آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

خطیب نماز جمعه کرمان:حضور 20 میلیونی مسلمانان در اجتماع عظیم اربعین نماد قدرت اسلامی است

حجت‌السلام و المسلمین مهدی عربپور  خطیب نماز جمعه این هفته کرمان در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم در آیات متعددی راه‌های رعایت تقوای را بیان کرده و حضور در نماز جمعه باید تقوای ما را در جامعه افزایش دهد، گفت: حضور در جامعه باید با تعاون همراه باشد و تعاون به معنای مشارکت نیست بلکه افراد اجتماع با کمک و پشتیانی دیگر افراد بتوانند راهی را طی کنند و قدمی بردارند.

وی با اشاره به سوره بقره عنوان کرد: در این سوره نیکی را در سه بخش عقاید، اخلاق و عمل تشریح شده است؛ایمان به خدا، ایمان به روز قیامت، ایمان به کتاب و ایمان به انبیا بحث عقاید را تشکیل می‌دهد.

حجت الاسلام و المسلمین عربپور بیان کرد:امروز آمریکا و صهیونیست دشمنی آشکار با امت اسلامی دارند و کسانی که موافق مواضع آن‌ها هستند هم مصداق این آیه هستند.

وی با تأکید بر اینکه باید تمام سعی و کوشش خودمان را در راستای خیر و نیکی قرار دهیم تا مورد رحمت خداوند قرار گیریم، ابراز کرد: پیاده‌روی اربعین یک حماسه است و نهضت سیدالشهدا(ع) به جهت حفظ اسلام بوده است و اربعین یک روز مهم برای شیعیان است و اگر اربعین‌ها تداوم نداشت ممکن است نهضت اباعبدالله(ع) تا امروز فراموش ‌می‌شد.

خطیب نماز جمعه کرمان تصریح کرد:حضور 20 میلیونی مسلمانان در اجتماع عظیم اربعین نماد قدرت اسلامی است و شیعیان بیش از40 کشور در این پیاده‌روی شرکت می‌کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عربپور گفت:بعضی‌ها در اندیشه این بودند که با شرایط سخت اقتصادی امسال این حماسه کمرنگ می‌شود اما با حضور پرشور عاشقان اندیشه آنان نقشه برآب شد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری با هوشیاری، همیشه نقشه‌های دشمن را برای مردم بازگو و توطئه‌های آنها رسوا کرده است،اظهار کرد:دشمن در تبلیغات سوء خود به دنبال ناامید کردن مردم هستند و مردم باید با هوشیاری با تمامی نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان برخورد ‌کنند.

خطیب نماز جمعه کرمان در پایان خاطر نشان کرد:مردم باید با انصاف برخورد کرده و با این مسائل، شایعات و لجن‌پراکنی‌هایی که در فضای مجازی با آن روبه‌رو می‌شوند ذهنشان دچار تشویش نشود.

امام جمعه موقت جازموریان:حمله تروریستی میرجاوه طرح جدید دشمن برای ایجاد خدشه در امنیت ایران است

حجت الاسلام والمسلمین مرادی امام جمعه موقت بخش جازموریان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: حماسه اربعین بسترى براى عینیت یافتن فرهنگ عاشورایى عزت، کرامت، ایثار، ظلم ستیزى، استکبارستیزى، شهادت طلبى و... در مقابله با دشمنان اسلام وتفکرات تکفیرى است.
امام جمعه موقت بخش جارموریان ضمن محکوم کرد ربودن تعدادی از مرزبانان گفت: وابستگى هاى آشکار عوامل اقدام تروریستى به بیگانگان وکشورهاى متخاصم با نظام جمهورى اسلامی، بیانگر این است که حمله تروریستى به میرجاوه را باید در چارچوب طراحى هاى جدید دشـمن براى ترسیم دورنماى نا امنى و ایجاد خدشه در امنیت ایران عزیز دانست.
وی افزود: آمریکا بداند ظلم و تحریم علیه مردم ایران هیچ تاثیری روی آنها نخواهد داشت.

خطیب موقت جمعه بخش جازموریان به دیدار اخیر نخبگان با  رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: نخبگان بایستى با مشکلات مردم و جامعه آشنا باشند، یکى از پیشنهادات براى آشنایى با دردهاى جامعه، حضور در اردوهاى جهادى است، وظیفه ى دیگر نخبه ناظر به خود مراقبت از غافل نشدن از مسؤلیتهاى خود در قبال جامعه است.
حجت الاسلام والمسلمین مرادی خاطر نشان کرد: خاشقجى به جهت مخالفت با محمد بن سلمان و به دلیل انتقاد از سیاستهاى فعلى دولت عربستان توسط این دولت بقتل رسید.
وی به اوضاع نابسامان بازار اشاره کرد و بیان کرد: گران فروشی و بالا بردن قیمت اجناس خیانت به مردم و کشور است.
امام جمعه بخش جازموریان تصریح کرد: نداشتن آب شرب یکی از بزرگترین مشکلات برخی از روستاهای جازموریان است،متولیان امر به این موضوع مهم رسیدگی کنند.
وی نبود معلم در برخی از مدارس جازموریان را از دیگر مشکلات دانست و خاطر نشان کرد: باتوجه به گذشت یک ماه از آغاز سال تحصیلی اما هنوز بعضی از مدارس بدون معلم هستند، مسئولین به این موضوع مهم رسیدگی کنند.

امام جمعه ریگان:نیروهای مسلح گوشمالی سختی به ربایندگان مرزبانان دهند

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی امروز در خطبه های نماز جمعه ریگان با بیان اینکه پیاده روی اربعین حسینی نمایش قدرت جهان اسلام است،اظهار داشت:حضور مردم از ۴۰ کشور با تنوع نژادی ،مذهبی و قومی امروز نماد یک قدرت و نمایشی شده در جهان اسلام و تقویت روحیه همدلی و اخوت اسلامی بین ملت های منطقه و مردم عراق و ایران و بیانگر توانایی و مدیریت بالای مسولان عراقی است.

وی در ادامه بیان داشت:کشوری که روزگاری حیات خلوت آمریکا و پاتوق تروریست های آدم کش داعشی بود امروز با عنایت خداوند متعال و آن کیمیایی که در وجود مقدس اباعبدالله الحسین(ع) گذاشته شده است که دلها را به سوی خود جذب می کند امروز همان کشور(عراق) میزبان زائران کوی دوست قرار گرفته است.

امام جمعه ریگان تصریح داشت:این صدور انقلاب و درخشش نور ولایت و زمینه ساز دوران دولت یار دوران ظهور منجی عالم بشریت را نوید می دهد،حضور میلیونی و باشکوه مردم و جوانان ایرانی علی رغم مشکلات اقتصادی که در کشور داریم گواهی بر عدم تاثیر تحریم ها و مشکلات اقتصادی بر اراده فولادین ملت ایران در زنده نگه داشتن اربعین حسینی داشته است.

وی افزود:آموزه های عاشورایی از قبیل عزت، کرامت، ایثار ،ظلم ستیزی، شهادت طلبی و استکبار ستیزی را می توان در مقابله با دشمنان اسلام و تفکرات تکفیری در راهپیمایی اربعین حسینی به منصه ظهور گذاشت.

خطیب جمعه ریگان در ادامه عنوان داشت:پیاده روی اربعین حسینی تقویت جبهه مقاومت ، نهضت بیداری اسلامی و خنثی کردن طرح های اسلام و ایران هراسی است،حماسه اربعین یک پدیده فوق العاده ایست که به لطف و فضل الهی در هنگامی که دنیای اسلام نهایت نیاز را به اینچنین حادثه و حماسه ای دارد به وجود اورده است.

وی با اشاره به ربوده شدن تعدادی از مرزبانان کشورمان،افزود:پس از اینکه عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی جندالله به درک واصل شد که این خبیث جنایات زیادی را مرتکب شد بقایای این گروهک تحت عنوان گروهک تروریستی بنام جیش الظلم اعلام موجودیت کردند،از همان تفاله عبدالمالک ریگی گروهک تروریستی  بنام جیش الظلم به وجود آمد.

رنجبر ماهانی ادامه داد:این گروهک تروریستی دست به جنایات بزرگی در ایرانشهر، نیک شهر و میرجاوه زده و ارتباط مستقیمی با گروه های موصاد دارد و با حمایت مالی آمریکا و آل سعود نا امنی به داخل مرزهای جمهوری اسلامی کشانده است.

امام جمعه ریگان افزود:این گروهک تروریستی با نفوذ و تبانی ۱۲ نفر از نیروهای هنگ مرزی ما را ربوده و به خاک پاکستان منتقل کرده است، از دولت پاکستان انتظار داریم که با اشرار و تروریست هایی که در مرزهای آنها لانه کرده اند برخورد جدی و نسبت به آزادی و تحویل مرزبانان ما اقدام فوری نماید.

وی بیان کرد:حال که در چهلمین سال پیروزی نظام مقدس جمهوری هستیم و گروهک های معاند و ضد انقلاب و تروریست هایی که در صحنه های سیاسی، اقتصادی ،اجتماعی ،تبلیغاتی و نظامی با شکست مواجه شده اند و نتوانستند به اهداف شوم خودشان برسند به دنبال نا امن جلوه دادن مرزهای جمهوری اسلامی هستند.

خطیب جمعه ریگان با اشاره به اینکه ارتباط مستقیمی هست بین این گروهک تروریستی با آل سعودی که امروز به دنبال براندازی نظام است،اظهار داشت:دشمن آرزوی شکست و براندازی ملت ایران را به گور خواهد برد،از مسولان امنیتی و نیروهای مسلح درخواست داریم تا یک گوشمالی سختی به ربایندگان این حادثه تروریستی بدهند و فرزندان این ملت را از چنگال آنها نجات بدهند و نسبت به امنیت مرزها و نفوذ تروریست ها به خاک کشور یک حساسیت خاصی را نشان بدهند.

امام حمعه رودبار جنوب:سند۵۰ساله الگوی ایرانی اسلامی بیانگر اقتدار و امید است

حجت الاسلام والمسلمین عباس گروهی امام جمعه شهرستان رودبارجنوب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت: میثم تمار از مهمترین چهرهای محبوب تاریخ اسلام به شمار می آید وی مفسرقرآن و راوی حدیث بودکه دست و پا و زبان او را به خاطر حمایت از دین و ولایت قطع کردند و به شهادت رساندند.

وی دلیل عزت و محبوبیت سلمان فارسی را تقوا و دین داری دانست و افزود: سلمان در جنگ طائف پیشنهاداستفاده از منجنیق را داد که باعث پیروزی مسلمانان شد،عماریاسرنیز درجنگ صفین نقش اساسی را برای روشنگری و تبیین حق ایفا کرد و در تاریخ ماندگارشد.

خطیب جمعه رودبارجنوب به دیدار اخیر نخبگان با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: ما در موردنخبگان باید به دو مسئله توجه کنیم یکی حمایت از نخبگان و دیگری نخبه پروری است.

حجت الاسلام والمسلمین عباس گروهی تصریح کرد: دشمن تصویر ناامیدکننده و سیاهی از کشور را نشان می دهد و نقاط قوت ما را نشان نمی دهد‌.

امام جمعه شهرستان رودبارجنوب بیان کرد: سند ۵۰ ساله الگوی ایرانی و اسلامی کشور پیام اقتدار و امید است که نشان میدهد این شرایط فعلی دوام نخواهدداشت.

وی گفت: پیونداولیا و مربیان خیلی مهم است بهترین وقت برای تربیت دینی فصل مدارس است.

امام جمعه شهرستان رودبارجنوب به عملیات موفق سازمان اطلاعات سپاه در این شهرستان اشاره کرد و افزود: از خانواده های شهیدمدافع امنیت بسیجی شهید کرامت جهش که جان فرزندان خود را برای برقرای امنیت تقدیم می کنند تشکرمی کنیم.

امام جمعه رفسنجان:چه مرجعی در رفسنجان مسئول گران فروشی است؟

حجت الاسلام رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و اصلاح ذات البین و دعوت از مسئولین به خدمت خالصانه به مردم اظهار داشت: مشکلات و گرفتاری ها را همه درک می کنیم ، فرد می تواند داشته باشد و ندارد و فقیر محسوب می شود خصوصا امسال در شهرستان مشکلات کاهش محصول پسته را داشتیم وقتی مردم پول داشته باشد خرید می کنند بازار رونق دارد.

وی افزود: مسئولان یکسری کارها را اغاز کردند اما سرعت عمل ندارد الان هفت ماه از سال گذشته و ما هنوز مشکلات اغاز سال را داریم، درست است که جنگ تحمیلی اقتصادی را داریم اما همه مشکلات را نمی شود به گردن امریکا انداخت ، 80 درصد مشکلات بر عهده مسئولان ماست دولت و مسئولان مقصرند باید سرعت عمل داشته باشند اینکه همیشه به گردن بیرون بیاندازیم صحیح نیست.

رمضانی پور گفت: مشکلاتی که امروز جامعه با ان سروکار دارد احتکار ، گران فروشی وبی انصافی مربوط به دخل است کاری به تحریم ندارد.

وی تصریح کرد: در رفسنجان گران فروشی می کنند چه مرجعی مسئول است که با انها برخورد کند سامانه 124 پاسخگو نیست جواب هم بدهند اقدام نمی کنند ، مسئولان صنعت و معدن چرا ساکت می نشینند شورای تامین چرا باید آرام بشینند فرماندار محترم چرا نباید از مسئولان داخلی شهر با قاطعیت بخواهد و برخورد کند.
بیایید از طریق همین تریبون و رسانه ها اعلام کنید که فلان مسئول اداره بد عمل میکرده و ان را برداشتیم تا مردم خوشحال شوند تا اینهمه گرفتاری در جامعه وجود نداشته باشد.

خطیب جمعه رفسنجان بیان داشت: اداره تعزیرات رفسنجان نزدیک به دو ماه است که مسئول ندارد آقایان در کرمان چه کار می کنید در حالیکه در این زمان حساس است اداره بدون مسئول است و این بی توجهی مسئولان شهرستانی و استانی می رساند، گاهی پایین دستی ها هم خوب عمل نمی کنند.

رمضانی پور خاطر نشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب بارها تاکید کردند که باید کار جهادی و شبانه روزی انجام شود اینها کار نیم روز را درست انجام نمی دهند لذا این گرفتاری بوجود امده ما بدون تعارف بیان می کنیم و اینها حرف مردم است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری حماسه بزرگ اربعین حسینی بیان داشت:  این حماسه با ابعاد گسترده ای دارد تاثیر عمیقی بر همه جهانیان داشت نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین اجتماع شیعی حسینی است این فرصت بزرگ موهبتی الهی است و خداوند اراده کرده تا نشان دهد که کشتی نجات امت امام حسین(ع) است.

رمضانی پور تصریح کرد: حضور دهها میلیونی مسلمانان از بیش از 40 کشور جهان نماد قدرت نرم شیعه و وحدت مسلمین در شرایط حساس کنونی است که سنی و شیعه حضور پیدا می کنند و موجب ایجاد همدلی و رفع سوتفاهم بین دو ملت بزرگ ایران و عراق و رسوایی شایعه سازانی که خناس وار وارد شده بودند و می خواستند تفرقه بیاندازد، می شود.

وی با اشاره به حادثه تروریستی میرجاوه که 14 مرزبان توسط تروریستها ربوده شدند بیان داشت: این حرکت در ادامه حرکت تروریستی اهواز قرار دارد که به دستور آمریکا و ایادی انها در منطقه صورت گرفته ، هوشمندی نیروهای مرزبان را می طلبد و مسئولان نظامی و هم باید هوشمند باشند ، و ضروری است که برخورد قاطع با تروریستها صورت گیرد.

رمضانی پور با اشاره به ابلاغ فراخوان سند جامعه تحقق تمدن نوین اسلامی از سوی رهبر فرزانه انقلاب بیان داشت: این مهم پیام اقتدار ،امید ،تدبیر و اعتماد به سرمایه های و سرمایه گذاران داخلی را به دنبال داشت.

وی در ادامه بیان داشت: مجموعه استاندار رفسنجان بایستی تقویت شود یک اداره ای لازم است از مرکز حمایت شود و کادر و آزمایشگاههای قوی و بروز داشته باشد تا صادرات با نظارت این مجموعه برگشت نخورد .

وی با اشاره به آغاز هفته سلامت تصریح کرد: بیمه سلامت گرچه گرفتاری هایی برایش پیش امد در هر حال خدمات خوبی ارائه می دهد و  بیش از 150 هزار نفر تحت در رفسنجان پوشش بیمه سلامت هستند، این بیمه همگانی حق همه مردم است و باید روز به روز ارتقا پیدا کند.

انتهای پیام/م

کواکبیان: از مجلس و دانشگاه ۲۵ میلیون حقوق می‌گیرم| واقعا وکیل ملت هستیم نه وکیل الدوله

این داستان باورنکردنی در ایران رخ داد!+فیلم

توهین زننده کارشناس آشپزی به شرکت‌کننده مسابقه دستپخت

منبع: دانا

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۱۳۵۹۸۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سطح علمی معلمان مدارس استثنایی از سایر مدارس بالاتر است/انتقاد از میزان اندک سختی کار/با مشکل کمبود نیرو مواجهیم
 • ملت ایران، هفته وحدت را رمز و نماد اتحاد بین مسلمانان قرار داد
 • هفته وحدت،نماد همدلی و انسجام مسلمانان جهان
 • بسیج نماد قدرت ایران اسلامی است
 • راهکار بانک سرمایه برای بازگشایی نماد فرابورسی
 • سه راه کار اساسی بانک سرمایه برای بازگشایی نماد فرابورسی
 • رئیس ستاد کل نیروهای مسلح : قابلیت ها و توانمندی های گره گشای بسیج ،سرمایه عظیم کشور برابر توطئه های دشمنان است
 • بزرگترین مرکز دندان‌پزشکی نیروهای مسلح افتتاح شد
 • واکنش امام جمعه یزد به جنایات دشمنان در یمن و کشتار مردم بی‌گناه
 • نیروهای مسلح در راهپیمایی خانوادگی شرکت کردند-
 • رهبر انقلاب نماد وحدت ملت ایران و جهان اسلام/ وحدت شیعه وسنی خاری در چشم دشمنان است
 • صنایع دریایی نیروهای مسلح مجاز به ایجاد شرکت‌های تابعه شد
 • ۵۰ درصد از نیروهای مسلح در سطح جامعه خدمت‌رسانی می‌کنند
 • افتتاح بزرگترین مجتمع دندانپزشکی‌نیروهای مسلح توسط ارتش + عکس
 • شروط جدید مجلس برای شرکت‌های تابعه سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح
 • استان بوشهر نماد وحدت مسلمانان و همدلی مردم و مسئولان است
 • هفته وحدت، نماد اقتدار و اتحاد مذاهب اسلامی
 • بزرگترین مرکز دندانپزشکی نیروهای مسلح افتتاح شد
 • وحدت تنها نباید در زبان و گفتار باشد/با وحدت مسلمانان هیچ قدرت سلطه گری نمی‌تواند چشم طمع به کشور اسلامی داشته باشد
 • مهمترین شعار اجتماع بزرگ اربعین حسینی شعار "هیهات من الذله"است/لزوم آگاهی و وحدت مسلمانان در برابر توطئه دشمنان