به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، حجت الاسلام محمد علی قاصدی در حاشیه بازدید از زندان جدید خلخال افزود : رهاسازی غیر اصولی زباله ها در اطراف خلخال برای مردم مشکلات بهداشتی ایجاد می کند و ادامه این وضعیت قابل قبول نیست.
وی با یادآوری اینکه بخش اعظم معضلاتی که منجر به افزایش آسیب های اجتماعی می شود ، ناشی از عدم انجام درست تکالیف و وظایف ذاتی دستگاه های اجرایی است تاکید کرد: جا دارد همکاران ما در دستگاه قضایی نظارت بیشتر و دقیق تری به عملکرد مسئولان و مدیران داشته باشند.


رئیس دادگستری استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود از زحمات کسانی که در احداث و تکمیل ساختمان زندان جدید خلخال همکاری کرده اند قدردانی کرد و گفت: با انتقال زندانیان به ساختمان جدید ، ضمن مناسب سازی محیط نگهداری زندانیان و ارتقای استانداردهای بهداشتی و امنیتی ، فضای مناسب برای انجام کارهای فرهنگی و اصلاحی فراهم شده است.

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

تصویب احکام ایمنی و مدیریت بحران برنامه توسعه شهرداری تهران

امروز اعضای شورای شهر تهران در آخرین روز بررسی برنامه پنج‌ساله سوم توسعه شهرداری تهران احکام بخش ایمنی و مدیریت بحران را به طور کامل بررسی و تصویب کردند.

به گزارش ایسنا، در ابتدای این جلسه شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران پیشنهاد داد که بند ۵ (تدوین برنامه جامع مهارت‌سنجی آتش‌نشانان در سال نخست برنامه و اجرای آن از سال دوم برنامه) و بند ۷ (تدوین برنامه جامع سنجش و ارتقای آمادگی و سلامت جسمی و روانی آتش‌نشانان در سال اول برنامه و اجرای آن از سال دوم برنامه به صورت مستمر)ماده ۸۷ که طبق آن شهرداری موظف است با هدف ارتقاء توان پاسخگویی، چابک‌سازی و افزایش سرعت عمل امدادرسانی در محدوده شهر اقداماتی انجام داده دهد، حذف شود.

زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در مخالفت با این واکنش گفت: هر دو بند به دو موضوع متفاوتی اشاره می‌کند که در صورت حذف هرکدام، این موضوعات مغفول واقع خواهند ماند. در نهایت اعضای شورای شهر تهران با اکثریت آرا به حذف این بندها رأی ندادند. بعد از تصویب مواد 88،89؛90؛91،92، به پیشنهاد کمیسیون سلامت،محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، 4ماده دیگر به برنامه پنج‌ساله سوم توسعه شهرداری تهران اضافه شد.

در ماده 93پیشنهادی جدید؛ شهرداری موظف است به منظور پیشگیری از وقوع حوادث و افزایش ایمنی تردد شهروندان در فضاهای عمومی شهر تهران شامل بوستان ها، فضای سبز حاشیه معابر، بزرگراه ها و میادین و فضای پیاده روها (به خصوص در مجاورت کارگاه های ساختمانی و عمرانی و مجاورت تاسیسات برق و گاز)، پل های عابر پیاده، فضاهای مجاور تابلوها و بیلبوردهای شهری و مجاور کانال‌ها، مسیل ها و دریچه های تاسیساتی و دکل های مخابراتی اقدامات زیر را انجام دهد: ‎1) بازنگری در ساختار مدیریت ایمنی و مدیریت بحران و HSE شهرداری و یکپارچه سازی و تجمیع سیستم‌های مدیریتی شهرداری تهران که در این بند کلمه تجمیع حذف شد. ‎2) تدوین شیوه نامه نظام مدیریت بازرسی و نظارت بر عملکرد و فعالیت کلیه پیمانکاران شهرداری در اجرای الزامات HSE و چارچوب نظام فنی و اجرایی شهرداری با هدف پیشگیری و کاهش حوادث تا پایان سال اول؛ ‎3) استقرار نظام تعمیر و نگهداشت، مرمت و بازرسی فنی دوره ای و تهیه شناسنامه ایمنی متناسب با حوادث محتمل بر اساس نظام فنی و اجرایی شهرداری که در این بند نیز کلمات تعمیر و نگهداشت حذف شد. ‎4) ایجاد ساز و کار لازم برای ارتقای امکانات سامانه 137 برای امکان گزارش دهی و رصد ایمنی فضاهای عمومی شهری توسط شهروندان.

شهربانو امانی در جریان بررسی بند 4ماده 93پیشنهادی جدید گفت: از آنجایی که ارتقای امکانات سامانه 137جنبه عملیاتی وپروژه‌ای دارد، بهتر است که حذف شود که زهرا صدراعظم نوری به عنوان پیشنهاد دهنده در مخالفت با حذف این بند اظهار کرد که برای هوشمندسازی و مأموریت محورتر کردن این سامانه، با حذف این بند مخالفت می‌کنم. در نهایت این بند با رأی اعضای شورای شهر تهران حذف شد.

به گزارش ایسنا، بند 5 ماده 93 هم درباره استفاده از ظرفیت وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان برای تدوین و اجرای ضوابط الزام آور برای سازندگان ساختمانی به نصب درجه بندی ایمنی داربست و تاورکرین های ساختمانی در معرض دید شهروندان و ایجاد سازوکاراعلام هشدار خطر اضطراری جهت تردد شهروندان در اطراف کارگاه های ساختمانی وعمرانی در زمان وقوع باد، طوفان، سیلاب، برف و سایر بلایای طبیعی است که با پیشنهاد محمدسالاری و با این استدلال که چنین مواردی در احکام بالادستی مقررات ساخت و ساز آمده، این بند حذف شد و صدراعظم نوری در مخالفت با حذف آن گفت که آوردن این بند به معنی تاکید و الزام بیشتر برای رعایت این موارد توسط شهرداری تهران بوده است.

طبق بند94 برنامه پنج‌ساله سوم نیز شهرداری موظف است در راستای تامین ضمانت اجرایی وظایف محوله در حوزه ایمنی و مدیریت بحران نسبت به تنظیم آیین نامه اجرایی بند 14 ماده 55 قانون شهرداری ها تا پایان سال اول برنامه اقدام نماید که به پیشنهاد الویری این بند حذف شد. صدراعظم نوری، در مخالفت با حذف این بند نیز گفت از آنجایی که ماده 55مربوط به سال 1334 است، می‌خواستیم با آوردن این بند، مفاد آن را به روز کنیم.

در ماده 95 برنامه شهرداری موظف شده است که به منظور تقویت تعامل، همکاری و هماهنگی با سایر دستگاه های خدمات رسان (از جمله اورژانس، هلال احمر، هوانیروز، شرکت های برق، آب، گاز، نفت و مخابرات و نهادهای انتظامی و امنیتی) و استفاده از ظرفیت های سازمانی و تجهیزاتی سایر ارگان ها در راستای افزایش ایمنی شهری و کاهش حوادث و مدیریت یکپارچه و هماهنگ در زمان بحران های محتمل در شهر تهران اقدامات ذیل را با هماهنگی و همکاری شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران به انجام رساند:

1- تدوین و اجرای شیوه نامه اقدام مشترک در هنگام بروز بحران و شرایط اضطرار و وقوع حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی (زلزله، سیل، طوفان، آتش سوزی و موارد مشابه)؛ 2- امکان سنجی استفاده از ظرفیت تجهیزاتی دستگاه های مسئول جهت امداد رسانی هوایی در نظام مدیریت بحران و فرماندهی حوادث شهری؛ 3- تدوین و اجرای برنامه عملیاتی ساماندهی ایمنی شبکه تاسیساتی شهری با اولویت نظم بخشی و رعایت حرایم در استقرار تاسیسات جدیدالاحداث در فضای زیرسطحی با استفاده از ظرفیت کمیسیون هماهنگی امور اجرایی. 4- تدوین و اجرای برنامه زمان بندی و تهیه ماتریس مسئولیت دستگاه های متولی با استفاده از ظرفیت شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور جهت اجرای سامانه قطع اتوماتیک شبکه شریان های حیاتی به خصوص شبکه گاز و سوخت در زمان وقوع زلزله های محتمل و مخاطرات زمین در شهر تهران که  تبصره: شهرداری تهران موظف است لوایح پیشنهاد تخصیص سهم اعتبارات مورد نیاز سالانه دستگاه های ذیربط را جهت سیر مراحل تصویب از طریق شورای اسلامی شهر تهران و شورای عالی استان ها به دولت و مجلس ارائه نماید.

شهربانو امانی پیشنهاد حذف این ماده را داد و بهاره آروین نیز در موافقت با حذف این ماده گفت: در این بند به همکاری دستگاه‌های دیگر نیاز است و ما بیشتر از ظرفیت شهرداری، کار تعریف کرده‌ایم.

فخاری در مخالفت با حذف اظهار کرد: توصیه می‌کنم که زلزله سال گذشته را بیاد بیاورید و اگر واقعا زلزله‌ای رخ می‌داد تا چه حد ما به امدادرسانی هوایی نیاز داشتیم.

افشین حبیب‌زاده نیز گفت: از آنجایی که در بسیاری از نقاط تهران امکان امدادرسانی هوایی وجود دارد، با حذف این ماده مخالفم. در نهایت پیشنهاد شهربانو امانی برای حذف این ماده به تصویب نرسید و اعضای شورای شهر با کلیت ماده موافقت کردند و ماده 96 نیز بدون مخالفت به تصویب رسید.

انتهای پیام

خبرنگار: سیدمیثاق اختر/دبیر خبر: منیره کربلایی

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

کلیدواژه: زباله بهداشت خلخال دادگستری زندان

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۰۸۶۹۲۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • راه های روستایی برفی خلخال باز شد
 • پایان بررسی لایحه برنامه ۵ ساله سوم توسعه شهر تهران
 • دمای هوا در خلخال به ۱۹ درجه زیرصفر رسید
 • داستان تکراری تولید برق از طلای کثیف در تبریز
 • هزار شغل جدید در خلخال ایجاد شد
 • طرح مراقبت الکترونیکی از زندانیان در خراسان جنوبی آغاز شد
 • سرما در خلخال به 19- درجه رسید
 • رژیم صهیونیستی برای امضای توافقنامه تبادل زندانیان آمادگی ندارد
 • سرما و یخبندان برخی از مدارس خلخال را در روز یکشنبه تعطیل کرد
 • بخشی از هزینه مراسم مرحوم شدگان را به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اختصاص دهیم
 • بازگشایی ۱۲۷ راه روستایی شهرستان خلخال
 • برگزاری جشنواره فرهنگی و ورزشی آنا در خلخال
 • ارتقاء حقوق شهروندی زندانیان با هوشمندسازی تلفن‌های همگانی زندان‌ها / بهره برداری در بیش از ۲۵ استان
 • راه ۱۲۷ روستای مسدود شده از برف در خلخال بازگشایی شد
 • برفروبی و بازگشایی راه ۱۲۷ روستای مسدود شده در خلخال
 • پیست اسکی بام خلخال راه اندازی شد
 • ساکنان بافت فرسوده خلخال تسهيلات نوسازي مسکن مي گيرند
 • مصرف بنزین در خلخال افزایش یافت
 • راه برفی 127 روستای خلخال باز شد