حوادث رکنا: آمار شکارهای 11 کرکس تهران که در خیابان ها به کمین های شوم می نشستند افزایش یافت. با انتشار تصاویر بدون پوشش این تبهکاران کسانیکه نمی دانستند در چه دامی افتاده اند به پلیس آگاهی مراجعه کردند

حجم ویدیو: 17.10M | مدت زمان ویدیو: 00:02:44

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، سرهنگ احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس Police آگاهی تهران گفت: روز 26 بهمن ماه سال گذشته مردی با مراجعه به کلانتری 151 اعلام کرد که توسط سرنشینان یک خودرو پراید و به بهانه ی اینکه با یک عابر پیاده تصادف Crash کرده و از محل تصادف متواری شدم ، مورد اخاذی قرار گرفتم .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری" پرونده جهت رسیدگی و ادامه تحقیقات در اختیار اداره 5 پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در اداره 5 پلیس آگاهی گفت : "ساعت 7:30 صبح با خودرو شخصی در اتوبان آزادگان در حال تردد بودم که ناگهان در لاین کندروی بزرگراه یک عابر پیاده به ماشین من نزدیک شد و از قسمت آیینه ی خودرو با ماشین برخورد کرد ؛ بلافاصله ماشین را متوقف کرده و قصد داشتم تا برای بررسی تصادف از ماشین پیاده شوم که این مرد مصدوم با تکان دادن دست عنوان کرد که اتفاق مهمی برایش نیفتاده و مشکلی ندارد و از من خواست تا ادامه ی مسیر دهم . با اطمینان از صحت و سلامت این شخص ، به مسیر خود ادامه داده اما هنوز مسافت زیادی نرفته بودم که ناگهان یک پراید سفید با دو سرنشین با بوق زدن و روشن کردن چراغ مرا مجبور به توقف کرد ؛ پس از توقف ، این دو نفر مرا از ماشین پیاده کرده و به نزدیک خودروی خودشان بردند و با نشان دادن جوانی که بر روی صندلی عقب خودرو دراز کشیده و از ناحیه دست اظهار ناراحتی و درد می کرد ، مدعی شدند که من از محل تصادف فرار Escape کردم .

در ادامه ، به بهانه ی انتقال مصدوم به بیمارستان یکی از آنها سوار ماشین بنده شد و در مسیر با جوسازی و ترساندن مرا مجبور کرد تا به بهانه ی پرداخت هزینه درمانی بیمارستان مبلغ 3 میلیون تومان را به حساب اعلامی از سوی آنها واریز کنم . پس از واریز پول این شخص مدعی شد که خودشان فرد مصدوم را به بیمارستان منتقل خواهند کرد و پس از آن به سرعت از ماشین پیاده شده و در ادامه هر 3 نفر با خودرو پراید از محل متواری شدند " .

شناسایی سایر شکات و مالباختگان :

با آغاز رسیدگی به پرونده و انجام اقدامات ویژه پلیسی ، کارآگاهان اداره پنجم موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگانی شدند که دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد اخاذی قرار گرفتند ؛ در چندین مورد مشابه ، تعدادی از مالباختگان زمانیکه متوجه ی موضوع اخاذی شده و قصد تماس با پلیس را داشتند ، سارقین آنها را مورد ضرب وشتم قرار داده و با تهدید سلاح سرد از آنها زورگیری کرده بودند . یکی از این مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : با خودرو شخصی در اتویان شهید همت در حال تردد بودم که با یک عابر پیاده تصادف کردم .... زمانیکه از من درخواست واریز پول شد متوجه شدم که تصادف صرفا یک ظاهرسازی است ؛ قصد داشتم تا طی تماس تلفنی با 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهم که ناگهان مورد ضرب وشتم قرار گرفتم طوریکه به علت شدت ضربه ی وارد شده به صورت بیهوش شدم ؛ در همان زمانیکه زیر دست و پای سارقین افتاده بودم ، آنها با تهدید سلاح سرد اقدام به گرفتن رمز عابربانک من کرده و پس از سرقت Stealing کارت عابربانک تمامی وجوه داخل حساب را خالی کردند.

شناسایی و دستگیری متهمین :

با شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از زمان و محدوده های وقوع سرقت ، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از خودروهای مورد استفاده از سوی سارقین شدند . خودرو پراید شناسایی شده متعلق به همسر یکی از مجرمین سابقه دار و حرفه ای بنام محسن ( 27 ساله ) بود که به صورت قولنامه ای خریداری شده و در اختیار سارقین قرار گرفته بود .

با شناسایی تصویر محسن از سوی تعدادی از شکات و مالباختگان ، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه محسن در شهرستان شهریار – منطقه خادم آباد شدند .

با شناسایی محسن به عنوان یکی از اعضای گروه سارقین که در بیشتر سرقت ها حضور و مشارکت مستقیم داشت ، کارآگاهان اداره پنجم پلیس ضمن هماهنگی با شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران و اخذ نیابت قضایی به شهرستان شهریار اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری محسن شدند .

محسن در همان مراحل اولیه ی دستگیری لب به اعتراف گشود و با اعتراف به دهها فقره اخاذی و سرقت از رانندگان ، دیگر همدستان و اعضای گروه را معرفی کرد و عنوان داشت که با انواع خودروهای سواری متعلق به اعضای گروه و در قالب گروه های دو یا 3 نفره اقدام به اخاذی و زورگیری از رانندگان در پوشش ایجاد تصادف ساختگی کردند .

نهایتا با شناسایی تمامی اعضای گروه که همگی آنها در منطقه خادم آباد سکونت داشتند ، تعداد 10 عضو دیگر این گروه از سارقین که تمامی آنها بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت ، مواد مخدر Drugs ، نزاع و درگیری ، اخاذی به شیوه ایجاد تصادف ساختگی و ... دستگیر و روانه ی زندان Prison شده بودند ، شناسایی و طی چند عملیات جداگانه در همان مرحله ی دستگیری اولین متهم پرونده (محسن ) دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

در زمان دستگیری متهمین و در بازرسی از مخفیگاه های آنها تعداد زیادی عابربانک متعلق به سایر افراد کشف شد که در تحقیقات از متهمین مشخص شد که این گروه از سارقین حرفه ای با شناسایی افراد بلامکان و معتاد Addicted ، با پرداخت مبلغ 100هزار تومان اقدام به افتتاح حساب بانکی کرده و با بهره گیری از حساب های بانکی متعلق به افراد بلامکان و معتاد نسبت به اخاذی و سرقت از مالباختگان اقدام می کردند . تنها در یکی از حساب های متعلق به متهمین ، بیش از 200 میلیون تومان شناسایی شد ؛ همچنین یک باب منزل خریداری شده از پول حاصل از سرقت ها نیز در شهرستان شناسایی و برابر دستور قضایی توقیف شد .

سرهنگ کارآگاه احمـد نجفی ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره سرقت و اخاذی به شیوه ایجاد تصادف ساختگی ، سوابق متهمین در اجرای جرایم مختلف بویژه در انجام سرقت های مشابه ، شناسایی دهها مالباخته در همان مراحل اولیه تحقیقات و به منظور شناسایی دیگر و شکات پرونده ، هماهنگی های لازم با مقام محترم قضایی برای انتشار بدون پوشش تصاویر این گروه 11 نفره از سارقین انجام شده است ؛ لذا ازکلیه شکات و مالباختگان که موفق به شناسایی متهمین شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

آیا ازدواج بدون علاقه امکان پذیر است؟ رسوایی اخلاقی در سینما / 11 زن سلبریتی چه گفتند؟!+عکس قلیچ خانی نام آور کشتی فرنگی ایران درگذشت ! + عکس هفت‌تیرکشی آقای فوتبالیست برای خواننده‌ مشهور +تصاویر دوربین مداربسته عکس بابک جهانبخش و همسر دومش در کیش پشت پرده سقوط مرگبار هواپیما در عربستان مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا این معلم در برابر صبر دانش آموزش زانو زد+ فیلم لو رفتن رسوایی یک زن بی وفا به شوهرش در برنامه زنده تلویزیون! + فیلم انتقام سخت از دختر تهرانی توسط جوان کرجی! + تصاویر دوربین های مداربسته تیر خلاص پزشکی قانونی در پرونده مرگ جنجالی «دنیا ویسی» گیاهی که 10 دقیقه ای لاغرتان می کند این زنان زیبا برای خوشگذرانی شیخ های پولدار عرب استخدام می شوند ! + عکس گفتگو با بدترین عامل اسیدپاشی تهران ! + عکس سحر خانم منشی جمشید بود و وسوسه به جانش افتاد + عکس

وحید مظلومین، معروف به سلطان سکه و همدستش اعدام شدند+فیلم و عکس

روایت ظریف از پشت‌پرده فضاسازی‌های تبلیغاتی علیه "FATF" و پولشویی‌های بزرگ در کشور+ویدئو

تصاویر مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی دقایقی قبل از حادثه / ببینید

کلیدواژه: خودرو سلامت مسکن بازنشسته ها مهم ترین های 24 ساعت ارز و سکه حوادث Accidents پلیس Police تصادف Crash سلامت فرار Escape سرقت Stealing مواد مخدر Drugs زندان Prison معتاد Addicted منزل عکس وحشت کرکس تهران زورگیری عکس ایران تصاویر قتل فیلم زن مشهور پرونده یک زن جوان

منبع: رکنا

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۸۲۹۸۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آیا دریاچه های شگفت انگیز اطراف تهران را می شناسید؟ / عکس
 • سرقت محموله طلا در جاده های جنوب کرمان
 • نظر پلیس درخصوص تصادف خودروی رئیس سازمان تامین اجتماعی
 • رئیس پلیس راه استان گلستان: باید ‌زوایای مختلف ‌تصادف خودروی رئیس سازمان تامین اجتماعی بررسی شود
 • پایان قدرت نمایی سارقان زورگیر در تهران
 • دردسر جدید برای عثمان دمبله؛ شکایت صاحب خانه سابق او به دلیل رها کردن منزل در شرایط اسفناک!
 • سارقان الماس در کرج به دام پلیس افتادند
 • ماجرای دختر جوانی که مالک موتور سارقان زورگیر بود
 • پایان قدرت نمایی سارقان زورگیر
 • اعضای باند سرقت در خوشاب دستگیر شدند
 • اعضای باند سرقت اماکن خصوصی و دولتی درالبرز دستگیر شدند
 • خراسان جنوبی| پیچ و خم‌های طرح شکایت در شهرداری؛ نظارت مردم بزرگترین منبع انرژی دستگاه‌های اجرایی است
 • شناسایی سارقان توسط پلیس آگاهی استان قزوین
 • افزایش گرما، باران، پوشش گیاهی پوشش گیاهی در صحرا توسط مزارع بادی و خورشیدی
 • ژاپن از کره جنوبی شکایت کرد
 • ژاپن از کره جنوبی به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد
 • دستگیری ۲ سارق در دامغان/ اعتراف به ۸۵ فقره سرقت
 • تصادف ساختگی موتورسیکلت‌ها؛ شگرد جدید سرقت از وسایل نقلیه +فیلم
 • این مرد جوان را می شناسید؟ پدرش فقط با قصاص او آرام می شود !
 • تصادف ساختگی راکبان موتورسیکلت برای سرقت