فرهنگ > سینما - مهر نوشت: محمدهادی رضوی سرمایه گذار فصل اول «شهرزاد» می گوید آن زمان به سوپراستارهای سریال ماهی ۲۵ میلیون تومان دستمزد داده که رقم نامتعارفی نبوده است.

محمدهادی رضوی سرمایه گذار فصل اول سریال «شهرزاد» ویژه شبکه نمایش خانگی که از اواخر توزیع فصل اول شائبه استفاده از پول های مشکوک در ساخت آن مطرح شد درباره آفت ورود این پول ها به شبکه نمایش خانگی و سینما گفت: از آنجا که عرصه فرهنگ و هنر عرصه ای پاک است وقتی کسی می خواهد ظاهر پول های خود را موجه و تمیز جلوه دهد می تواند با ورود به این عرصه وجهه ای متفاوت از خود و دارایی ها و نحوه خرج آن ارایه دهد.

وی با اشاره به اینکه مساله پولشویی بیشتر برای رقم های بزرگ استفاده می شود، بیان کرد: پول کثیف از طریق تجارت سیاه به وجود می آید و اصطلاح پولشویی بیشتر برای پول های بزرگ استفاده می شود البته این اتفاق گاهی درباره رقم های کم هم رخ می دهد.

سرمایه گذار فصل اول سریال «شهرزاد» افزود: البته برای من جای تعجب دارد که کسی پول های کثیف خود را به سینما بیاورد تا پوششی برای آن باشد زیرا آن فرد با ورود به سینما خود را در معرض دید قرار می دهد و کارهایش زیر ذره بین می رود.

وی با اشاره به اینکه گاهی منشا برخی از پول ها درست اما روند دستیابی به آنها اشتباه است، گفت: نمی شود گفت به دلیل اینکه رقم ساخت یک فیلم بالا بوده در آن پولشویی رخ داده است چراکه اگر این موضوع را عنوان کنیم دیگر هیچکس به سمت این نوع سرمایه گذاری نمی آید. آیا واقعا بخش خصوصی نباید به تولید آثار پرخرج ورود پیدا کند؟ آیا باید فقط بخش دولتی پروژه های بزرگ و پرخرج را انجام دهد؟

خرج فصل اول سریال «شهرزاد» چقدر بود؟

رضوی با بیان اینکه وقتی حرف از پولشویی به میان می آید تصور همه پروژه «شهرزاد» است، عنوان کرد: من در فصل اول «شهرزاد» حضور داشتم و رقم های این پروژه متعارف بود. در آن زمان سعید ملکان مدیر مالی این پروژه و عملا تهیه کننده فصل اول «شهرزاد» بود و همه حساب و کتاب ها را انجام می داد. خرج ما در فصل اول این سریال از ساخت یک سریال الف ویژه در تلویزیون کمتر بود و به طور میانگین با هزینه تبلیغات چیزی حدود ۱۲ میلیارد تومان خرج آن فصل شد. البته از یک جایی به بعد عملا ما را در کار انجام شده قرار دادند به این نحو که ابتدا قرار بود سریال با یک رقم دیگر ساخته شود ولی وسط کار آقای فتحی گفت باید زودتر کار تمام شود و به این نحو هزینه ها بالاتر رفت.

حقوق سوپراستارهایمان ماهی ۲۵ میلیون تومان بود

این تهیه کننده عنوان کرد: ما در فصل اول «شهرزاد» دستمزد بالایی به کسی ندادیم و همه چیز براساس عرف روز سینما بود برای مثال طبق آنچه که به من اطلاع دادند ماهی به طور میانگین ۲۵ میلیون تومان به سوپراستارها دادند که به نظرم مبلغ استانداردی بود چون بازیگران ما به جای ایفای نقش در این سریال می توانستند در طول یک ماه یک فیلم سینمایی بازی کنند و بین صد تا صد و پنجاه میلیون تومان بابت آن بگیرند.

رضوی با اعلام اینکه سعید ملکان را به عنوان یک استانداردساز قبول دارد، اظهار کرد: ما آن موقع مدیر مالی را عوض کردیم و به جای او ملکان را آوردیم. با توجه به اینکه او به درستی کار خود را بلد است و کارهای بزرگی ساخته نمی توان گفت که با این حوزه آشنا نیست و تا وقتی ملکان در پروژه حضور داشت از خرج های اضافه جلوگیری شد حتی وقتی در آلمان افتتاحیه برگزار کردند نه من و نه آقای ملکان به آن افتتاحیه نرفتیم زیرا موافق این کارها نبودیم.

وی با اشاره به اینکه تعریف اقتصادی‌شان در «شهرزاد» درست بود و کسی اجازه استفاده از پول های نامشروع در این پروژه را نداشت، ادامه داد: اگر کسی آن زمان یک فیلم یک ساعته می ساخت بین یک تا یک و نیم میلیارد تومان هزینه داشت اما «شهرزاد» که معادل ۲۸ فیلم سینمایی بود ما رقم استانداردی خرج کردیم. همان موقع هنرپیشه های درجه یک برای ایفای نقش در یک فیلم سینمایی بین هشتاد تا صد و پنجاه میلیون تومان می گرفتند در حالی که در فصل اول «شهرزاد» در یک سال این پول را دریافت کردند.

رضوی با بیان اینکه مخالف این است که یک سلبریتی ماهی ۲۰۰ میلیون تومان بگیرد و هیچوقت چنین پول هایی را به چنین اشخاصی نمی دهد، عنوان کرد: به نظرم نباید به سوپراستارها پول اضافه داد چراکه درآمد آنها تضمین شده است اما روا است به عوامل فنی پروژه ها دستمزد بیشتری داده شود به همین دلیل در فصل اول این سریال تاکید ما بر این بود که عوامل فنی درآمد زیادی داشته باشند زیرا معتقد بودیم سلبریتی ها به هر نحوی پول خود را می گیرند اما عوامل فنی با اینکه کار زیادی می کنند ولی دیده نمی شوند.

وی در پایان درباره جدیدترین فعالیت هایش گفت: در حال حاضر منتظرم وقت سعید ملکان آزاد شود تا ببینیم امکان همکاری داریم. این روزها فضای اقتصادی ملتهب است و باید ببینیم فضای کار در شبکه نمایش خانگی به چه شکل می شود.

241243

کلید واژه‌ها : سریال شهرزاد - ترانه علیدوستی - شهاب حسینی - سریال ایرانی -

منبع: خبرآنلاین

خبر بعدی:

پیش‌درآمد سریال خانواده سوپرانو با حضور جان برنثال و ورا فارمیگا +تصاویر

به گزارش پارس نیوز، سریال محبوب خانواده سوپرانو را همه به یاد دارند اکنون فیلمی با پش درآمد این سریال جذاب در حال ساخت می باشد که بازیگران اصلی ان معرفی شدند. لازم به ذکر است که جان برنثال و ورا فارمیگا در این فیلم حضور دارند و این دو ستاره به خوبی از پس نقش خود بر خواهند آمد. در ادامه تصاویر و جزئیاتی از سریال خانواده سوپرانو را مشاهده کنید

پیش در آمد سریال خانواده سوپرانو

فیلم «همه قدیسان نیوآرک» (The Many Saints of Newark) که پیش درآمدی بر سریال جذاب و پرطرفدار «خانواده سوپرانو» (The Sopranos) بازیگران اصلی خود را شناخت. جان برنثال و ورا فارمیگا در نقش هایی که هنوز اطلاعاتی در مورد آن ها در دست نیست قرار گرفته اند.

این موضوع می تواند دلیلی بر این باشد که فیلم برداری این فیلم بزودی آغاز خواهد شد. تا دیروز آلساندرو نیوولا تنها بازیگری بود که بازی او در این فیلم پیش درآمد که قرار است فیلم برداری های آن از ماه آوریل آغاز شود تایید شده بود.

صحنه های از سریال خانواده سوپرانو

او در این فیلم نقش ریچارد «دیکی» مولتیسانتی، پدر کریستوفر مولتیسانتی را بازی خواهد کرد که در همه فصول سریال «خانواده سوپرانو» حضور داشت.

اگر چه در فصول این سریال هیچوقت تصویری از شخصیت دیکی ارائه نشد اما بارها به او اشاره شده و تاثیر زیادی در زندگی و سرنوشت شخصیت های اصلی داستان داشت. نیوولا که نقش اصلی این فیلم پیش درآمد را بر عهده خواهد داشت، همین چند روز پیش و در مراسم ۲۰اُمین سالگرد انتشار سریال «خانواده سوپرانو» اعلام کرد که وی نقش این شخصیت رازآلود را بازی خواهد کرد.

خانواده سوپرانو بازیگران اصلی سریال خانواده سوپرانو

دیوید چیس، خالق این سریال زیبا نیز قبلاً تصریح کرده بود که «همه قدیسان نیوآرک» به چگونگی شکل گیری خانواده مافیایی سوپرانو در دهه ۱۹۶۰ متمرکز بوده و تا حدودی به درگیری هایی که در مدت ۵ روز در تابستان ۱۹۶۷ بین باندهای مافیایی رخ داده و شهر را به هم ریخته بود نیز خواهدرداخت. وی همچنین تایید کرده که شخصیت تونی سوپرانو- که نقش آن را جیمز گاندولفینی با زیبایی و مهارت تمام بازی کرد- در دوران کودکی خود در فیلم حضور خواهد داشت.

طرفداران این سریال محبوب و بی نقص از شبکه HBO که بسیاری آن را بهترین سریال تاریخ تلویزیون می دانند و در ۶ فصل از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۷ از این شبکه پخش شد، پس از پایان مبهم و دیوانه وارش همواره امیدوار بوده اند که داستان این سریال به نحوی زنده شود اما امیدهای آنان با مرگ ناگهانی گاندولفینی در سال ۲۰۱۳ به یأس تبدیل شد.

عکس های سریال محبوب خانواده سوپرانو

به نظر می رسد که طرفداران سریال «خانواده سوپرانو» از انتخاب بازیگران پیش درآمد آن راضی باشند زیرا بازیگران جدید، و به خصوص جان برنثال، نشان داده اند که از استعداد عمیقی برای نشان دادن شخصیت های شرور با شخصیتی پیچیده برخوردارند.

برنثال پس از سال ها فعالیت در سینما و تلویزیون در نقش های مکمل، سرانجام اولین نقش قابل توجه خود را در سریال تلویزیونی «مردگان متحرک» (The Walking Dead) از شبکه AMC و در کالبد شین والش بدست آورد.

در اتفاقی که معمولاً در این سریال رخ می دهد، شین نیز مدت زیادی زنده نماند و شخصیت او از سریال حذف شد. او در طی فصل دوم سریال توسط ریک گریمز و پس از آن که دیگر از ثبات شخصیتی کافی برخوردار نبوده و یکی از اعضای گروه را به قتل رساند کشته شد.

جان برنثال

در سال ۲۰۱۶، برنثال نقشی را پذیرفت که برای ایفای آن بدنیا آمده بود: نقش فرانک کسل/مجازاتگر در فصل دوم سری تلویزیونی «بی باک» (Daredevil) از دنیای مارول نتفلیکس. بازی او در این نقش به طور گسترده ای مورد استقبال قرار گرفت و خیلی زود مشخص شد که او می تواند در سریالی با محوریت این شخصیت بازی کند.

بدین ترتیب بود که سریال «مجازاتگر» (The Punisher) با بازی برنثال در نقش شخصیت اصلی داستان ساخته شد، سریالی که فصل دوم آن در ۱۸ ژانویه امسال منتشر خواهد شد. انتظار می رود که این فصل آخرین نقش آفرینی او در نقش فرانک کسل باشد.

فرانک کسل

«مجازاتگر» در کنار «جسیکا جونز» (Jessica Jones) که فصل سوم آن نیز در سال کنونی منتشر می شود، تنها سریال هایی مجموعه مارول این سرویس اینترنتی هستند که ادامه پخش آن ها کنسل نشده است. اما بسیاری بر این باورند که این دو سریال نیز به زودی به پایان رسیده یا ادامه پخش آن ها متوقف خواهد گردید، در حالی که سرویس استریمینگ دیزنی پلاس در حال ساخت مجموعه سریال های مارولی محدود خود است.

ورا فارمیگا

ورا فارمیگا نیز در سال های اخیر در فیلم و سریال های ترسناک برای خود نامی دست و پا کرده، که از آن میان می توان به بازی در فیلم «یتیم» (Orphan) در سال ۲۰۰۹ و ایفای نقش مادر نورمن بیتس در سریال پرطرفدار «مهمانخانه بیتس» (Bates Motel) اشاره کرد

که با بازی در نقش لورین وارن در سال ۲۰۱۳ در فیلم ترسناک «تسخیر» (The Conjuring) و دنباله آن در سال ۲۰۱۶ ادامه یافت. وی نقش خود را بار دیگر در سال گذشته و در اسپین آف «راهبه» (The Nun) تکرار کرد و در سومین فیلم از مجموعه فیلم های «آنابل» (Annabelle) که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده اما در مرحله پیش تولید است بار دیگر در این نقش ظاهر خواهد شد.

فیلم های ورا فارمیگا

وی همچنین در تریلر علمی تخیلی «کشور دربند» (Captive State) از روپرت وایت و همچنین فیلم هیولایی «گودزیلا: پادشاه هیولاها» (Godzilla: King of the Monsters) نیز حضور خواهد داشت. با توجه به پایان مرحله انتخاب بازیگران اصلی دنباله «سریال خانواده سوپرانو»  انتظار می رود که بزودی خبرهای بیشتری در مورد دنباله سینمایی آن شنیده شود.

 

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

کلیدواژه: سریال شهرزاد ترانه علیدوستی شهاب حسینی سریال ایرانی

منبع این خبر، وبسایت www.khabaronline.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۱۴۶۴۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شهرزاد دوباره شروع به کار خواهد کرد
 • فعالیت پردیس تئاتر شهرزاد بلامانع است
 • آغاز مجدد فعالیت‌های پردیس تئاتر شهرزاد از ۲۷ دی
 • بازگشایی «پردیس تئاتر شهرزاد» از ۲۷ دی ماه
 • آغاز فعالیت دوباره «پردیس تئاتر شهرزاد» از 27 دی ماه
 • بازگشایی مجدد «پردیس تئاتر شهرزاد» از ۲۷ دی ماه
 • فعالیت‌های پردیس تئاتر شهرزاد از ۲۷ دی ماه دوباره آغاز خواهد شد
 • بودجه نئولیبرالی؛ فقیرسازی مردم و فربه‌تر کردن رانت‌خوارها/ میلیاردها دلار به حساب دوستان و رفقای درون قدرت واریز شد/تلاش دولت نجات بانک‌های غیرمسئول از جیب مردم است
 • چرا پردیس تئاتر شهرزاد بازگشایی نشد؟
 • دستمزد پیشنهادی کلمبیا به کی روش لو رفت
 • کی‌روش جمعه به عنوان سرمربی کلمبیا معرفی می‌شود!/افشای دستمزد کی‌روش
 • سایت کلمبیایی: دستمزد سالانه کارلوس کی روش در کلمبیا 2 میلیون یورو خواهد بود
 • دستمزد کی‌روش در کلمبیا لو رفت
 • دستمزد کی‌روش در کلمبیا فاش شد
 • دستمزد کی‌روش در کلمبیا چقدر است؟
 • اعتصاب گسترده معلمان لس آنجلسی در اعتراض به پائین بودن دستمزد
 • اکران دستمزد مدیران
 • دستمزد آبان ماه کارگران هفت تپه واریز شد
 • کدام دستگاه‌ها اطلاعات حقوق و دستمزد را ارائه ندادند؟