راه شهدای دفاع مقدس قدم برداشتند/ جشنواره ره آورد سرزمین نور باعث رشد آثار فرهنگی دفاع مقدس می شود
 • مقوله ایثار و مقاومت را از طریق جشنواره های دفاع مقدس به جوانان بشناسانیم
 • رعایت اصول ایمنی سفر الزام سفرهای راهیان نور دانش آموزی
 • حضور نسل چهارم انقلاب در مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس
 • مصاحبه جنجالی روزنامه آرمان با دکتر احمدی نژاد در آخرین روز سال 1397
 • احمدی نژاد: من طلبکارم!
 • من طلبکارم
 • نسل جدید را با نسل دوران دفاع مقدس پیوند بزنیم
 • راهیان نور مصادیق مهم و عملی مقابله با جنگ نرم فرهنگی و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس است
 • پرسمان دانش‌آموزی کتابی برای پاسخ به سؤالات دانش‌آموزان درباره انقلاب اسلامی
 • فرمانده حفاظت سپاه: بیانیه ‌گام دوم ریل‌گذاری مقام معظم رهبری برای پیوند نسل انقلابی به نسل آینده است
 • امروز ‌در قبال تبیین دفاع مقدس برای نسل جوان ‌وظیفه داریم
 • امروز ما در قبال تبیین دفاع مقدس برای نسل جوان دارای وظیفه هستیم
 • چاپ سوم کتاب "پرسمان دانش‌آموزی"
 • برپایی جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی سینا
 • جشنواره بین‌المللی پروژه‌های دانش‌آموزی آخر فروردین ۹۸ در دانشگاه علوم تحقیقات برگزار می‌شود
 • بیانیه تحلیلی «حسینیه اندیشه» در مورد «بیانیه گام دوم انقلاب»
 • روایتی از نحوه فتح ارتفاعات رادار توسط رزمندگان دزفولی+تصاویر