کلاه بافتنی‌های پسرانه بچه گانه که برای پاییز و زمستان مناسب هستند مدل‌های مختلف و جالبی دارند که اگر دستی در بافتنی داشته باشید میتوانید خودتان به راحتی برای فرزندتان ببافید. کلاه‌های بافتنی که مدل‌های شیکی دارند شاید به نظر سخت بیایند، اما در واقع روش بافت راحتی دارند کافیست دست به کار شوید و خلاقیت به خرج دهید.
مدل کلاه‌های زمستانی بافتنی پسرانه برای بچه‌های زیر ۳ سال در انواع مدل پیچ، منگوله دار، روگوشی، کشباف و... وجود دارند که فانتزی و عروسکی هستند.

کلاه‌های بافتنی که در این بخش مشاهده می کنید جزو جدیدترین مدل کلاه‌هایی هستند که برای بچه‌های زیر ۳ سال مناسب اند، با استفاده از کاموا‌هایی به رنگ‌های شاد می توانید کلاه‌های زیبای زمستانی برا فرزندتان ببافید.                   منبع:نمناک    

منبع: پارسینه

خبر بعدی:

آسیب‌های ده‌گانه پژوهش‌های قرآنی/ توسعه پژوهش‌های نیم قرن اخیر به اندازه هفت قرن

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین علوی‌مهر، عضو هیئت علمی جامعة‌المصطفی‌ العالمیة، در گفت‌وگو با ایکنا؛ به بررسی وضعیت پژوهش‌های قرآنی در سال‌های بعد از انقلاب پرداخت و بیان کرد: در مدت نیم قرن اخیر که عمده آن بعد از انقلاب اسلامی است، به اندازه شش یا هفت قرن گذشته به جهت کمی و کیفی پیشرفت یافته و گسترش پیدا کرده است.

وی در ادامه افزود: آن چیزی که در این سال‌ها شاهد بوده‌ایم این است که مباحث نو و جدید در حوزه قرآن مطرح شده است، حتی مباحثی که در میان دانشمندان و فلاسفه غربی در حوزه فلسفه دین مطرح بوده نیز وارد فضای مباحث قرآنی و دینی شده است که از جمله می‌توان به مباحث زبان قرآن، معناشناسی، زبان‌شناسی و ... اشاره کرد که در حوزه تفسیر و قرآن مورد توجه قرار گرفته و پرداختن به این مباحث نیز در سال‌های اخیر رشد خوبی داشته است.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: از دیگر مواردی که باید بدان اشاره کرد این است که در حوزه قواعد و مباحث مقدمه و پایه‌ای نیز که مبانی و روش‌ها شکل گرفته باشد و کتبی در این زمینه داشته باشیم، قبل از انقلاب چنین چیزی وجود نداشته و اگر هم بوده شاید کتب ناقص و ضعیفی داشته‌ایم، اما بعد از انقلاب شاهد هستیم که کتاب‌های زیادی در زمینه قواعد، مبانی و این قبیل مسائل نگاشته شده است.

علوی‌مهر بیان کرد: بنابراین پس از انقلاب به جهت حجم و کیفیت تلاش‌های خوبی صورت گرفته و وضعیت قابل مقایسه با قبل نیست. در این سال‌ها شاهد بوده‌ایم که تفاسیری نظیر الکاشف، من هدی القرآن، من وحی القرآن، الفرقان، المیزان، کوثر و تفاسیر دیگری نگاشته شده است که در نوع خود پیشرفت بسیار خوبی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به تفسیر حجت‌الاسلام مصطفی خمینی تصریح کرد: یک نمونه از موارد مربوط به تفسری حاج‌آقا مصطفی خمینی است که قبل از انقلاب بحث‌هایی داشتند، اما به دلیل جهت‌گیری‌های دینی که بعد از انقلاب شکل گرفت و ایجاد شد، این تفسیر در هفت مجلد سامان داده شد و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت؛ لذا در زمینه پیشرفت‌های کمی و کیفی رشد خوبی داشته‌ایم و به اندازه شش یا هفت قرن حرکتمان روبه جلو بوده است.

علوی‌مهر در ادامه افزود: نکته قابل توجه این است که نظام اسلامی نیازمند پژوهش‌های کاربردی است که در باید در این زمینه بیشتر تلاش کنیم. همچنین از دیگر مسائلی که باید مورد توجه قرار گیرد ارتباط با دیگر کشور‌ها است که سرعت ارتباط در این روز‌ها بسیار زیاد شده است و اینکه باید توجه کنیم که امروزه سایت‌ها و رسانه‌ها مختلف در حال برنامه‌ریزی برای کار کردن علیه دین و قرآن هستند که باید به این‌ها پاسخ داد.

وی به تبیین آسیب‌های موجود در امر پژوهش پرداخت و بیان کرد: با وجود تمام این پیشرفت‌ها و باید‌هایی که برای پژوهش وجود دارد از طرفی با یکسری از آسیب‌ها نیز مواجه هستیم. آسیب اول عدم آشنایی پژوهشگران با روش‌های نوین تحقیقات است. دومین مورد نیز عبارت از وجود نداشتن کارگاه‌های دقیق برای روش تحقیق و روش نگارش مقالات و نویسندگی است.

علوی‌مهر با اشاره به دیگر آسیب‌ها تصریح کرد: آسیب سوم عدم آشنایی پژوهشگران با زبان‌های عربی و انگلیسی است که بتوانند از این طریق با مکتوباتی که خارج از ایران وجود دارد آشنا شوند. همچنین اگر تسلط به زبان وجود دارد مقالات و نتایج تحقیق نیز می‌تواند به این زبان‌ها صورت پذیرد، اما چنین چیزی را مشاهده نمی‌کنیم. آسیب چهارم نیز عبارت از عدم جامعیت کتابخانه‌های موجود نسبت به همه منابع است. متاسفانه در کتابخانه‌های مختلف منابع تکراری به وفور دیده می‌شود ممکن است مجلات و یا موسساتی در دنیا وجود داشته باشد که تحقیقاتی خوبی دارند که می‌تواند خلأیی را پر کند، اما نسبت به این‌ها غافل هستیم.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به آسیب پنجم پژوهش‌های قرآنی بیان کرد: پنجمین مورد عدم پشتیبانی مالی و اقتصادی است که باید از طرف مراکز ذی‌صلاح صورت گیرد. دولت ما که اسلامی است باید به این مهم بیش از پیش توجه داشته باشد، اما متاسفانه چنین توجهی را کمتر می‌بینیم و در واقع کمترین بودجه به امور پژوهشی و قرآنی اختصاص داده می‌شود.

علوی‌مهر تصریح کرد: تکراری بودن موضوعات پژوهش نیز ششمین آسیب محسوب می‌شود و هفتمین مورد عبارت از عدم نظارت کامل مسئولان مراکز پژوهشی نسبت به پژوهش‌های قرآنی است. اعم از اینکه به کپی‌برداری‌ها و دیگر مسائل نظارتی وجود داشته باشد. اما اینطور نیست و ما نیازمند مدیریت دقیق در این زمینه هستیم.

وی با برشمردن دیگر آسیب‌ها بیان کرد: هشتمین مورد در دسترس نبودن نشریات علمی و بین‌المللی است که در کشور‌های مختلف انجام می‌شود. برای نمونه ژورنال شیعه داریم که این ژورنال علمی ـ پژوهشی است، اما مورد توجه قرار نمی‌گیرد. نهمین مورد در این زمینه نیز عبارت از عدم اولویت‌بندی پژوهش‌ها است. اگر دو یا چند نوع پژوهش با انواع و موضوعات مختلف وجود داشته باشد، اولویت‌بندی درستی وجود ندارد در حالی که در هر صورت یکی از موضوعات و موارد اولویت اولیه پژوهش محسوب می‌شود.

علوی‌مهر در ادامه افزود: برای نمونه در زمینه شبهات امروزه شاهد این هستیم که شبهات مختلفی علیه قرآن و دین مطرح می‌شود و از طرف دیگر نیز مباحث مربوط به علوم انسانی اسلامی است که از قرآن استخراج شود. اما این مسئله مطرح نیست که ببینیم در حال حاضر توجه به شبهات اهمیت دارد یا اینکه باید به علوم انسانی اسلامی بپردازیم.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: دهمین آسیب عبارت از عدم ارتباط با مراکز پژوهشی جهان است. امروزه در دنیا کار‌هایی صورت می‌گیرد که البته برخی از آن‌ها مانند دایرةالمعارف لایدن جنبه تبلیغی دارند، اما در عین حال یکسری نشریات نیز در حوزه دین و قرآن وجود دارند که با آن‌ها ارتباطی نداریم، اعم از اینکه مربوط به کشور‌های اسلامی یا غیر اسلامی باشد؛ بنابراین این‌ها مهم‌ترین آسیب‌هایی است که باید مورد توجه محققان قرار گیرد تا سطح کیفی و کمی پژوهش‌ها بالاتر رود.

علوی‌مهر در پاسخ به این سؤال که چرا پژوهش‌های قرآنی کارآمد و در خدمت جامعه نیست تصریح کرد: نمی‌توان برای پاسخ به این سؤال تنها به یک دلیل اشاره کرد بلکه تمام مواردی که بیان شد یک مجموعه از آسیب‌ها است که اگر همه آن‌ها در کنار هم دیده شوند پاسخ به این سؤال نیز مشخص خواهد شد. متاسفانه همان طور که عرض شد اولویت‌بندی که بسیار مهم است برای ما مورد توجه نیست و از طرفی بودجه لازم نیز وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: امروزه شاهد هستیم که در دانشگاه‌ها رشته‌های روانشناسی، مدیریت و اقتصاد مطرح است، اما کتابی که با محوریت قرآن در این زمینه‌ها نوشته شده باشد نداریم و به این کتب نیازمند هستیم. متاسفانه به این موارد بی توجه هستیم و زمانی که این مجموعه از مشکلات به وجود آید وضعیت فعلی را پیدا می‌کنیم.
علوی‌مهر با طرح این درخواست که لازم است تمام نگارش‌های قرآن بعد از انقلاب احصا شوند گفت: بنده و امثال بنده ابزار این کار را نداریم که تمام نگارش‌های قرآنی بعد از انقلاب را احصا کنیم، اما از ایکنا و دیگر رسانه‌ها که لوازم آن را دارند درخواست می‌کنم که این کار را صورت دهند و نتیجه را حداقل در اختیار پژوهشگران قرار دهند. اگر این اتفاق رخ دهد شاهد خواهیم بود که ظرفیت‌های بسیار زیادی برای تحقیق پیشروی ما قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

فیلم:: تعرض چندین پسر به دو دختر در ائل‌گلی تبریز

کلیدواژه: مد و پوشاک

منبع این خبر، وبسایت www.parsine.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۴۵۷۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سولاری: سه گانه؟ برای رئال غیرممکن وجود ندارد
 • سامسونگ ۱۰ مدل از سری گلکسی A را نیمه اول ۲۰۱۹ راهی بازار می‌کند
 • زندگی بچه پولدارها در دبی+عکس
 • رتبه اول جشنواره هنری هفته پژوهش به سه‌گانه فیلم‌های کوتاه تعلق گرفت
 • سگها و دختر بچه ده ساله
 • دو نفر از کلاه‌برداران میلیاردی در سمنان دستگیر شدند
 • آغاز به کار فعالیت کمیته‌های ۱۹ گانه ستاد دهه فجر در بردسکن
 • کانون‌های تبلیغاتی باید از حداقل‌ترین واژه گانه خارجی در بیلبورد‌ها استفاده کنند
 • نقد و بررسی بی ام دبلیو 650 آی مدل 2017 ایکس درایو
 • آسیب‌های ده‌گانه پژوهش‌های قرآنی/ مطالعات اخیر به اندازه هفت قرن توسعه یافته است
 • سهیل کوچولو چگونه مقابل چشمان پدرش جان باخت / مادر این بچه شوکه شده است+ عکس
 • نکات آموزشی را با تئاتر می توانیم به بچه ها یاد بدهیم
 • سهیل کوچلو چگونه مقابل چشمان پدرش جان باخت / مادر این بچه شوکه شده است+ عکس
 • اجرای برنامه‌های سه‌گانه ضامن ورود موفق بانک صادرات ایران به سال 98 است
 • در برنامه زنده تلویزیونی صورت گرفت: حمایت غافلگیرانه بانک ملت از بچه های کافه داونتیسم
 • علم‌الهدی: اروپا روباهی است که سر ما کلاه گذاشت؛ در برجام ماند تا ما به دنبال توسعه هسته‌ای نرویم/ آمریکا مثل سگ پارس می‌کند ولی به خاطر بچه‌ بسیجی‌ها جرات نزدیک شدن به ایران را ندارد
 • مدل‌های جدید آیفون سرعت وای‌فای بالایی خواهند داشت
 • اروپا روباهی است که سر ما کلاه گذاشت/ آمریکا مثل سگ پارس می‌کند ولی به خاطر بچه‌ بسیجی‌ها جرات نزدیک شدن به ایران را ندارد
 • واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند