به گزارش خبرنگار برنا، خلبانی و به حرکت واداشتن هواپیما یکی از مشاغل پرجاذبه و سختی است که طرفداران خود را در میان زنان و مردان دارد اما همواره این نگاه در جامعه  وجود داشته که در کشورما از خلبانان زن تنها در امور آموزشی استفاده شده و آنها مجوز پرواز ندارند این درحالی است که در حال حاضر تعدادی از خلبانان خانم در خطوط هوایی مختلف کشور مشغول به فعالیت هستند.

آناهیتا نیکوکار معروف به آناهیتا نیک 27 ساله و یکی از 8 خلبان زن کشور است  که از 7 سال پیش آموزش و فعالیت خود را در صنعت هواپیمایی کشور آغاز کرده و اکنون به عنوان کمک خلبان مشغول فعالیت است. با او درباره فعالیتش به گفت وگو نشستیم:

-چگونه خلبان شدید و از چه سنی به این حرفه علاقه مند شدید ؟

از بچگی عاشق پرواز بودم ، وقتی هواپیمایی از آسمان رد می شد آن را با انگشت به پدرم نشان می دادم و می گفتم «کی میشه با هواپیما بریم سفر؟ » ، این علاقه باعث شد گرایش پیدا کنم که هواپیما را بشناسم ، پافشاری خودم و حمایت های پدرم باعث شد که علاقه ام را پیگیری کنم، ابتدا از طریق آموزشگاه اقدام کردم و بعد از تلاش زیاد موفق شدم امروز به عنوان کمک خلبان خانم شناخته شوم.

- به جز پدرتان سایر نزدیکان چه واکنشی نسبت به علاقه شما داشتند؟

مادرم خانه دار هستند و همیشه می گفتند هرچه که دوست داری را انتخاب کن، وقتی کمی بزرگتر شدم می خواستم پزشک بشوم اما باز هم نمی توانستم از هواپیما بگذرم هربار که برای سفر سوار هواپیما می شدیم با خودم می گفتم «چی میشه یه روز بتونم تو هواپیما کار کنم»، جالب  اینجاست که همه به من می گفتند اگر بخوایی در هواپیما کار کنی مهماندار میشوی چون خانم خلبان نداریم، تا اینکه با یک استاد عزیز آشنا شدم که به من گفتند خلبان خانم در کشور داریم، این سخن  برای من جرقه ای بود و باعث شد علاقه ام را پیگیری کنم البته من تنها خلبانی را دنبال نمی کنم بلکه در دانشگاه نیز رشته مهمانداری را خواندم و در حال حاضر نیز وارد عرصه سینما شدم و تلاشم برای بازیگری که به حمایت همسرم توانستم آن را به نتیجه برسانم   یعنی  در حال حاضر 3 رشته را دنبال کردم.

- آیا هدایت هواپیما و خلبان شدن کار سختی برای زنان است ؟

اینطور بگویم که  در کلاس، ما 22 نفر بودیم که برای خلبانی آماده می شدیم و تنها خانم من بودم ،هرکس از راه می رسید به من می گفت

« همین اول کاری برو بیرون چون خانم ها هیچوقت نمی تونن چیزی که می خواهند بشوند آنهم در رشته ای مثل خلبانی» بسیاری از همکلاسی های من چنین چیزی را می گفتند اما عزمم را جزم کردم و موفق شدن در حالیکه از آن کلاس حدود 10 آقا انصراف دادند و رفتند.

- آیا شرکت های هواپیمایی برخوردشان نسبت به خلبانان زن و مرد متفاوت است؟

به ما چون خانم هستیم خیلی احترام می گذارندو من از شرایط کاریم بسیار راضیم و رفتار متفاوتی ندارند.

- واکنش مسافرها وقتی متوجه می شوند که خلبان خانم است، چیست؟

واکنش ها جالب است، یادم می آید یک بار وقتی قبل از پرواز خودم را به مسافران معرفی کردم ، یک صدای خیلی بلندی مردانه تا کابین ما  آمد که گفت« یا ابوالفضل خلبان خانم است» اما همان زمان از طرف خانم ها صدای دست و هورا به گوشمان می رسید. مقصد ما کیش بود و وقتی به مقصد رسیدیم و از کابین بیرون آمدم که به مسافران خوش آمد بگویم برخورد و نگاه آنها  که در تهران به خلبان بودن زن اعتماد نداشتند  تغییر کرده بود.

آیا همسرتان با شرایط کاری شما کنار آمده است و  همکاری می کند ؟

2 سال است که ازدواج کرده ام همسرم با من همکاری می  کند و درک بالایی دارد روزی که خواستیم ازدواج کنیم سنگ هایمان را واکندیم و ایشان شرایط کاری من را کاملا درک کرده بودند، من هم شرایط کاری او را کامل درک کرده بودم زیرا همسرم پزشک است و می دانستم که او هم ممکن است برخی شب ها مانند من در خانه حضور نداشته باشد .

- وقتی زنان خلبان باردار می شوند تاچه زمانی می توانند پرواز کنند و بعد از زایمان آیا ممکن است دیگر به آنها پرواز ندهند یعنی آیا امنیت شغلی شان تامین است؟

وقتی خلبان خانم متوجه بارداری می شوند باید نامه ای را به ایرلاینی که درآن مشغول هستند بدهند و مرخصی آنها به محض ارائه نامه شروع شده و تا یکی دو ماه بعد از زایمان ادامه دارد، بعد از این مدت  هم به سرکار بازگشته و ادامه می دهند و امنیت شغلی شان تامین است.این مرخصی هم برای تامین سلامت خلبان است زیرا وقتی پرواز می کنید فشار هوا زیاد است و پزشک ایرلاین اعلام می کند که پرواز نکنید بهتر است.

- شرایط خلبانان زن در ایران با خارج از ایران متفاوت است؟

لباس فرم ما متفاوت است و از نظر حقوق، خلبانان خانم خارج از کشور بیش از ما حقوق دریافت می کنند و مزایای بهتری دارند اما ایران عزیز است و ما دوست داریم در کشورمان فعالیت کنیم.

- تا به حال چند پرواز انجام داده اید؟

تعداد پروازهای ما  زیاد است شاید در یک روز دو سه بار پرواز کنیم شاید در طول یک هفته پرواز هم نکنیم البته پروازهای من داخلی است و در پروازهای خارجی  به عنوان کارآموز حضور داشته ام.

- دوست دارید اولین پرواز خارجی شما به عنوان خلبان به کدام کشورباشد؟

دوست دارم به کشور مادریم  ترکیه باشد زیرا مادرم اهل استانبول است و پدرم اهل تبریز.

- دوست  دارید با چه مدل هواپیمایی پرواز کنید و چرا ؟

همه هواپیماهای ما در ایران باارزش هستند و قابل احترام و هیچ خلبانی نمی تواند بگوید من صرفا با این هواپیما پرواز می کنم اما آرزوی خودم این است که روزی با بوئینگ 777 پرواز کنم چون هواپیمای خیلی خوبی است .

- ما در ایران هواپیمای شخصی داریم؟ اگر هست  می دانید برای چه کسی و به چه تعداد است؟

بله هواپیمای شخصی داریم اما اینکه چه تعداد و برای چه اشخاصی است را نمی توانم بگویم.

- یکی از صحبت های آقای روحانی این بود که باید همکاری خانم ها را در فضاهای کاری و مدیریتی کشور افزایش دهیم، این شعار چقدر باعث شد که تعداد خلبانان زن ما افزایش یابد و فضا برای حضور زنان در هواپیمایی بیشتر شود؟

در رشته خلبانی تاثیری نگذاشته است زیرا انتخاب این شغل برای زنان هنوز در اولویت نیست . درست است که این رشته سخت است اما نه آنقدر که در ذهن خودشان بزرگ می کنند زیرا به نظر من زنان اگر اراده کنند به هرجا که بخواهند می رسند، اما در کل در حیطه خلبانی تعداد زنان افزایش نداشته است و حتی کمتر شده است زیرا وقتی می آیند و با سختی های راه آشنا می شوند در همان دوره های آموزشی و پس از یکی دو ترم پا پس می کشند، اما ای کاش بمانند و بجنگند و به عنوان یک خلبان خانم شناخته شوند چون، ما خلبان خانم در ایران کم داریم.

- تعداد خلبانان خانم ما در کشور چقدر است؟

8 خلبان خانم فعال در کشور داریم البته خانم های خلبانی هستند که پرواز نمی کنند و تنها به آموزش مشغولند که تعدادشان زیاد است اما از تعدادشان خبر ندارم.

- وقتی با خلبان های خارجی که به ایران سفر می کنند برخورد می کنید نگاهشان نسبت به ایران چیست ؟

بسیاری از اساتیدم خلبان های خارجی هستند ،آنها ایران را دوست دارند و علاقه دارند که در ایران فعالیت کنند ما خلبان های خارجی داریم که به شدت به ایران علاقه مند و متعصب هستند و دوست دارند که درایران فعالیت کنند .

- هواپیمایی کشوری در دوران تحریم ها سوانحی داشت وتحریم ها باعث شد ما برخی قطعات را نداشته باشیم که این موضوع امنیت هواپیما و جان سرنشینان را به خطر می انداخت علت این سوانح چیست؟

درباره علت آن نمی توانم صحبت کنم اما وقتی اتفاقی رخ می دهد دوست ندارم نام مهمانداران و خلبانان عزیز و زحمت کش را وسط بکشند و بگویند مقصر خلبان بوده است زیرا چنین چیزی نیست من این سخن را که خلبان مقصر بوده خیلی شنیده ام در حالیکه چنین چیزی واقعا نیست.

- به نظرتان تحریم ها که تا حدودی شروع شده چه اتفاقی را در حوزه هواپیمایی ما رقم زند؟

قطعا با کمبود قطعات مواجه می شویم به علاوه تحریم ها روی نرخ بلیط ها خیلی تاثیر خواهد گذاشت منتظر این باشیم که یک روزی وقتی وارد وفرودگاه می شویم ببینیم که هیچ مسافری نیست.

- می گویند با افزایش قیمت بلیط در حال حاضر هم فرودگاه های ما خالی شده و تنها افرادی که سفر خیلی برایشان ضروری است با هواپیما سفر می کنند چنین چیزی صحت دارد؟

نمیشه گفت خالی شده اما کمی خلوت تر شده است.

- تحریم های ترامپ چه تاثیری بر امنیت جانی و مالی مردم ایران خواهد داشت؟

به نظر من، تحریم های ترامپ به نتیجه ای نمی رسد زیرا، دولت ما تا جایی که بتواند حمایت می کند و برای صنعت هوانوردی و جان افراد کم نمی گذارد، بنابراین نباید دولت را مقصر بدانیم و تحریم ها هم کاری نمی تواند بکند.

 

فیلم این  مصاحبه را در ادامه ببینید :

 

خبرنگار: شادی مکی

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

خرید بلیط هواپیما ویژه نوروز

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، سفری شگفت انگیز در هوای دلپذیر بهار که شاید از شلوغ‌ترین زمان‌های سال برای مسافرت رفتن ما ایرانی‌ها محسوب شده و غبار خستگی‌های این چند وقت را وجودمان پاک می‌کند. هرچه به تعطیلات نزدیک‌تر می‌شویم هجوم جمعیت مسافرانی که برای خرید بلیط هواپیما اقدام می‌کنند، بیشتر می‌شود.

همین موضوع موجب نگرانی‌هایی در مورد شلوغی‌ها و نبود بلیط در روز و ساعت مشخص می‌شود؛ حتی ممکن است قیمت‌ها تا میزان زیادی با نزدیک شدن به نوروز بیشتر شود که تنها موضوعی که می‌تواند به شما کمک کند تا در چنین مواقعی سفری مطمئن و آسوده را تجربه کنید، برنامه‌ریزی درست و به موقع است. پس قبل از اینکه بخاطر نبود بلیط هواپیما و زیاد شدن هزینه‌ها از سفر نوروزی‌تان منصرف شوید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مهم نیست هدف شما برای این چند روز سفر به کدام سمت و سو باشد؛ اما باید بدانید که برخی مقاصد در این ایام طرفداران بیشتری دارد و اکثر مسافران نوروزی به سمت این مقاصد سرازیر می‌شوند و اگر انتخاب شما سفری هوایی باشد، همین موضوع موجب افزایش خرید بلیط هواپیما و بیشتر شدن تقاضا می‌شود که نتیجه این امر کم شدن بلیط هواپیما برای روز و ساعت مشخص و همچنین گران‌تر شدن آن می‌شود.

پر طرفدارترین مقاصد داخل کشور در نوروز معمولا استان های گیلان، مازندران، اصفهان، مشهد، شیراز  و کیش هستند. تمام استان‌هایی که جذابیت‌ها و دیدنی‌های تماشایی بیشتری دارند که در کنار هوای مطبوع و دلپذیر بهار واقعا دلچسب‌تر می‌شود.

اگر می‌خواهید با ماشین شخصی و یا حتی اتوبوس به این سفر بروید که باید خودتان را برای ساعت‌ها در ترافیک ماندن و از دست دادن زمان آماده کنید و شاید یک سفر هوایی مطمئن گزینه مناسب‌تری باشد. اما برای این موضوع هم باید قیمت بلیط هواپیما را در وب‌سایت‌ها و شرکت‌های هواپیمایی مختلف چک کنید که ممکن است اگر با سامانه مطمئنی آشنا نباشید، همین موضوع ساعت‌ها از وقت‌تان را بگیرد و شما را سردرگم کند.

پیشنهاد ما به شما این است که یک سامانه معتبر و مورد اطمینان مثل AirplaneTicket.ir را در نظر بگیرید و از طریق این وب‌سایت همه پروازها از تمامی ایرلاین‌های موجود در کشور را از پایین ترین قیمت به بالاترین قیمت مشاهده کنید و با بررسی دقیق همه اطلاعات هر پرواز و چک کردن قیمت بلیط هواپیما سفری مطمئن‌تر از همیشه را تجربه کنید. زمانی که هدف و مقصدتان برای این سفر تعیین شد خیلی زود با مشخص کردن مبدا و مقصد سفرتان و مشاهده لیست کاملی از همه قیمت‌ها، بلیط هواپیمای‌تان را زودتر خریداری کنید.

چک کردن پرواز های چارتری زود تر از زمان سفرتان به شما کمک می کند تا قبل از اینکه اکثر بلیط‌ها به فروش برسند، بتوانید در زمان و روز مشخصی که دوست دارید و با قیمت‌هایی که هنوز آنقدر گران نشده، بلیط هواپیمای خود را خریداری کنید. به علاوه باید بدانید خیلی وقت‌ها حتی شاید قیمت بلیط هواپیمای چارتر از پروازهای سیستمی هم گران تر شود. از طرف دیگر ممکن است شما یک سفر خارجی به یکی از مقاصد پرطرفدار ما ایرانی را برا سفر نوروزی‌تان در نظر داشته باشید.

سفری به ترکیه، ارمنستان، دبی یا مالزی که معمولا بیشترین طرفدار ها را دارد. شاید بهتر باشد در مورد این سفرها هم از چند ماه قبل از سفرتان قیمت بلیط هواپیما را به‌صورت آنلاین چک کنید و برای سفرتان زود تر از همیشه برنامه‌ریزی داشته باشید. زیرا از آنجایی که هنوز خیلی‌ها حتی به سفر نوروزی فکر هم نکرده‌اند، قیمت‌ها در حالت نرمال خودش قرار دارد و از هر ایرلاین و هر زمانی که بخواهید پرواز مناسبی در دسترس است.

حواستان به بلیط‌های چارتری باشد!

بلیط چارتری لحظه آخری هم می‌تواند برای یک سفر بی برنامه و یکباره گزینه مناسبی باشد. شاید بخواهید نوروز امسال تنها سفر کردن را تجربه کنید و چندان اصراری برای سفر در روز و زمان مشخصی ندارید و تنها می‌خواهید یک سفر هوایی کم هزینه را آغاز کنید و بقیه بودجه سفرتان را به گشتنن و لذت بردن از سفر اختصاص دهید. پس باید بدانید این مورد می تواند برای شما مفید باشد!

صبر کنید قبل از هر چیزی کمی در مورد بلیط های چارتری توضیح دهیم... بلیط هایی که توسط آژانس ها و شرکت های مسافرتی به صورت عمده خریداری می شود و شرکت ها مختار به قیمت گذاری دلخواه و فروختن این بلیط ها هستند و در صورت به فروش نرفتن صندلی‌های چارتر شده این پرواز ها آن شرکت یا آژانس هواپیمایی متضرر می‌شود. به همین دلیل معمولا قیمت های مناسب و رقابتی دارند، در برخی از مواقع به دلیل به فروش نرفتن پرواز و یا کنسل کردن پرواز یک مسافر درست نزدیک به زمان پرواز هواپیما، شرکت‌ها قیمت بلیط هواپیما را تا میزان زیادی تخفیف می‌دهند و قیمت‌های پاینی برای آن صندلی باقی مانده، اعلام می‌کنند تا هواپیما به طور کامل پر شود. در چنین مواقعی شما با خرید این مدل از بلیط‌های چارتری می‌توانید سفری ارزان را تا حدود نصف قیمت بلیط هواپیمای اصلی و یا حتی بیشتر از آن خریداری کنید.

مقصدتان را درست انتخاب کنید!

فکر کردن به مقصدی که قرار است بهترین سفر سال را به همراه خانواده برایتان رقم بزند، کمی مشکل است. ایران پر از شهر هایی است که هر کدام از آن ها زیبایی های بی نظیری دارند و می‌توانند تجربه شگفت انگیزی از به یاد ماندنی ترین خاطرات باشند؛ پس درست فکر کنید و تنها به دنبال شلوغی‌هایی که شاید بیشتر مردم خیلی سریع اقدام به رفتن به آن می‌کنند، نکنید.

اگر سفرتان به همراه خانواده و فرزند کوچک‌تان است که عاشق هیجان است و همسرتان به خرید کردن علاقه زیادی دارد، شاید کیش گزینه جذابی برای شما باشد. شاید هم شما خانوادگی به گشت و گذار در طبیعت و زیبایی‌های طبیعی در هوای مطبوع علاقه دارید و بهتر است به سوی شمال کشور سفر کنید که انتخاب یک شهر در شمال ایران خود نیازمند بررسی مجدد و هوشمندانه است!

سعی کنید با توجه به طبع و علاقه اعضای خانواده و در نظر گرفتن آب و هوای شهرهای مختلف، مقصدتان را انتخاب کنید علاوه بر آن خیلی از شهرها در نوروز هنوز هم سرد است و در بعضی مناطق ممکن است واقعا هوا گرم باشد، پس در نظر گرفتن این موضوع هم می‌تواند روی انتخاب مقصد سفر شما موثر باشد.

برای هر مقصد خارجی باید زمان مناسبی بلیط بخرید!

بهتر است در مورد این موضوع هم با دقت فکر کنید... چون اگر یکباره و بدون در نظر گرفتن جوانب اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید، ممکن است هم هزینه‌های سفرتان زیاد شود و هم سفرتان آنچنان که باید لذت بخش نباشد. در واقع خرید بلیط هواپیمای خارجی هم راه و روش‌های مخصوصی دارد که دانستن و رعایت کردن آنها می‌تواند به شما کمک کند تا در بهترین زمان، ارزان ترین بلیط را خریداری کنید.

برخلاف بلیط هواپیمای داخلی که شاید تنها چند هفته و یک ماه خریدن آن برایتان بهترین پرواز ها را در پیش داشته باشد برای خرید بلیط هواپیمای خارجی بهتر است چند ماه زودتر اقدام کنید و طبق مقاصدی که در نظر دارید، زمان مناسبی را انتخاب کنید. مثلا در مورد کشور هایی که برای سفر به آن نیاز به ویزا دارید باید از پیش مراحل اخذ ویزایتان را انجام دهید و برای سفرهای پر ترددی مثل ترکیه باید قبل از نزدیک شدن به حوالی نوروز و چند ماه زودتر پروازتان را رزرو کنید چون این کشور آنقدر بین ایرانی های طرفدار دارد که ممکن است در نوروز قیمت آن مثل خیلی از شهر های داخل کشور گران شود و یا حتی در روز و زمان مشخصی بلیط هواپیما برای سفرتان پیدا نکنید!

نکته‌هایی که باید در مورد سفر نوروزیتان بدانید!

۱- سعی کنید، مقصد نوروزیتان را درست و هوشمندانه انتخاب کنید و از سفر به شهر های جدیدی که تا به حال ندیدید، نترسید.

۲- برنامه ریزی برای سفرتان را فراموش نکنید و بدانید هرچه به نوروز نزدیک‌تر می‌شوید، احتمال زیادتر شدن هزینه‌های سفرتان هم بیشتر می‌شود.

۳- برای کاهش هزینه‌های سفرتان بهتر است ضروری ترین لوازم مورد نیاز در سفر را به همراه داشته باشید تا مجبور به خرید مجدد نشوید.

۴- در مورد سفرهای خارجی حواستان به انقضای پاسپورتتان باشد و برای گرفتن ویزا تا چندماه زودتر از سفرتان اقدام کنید.

۵- نوروز معمولا زمان مناسبی برای سفرهای خانوادگی محسوب می‌شود و شاید تنها زمانی در سال باشد که همه اعضای خانواده تعطیل هستند، پس سعی کنید از زمان‌تان درست استفاده کنید و از تک تک لحظه‌های سفرتان نهایت لذت را ببرید.

این مطلب، یک خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 4543126

بازی تندروهای ایران در زمین ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد| آغاز مرحله جدید پیش‌فروش محصولات ایران‌خودرو+جدول

مدارس کدام استان‌ها فردا شنبه ۲۷ بهمن ماه تعطیل است؟

کلیدواژه: تحریم هواپیمایی ترامپ خلبان زن قطعات هواپیما

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۱۵۸۴۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تصاحب بلیط مسافران هواپیما شرعا و قانونا ممنوع است
 • ◄ اصطلاحاتی که در فرودگاه باید بشناسید
 • فیلم دردناک از له شدن خلبان و دانشجو در سقوط هواپیمای کاشمری
 • اشرف بروجردی: از ابتدا هم حقیقت‌جو و داوودی‌مهاجر را انقلابی نمی‌دانستم
 • فرهنگ می تواند حرف اول را بزند
 • ◄ معرفی سایت‌های بدون مجوز فروش بلیت هواپیما به مراجع قضایی
 • نرخ بلیت هواپیما برای نوروز ۹۸ گران نمی‌شود/ مسافران از آژانس‌های معتبر اقدام به خرید بلیت کنند
 • وضعیت ابوالفضل رو به بهبودی است
 • کشمکش‌های گرنت از تهران تا فرانکفورت/آبرویمان جلوی ناشر تونسی رفت
 • اشرف بروجردی در دستخط: از ابتدا هم حقیقت جو و داوودی مهاجر را انقلابی نمی‎دانستم/ سرمایۀ اجتماعی مردم کاهش پیدا کرده
 • اولین تصویر از خلبان پرواز مرگ در کاشمر
 • سقوط هواپیمای آموزش در کاشمر/۲ نفر جان خود را از دست دادند
 • «تخصص» همراه خود «تعهد» می‌آورد/ سفارشی که از من به خودم داده شد
 • سقوط هواپیما در کاشمر / خلبان کشته شد+عکس
 • بازیگری در سینما وجبی و متری نیست/سینما رو به افول است اما نباید از استعدادها غافل شد
 • لحظه سقوط پلکان هواپیما! + فیلم
 • مدیونِ فضای بیمارِ اینستاگرام و توئیتر هستیم!
 • ناگفته‌های دختری که ۲۲ بهمن لرزه بر اندام ترامپ و رجوی انداخت/ از رجزخوانی به زبان انگلیسی تا آرزوی دیدار با رهبر انقلاب + فیلم
 • من مائده، صدای من را از ایران می‌شنوید