حوادث رکنا: آمار شکارهای 11 کرکس تهران که در خیابان ها به کمین های شوم می نشستند افزایش یافت. با انتشار تصاویر بدون پوشش این تبهکاران کسانیکه نمی دانستند در چه دامی افتاده اند به پلیس آگاهی مراجعه کردند

حجم ویدیو: 17.10M | مدت زمان ویدیو: 00:02:44

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، سرهنگ احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس Police آگاهی تهران گفت: روز 26 بهمن ماه سال گذشته مردی با مراجعه به کلانتری 151 اعلام کرد که توسط سرنشینان یک خودرو پراید و به بهانه ی اینکه با یک عابر پیاده تصادف Crash کرده و از محل تصادف متواری شدم ، مورد اخاذی قرار گرفتم .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری" پرونده جهت رسیدگی و ادامه تحقیقات در اختیار اداره 5 پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در اداره 5 پلیس آگاهی گفت : "ساعت 7:30 صبح با خودرو شخصی در اتوبان آزادگان در حال تردد بودم که ناگهان در لاین کندروی بزرگراه یک عابر پیاده به ماشین من نزدیک شد و از قسمت آیینه ی خودرو با ماشین برخورد کرد ؛ بلافاصله ماشین را متوقف کرده و قصد داشتم تا برای بررسی تصادف از ماشین پیاده شوم که این مرد مصدوم با تکان دادن دست عنوان کرد که اتفاق مهمی برایش نیفتاده و مشکلی ندارد و از من خواست تا ادامه ی مسیر دهم . با اطمینان از صحت و سلامت این شخص ، به مسیر خود ادامه داده اما هنوز مسافت زیادی نرفته بودم که ناگهان یک پراید سفید با دو سرنشین با بوق زدن و روشن کردن چراغ مرا مجبور به توقف کرد ؛ پس از توقف ، این دو نفر مرا از ماشین پیاده کرده و به نزدیک خودروی خودشان بردند و با نشان دادن جوانی که بر روی صندلی عقب خودرو دراز کشیده و از ناحیه دست اظهار ناراحتی و درد می کرد ، مدعی شدند که من از محل تصادف فرار Escape کردم .

در ادامه ، به بهانه ی انتقال مصدوم به بیمارستان یکی از آنها سوار ماشین بنده شد و در مسیر با جوسازی و ترساندن مرا مجبور کرد تا به بهانه ی پرداخت هزینه درمانی بیمارستان مبلغ 3 میلیون تومان را به حساب اعلامی از سوی آنها واریز کنم . پس از واریز پول این شخص مدعی شد که خودشان فرد مصدوم را به بیمارستان منتقل خواهند کرد و پس از آن به سرعت از ماشین پیاده شده و در ادامه هر 3 نفر با خودرو پراید از محل متواری شدند " .

شناسایی سایر شکات و مالباختگان :

با آغاز رسیدگی به پرونده و انجام اقدامات ویژه پلیسی ، کارآگاهان اداره پنجم موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد اخاذی قرار گرفتند ؛ در چندین مورد مشابه ، تعدادی از مالباختگان زمانیکه متوجه ی موضوع اخاذی شده و قصد تماس با پلیس را داشتند ، سارقین آنها را مورد ضرب وشتم قرار داده و با تهدید سلاح سرد از آنها زورگیری کرده بودند . یکی از این مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : با خودرو شخصی در اتویان شهید همت در حال تردد بودم که با یک عابر پیاده تصادف کردم .... زمانیکه از من درخواست واریز پول شد متوجه شدم که تصادف صرفا یک ظاهرسازی است ؛ قصد داشتم تا طی تماس تلفنی با 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهم که ناگهان مورد ضرب وشتم قرار گرفتم طوریکه به علت شدت ضربه ی وارد شده به صورت بیهوش شدم ؛ در همان زمانیکه زیر دست و پای سارقین افتاده بودم ، آنها با تهدید سلاح سرد اقدام به گرفتن رمز عابربانک من کرده و پس از سرقت Stealing کارت عابربانک تمامی وجوه داخل حساب را خالی کردند.

شناسایی و دستگیری متهمین :

با شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از زمان و محدوده های وقوع سرقت ، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از خودروهای مورد استفاده از سوی سارقین شدند . خودرو پراید شناسایی شده متعلق به همسر یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای بنام محسن ( 27 ساله ) بود که به صورت قولنامه ای خریداری شده و در اختیار سارقین قرار گرفته بود .

با شناسایی تصویر محسن از سوی تعدادی از شکات و مالباختگان ، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه محسن در شهرستان شهریار – منطقه خادم آباد شدند .

با شناسایی محسن به عنوان یکی از اعضای گروه سارقین که در بیشتر سرقت ها حضور و مشارکت مستقیم داشت ، کارآگاهان اداره پنجم پلیس ضمن هماهنگی با شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران و اخذ نیابت قضایی به شهرستان شهریار اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری محسن شدند .

محسن در همان مراحل اولیه ی دستگیری لب به اعتراف گشود و با اعتراف به دهها فقره اخاذی و سرقت از رانندگان ، دیگر همدستان و اعضای گروه را معرفی کرد و عنوان داشت که با انواع خودروهای سواری متعلق به اعضای گروه و در قالب گروه های دو یا 3 نفره اقدام به اخاذی و زورگیری از رانندگان در پوشش ایجاد تصادف ساختگی کردند .

نهایتا با شناسایی تمامی اعضای گروه که همگی آنها در منطقه خادم آباد سکونت داشتند ، تعداد 10 عضو دیگر این گروه از سارقین که تمامی آنها بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت ، مواد مخدر Drugs ، نزاع و درگیری ، اخاذی به شیوه ایجاد تصادف ساختگی و ... دستگیر و روانه ی زندان Prison شده بودند ، شناسایی و طی چند عملیات جداگانه در همان مرحله ی دستگیری اولین متهم پرونده (محسن ) دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

در زمان دستگیری متهمین و در بازرسی از مخفیگاه های آنها تعداد زیادی عابربانک متعلق به سایر افراد کشف شد که در تحقیقات از متهمین مشخص شد که این گروه از سارقین حرفه ای با شناسایی افراد بلامکان و معتاد Addicted ، با پرداخت مبلغ 100هزار تومان اقدام به افتتاح حساب بانکی کرده و با بهره گیری از حساب های بانکی متعلق به افراد بلامکان و معتاد نسبت به اخاذی و سرقت از مالباختگان اقدام می کردند . تنها در یکی از حساب های متعلق به متهمین ، بیش از 200 میلیون تومان شناسایی شد ؛ همچنین یک باب منزل خریداری شده از پول حاصل از سرقت ها نیز در شهرستان شناسایی و برابر دستور قضایی توقیف شد .

سرهنگ کارآگاه احمـد نجفی ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره سرقت و اخاذی به شیوه ایجاد تصادف ساختگی ، سوابق متهمین در اجرای جرایم مختلف بویژه در انجام سرقت های مشابه ، شناسایی دهها مالباخته در همان مراحل اولیه تحقیقات و به منظور شناسایی دیگر و شکات پرونده ، هماهنگی های لازم با مقام محترم قضایی برای انتشار بدون پوشش تصاویر این گروه 11 نفره از سارقین انجام شده است ؛ لذا ازکلیه شکات و مالباختگان که موفق به شناسایی متهمین شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

آیا ازدواج بدون علاقه امکان پذیر است؟ رسوایی اخلاقی در سینما / 11 زن سلبریتی چه گفتند؟!+عکس قلیچ خانی نام آور کشتی فرنگی ایران درگذشت ! + عکس هفت‌تیرکشی آقای فوتبالیست برای خواننده‌ مشهور +تصاویر دوربین مداربسته عکس بابک جهانبخش و همسر دومش در کیش پشت پرده سقوط مرگبار هواپیما در عربستان مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا این معلم در برابر صبر دانش آموزش زانو زد+ فیلم لو رفتن رسوایی یک زن بی وفا به شوهرش در برنامه زنده تلویزیون! + فیلم انتقام سخت از دختر تهرانی توسط جوان کرجی! + تصاویر دوربین های مداربسته تیر خلاص پزشکی قانونی در پرونده مرگ جنجالی «دنیا ویسی» گیاهی که 10 دقیقه ای لاغرتان می کند این زنان زیبا برای خوشگذرانی شیخ های پولدار عرب استخدام می شوند ! + عکس گفتگو با بدترین عامل اسیدپاشی تهران ! + عکس سحر خانم منشی جمشید بود و وسوسه به جانش افتاد + عکس

منبع: رکنا

خبر بعدی:

اخاذي 10 ميليون‌توماني؛ پايان عشق 4ساله

پسري جوان بعد از اينکه دختر مورد علاقه‌اش با او قطع رابطه کرد، تصميم گرفت دست به اخاذي 10 ميليون‌توماني بزند.


به گزارش شرق، چندي قبل دختري جوان با حضور در اداره پليس فتای تهران براي رهايي از مزاحمت‌ و تهديد‌هاي پسري که با انتشار تصاويرش باعث بي‌آبرويي وي شده است، درخواست کمک کرد.


مأموران به پرس‌وجو از دختر 27ساله پرداختند و مشخص شد پسر جواني با به‌دست‌آوردن تصاوير اين دختر اقدام به ساخت صفحات دروغين در اينستاگرام و تلگرام کرده و با پخش‌کردن تصاوير دختر جوان و نوشتن متن‌هاي غيراخلاقي باعث بي‌آبرويي او شده است.


کارآگاهان پليس فتا در ادامه تحقيقات متوجه شدند پسر جوان براي پايان‌دادن به انتشار تصاوير و استيکرهاي مختلف با تصوير شاکي پيشنهاد باج 10 ميليون‌توماني داده و دختر در اين مرحله از پليس درخواست کمک کرده است.


مأموران در گام بعدي تحقيقات پي‌ بردند پسر جوان، برادر يکي از دوستان شاکي است که از چند سال قبل با هم آشنا شده بودند و قصد ازدواج داشتند. با به‌دست‌آمدن اين سرنخ مأموران علي 32ساله را دستگير کردند. پسر جوان وقتي در برابر مدارک و شواهد پليسي قرار گرفت، به جرمش اعتراف کرد و گفت: چهار سال قبل از طريق خواهرم با شاکي آشنا شدم و در اين مدت تصميم به ازدواج داشتم اما بعد از اين همه سال با هم کمي دچار اختلاف شديم تا جايي که دختر موردعلاقه‌ام شماره تلفنم را بلاک کرد و ديگر جواب پيام‌هايم را نداد.


متهم در اظهاراتش به مأموران گفت: چون از دختر جوان پول طلب داشتم ابتدا از او خواستم بدهي‌اش را پرداخت کند اما وقتي ديدم او هيچ اقدامي براي پرداخت نمي‌کند، تصميم به انتقام‌گيري گرفتم. به همين دلیل با توجه به در دست‌داشتن تصاوير دختر جوان اقدام به ساختن صفحات مختلف و انتشار عکس‌ و استيکر با تصاوير او در شبکه‌هاي اجتماعي کردم و تهديد کردم اگر پولم را پرداخت نکند، به بي‌آبروکردنش ادامه مي‌دهم.


بنا بر اين گزارش، علي و دختر جوان براي ادامه رسيدگي به پرونده‌شان در اختيار مقام قضائي در دادسراي جرائم رايانه‌اي قرار گرفتند. سرهنگ تورج کاظمي، رئيس‌پليس فتای تهران بزرگ، در اين‌باره به شهروندان توصيه کرد: اين روزها به دليل گسترش ارتباطات مجازي، شکل‌گيري روابط دوستانه و عاشقانه رشد فزاينده‌اي را شاهد است. هر نوع رابطه‌اي در فضاي مجازي مي‌تواند آسيب‌هايي را هم به دنبال داشته باشد و اکنون که استفاده از شبکه‌هاي اجتماعي امري اجتناب‌ناپذير است و بيشترين زمان تعامل ما در اين شبکه‌ها شکل مي‌گيرد، بهتر است درکنار استفاده مطلوب از آن با رعايت برخي آداب از سوءتفاهم و آسيب‌هاي تعامل در اين فضا بکاهيم.


وي افزود: همان‌طور که براي حضور در جامعه و تعامل با ديگران رعايت احترام به حريم خصوصي افراد ضروري است، فضاي مجازي و شبکه‌هاي اجتماعي از اين امر مستثنا نيستند پس هميشه حواس‌تان باشد که اعتماد، باعث واکنش سريع شما براي ارسال و پست مطالب شخصي نشود و مطالب متناسب با مخاطب ارسال شود و هميشه هوشيارانه عمل کنيد تا در آينده از تأثير منفي اين اعتماد در وضعيتي عليه خود قرار نگيريد.

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: خودرو سلامت مسکن بازنشسته ها مهم ترین های 24 ساعت ارز و سکه حوادث Accidents پلیس Police تصادف Crash سلامت فرار Escape سرقت Stealing مواد مخدر Drugs زندان Prison معتاد Addicted منزل عکس وحشت کرکس تهران زورگیری عکس ایران تصاویر قتل فیلم زن مشهور پرونده یک زن جوان

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۸۲۹۸۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چند درصد حقوق کارگران برای اجاره‌خانه می‌رود؟/روحانی از رسایی شکایت کرد/توییت احمدی نژاد درباره خدمات بازرگان/انتقاد مازنی از شورای عالی اصلاح طلبان/فیاض: تاک‌شو‌های تلویزیون همجنس‌گرایانه است
 • سرقت ۲۰۰ باطری خودرو برای مصرف مواد مخدر
 • دستگیری نگهبان قلابی با ۷ فقره سرقت خودرو
 • سرقت خودروهای شهروندان از ساختما‌ن‌های مسکونی شمال تهران
 • دستگیری نگهبان قلابی ساختمان با ۷ فقره سرقت خودرو
 • دستگیری2 مرد ویک زن به اتهام 200 فقره سرقت
 • سرقت باطری خودروهای پایتخت به خاطر اعتیاد
 • سرقت ۲۰۰ باطری خودرو برای مصرف مواد مخدر/شناسایی ۵۰ مالباخته
 • این 3 مردم آزار تهرانی را می شناسید؟! /همسایه ها از آنها وحشت داشتند + عکس
 • اخاذی در فضای سایبری
 • سرقت ۲۰۰ باطری خودرو توسط یک زن/اعتیاد دلیل سرقت بود
 • سرقت ۲۰۰ باطری خودرو توسط یک زن
 • اخاذی ۱۰میلیون‌تومانی، پایان عشق ۴ساله!
 • کشته شدن يک فيلمبردار خبري در جريان پوشش درگيري‌هاي پايتخت ليبي
 • اخاذی پسر جوان از دختر مورد علاقه‌اش
 • اخاذی پسرجوان از دختر مورد علاقه‌اش!
 • اخاذی پسر جوان و انتشار تصاویر دختر مورد علاقه‌اش
 • خاله نسرین را می شناسید؟! / او در مولوی چه کرد؟!
 • توضیحات رئیس پلیس پایتخت درباره ۳ متهم فراری پرونده واردات کاغذ